Австрія

Коротка інформація
Австрія відома на весь світ своїми гірськолижними курортами. Тут відпочивають новачки і любителі, тренуються професіонали. Прекрасні умови для відпочинку і розвинена інфраструктура з кожним роком привертають до Австрії все більше і більше туристів. Чистота тутешніх озер і краса природи вразять найдосвідченіших мандрівників. В Австрії дійсно є на що подивитися - прекрасні гірські ландшафти, таємничі печери і, звичайно ж, тихі вулички Відня з затишними кафе і вишуканим меню. 
Опис країни
Офіційна назва – Австрійська Республіка
Столиця – Відень.
Площа – 84 тис. км². Складається з 9 земель.
Населення – 8,15 млн (липень 2001).
Мова – німецька.
Час - відстає від київського на 1 годину.
Грошова одиниця – євро.
Релігія – католики (80%), протестанти (9%), православні (3%), мусульмани (2%).

Обмін валют. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежені.
Час роботи банків: понеділок, вівторок, середа і п’ятниця з 8.00 до 12.00 і з 13.00 до 15.00. У четвер з 8.00 до 12.30 і з 13.30 до 17.30.
Обмінні пункти є в кожному аеропорту і на залізничних вокзалах (працюють з 8.00 до 22.00), поміняти гроші можна і в автоматах.
У готелях і ресторанах можна розраховуватися кредитною карткою, проте цю можливість і тип картки слід заздалегідь уточнити.

Святкові і неробочі дні :
1 січня – Новий рік, 6 січня – день Трьох Святих, 1 травня – День праці, 15 серпня – перша Пречиста, 26 жовтня – День ухвалення парламентом Закону про нейтралітет Австрії (1955 р.), 1 листопада – День Всіх Святих, 8 грудня – Зачаття Діви Марії, 25 грудня – Різдво, 26 грудня – День святого Стефана, а також дні інших релігійних свят.

Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 400 шт. або сигар – 100 шт., або тютюну – 500г, вина – 4 л, міцних алкогольних напоїв – 2 л, духів – 100 мл, туалетної води – близько 600 мл. Можливе ввезення подарунків або інших товарів на суму до 235 євро.
Заборонений вивіз без спеціального дозволу предметів і речей, що представляють історичну або художню цінність.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво.

Екстрені телефони: пожежна служба – 122, поліція – 133, швидка допомога – 144.
Зв'язок – усі види телефонного зв'язку платні. Розмова з готелю набагато дорожча, ніж з телефону-автомата.
Телефони - автомати розташовані в готелях чи поблизу готелів у всіх курортних містах.
Гори
Приблизно три чверті території Австрії займають гори і тільки 7% рівнини. Країна є частиною системи складчастих гір Альп. Близько двох третин її площі зайнято горами Східних Альп. Вони межують на півночі з Північним Альпійським передгір'ям, а на сході зі - Східним Альпійським передгір'ям, яке включає в себе Віденський і Штирійські басейни і продовжується на схід, переходячи до Угорської низовини.

Східні Альпи тягнуться в східно-західному напрямку і розділені долинами на безліч хребтів. Основні тектонічні зони - Північні Вапнякові Альпи, Центральні Кристалічні Альпи та Південні Вапнякові Альпи.

Північні Вапнякові Альпи представляють собою ланцюг гострих піків, плоских високогірних плато і долин. Гори тягнуться від північного Форальберга і північного Тіролю через центральний і південний райони Зальцбурга і Верхньої Австрії до Віденського Лісу. Найвища точка масиву - Цугшпітце (2963 м над рівнем моря) - знаходиться в Німеччині, але й в Австрії багато вершини піднімаються вище 2400 м над рівнем моря

Центральні Альпи складені з кристалічних породід, гнейсів, сланців і гранітів. Тут знаходиться найвища гора Австрії - Гросглоккнер (3798 м над рівнем моря) і багато інших трьохтисячників. Відомі своєю красою хребти Центральних Альп заманюють на тутешні курорти безліч туристів. Найвідоміші масиви - Ретікон, Ецтальські, Ціллертальські, Кіцбюельські Альпи, Високий Тауерн і Земмерінг. На північному кордоні Центральних Альп в долині річки Інн розташований Інсбрук - столиця землі Тіроль і одне з найбільших австрійських міст.

Південні Вапнякові Альпи знаходяться в основному в Італії, а в Австрії є тільки на південь від річки Драва, яка між ними і Центральними Альпами розширюється, утворюючи Клагенфуртську улоговину, в якій розташоване озеро Вертер-Зее.

На північ і схід гори переходять у зону північних передгір'їв Альп, що простягається між Альпами і масивом Чеський Ліс у Чехії. Північні вапнякові Альпи зі своїми пологими схилами інтенсивно використовуються як пасовища.

На схід гори обриваються до Віденського і Штирійського басейнів, з тектонічної точки зору які є частинами Середньодунайської рівнини (Угорської низовини). У Віденському басейні є найродючіші в Австрії землі; тут теплий клімат, довгий вегетаційний період і висока норма опадів, що сприяє процвітанню сільського господарства.

Міста, цікаві місця і музеї

Туристична Австрія – країна першокласних альпійських курортів, багатої культурної спадщини, найчистіших озер, кращої в світі музики і неповторної атмосфери віденських кафе. Численні історичні та природні пам'ятки формують свого роду «золотий» європейський фонд, зі скарбами якого може познайомитися кожен, хто відправитися в подорож в цю чудову, вкриту горами державу.

Природні пам'ятки

Жителі Австрії дбайливо оберігають свою природу. Частина території перебуває під охороною ЮНЕСКО, наприклад популярне місце відпочинку і одна з головних природних пам'яток - озеро Нойзідлер з прилеглими до нього територіями. Любителі флори і фауни приїжджають в місцевий національний парк і заповідник Нойзідлер-Зеевінкель, що знаходиться на кордоні з Угорщиною, для спостереження за птахами.

Однак, навіть якщо територія поки що не включена до списку Всесвітньої спадщини, це не означає, що там можна буде виявити спустошені землі чи сліди перебування людини. Незважаючи на розвинену туристичну інфраструктуру в Карінтії, вода в місцевих водоймах льодовикового походження, як і багато століть тому, питна. Один з найбільших в Європі національних парків, розташований відразу на трьох федеральних землях Австрії, включає в себе також територію згаданої Карінтії. Високий Тауерн - прекрасний заповідник у центральній частині найвищого гірського хребта гір Австрії. Саме в його склад входить головна природна «знаменитість» - другий за величиною європейський пік Гросглокнер з льодовиком. Тауерн - популярне серед туристів місце. Крім гірських вершин, їх сюди притягують ущелини Ліхтенштайнкламм та водоспади Кріммлер і Голлінг. Як і більшість природних надбань, все це доступно людям в найширшому сенсі. Крім прогулянок парком, тут можна зайнятися альпінізмом та іншими гірськими видами спорту.
Високогірна дорога Гросглокнер, названа на честь піку, - гарна розвага для тих, хто відпочиває на гірськолижних курортах. Панорамна дорога з'єднує землі Карінтії та Зальцбурга і проходить територією парку Високий Тауерн. Серпантин з 36 поворотів відкриває погляду туристів прекрасні види на льодовик Пастерце та альпійські вершини.

Якщо відвідування національних парків та заповідників – основна мета поїздки, то простори Лайнцера Тиргартена неподалік від Відня, заснованого в 16 столітті як мисливські угіддя (Нокберге, Донау-Ауен, Калькальпен, Тайаталь і Гезойзе), в числі обов'язкових для огляду. Дахштайн, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО, в Штирії, Верхній Австрії і Зальцбурзі - гірський масив, який також представляє великий інтерес для любителів краси природи.


Церкви, собори та монастирі
.
Сучасна Австрія - католицька країна, проте церква, як і в більшості європейських країн, втратила свою колишню роль. Прекрасні пам'ятники релігійної архітектури у кожному місті - одне з головних місць для туристів. Безсумнівно, найбільший інтерес викликають споруди в найбільших австрійських містах. Собор Святого Стефана у Відні, найбільша релігійна споруда міста і його символ, був побудований на честь божественного покровителя столиці Святого Стефана. Новий Собор або Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії – це величезний католицький храм в Лінці. Будівництво було розпочато досить пізно за австрійськими мірками, в 19 столітті, проте результат перевершив всі очікування. Це найбільший собор на території Австрії. Частина вітражів була знищена під час Другої світової війни і не відновлена до сьогодні. Собор Святого Якова у столиці Тіролю Інсбруку був побудований на початку 12 століття в готичному стилі. Захоплення бароко залишило свій слід і в цьому храмі. Правда, перероблено було тільки внутрішнє оздоблення собору.

Назва собору в Інсбруку сягає старовинного середньовічного паломницького шляху, який носив ім'я Шлях Святого Якова. Маршрут пролягав через найбільш значущі в релігійному відношенні місця і закінчувався в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела, біля могили апостола.

Кафедральний собор в Зальцбурзі - шедевр барокко, з довгою історією створення, що йде до 7 століття. Він розташований в Старій частині міста, що охороняється Всесвітньою спадщиною. Собор святого Егідія - визначний пам'ятник архітектури не тільки Граца, а й для всієї Штирії в цілому. Храм був побудований в готичному стилі в 15 столітті.

Не менш прекрасні і численні церкви. Базиліка Різдва Діви Марії в місті Маріацелль дбайливо зберігає чудотворну дерев'яну скульптуру Богоматері. Церква Серця Ісуса в Граці - найвища споруда, поступається розмірами тільки двом кафедральним соборам, у Відні та Лінці. Серед церков Зальцбурга виділяються Францисканська церква, яка є третім за величиною храмом міста, і церква Святого Себастяна з прилеглим цвинтарем, на якому знаходиться сімейний склеп Моцартів. Відень підкорить серця багатьма пам'ятками релігійної архітектури. Наприклад,Мальтійська церква або церква Святого Йанна Хрестителя цікава, насамперед, своєю приналежністю до одного з найбільш загадкових і оброслих легендами християнських орденів.

Традиційно туристичні маршрути пролягають через кілька монастирів у Відні - це абатство в місті Мельк, чоловічий і жіночий монастирі в Зальцбурзі, Бенедиктинське абатство Святого Петра і монастир Ноннберг, засновані ще при першому єпископі міста Святому Руперту.


Палаци, фортеці і замки
За кількістю шедеврів палацово-паркової архітектури Австрія не поступається іншим європейським країнам. Знаменитий Шенбрунн, занесений до списку Всесвітньої спадщини, зимова резиденція Габсбургів Хофбург і прекрасний Бельведер - «must-see» Відня. Палацово-парковий комплекс Хельбрунн в Зальцбурзі не менш прекрасний. Серед фортець особливо примітні фортеця Форхтенштайн у федеральній землі Бургенланд, побудована ще в XV столітті, що по-справжньому стала знаменитою після того, як стала належати аристократичному роду Естерхазі, і Хоензальцбург на вершині гори Фестунгберг, що є одним із символів Зальцбурга.

Численні замки Австрії цілком можуть змагатися з подібними спорудами в Німеччині та Франції. Мабуть, найкрасивішим вважається замок Гохостервітц в озерному краї Карінтії. Ця давня будівля спочиває на скелі і довгий час служила для відбиття натиску зовнішніх ворогів. Зараз це приватні володіння. Інші чудові зразки розташовані на території різних федеральних земель. Це замки Артштеттен, Бернштайн, Хоенверфен, Ліхтенштейн, Рігерсбург, Тратзберг, Грац, Лінц, Шлоссберг, Амбрас і палаци-замки Еггенберг і Естерхазі.

 

Корисні поради і додаткові умови
Корисні поради:
"Чайові" складають 5% від вартості замовлення, у великих ресторанах прийнято залишати 10% від суми рахунку. Офіціант обов'язково поверне решту по рахунку і вже після цього, у тій же серветці, треба залишити чайові. У барі і кафе можна залишити дрібні монети. У вуличних кафе чайові не дають. Таксистові прийнято залишати 10% від суми на лічильнику, можна просто залишити дрібні гроші із рещти. 

Для користування підйомниками необхідно придбати разові або одноденні квитки (бувають кількох категорій) або більш вигідні "скі-пасси" на кілька днів (для діючих більше 10 днів необхідна фотографія).

Туристичні пластикові картки забезпечують безкоштовний проїзд у будь-якому виді громадського транспорту, безкоштовне (або дешеве) відвідання музеїв і екскурсій, усілякі знижки. Безкоштовні карти Відня, маршрути транспорту, програми екскурсій і брошури можна отримати в офісі Вієн-Турисмус на Альбертинаплатц.

Електрика 
Напруга в мережі 220 В, 50 Гц, розетки європейського типу.

Охорона здоров'я 
Медицина в основному платна. Перед поїздкою необхідно оформити міжнародне медичне страхування. Сертифікат про щеплення не потрібний. При необхідності краще звертатися в медпункт в Українському посольстві.

Фестивалі 
Кількість урочистих заходів і свят просто величезна, і більшість з них так чи інакше пов'язані з музичними і культурними подіями країни. 
У Відні проводяться Дні Гайдна (початок березня), Дні духовної музики (початок березня - середина квітня), Віденський фестиваль (травень - червень), Віденське музичне літо (середина червня - середина вересня), Міжнародний музичний молодіжний фестиваль (липень), фестиваль Спектакулюм (липень), Дні Шуберта (листопад), фестиваль оперети в Бадені (кінець червня - середина вересня) та інші. 
Гран-Прі Австрії з автогонок Формули-1 проходить на автодромі A1-ринг у Шпільберзі у травні - липні. 
В Інсбруці - концерти в палаці Амбрас (середина червня - початок серпня) і Фестиваль стародавньої музики (друга половина серпня). 
У Зальцбурзі - Моцартівський тиждень (останній тиждень січня), Великодній фестиваль, Зальцбурзький фестиваль на Трійцю, концерти у фортеці Хоензальцбург (Великдень - кінець жовтня), концерти в палаці Мірабель (цілий рік), Зальцбурзький театр маріонеток (цілий рік), Зальцбурзький фестиваль (кінець липня - кінець серпня), Дні культури в Зальцбурзі (жовтень), Передріздвяні концерти (грудень) і музичні фестивалі Моцарта. 
Айзенштадт - Міжнародні дні Гайдна (середина вересня), концерти Гайдна в палаці Естерхазі (середина вересня - початок жовтня). У Граці - Штиріада (червень - липень), фестиваль "Осінь у Штирії" (кінець вересня - кінець жовтня), концерти в палаці Еггенберг (травень - вересень) та ін. 
Лінц - Міжнародний Брукнерівський фестиваль (середина вересня - початок жовтня), виставка Арс Електроніка (середина вересня) та ін. 
У Мербиші - Озерний фестиваль (липень-серпень, по суботах і неділях). 
Цікаві факти
З 1 січня 2002 року в Австрії, як і в усіх країнах Євросоюзу, як платіжний засіб розпочали використовувати євро (1 євро = 100 центів), а шилінги втратили роль національної валюти. 

1. Віденська газета «Wiener Zeitung» - є найстарішою газетою у світі. Перший її випуск припав на серпень 1703 року.

2. Тільки тут, у Відні, знаменитий «Реквієм» Моцарта виповнюється так колоритно і потужно. Незвичайне, захоплююче звучання цього твору досягається завдяки одночасній грі п'яти органів.Настільки чудове уявлення відбувається в чудовому віденському соборі Святого Штефана, і йогобезсумнівно, не можна пропустити.

3. Щорічно в лютому проходить знаменитий віденський бал. Потрапити на це торжество не тільки дуже складно, але й вимагає значних фінансових витрат. Вартість квитків на бал коливається від 200 до 20 000 євро.

4. Більшість віденських районів забезпечуються найчистішої водою з гірських джерел, тому у Відні можна сміливо пити з крана, без ризику для здоров'я. По трубопроводах вона доставляється в місто вже більше 130 років.

5.
В більшості кафе і барів Відня встановлені спеціальні автомати для протверезіння аж надто захмелілих гостей. Для цього необхідно опустити монету в автомат і, підійшовши до отвору, отримати в ніс порцію парів концентрованого нашатирного спирту. Це миттєво приводить в порядок навіть самого хмільного відвідувача.

6.
Якщо ви вирішите відвідати віденську оперу, то знайте, що ні одне подання, будь то трагедія, комедія або мюзикл не повторюється протягом двох днів підряд, а всі партії солістами виконуються тільки на мові оригіналу.

7.
Колесо огляду у віденському парку Пратер було встановлено ще в середині дев'ятнадцятого століття, що робить його найстарішим колесом огляду у світі. Тепер воно вважається одним з повноправних символів Відня. Незважаючи на те, що воно було побудовано так давно, його розміри (65 метрів у висоту) вражають і сьогодні.
Австрія
Місцевий час:
22:00, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 29,809 EUR
Сивуляк
Юлія
менеджер напрямку
тел:+38 0676713883 skype: yuliya.syvulyak icq: 611-092-774
напрямки: керівник , міжнародний туризм, авіа та залізничні квитки, круїзи, корпоративне обслуговування, VIP туризм, групові та індивідуальні тури
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97