Індонезія (о. Балі)

Індонезія (о. Балі)

Коротка інформація

Терасовані рисові поля, кокосові пальми, тропічні садові культури - все це Індонезія. Індонезія - країна багатої культурної та історичної спадщини, барвистих церемоній і фестивалів, різноманітних мистецтв і ремесел. Тут безліч цікавих і чарівних місць, які здатні привабити навіть найвибагливіших туристів.

Опис країни

Індонезія (о.Балі)

Індонезія розташована в Південно-Східній Азії, недалеко від екватора. Омивається Тихим і Індійським океаном. Індонезія налічує більше 13600 островів і є найбільшою серед острівних країн. Природа архіпелагу багата і різноманітна: вологі тропічні ліси, дивовижна флора і фауна, величні вулкани й блакитні лагуни. Індонезія - улюблене місце мандрівників. Самобутня культура, національні парки та заповідники, чудові курорти з безліччю розваг створюють неповторну атмосферу для повноцінного відпочинку.

Терасовані рисові поля, кокосові пальми, тропічні садові культури - все це Індонезія. Індонезія - країна багатої культурної та історичної спадщини, барвистих церемоній і фестивалів, різноманітних мистецтв і ремесел. Тут безліч цікавих і чарівних місць, які здатні привабити навіть найвибагливіших туристів.

Індонезія знаходиться там, де з'єднуються два океани, дві півкулі, дві цивілізації. Тут свій космос і світобудова, необмежені епохами і часом. Тут 400 вулканів, серед яких грізний Кракатау і священний Гунунг Агунг, тисяча богів, Кентавр і Козеріг, даоські закляття та індуїстські мантри. І над усім - сузір'я Південного Хреста, головне в іншій, Південній, півкулі.
Найтаємничіша сторінка історії Індонезії - буддійська держава Шріваджайя на Суматрі, найзнаменитіша - східнояванська імперія Маджапахіт, найлегендарніша - Нідерландська Ост-Індія. Під одним державним прапором тут стоять скляні хмарочоси Джакарти і пальмові хатини гвінейських аборигенів.
Тут побували Марко Поло, Фернан Магеллан, капітан Кук, Джозеф Конрад, Зигмунд і Ганзелка ...

Екзотика, природа та яскравий смак щастя чекає нас в Індонезії. Індонезія - головне місце притягання європейської еліти. У рейтингу популярності тури на Балі займають одне з перших місць. У Балі багато імен. Його називають островом тисячі богів, тисячі храмів і тисячі танців. Його називають островом любові, ранком світу або просто раєм. На Балі живуть чарівні звірі баронг, і гнучкі смагляві дівчата з орхідеями у волоссі виводять їх вранці на прогулянку. І якщо через сто років вас запитають: "яке найщасливіше місце на Землі?", Ви закриєте очі і відповісте тихо: "Балі". Відпочинок на Балі обов'язково обернеться святом - в офіційному календарі їх 230! Так що навіть при великому бажанні важко пропустити яке-небудь з святкових ходів. Відпочинок на Балі - це і роздолля для гурманів.Острів потішить вас своєю кухнею, яка взяла все найкраще від китайської та індійської. Готелі Балі, мабуть, кращі в Індонезії, їх можна прописувати, як ліки, всім, хто втомився від міської суєти. Готелі Балі вражають своїм вишуканим оформленням, а їх найвищий рівень сервісу зведений в ранг високого мистецтва. Статистика стверджує, що тури на Балі купує більше мільйона в рік. Що, загалом-то, не дивно. Одні хочуть насолодитися красою Індонезії, інші - подивитися на іншу культуру і спосіб життя, треті - побачити останню межу між цивілізованим і нецивілізованим світом, четверті - просто добре відпочити. Індонезія щедро виправдовує всі очікування і дарує ще щось від себе - просто так, на пам'ять.

Балі

Острів Балі - один з найбільш дивовижних туристичних напрямків світу, його часто називають «Райський острів». Дивовижна природа острова в поєднанні з не менш дивною культурою приваблюють на Балі туристів з усього світу.
Балі - острів тисячі храмів і один з найменших островів Малайського архіпелагу. Він розташовується між Тихим і Індійським океанами, між півостровом Малайзія і островом Нова Гвінея. Від острова Ява Балі відокремлений вузькою протокою, від східного сусіда - протокою Ломбок (лінія Уоллеса) шириною 30 км. Гірські озера (найбільші Батура і Братан мають вулканічне походження) живлять річки, що течуть центральною і південною частинами Балі, і зрошують незліченні рисові поля. На острові 2 головних вулкана - Агунг (3142 м) і Батура (1717 м). Вони забезпечують родючість острова (вивергатися ними попіл має високий вміст мінералів). Активні вулкани - постійна загроза для Балі, хоча останнє виверження було більше 30 років тому. Столиця Балі - Денпасар. Різниця в часі влітку становить 4 години, а взимку - 5 годин.
Різноманітність ландшафтів цього маленького острова вражав. Пишна тропічна рослинність, рисові поля-тераси, пальмові гаї - на півдні це існує завдяки гірським озерам і річкам, а поруч, на півострові Букіт-Бадунг, - вічна посуха. Для півночі характерні чорні лавові пляжі, для заходу - непрохідні ліси, для сходу - суворий і убогий ландшафт.

Населення Балі
З вторгненням яванців на Балі встановилася система каст. На вершині ієрархії - брахмани (жерці), потім сатри (вища знать) і весья (воїни). До цих трьох каст відноситься 3% балийских індусів, об'єднаним загальною назвою трівангса, решта називаються судрі або джаби (простолюдини). На острові проживають нечисленні китайці. У деяких селах живуть відособлено балі-ага (корінні жителі острова), намагаючись зберегти свої устої.

Мова Балі
Офіційна мова Балі - індонезійська. Рідна мова мешканців Балі - балійська і ділиться на 2 діалекти - верхньобалійський і ніжньобалійський.
Релігія Балі
Балі - оплот індуїзму. Тутешня індуїстська громада - єдина така численна за межами Індії. Але місцева релігія далека від свого коріння і індуса, який приїхав на Балі, вважатимуть дикуном, а не одновірцем. Релігія індудхарма склалася остаточно в Х столітті, коли принцеса Яви вийшла заміж за короля Балі, під впливом анімізму (віра в одухотвореність природи) і традиційного культу предків. Прихильниками цієї релігії вважають себе 94% балійців. 

 

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВІДПОЧИНОК У ІНДОНЕЗІЇ І НА БАЛІ
Для шанувальників тропічної екзотики тури на Балі в Індонезії залишаються одним з найулюбленіших туристичних напрямків. Географічно Балі належить до Малайського архіпелагу, дві сусідні з ним ділянки суші - це знамениті острови Ява і Ломбок. Південну частину Балі омивають ласкаві хвилі Індійського океану. З північного боку це острів оточений Балійском морем - частиною зовсім іншого океану, Тихого.
Острів Балі - це район держави Індонезії, який називається Малі Зондські острови. Серед тисяч островів Індонезійського архіпелагу тільки населення Балі сповідує індуїзм. Саме ця обставина додає яскравого колориту відпочинку на Балі. Адже культура балійців-це барвисті танцювальні вистави, святкові ходи, храмові свята. На Балі можна відвідати десятки храмів індуїстів, які оточені мальовничими пейзажами і розташовані в морі на скелях, або серед озера на крихітних шматочках суші, або на вершині кручі - загалом, в найкрасивіших місцях цього острова.

КЛІМАТ
Балі - це острів, який знаходиться недалеко від екватора. Тому клімат тут рівний, субекваторіальний, з мусонами.
У році можна розрізнити два сезони: вологий період, коли більше дощів, триває з листопада по березень. У цей час року дуже тепло, зазвичай близько +26 ° С, іноді температура піднімається до +30° С. Другий сезон - це сухий період, з червня по жовтень, коли більше сонця і немає дощів. Температура води в океані цілий рік приблизно +26 +28 ° С. Відпочинок на Балі, ціни на який досить високі через переліт, найбільш вигідні взимку.

 

ТУРИ НА БАЛІ У дні фестивалів
Балі часто називають Островом Тисячі Храмів - на такому невеликому клаптику суші розмістилися понад 20 тисяч святилищ індуїзму, є і буддійські ступи. Часто ці невеликі і мальовничі стародавні храми, присвячені духам води або гір. Тури на Балі познайомлять вас з місцевою релігією. Вона являє собою суміш індуїзму з деякими елементами буддизму. Є в ній і язичницькі вірування індонезійців –це поклоніння духам природи і духам предків.
Вирушаючи в тури на Балі, Ви побачите, що у кожного храму є свій день народження - свято, коли низка місцевих жителів з підношеннями, з співом і з танцями відправляється вшанувати храмове божество. Відпочинок на Балі обов'язково зробить Вас свідками хоча б однієї такої процесії.

Але на Балі є і особливі фестивалі тривалістю в кілька днів, головним з яких вважається свято галунган. Час його святкування визначається за особливим календарем, і триває галунган 10 днів. Суть свята - в перемозі добра над злом. Балійці вважають, що в ці дні всі добрі боги спускаються з небес на землю, щоб повеселитися разом з людьми і прийняти їх підношення.

Іншие типово балійське свято - 19 березня, день мовчання Ньепі і Новий рік. Є і буддійський фестиваль Весак, який святкують в Боробудур на протязі 4-х днів. Якщо Вам подобається культура Індонезії, вам буде цікаво побувати на фестивалі мистецтв у Денпасарі - з 17 червня по 15 липня. Карнавали, паради, вистави, конкурси рестораторів роблять цей фестиваль прикрасою будь-якого туру на Балі. У серпні Ви можете подивитися на вуличний ярмарок Джалан Джакса, а з травня по вересень побачити балет "Рамаяна" у храмі Прамбанан.
В Індонезії більшість інших островів населено мусульманами. Тому всі ісламські свята на Балі - це вихідні дні.

 

Митниця
Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений, суми понад 11 тисяч доларів декларуються. Вивіз національної валюти- не більше 50 000 IDR, декларація обов'язкова. Безмитно дозволено ввозити до 200 сигарет або 50 сигар або 100 г тютюну і 2 л спиртних напоїв.
Заборонено ввезення рослин, тварин, наркотиків, зброї і військової амуніції, фруктів, порнографії, друкованих видань з китайської медицини. Заборонено вивезення рідкісних тварин і птахів, предметів і речей, що представляють історичну і художню цінність (якщо немає спеціального дозволу).

Гроші
Індонезійська рупія (міжнародне позначення - IDR, всередині країни - Rp), рівна 100 сенам. В обігу є банкноти вартістю в тисячу, 5 тисяч, 10 тисяч, 20 тисяч, 50 тисяч і 100 тисяч рупій.
У туристичних районах, у столиці та інших великих містах до оплати приймають як долари США, так і євро. Кредитні карти і дорожні чеки приймаються до оплати в банках, готелях і великих магазинах. На відомих курортах, наприклад, Балі, «пластиком» можна розплатитися практично повсюдно, а от у внутрішніх районах країни в обігу тільки готівка або ж зовсім натуральний обмін.

Валюту можна обміняти в аеропорту, спеціалізованих обмінних пунктах у банках, а також у готелях і на ринках (курс досить невигідний). Банки відкриті з 8.00 до 15.00 з понеділка по четвер, у п'ятницю - з 8.00 до 11.30. Вихідний - субота та неділя. Іноземні банки зазвичай працюють по буднях з 8.00 до 14.00. У країні досить висока інфляція, тому різниця в курсі обміну може доходити до 10% навіть у сусідніх закладах. А в туристичних зонах курс може бути нижче і на 20%.

 

На чому їздити
У межах одного острова зручно переміщатися на міжміських автобусах, вони досить сучасні і ходять розкладом. Квитки купуються за день до поїздки на автобусних станціях або в офісі автобусних компаній. Вартість квитків невисока, близько 10 доларів, і сильно варіюється залежно від компанії і класу машини.

Між островами курсує багато суден і поромів державної компанії Pelni, які обслуговують як численні місцеві лінії, так і здійснюють рейси до Малайзії, Сінгапуру і на Філіппіни. Вартість проїзду залежить від маршруту і класу судна. Можна також вільно скористатися послугами приватних морських перевізників, які є в будь-якому порту і працюють з будь-яких «трасах». У цьому випадку сума обумовлюється заздалегідь.
Міський транспорт недорогий, але сильно зношений і переповнений, так що краще скористатися таксі, послуги якого в Індонезії коштують недорого. Про вартість проїзду краще домовитися заздалегідь і розплачуватися в місцевій валюті. Таксисти візьмуть і долари, але курс буде вкрай невигідний. Можна скористатися послугами маршрутного таксі «бемо» - дуже недорогого і демократичного виду транспорту (можна орендувати хоч на весь день), а також моторикш «оджек» або «бесак». У цьому випадку ціна також обумовлюється перед поїздкою.
Брати автомобіль напрокат в Індонезії не рекомендується. Рух правосторонній, а дороги, за винятком великих міст, перебувають у вельми плачевному стані. Крім того, місцеве населення погано знайоме з правилами дорожнього руху. Для оренди автомобіля необхідна наявність водійського посвідчення міжнародного зразка, виданого не менше року назад, вік не менше 21 року, а також сплаченої обов'язкового страхування і грошової застави або кредитної карти.

Чого не варто робити
Хоча індонезійці привітні і гостинні, але в їх культурі існує безліч різних «табу», так що за своєю поведінкою при спілкуванні з місцевими жителями варто стежити особливо уважно, інакше конфлікту не уникнути.
Не варто намагатися гладити по голові навіть маленьких дітей – доторк до голови вважається вкрай принизливим. Ліва рука вважається «нечистою» - передавати нею що-небуть, а тим паче доторкатися нею до співрозмовника не можна. Не можна показувати на будь-кого пальцем, класти ногу на ногу тим більше – виставляти ногу чию-небудь сторону (нога також вважається «нечистою» частиною тіла), а також кричати і проявляти гнів на людях. Не можна носити шорти и спідниці в громадських місцях, загарати топлес, в державних установах і мечетях одяг має прикривати коліна, а в балійські храми можна заходити лище в національному костюмі ( для прокату зазвичай служить невелика ятка перед входом в храм).
Їдять тільки правою рукою і звичайно без столових приладів. У ресторанах, природно, використовуються ложка і виделка, але ніж вважається символом агресії, тому його ніколи немає за традиційним індонезійським столом. До і після їжі праву руку омивають у спеціальній чаші з водою і шматочком лимона.

Вживання та розповсюдження наркотиків карається смертною карою (для іноземців можливе пом'якшення покарання - до 20 років тюремного ув'язнення).У Джакарті заборонено куріння в громадських місцях, у тому числі в ресторанах, готелях, школах, офісах компаній, аеропортах, громадському транспорті і на вулиці. Порушник може навіть опинитися у в'язниці терміном на 6 місяців або буде змушений заплатити штраф у розмірі близько 5,5 тисяч доларів.

Міста, цікаві місця і музеї

Корисна інформація
Чайові складають 5-10% від вартість послуги. У таксі можна округлити плату за проїзд до 500 рупій. У готелях і великих ресторанах чайові звичайно включаються в рахунок, але швейцари, носії і провідники очікують сотні-другої рупій. Носіям в аеропорту звичайно дають 2 000 рупій за невеликий багаж і 5 000 рупій за великі валізи.

Воду рекомендується вживати тільки бутильовану, а від коктейлів з ​​льодом краще взагалі відмовитися, так як для їх приготування часто використовую сиру воду.

У ресторанах і кафе шанс отруїтися невисокий, а от при покупці продуктів на вуличних лотках і ринках слід бути обережним. Особливо це відноситься до фруктів, які необхідно ретельно мити і бажано обшпарювати окропом, а від вуличних «делікатесів» краще взагалі відмовитися.

Індонезія (о. Балі)
Місцевий час:
13:25, 19.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = IDR
Сивуляк
Назар
менеджер напрямку
тел:+380322437722 skype: advokat_75
напрямки: міжнародний туризм, відпочинок в Україні, групові тури, корпоративний туризм, оренда транспорту
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97