Барбадос

Барбадос

Коротка інформація
Барбадос - держава у Вест-Індії на острові Барбадос, що входить до групи Навітряних островів у складі Малих Антильських островів. Він знаходиться в 300 милях (480 км) від північного узбережжя Південної Америки і в 1600 милях (2 575 км) на південний схід від Маямі, штат Флорида, і сусідить з островами Санта-Лючія, Сен-Вінсент, Гренада, Тринідад і Тобаго . Протяжність острова з півночі на південь 34 км, максимальна ширина - 23 км. Довжина берегової лінії - 97 км. Площа - 431 кв.км
Опис країни
ПРИРОДНІ УМОВИ І КЛІМАТ
Клімат вважається одним з найздоровіших у Вест-Індії. Завдяки м'якому тропічному пасатному клімату температура води і повітря практично не змінюється протягом року. Середні температури найпрохолоднішого місяця (лютого) + 25С, найжаркішого (вересня) + 27С. Середня річна сума опадів 1500 мм з коливаннями від 1100 мм на низинному узбережжі до 2100 мм в підвищених центральних районах острова. Розрізняють два сезони: більш сухий (грудень - травень) і більш вологий (червень - листопад). Спекотна погода переноситься легко завдяки пасатам та ранковим і вечірнім бризам.

ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ ТА МОВИ.
Відповідно до конституції 1966р., глава держави - британський монарх (нині - королева Єлизавета II). Монарха представляє генерал-губернатор, яким, за конституцією, може бути будь-який громадянин Співдружності, який призначається монархом. Ним визначається і термін перебування на посаді, який не лімітується конституцією. На практиці генерал-губернатор є місцевим громадянином і зазвичай призначається монархом за рекомендацією прем'єр-міністра Барбадосу. Генерал-губернатор з червня 1996р. - Кліффорд Строун Хасбенд.
Офіційною і єдиною на острові є англійська мова. Серед місцевих жителів, які називають себе бейджанс (Bajans), загальноприйняті діалектні фрази і характерна місцева вимова.

МИТНІ ПРАВИЛА
Митне законодавство дуже ліберально - ввезення та вивезення валюти та ювелірних виробів не обмежено, заборонений транзит зброї, боєприпасів та наркотичних речовин.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТ
Грошова одиниця - барбадоський долар, один долар дорівнює 100 центам. Хоч на острові приймаються американські і канадські долари, користування місцевою валютою дає вам невеликі переваги.
Кредитні картки - American Express, Discover Card, Diners Club, MasterCard, Visa, Barclaycard, Cardblansh, Eurocard, приймаються до оплати в багатьох місцях, туристичні чеки - всіма банками і більшістю готелів. Щоб уникнути додаткових обмінних операцій, краще брати з собою чеки в американських доларах або фунтах стерлінгів.

ТРАНСПОРТ
Барбадос пов'язаний регулярними авіарейсами з Нью-Йорком, Майамі, Торонто, Лондоном і Пуерто-Ріко, а також з аеропортами більшості Карибських островів. Польоти здійснюють компанії: American Airlines, AirCanada, BWIA, LIAT. Для ділових людей регулярні рейси на Сен-Вінсент, Сент-Люсію, Тринідад і інші Карибські острови здійснює компанія British Airways. Потрапити на Барбадос можна також на борту круїзного судна, яке доставляє туристів в гавань Бріджтаун, де сервісом пасажирів морських суден займається Carlisle Bay Centre. Таксі обслуговують клієнтів за фіксованою ціною: 30 барбадоських доларів за першу годину, в наступні - дешевше. Перед поїздкою слід домовитися з водієм, у якій валюті Ви збираєтеся платити. Громадський транспорт вважається кращим на Антильських островах. Є широка автобусна мережа. Вартість поїздки в міському автобусі становить 1,5 барбадоських долара. На Барбадосі лівосторонній рух.

РІЗНИЦЯ У ЧАСІ
На Барбадосі час на 5 годин відстає від часу за Гринвічем, на 7 годину від київського

ПОКУПКИ
Більшість магазинів у столиці відкриті з 8.30 до 16.30 з понеділка по п'ятницю і до 12.00 у суботу. Магазини безмитної торгівлі - безсумнівний атрибут Карибів - пропонують великий вибір товарів: ювелірні прикраси, дорогоцінні камені, годинники за найнижчими цінами. Для безмитних покупок необхідно пред'явити свій паспорт і зворотний квиток.
Супермаркети зазвичай відкриті до 18.00. Як відомо, Барбадос славиться ромом, на острові існує більше 1000 магазинів рому.

КОРИСНІ НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ
Швидка допомога - 809/426-1113.

ЧАЙОВІ
10% надбавка робиться до Вашого рахунку в готелі і в більшості ресторанів. Якщо надбавка не зроблена, чайові для покоївок становлять 1 долар за кожну кімнату в день, для офіціантів - від 10 до 15%, таксистів - 10% від суми платежу. Носії в аеропорту і готелях розраховують заробити 1 долар США за кожну перенесену одиницю багажу.

РЕЛІГІЯ
На Барбадосі - повна свобода віросповідання. Чільна релігія - християнство - представлена ​​англіканською (70%), методистською і римо-католицькою церквами, проте в цілому сповідуються 125 релігій. Моравські брати з Німеччини, які надіслали на острів своїх місіонерів, були першими, хто дозволив рабам релігійні збори, тоді ж першими парафіянами була закладена Моравська церква Шарона. В днаш час до англіканської церкви належать 39 храмів і кафедральний собор, діють також мечеть, синагога і храми інших конфесій.

МЕДИЦИНА
Рівень медичних служб і якість послуг на острові досить високі і базуються на британських стандартах. Система охорони здоров'я підтримується висококваліфікованим персоналом, що пройшов навчання у провідних навчальних закладах усього світу. На острові дві системи охорони здоров'я: громадська безкоштовна медицина, яка доступна всім, і приватна платна система. Громадська медицина має високий рівень, але відчуває деякі труднощі, пов'язана з великою кількістю пацієнтів і епізодичним браком медикаментів. Головна громадська лікарня, Куїн-Елізабет-Хоспитал в Бриджтауні, а також п'ять окружних лікарень, забезпечують вільне медичне обслуговування в разі тяжких захворювань. Численні поліклініки спеціалізуються на амбулаторних послугах і профілактиці захворювань. Ліки в цих установах безкоштовні, окрім деякого асортименту сильнодіючих і дорогих імпортних препаратів. Тому деякі барбадосьці оформляють приватні медичні страховки, які покривають витрати на лікування. Вся стоматологічна допомога платна. Приватна охорона здоров'я зосереджує свої зусилля на високоякісній медичній допомозі. Лікування в приватних центрах зазвичай кілька якісніше, ніж у загальних клініках, але коштує дуже дорого. Часто в поєднанні із звичайними методами лікування використовується традиційна місцева медицина.

НАСЕЛЕННЯ
Барбадос - одна з найбільш густонаселених країн світу, середня густина населення 643 чоловік на 1 кв.км. Майже половина всього населення зосереджена в приході Сент-Майкл з гістиною населення понад 2 500 осіб на 1 кв.м, де знаходиться столичне місто і головний порт країни Бріджтаун (більше 7 тис. осіб). Його назва (у перекладі "місто-міст") походить від двох мостів, перекинутих через затоку, щодалеко заходить в сушу і ділить місто на дві частини .

ХАРЧУВАННЯ
Величезний вибір риби і продуктів моря. Місцевою особливістю є летюча риба. До типових страв, які слід спробувати, відносяться ку-ку –страва з кукурудзяної муки і глибоководних креветок, пеперпот –гостре рагу, до складу якого входять різні сорти м'яса і конкіз з кукурудзяного борошна, кокосового горіха, гарбуза, винограду, батату і прянощів, які варяться на парі в банановому листі. Як гарнір використовуються папайя, ананас, манго, гуава, кокосовий горіх, плоди хлібного дерева, хрістофін та столові банани. Ром - характерний напій Барбадосу. Виготовлювачі рому пропонують екскурсії з дегустацією цього напою.

Море

ПЛЯЖІ
Завдяки своєму географічному розташуванню острів має різний ландшафт, те ж саме можна сказати про пляжі, на різних узбережжях вони абсолютно різні. Кришталево чиста вода і біло-піщані пляжі неодмінно полонять вас. Колір моря має майже всі відтінки блакитного. Яке задоволення милуватися морськими пейзажами, навіть якщо просто їдеш на машині вздовж узбережжя!
Острів облямовують 97 км біло-піщаних пляжів, деякі з них з кокосовими гаями і захоплюючими подих кліфамі.В прибережних водах немає ні акул, ні інших небезпечних для людини мешканців. Всі пляжі на Барбадосі відкриті для публіки, тобто немає приватних пляжів. Тут кожен, від любителів спокійного відпочинку, що шукають усамітнення, до любителів серфінгу та віндсерфінгу, спраглих дій на хвилях, знайде собі пляж по душі.На півночі острова є чудові стрімчаки, біля яких з гуркотом розбиваються хвилі Атлантичного океану.

Пляжі північного узбережжя в основному не доступні для відпочинку, через скелясті береги. Якщо Ви збираєтеся провести час на одному з цих пляжів, Вам слід спуститися вниз і захопити з собою все необхідне для відпочинку, тому що додаткові зручності тут не передбачені. Більш кам'янисті і обривисті по краях пляжі північного узбережжя мають мало піску, але переважають приголомшливими краєвидами : на кліфи і бурхливі Атлантичні хвилі в численних маленьких бухтах.Пляжі північного узбережжя: Cove Bay, Little Bay, Pico Tenerife, River Bay.

На північно-східній стороні є кілька прибережних затишних місць для відвідування, популярних серед місцевого населення для пікніків. Купатися досить безпечно в таких затоках, як River Bay, але у зв'язку з сильною підводною течією, плавання заборонено на Maycocks Bay, Cove Bay і Morgan Lewis пляжах, хоча всі вони - ідеальне місце для фотографування. Тут можна зустріти художників і письменників, тому що такі краєвиди надихають на творчість.

Пляжі східного узбережжя. Найбільші хвилі Ви побачите саме тут, на східному узбережжі острова. У зв'язку з небезпечною підводною течією плавати в таких місцях не рекомендується. Однак на цьому узбережжі Ви знайдете всім відоме для професійного серфінгу місце, зване "Soup Bowl". Серфінг, мабуть, один з найбільш популярних видів спорту на Барбадосі. Східне узбережжя прекрасне також дивовижними кам'яними утвореннями і натуральними басейнами, де Ви можете скупатися і поніжитися в пінистих водах океану. Але! Обов'язково запитайте у місцевих жителів, де розташовані такі безпечні басейни. Cattlewash - інше популярне місце для відпочинку на східному узбережжі, як для місцевих, так і для туристів. Тут Ви можете орендувати будинок з басейном за помірну ціну і провести незабутній час на березі Атлантичного океану.Пляжі східного узбережжя: Barclays Park, Bath Beach, Bathsheba Beach, Bottom Bay, Consett Bay, Crane Beach, Foul Bay, Ginger Beach, Harry Smith Beach , Long Pond, Ragged Point, Sam Lord's Beach, Skeetes Bay

Пляжі південного узбережжя. Пляжі південного узбережжя характеризуються малими та середніми хвилями, прекрасними місцями для пірнання і сноркелінгу (плавання з дихальною трубкою), чудовими умовами для віндсерфінгу та кайтсерфінгу. Узбережжя облямовують біло-піщані пляжі з готелями, барами та ресторанами різних категорій.Пляжі південного узбережжя - дуже популярні серед місцевих жителів і туристів, так як південне узбережжя найбільш жвавий, з численними барами і ресторанами поблизу пляжів, з доступним громадським транспортом вздовж всього узбережжя. Більшість з них мають всі необхідні зручності, включаючи ванні кімнати та душові. Якщо Ви ентузіасти віндсерфінгу або кайтсерфінгу, то неодмінно вирушайте на Long Beach, Silver Rock або Silver Sands на південному узбережжі для чудових хвиль і сприятливого вітру. Для занять з серфінгу Freights Bay - ідеальне місце для серфінгістів від початківців до професіоналів. Трохи вниз по дорозі від Freights Bay знаходиться Miami Beach, по-іншому званого Enterprise Beach. Морські пейзажі, що відкриваються з кручі позаду пляжу, - приголомшливої ​​краси. На пляжі передбачені всі зручності, включаючи рятувальну команду. Для плавання і заняття водним спортом та іграми відвідайте довгий біло-піщаний Dover Beach в районі St.Lawrence Gap. Неподалік від цього пляжу розташовано багато готелів, тому тут завжди людно і є чим зайнятися. Далі вниз по головній дорозі Ви знайдете не менш популярний Worthing Beach, де знаходиться бар Carib Beach Bar - відоме місце зустрічей і приємного проводження часу для багатьох місцевих і туристів. Вода на цьому пляжі спокійна, де абсолютно безпечно плавати з маленькими дітьми. Тут ви знайдете безліч торгових точок з їжею і напоями і всі пляжні зручності. Трохи далі - Accra Beach, на якому є всі зручності, включаючи лежаки, парасольки, ванні кімната, душові, дитячі майданчики, лотки із сувенірами, бари з їжею і напоями. Це один з найпопулярніших пляжів південного узбережжя, як для місцевих жителів, так і для туристів, з вигідним місцем розташування. Далі у напрямку до БРІДЖТАУН розташований ряд дивовижних пляжів: Hastings Rocks, Coconut Court Beach, Drill Hall Beach, Carlisle Bay, Brownes Beach. Варто згадати про чудовий пляж - Crane Beach, який був названий популярною телевізійною програмою "Lifestyles of the Rich and Famous" одним з десяти найкращих пляжів світу. Пляжі південного узбережжя: Accra Beach, Brownes Beach, Carlisle Bay, Coconut Court Beach, Cotton House Bay, Dover Beach, Drill Hall Beach, Enterprise Beach, Freights Bay, Hastings Beach, Inch Marlow Beach, Long Beach, Maxwell Beach, Oistins Beach, Pebbles Beach, Sandy Beach, Silver Rock Beach, Silver Sands Beach, St. Lawrence Beach і багато інших.

Пляжі західного узбережжя. Пляжі західного узбережжя так само оснащені необхідними пляжними вигодами, проте більшість з них розташовані попереду готелів, тому можна користуватися з вигодами готелів. Пляжі західного узбережжя Барбадосу відомі своїми спокійними, кришталево-чистими водами, з чудовими умовами для плавання, сноркелінг, дайвінгу. Західний берег острова омивається бірюзового кольору водами Карибського моря і оточений м'якими біло-піщаними пляжами. Це узбережжя ідеально підходить для любителів і пасивного і екстремального відпочинку і часто називається "золотим" або "платиновим" узбережжям. На західному узбережжі Ви знайдете багато розваг на воді: катамарани, яхти, водні мотоцикли, водні велосипеди і лижі, всілякі ігри на воді, скубадайвінг, сноркелинг, підводне плавання. Тут можна зустріти зірок світового рівня, оскільки західне узбережжя славитися фешенебельними готелями і ексклюзивними віллами, це улюблене місце відпочинку бізнесменів, політиків, кумирів світового кіно, спорту та шоу-бізнесу. Дайвери з усього світу оцінили красу підводного світу Барбадосу. Для нирців прибережні води західного і південного узбережжя пропонують різноманітність яскравих рифів, покритих твердими і м'якими коралами, чудову колекцію затонулих кораблів, строкатих тропічних риб, морських черепах. Будьте обережні! На багатьох пляжах західного узбережжя можна зустріти дерево манцінели (manchineel tree), яке вважається отруйним. Воно позначене червоним колом навколо стовбура, і має жовтувато-зелені «яблучка». Контакт з листям, гілками або плодами цієї рослини може викликати сильний опік. Не можна стояти під деревом під час дощу, краплі з також дерева викликають опік. Велика кількість барів і ресторанів розташована по всьому узбережжю. Пляжі західного узбережжя: Batts Rock Beach, Brandon's Beach, Brighton Beach, Fitts Village Esplanade & Beach, Folkestone Beach, Gibbs Beach, Good Shepherd Beach, Holetown Beach, Malibu Beach, Mullins Beach, Paynes Bay, Port St.Charles, Sandy Lane Beach , Six Men's Bay.

Міста, цікаві місця і музеї

ПАМ'ЯТКИ
Пляжі на Платиновому Узбережжі, коралові рифи, виноробні заводи із старовинною рецептурою виготовлення рому, традиційні карнавали. Для більшості туристів, що відвідали острів, Барбадос - рай на землі. Ласкаве сонце і тепле море, нескінченні пляжі і зелені поля, велика кількість історичних пам'яток, пов'язаних із заселенням островів європейцями і, особливо, періодом розквіту піратства, культурних та спортивних заходів, роблять цей острів безцінною перлиною в короні Карибських островів.
Відомий усьому світу як "Маленька Англія", острів ввібрав в себе традиції Британської імперії - від знаменитого післяобіднього чаю, що подається в багатьох готелях, до любові остров'ян до гольфу, поло і крикету. Сьогодні Барбадос - один з найбільш розвинених Карибських островів з високим рівнем життя і розгалуженою туристичною інфраструктурою
Барбадос пишається своїми традиціями весільних церемоній - тут реєструються шлюби громадян всіх країн світу. Провести весільну церемонію на Барбадосі вважається дуже престижним заходом у людей різних соціальних шарів. Відокремлені бухти і прекрасні пляжі з рожевого піску, спеціальні номери для молодят в більшості готелів, величезна кількість розваг роблять це місце ідеальним для медового місяця.
На острові велика кількість заповідників, де в умовах дикої природи збереглися унікальні види тропічних рослин і тварин.
Щороку на Барбадосі проводиться найбільший джазовий фестиваль, що збирає знаменитих джазових музикантів з усього світу.
Бріджтаун - один з головних вільних портів на Карибах.
Тут розташовані резиденція уряду і офіси найбільших компаній. У центрі міста знаходиться Трафальгарська площа з пам'ятником, поставленим англійцями на честь лорда Нельсона. З площі відкривається вид на мальовничу гавань Керінейдж.
Головна торгова зона міста розташовується на Брід Стріт, яка починається від Трафальгарської площі. На схід від Трафальгарської площі знаходиться Собор Святого Михайла, в якому молився американський президент Джордж Вашингтон під час своєї єдиної поїздки за межі Сполучених Штатів у 1751 р. Через гавань перекинуті два мости - Чемберлен Брідж і Чарльз О `Ніл Брідж, які ведуть до двох головних міських ринків - Фейрчайлд Маркет і Чипсайду Маркет.
У милі на південь від Бріджтауна знаходиться Барбадоський музей, на схід від Собору Святого Михайла розташований Королівський парк, де росте баобаб, вік якого - 10 століть. У парку є будівля театру Куінс Парк Хаус(в минулому - резиденція командувача британськими військами).
Основні історико-культурні цінності сконцентровані в Барбадоському музеї. Одночасно він є дослідницьким центром, на базі якого діє Історичне товариство. У музейній науковій бібліотеці зберігаються рідкісні матеріали про Вест-Індію: книги, карти, рукописи і архівні документи (починаючи з XVII століття). Фонд бібліотеки налічує 159000 томів.

Найкращий спосіб познайомитися з визначними пам'ятками острова - придбати спеціальний туристичний паспорт (Heritage Barbados Passport, вартістю - 35 дол США, власника паспорта можуть супроводжувати безкоштовно двоє дітей до 12 років), який дає можливість відвідати 16 основних музеїв, природних та архітектурних пам'яток з 50% знижкою. Це ботанічний сад Андромеда, цукровий млин Моргана Левіса, абатство Святого Миколая, плантаторський дім Франсія, село-музей, печера Гаррісона, тропічний ліс у яру Уелшмен Халл, сигнальні станції в лісі Гренейд Халл і на гарматному пагорбі , зоопарк, Кордінгтон коледж, музей обладнання для цукрової промисловості та Барбадоський музей, пам'ятники колоніальної архітектури Оутерсон Хауз, Санбері Хауз і Барбадоська синагога.
Крім художніх виставок, відкритих в музеї, твори мистецтва барбадоських майстрів можна побачити в декількох художніх галереях Бріджтауна. Галерея студійного мистецтва експонує роботи місцевих майстрів, зокрема, картини художника Рафаеля Альтмана. Заснована Національною культурною організацією Куїнз Парк Геллері є найбільшою на острові і проводить щомісячні виставки. Художній салон Aртворкс торгує предметами мистецтва ручної роботи: посудом, прикрасами, акварелями і естампами, особливо популярними серед туристів.
У спадок від колоніального минулого Барбадосу дісталися розкішні вілли, кожна з яких - пам'ятник архітектури і дизайну: вілла "Мангова затока", нещодавно відреставрована вілла "Гавань Євгенії", вілла на плантації Спрінгхед. Одну з найкрасивіших вілл, що колись належала серові Ентоні Идену, планують переобладнати в розкішний готель.
Оскільки Барбадос являє собою унікальне місце для занять літніми видами спорту, повсюдне поширення набули крикет і футбол, а також водні види: вітрильний спорт, водні лижі, спортивна рибна ловля, серфінг і віндсерфінг, підводне плавання. На острові прекрасні можливості для верхової їзди, для гри в лаун-теніс, гольф і сквош.

Барбадос
Місцевий час:
21:23, 19.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = BBD
Сивуляк
Назар
менеджер напрямку
тел:+380322437722 skype: advokat_75
напрямки: міжнародний туризм, відпочинок в Україні, групові тури, корпоративний туризм, оренда транспорту
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97