Бразилія

Бразилія

Коротка інформація
Бразилія є центром туризму в Південній Америці. Ця країна досить самобутня й контрастна. Пишні тропічні ліси розкинулися по сусідству з величними горами, дикими джунглями — з розкішними пляжами, величезними ріками — з пустельними плато, а ревучі водоспади — з тихими й затишними океанічними бухтами. Крім головної гордості — футболу й чарівних пляжів Атлантичного узбережжя, Бразилія — це безліч кавових плантацій і дикі джунглі Амазонки, де живуть індіанці. Але, насамперед, це країна карнавалів, самого захоплюючого шоу у світі.
Опис країни
Cтолиця: Бразіліа.

Географія: Найбільша держава Південної Америки, що займає майже половину континенту, площа 8,5 млн. кв. км. На півночі граничить з Венесуелою, Гайаною, Сурінамом, Французькою Гвіаною, на півдні - з Уругваєм, на заході з Аргентиною, Парагваєм, Болівією і Перу, на північному заході - з Колумбією. На півночі і сході омивається водами Атлантичного океану.

Крупні міста: Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро, Салвадор, Белу-орізонті, Бразилія, Ресифі, Порту-алегрі, Манаус.

Крупні морські порти: Ріо-де-Жанейро, Сантус, Ріу-гранді, Паранагуа, Порту-алегрі, Тубаран, Сан-Себастьян.

Час: Країна знаходиться в чотирьох часових поясах. Час відстає від московського на 5 - 8 годин. Офіційний час обчислюється по Бразіліа (відстає від московського на 7 годину).
Державний лад: Президентська федеральна республіка. Федерація у складі 26 штатів, і Федерального (столичного) округу. Розділ держави і уряду - президент. Законодавчий орган - двопалатний Національний конгрес. Складається з федерального сенату і палати депутатів.

Адміністративно-територіальне ділення: разілія розділяється на 26 штатів і 1 федеральний (столичний) округ.

Населення: Св. 95% нас. - бразильці, нація, що сформувалася в результаті змішення португальських і інших європейських переселенців з аборигенами - індійцями (тупі-гуарані, же і ін.) і з вивезеними в 16-19 вв. з Африки неграми-невільниками (йоруба, банту, еве і ін.). По етнічному складу білі 54%, мулати 38,5% і негри 6%. Індійці (св. 1 млн. ч.) населяють головним чином внутрішні райони басейну р. Амазонка. Середня. щільність населення 21,4 чел/км2. На північному сході, південному сході і півдні країни (40% територій) проживає св. 90% населення, в т.ч. ок. 50% населення проживає на вузькій смузі Атлантичного побережжя, що становить 8% територій країни. Міське населення 78% (1995).

Понад половину населення країни - молодь у віці до 20 років. Люди старше 50 років складають всього 10%.

Мова: Державний - португальський, уживаються французький, німецький, італійський.

Релігія: Більшість населення - католики, але багато жителів африканського походження сповідають макумба.
Національний домен: .BR

Правила в'їзду: Звичайний термін оформлення документів в посольстві 4 - 7 робочих днів. Необхідні закордонний паспорт, 1 анкета з фотографією і запрошення (туристичне, приватне або службове), копія авіаквитка. Поїздка з дітьми на службове запрошення утруднена. Незалежно від виду запрошення посольство видає мультівізу на конкретний термін. Консульський збір для туристичної і приватної віз - , для службової - . При виїзді в Шереметьево-2 необхідно пред'явити сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки. Російські громадяни, що отримали в посольстві Бразилії в Москві тимчасові візи, підлягають обов'язковій реєстрації в органах федеральної поліції протягом 30 днів із сплатою мита. Пересування по країні для російських громадян не обмежене. Рекомендується попередня вакцинація проти гепатиту А і Б, малярії. Водопровідну воду пити не можна. Страховка обов'язкова. З собою потрібно обов'язково узяти сонцезахисний крем. Збір аеропорту складає приблизно 18 USD і оплачується перед вильотом.

Митні правила: Ввезення іноземної валюти не обмежене (декларується), національною - обмежений. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти за вирахуванням витрат в країні, національній, - за ліцензією ЦБ Бразилії. Відео-, що ввозиться, кино-, аудіотехніка НеБразільського виробництва оподатковується. Безмитно дозволяється ввозити по одному з наступних предметів: радіоприймач, плейєр, відеокамера, діловий блокнот з комп'ютерною пам'яттю. Заборонено ввезення і вивіз наркотиків, вогнепальної зброї, боєприпасів, медикаментів, радіоактивних матеріалів. Спроба вивозу з країни будь-яких диких тварин, без відповідного дозволу численних інстанцій, узгоджень і карантинів, вважається в Бразилії за злочин. Індіанським племенам дозволено виготовляти традиційні прикраси з пір'я екзотичних птахів Амазонії, кігтів ягуара, панцира броненосця і інше, проте продавати їх "на сторону" індійці можуть тільки по спеціальних державних ліцензіях і лише установах культури, наприклад, етнографічним музеям.
Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: Країна екзотичної природи, майже 8 тис. км. живописних пляжів, життєрадісного населення, стародавніх індіанських традицій і колоритної колоніальної архітектури, до того ж і одна з найрозвиненіших країн континенту, Бразилія привертає увагу мільйонів туристів. Тут є практично всі умови для найрізноманітніших видів відпочинку, але найбільшу увагу, звичайно, привертають знаменита сельва Амазонії і оспівані в численних романах пампаси півдня, водопади Ігуасу і гірські райони, а також, поза сумнівом, галасливий і вічно танцюючий Ріо з його знаменитим Карнавалом.

Ріо-де-Жанейро ("січнева річка") - колишня столиця і саме відвідуване місто в Бразилії. Галасливий, космполітічний і вічно вируючий Ріо вражає поєднанням ультрасучасної архітектури і убогістю "фавел", розкішних пляжів і готелів з приголомшливим темпераментом місцевих жителів і флегматичністю вартових порядку, великою кількістю зелені на вулицях і величезною кількістю екзотичних квітів, розсаджених скрізь, де тільки можна.

Візитна картка міста - величезна статуя Христа Рятівника (розмах рук - 30 м) на горі Корковадо (частина національного парку Тіжуки, що займає площу більше 3 тис. гектар), що немов простягнула в охороняючому жесті руки над містом. Біля входу в бухту Гуанабара височіє ще один символ міста - скеля Пау-ді-асукар ("Цукрова голова", 395 м.) з канатною дорогою, що йде на її вершину. Старе місто заповнене будівлями в колоритному колоніальному стилі - Митниця, доки, Арсенал, Біржа, площа Ларгу-ді-ботікаріу, Національна академія витівок, міська Ратуша, мощені вулиці кварталу Санта-Тереза, акведук Арсес-ди-лапа (1732 р.), палац-музей імператора Жуана VI (XVIII ст.) в Кинта-боа-Вісту, імператорський палац на площі "XV Листопада" (зараз тут розташовується культурний центр), палац Тірадентіс (зараз тут розмістилися Законодавчі збори Ріо-де-Жанейро) і інші живописні старі будівлі.

Тут же розташована більшість музеїв Ріо - Музей сучасного мистецтва, Музей Кармен Міранди, Музей народної творчості і Музей Другої світової війни в парку Фламенгу, Музей історії міста в колишній резиденції маркіза Сан-вінсенті, Національний музей витончених мистецтв, Музей індійців, Історичний і Художній музеї, Національний музей в колишньому імператорському палаці Кинта-боа-Вісту, Музей Республіки в будівлі старого президентського палацу, Музей каменів, музеї Шакара-ду-сеу в живописній будівлі з башточками, Національна бібліотека, Ботанічний музей і бібліотека на території Ботанічного саду, культурний центр Банку-ду-бразіл і ін., а також майже всі театри міста. У так званому "Новому місті" цікаві Монетний двір, стара в'язниця, Головний вокзал і Будинок інвалідів.

Привертають увагу численні колоніальні церкви і монастирі міста - Сан-Бенту (1617-1693 рр.), Сан-антоніу (XVIII ст.), монастир ордена капуцинів (раніше - імператорська резиденція), церква Богородиці Лампедоса (1929 р.), церква Слави Господньою (1714 р.) з Музеєм релігійного мистецтва, церква Св. Лусиі (1732 р.) з унікальним природним фонтаном, вода якого вважається за цілющу, архієпископський собор (1808 р.) на площі XV Листопада, в якому проходили коронаційні церемонії, монастир і кармелітська церква (XVI ст.) неподалеку, барочна церква ордена франциськанцев (XVIII ст.), церква Пристрастей Господніх, церква Санта-круш-ду-мілітареш (XVIII-XIX вв.) і ін.

Справжню славу місту принесли його знамениті пляжі - Копакабана, Іпанема і Лебнон, кожен з яких є справжнім осереддям курортного і суспільного життя, а також менш відомі Ботафогу, Леме, Арпоадор, Відігал, Пепино-сан-Конраду, Барра-ді-тіжука, Рекреу-дус-бандейрантес, Грумарі і ін., більшість з яких нітрохи не поступається прославленою Копакабане (загальна протяжність пляжів більше 90 км.).

Цікаво відвідати Ботанічний сад (1808 р.) з його знаменитою пальмовою алеєю, в якому зібрано більше 7000 рослин зі всього світла, Зоопарк, один з найбільших стадіонів миру - "Маракана" (1950 р.), знаменитий міст Ріо, сучасний діловий центр, або оглянути з висоти навколишніх горбів незвичайно красиву затоку Гуанабара, прокотитися на старовинних трамваях-"бондіньюс" і міні-поїздах кінця XIX століття, що зв'язують між собою найбільш популярні точки міста. Ну, а нічне життя Ріо-де-Жанейро - це окрема розмова. Сотні і тисячі нічних клубів і барів, численні шоу, дискотеки і ресторани, розташовані прямо у кромки пляжів шашличниє-чарраськаріуш і маленькі закусочні (не дивлячись на розмір, в більшості з них свої шоу) розташовані буквально в кожному будинку на побережжі. Ну і, звичайно, школи самби і знаменитий Карнавал, до якого місто готується весь рік.

В околицях Ріо зосереджена величезна кількість цікавих місць. Варто відвідати літню резиденцію імператора Педру I і Імператорський музей в Петрополісе (65 км. від Ріо-де-Жанейро), заїжджі двори в колоніальному стилі і крупний курортний центр в Бузіусе (170 км. на північ від Ріо-де-Жанейро), прекрасне океанське побережжя і близько 200 островів в районі Ангра-душ-рейеш, прекрасне побережжя і безліч колоритних центрів відпочинку в місті-пам'ятнику Параті (286 км. на південь від Ріо-де-Жанейро), місто Діамантіна (входить в список Культурної спадщини людства ЮНЕСЬКО), а також прекрасні схили навколишніх гір, порослі дивовижною рослинністю, які таять безліч цікавих місць.

Столиця держави і самостійний федеральний округ - Бразіліа, є одним з самих незвичайних міст континенту. Розташований на висоті 1172 м. над рівнем морить, місто було побудоване практично "з нуля" за 4 роки. Архітектори Лусио Коста і Оскар Німейер спроектували місто у вигляді птаха, в "тілі" якої розташований район адміністративних і суспільних будівель, в "крилах" - житлові райони, а в "носі" - площа Трьох властей, навколо якої розташувалися резиденція президента - палац Аврора, куполоподібні будівлі Національної Асамблеї і Сенату, палаци Верховного суду і Конгресу. Від площі в два ряди тягнуться будівлі міністерств оригінальної архітектури, а за ними - пірамідальні Кафедральний собор і Національний театр, чию архітектуру взагалі важко віднести до якого-небудь стилю. Будівля Національного радого з досліджень повторює форму храму Рамзеса II. По осі столиці проходить ультрасучасна транспортна артерія, характерною межею якої є майже повна відсутність перехресть.

Архітектура житлових кварталів не менш оригінальна - величезні вікна, оригінальне планування самих будівель, своєрідно сплановані зелені насадження і величезні відкриті простори. А досить сухий і жаркий клімат плато, на якому побудовано місто, додає всьому цьому футуристичному ландшафту особливу "прозорість". За рахунок дамби, що перегородила русла чотирьох річок, було створено навіть штучне озеро! Навіть адреси тут не звичайні, а є цифро-буквенные абревіатурами.

Серед визначних пам'яток нової столиці - Ботанічний сад, зоопарк, собор Метрополітана, чорна башта Центрального банку, меморіал Кубічека, "блакитна церква" Дон-боську (Сан-жуан-боську), Міський парк з басейнами, наповненими мінеральною водою, один з найкрупніших торгових центрів в Південній Америці - "Конжунто-насиональ", Міністерський комплекс - цілий ряд будівель ультрасучасної архітектури, Арочний палац з висячими садами (тут розташований МЗС країни), статуя "Метеор" і інші незвичайні споруди.

Столиця штату Мінас-жераїс - Белу-орізонті, є першим містом країни, яке було створене "з чистого листа", проклавши тим самим дорогу сучасній столиці. Це четверте по розмірах місто в Бразилії, один з найбільших промислових і торгових центрів країни. Тут цікаві історичний музей Абіліо Барето, Палац Свободи, Казино, Бразільський релігійний центр Конгоньяс-ду-кампу в 80 км. від міста із знаменитою "хрестовою дорогою" з 78 статуй, церква Богоматері Про і Музей золота в Сабара (25 км. від Белу-орізонті), місто-музей Сан-Жуан-дел-Рей, село-музей Тірадентіс і так далі

Не менш цікавий і Ору-прету ("Чорне золото") - столиця золотошукачів, старателів і шукачів скарбів, в даний час внесена до списку Усесвітнього надбання ЮНЕСЬКО. Тут привертають увагу церкві Св. Франциська (1766-1794 рр.), Зачаття Божої Матері (1727 р.) з усипальнею і музеєм великого архітектора Алейжадінью, Богоматері Пілар (1711 р.), Кармо (1766 р.), Санта-іфігеніа-душ-претос (1733 р.), Мерсеш-де-сима, Ратуша (XIX ст.), Муніципальний театр, паркі Ітаколомі, Кашоейра-ду-фалкау, Тріпуй і Естрада-Реал з цілим каскадом водоймищ і водопадів, а також численні музеї - Мінералогії, Опори і так далі

Сан-Паулу - найбільший промисловий центр країни, та і всієї Латинської Америки. Третій по розмірах мегаполіс миру залишає про себе подвійне враження - з одного боку місто достатньо сіре і не може похвастати якоюсь особливою красою. А з іншої - такого змішення всього і вся в оточенні урбаністичних пейзажів, мабуть, не зустрінеш більш ніде в Америці. "Латиноамериканський Чікаго", як його часто називають, забудований хмарочосами із сталі і скла, заводами, офісами, достатньо старими житловими кварталами і населений майже 13 мільйонами жителів. Тут колосальне змішення рас і народів, культур і релігій, звичаїв і вдач зі всіх куточків планети.

Цікаві Музей сучасного мистецтва (один з найбільших в світі), знаменитий стадіон "Пакаємбу", Музей Живопису, Державна картинна галерея, Музей Імпіранья, Музей Бразільської історії в парку Незалежності, галерея Жака Ардьеса, церква Носа-дама-бразіл, парк Ібірапуера площею більше тисячі га, японський квартал і Чайний місток, Зоопарк з унікальною колекцією тропічних птахів, заповідник рептилій і одночасно - унікальний Центр медичних досліджень "Бутанта", "зелені райони" Аламеда-Сантус і Морумбі і так далі

Недалеко від горда розташовані курортні райони Убатуба і Ілля-Бела.

Салвадор, що був до 1763 року столицею Бразилії, славиться багатством церков і красою своїх історичних споруд, божевільними фестивалями, особливою романтичністю і багатою історією. До визначних пам'яток міста відносяться історичний квартал Пелурінью, старий порт Барра (Віла-велья), афро-бразільський музей, Музей Карлоса Коста-пінту, Музей ордена кармеліток, Медичний меморіал, Музей Абеларду Родрігеса, Музей Археології і етнології, Музей нумізматики, Кафедральний собор Террейру-ді-жезус (1657 р.), собор Св. Петра (XVIII ст.), барочна церква Розаріу (XVIII ст.), церква домініканського ордена (XVIII ст.), церква Ду-карму (1700 р.), церкву Сеньор-ду-бонфін (XVIII ст.), церкву ордена кармеліток (XVI ст.), церкву Св. Франциська (1703 р.) з величезним старим глобусом, церква Сантіссимо-Сакраменто (XVIII ст.), палац архієпископа (1715 р.) з пам'ятником першому архієпископові Бразилії дону Педру Фернандесу Сардінье, церква Санта-каса-де-мізерікордіа (XVII ст.), монастир і церква Св. Терези (1697 р.), церква Носса-сеньора-Граса (XVI ст., стара церква Бразилії), будинок Жоржі Амаду, Художній інститут Гете, форт Сан-педру, Міський сквер і будівля мерії (колишній штаб колоніальних військ), палац Ріу-Бранку (1919 р.), Палац правосуддя, площа Да-се (1933 р.), ринок Модело-маркет, фунікулер Ласерда (1930 р.), численні школи капоейри (національне бойове мистецтво країни), яхт-клуб Белведер і так далі

В околицях міста цікаві острів Ітапаріна, маленьке місто Кащуейра (120 км. західніше Салвадора) - осереддя бароко в Бразилії з множиною церков, пляжі в районі Фламенгу і Ітапау (у самому Салвадоре пляжі достатньо вузькі і засмічені), а також численні ремісничі комуни в Ілья-ді-Маре, Жекие і Ріу-ді-контас.

У 835 км. північніше Салвадора лежить Ресифі - столиця штату Пернамбуку, яку часто порівнюють з Венецією. У 7 км. від Ресифі розташовано місто Олінда - одне з колоніальних міст Бразилії, що найдобріше збереглися, знаменитий своїм "старим кварталом", що знаходиться під охороною ЮНЕСЬКО. Натал (300 км. на північ від Ресифі) славиться своїми пляжами, що протягнулися на 100 км., а також "Фортецею Волхвів" в гирлі р. Потенги і курортом Женіпабу. У 85 км. південніше Натала розташовані рибальські селища Піп і Понта-Негра, що перетворилися за минулі роки в одних з кращих курортів країни. Навколо Форталези (столиця штату Сеара, 800 км. на північ від Ресифі) тягнеться ціла низка прекрасних дюн і пляжів - Ірасема, Діарус, Мейрелес, Макуріпе, Футурі, Морру-бранку-прайя-дас-фонтес, Кокейрос, Кумбуку, Таїба, Флейшерас і ін.

Білений - ворота в Амазонію, відразу за мостами через р. Гуама починаються непрохідні ліси дельти. Заснований ще в XVI ст., він зберіг сліди історії в своїх численних старих будинках абсолютно неймовірної архітектури (здебільшого напівзруйнованих). Цікаві будівля Генерального штабу, барочний собор Це (1748 р.), ринок Вер-у-пезу (найбільший в країні), базіліка Ді-Назарі (1908 р., відомий центр паломництва), фортеця Каштелу (XVI ст.), міський собор (1748 р.), церква Ігрейя-де-мерсес (1640 р.), численні музеї в парку Еміліу Гоелді і ін.

В околицях міста немало першокласних пляжів - Отейру, Фарол, Урубіра, Арібамба, Сан-франсишку, Баия-ди-сол, а також безліч річкових і морських островів, найвідоміші з яких - Маражу (повністю займаний екологічним заповідником), Отейру і Моськейру. Сан-Луіс, розташований в 800 км. від Білена, знаменитий своїм Левовим палацом і містом-примарою Алкантара.

Столиця штату Амазонія - Манаус, розташований на березі великої річки (ширина її, разом з протоками, досягає тут декількох десятків кілометрів), в середньому її течії в 3400 км. від Бразіліа. Населення міста на 80% складається з індійців, ними ж населені і всі навколишні поселення, що додає місту своєрідний шарм.

У Манаусе цікаві Музей індійців, міський театр (1896 р.), колосальний палац Паласиу-негру, церква Сан-Себастьян, Музей людини, Музей нумізматики, оперний театр Театро-амазонас (1896 р.), численні плавучі ринки, а також безліч прекрасних будинків, прикрашених блакитний керамікой-"азулежуш" (здебільшого знаходяться в запустінні). У 12 км. від Манауса спостерігається унікальне природне явище - злиття річок Солімоес і Ріу-негру, чиї води абсолютно не змішуються між собою, а так і течуть поряд різноколірними стрічками впродовж сотні кілометрів. Але головне, навіщо люди приїжджають в Манаус, - "Велика Амазонія".

Амазонія - загадковий район, що становить третину території всієї Бразилії. Амазонію називають "легкими планети", оскільки майже 50% всього кисню на нашій планеті виробляється в амазонських тропічних дощових лісах. Тут виростає флора, тільки на 30% вивчена ученими, 25% всіх фармацевтичних речовин миру витягується з рослин амазонського лісу, тут мешкають 1800 різних видів птахів (у 7,5 разів більше, ніж в Европе), 250 різновидів ссавців і 1500 різних порід риб, багато хто з яких ще не класифікований. У цьому районі проживають близько двохсот індіанських племен, багато хто з яких роками не контактує з "цивілізацією". У річці Амазонка і її притоках міститься близько 20% всієї прісної води земної кулі.

Тут можна взяти участь в рибалці на піраню, проїхатися на пароплаві до Ріу-негру або Парума, пополювати на алігаторів, провести декілька годин (або днів) на островах дельти або в гущавині лісу, пройти навчання техніці виживання в сельві у місцевих жителів, прокотитися на моторизованому каное по численних рукавах річки, відвідати унікальний архіпелаг Анавільянас або познайомитися із звичаями і побутом місцевих жителів.
Бразилія
Місцевий час:
18:29, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = BRL
Сивуляк
Назар
менеджер напрямку
тел:+380322437722 skype: advokat_75
напрямки: міжнародний туризм, відпочинок в Україні, групові тури, корпоративний туризм, оренда транспорту
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97