Болгарія

Болгарія

Коротка інформація

Болгарія всіма улюблена та відома як туристичний напрямок!

Болгарія - це мальовнича країна, з унікальним рельєфом, незважаючи на відносно маленьку площу.
Болгарія - це країна, де відпочиває і тіло, і душа. Тут кожен знайде собі своє затишне улюблене місце. Крім того, кожен може підібрати під свій темперамент, спосіб проведення часу: від активного і екстремального, до спокійного і флегматичного.

Опис країни

Найменування держави: Республіка Болгарія

Державний устрій: парламентська республіка з розвинутим місцевим самоврядуванням.

Столиця: Софія.

Адміністративний поділ: 28 областей, в тому числі м. Софія (прирівняне до області), які поділяються на 259 общин. 

Найбільші міста: Пловдив (358 тис.), Варна (294 тис.), Русе (180тис).

Офіційна мова: болгарська.

Грошова одиниця: лев = 100 стотинок.

Релігія: переважає православне християнство (близько 85% населення), іслам (близько 13%).

Площа:  Болгарія з відносно невеликою площею – 111 000 кв. км, із населенням в 8,5 млн. осіб, є однією з невеликих країн Європи. Однак  велике розмаїття природного рельєфу, а також легко доступні туристичні об'єкти приваблюють до себе багато туристів.

Географічне положення: на півночі вона межує з Румунією, розділяє їх Дунай, на заході - з Сербією і Македонією, на півдні - з Грецією і Туреччиною, на сході природним кордоном є Чорне море, яке пов'язує її з Україною і Грузією, а Босфор і Дарданелли - з Середземноморськими країнами.

Клімат: у Болгарії помірно-континентальний клімат, в південних районах переходить до середземноморського. В цілому він прохолодніший, ніж в інших місцях Європи на тій же географічній широті. Середня температура в Софії в січні : 4-2°С, в липні: 16-27°С. У Варні середня температура січня 1-6°С, липня 19-30°С.
Море

Протяжність Чорноморського узбережжя Болгарії складає 378 км, з них близько 130 км займають піщані пляжі. Чорноморський берег Болгарії вважається одним з найчистіших в Європі: багато його пляжів прикрашає «Голубий прапор» – міжнародний екологічний «знак якості», при цьому ціни на відпочинок в Болгарії є набагато помірнішими, аніж на більшості визнаних курортів Європи.

Болгарія приваблива, перш за все для сімей з маленькими дітьми! Одна з причин – м’який клімат і чудова природа. Навіть в липні та серпні спека тут не буває нестерпною, а курорти потопають у зелені. Другий аргумент – особливості моря, піщаний пляж плавно спускається в море і діти тут будуть в безпеці. Також тут відсутні небезпечні рибки.

Основні морські порти на узбережжі Болгарії – Варна та Бургас. Варна розташована у північній частині узбережжя, Бургас – у південній. Міжнародні аеропорти двох міст обслуговують весь регіон Чорноморського узбережжя Болгарії. І крім того, коли ми говоримо про відпочинок в Болгарії, ціни тут досить помірні. Сервіс і якість інфраструктури болгарських курортів підвищується з року в рік!

Гори
Болгарія - країна, розташована на березі Чорного моря і більшість людей знають її як місце для пляжного відпочинку. Проте в Болгарії є не тільки красиві пляжі, а й чудові гірськолижні регіони, розташовані в основному в її північно -західній частині.

Гірськолижні курорти в Болгарії розташовані в горах Ріла, Пірін і Родопи. Якщо Ви одного разу відвідайте болгарські гірськолижний курорти, швидше за все, що Ви повернетеся до Болгарії і в майбутньому. Болгарія відома своїми знаменитими гірськолижними курортами, такими як Южана, Вітоша, Банско, Пампорово, Боровець, Осогово, Цігов і Кіліното. Гірськолижний сезон на них триває з грудня по квітень, а сніжний покрив весь цей час залишається досить стабільним.

На лижному курорті Вітоша є 20 кілометрів схилів різного рівня складності: 2 кілометри складного рівня, 12 кілометрів початкового рівня і 6 кілометрів середнього рівня складності. У достатній кількості є підйомники.
Лижний курорт Боровець набагато більший. Він пропонує лижні схили загальною протяжністю близько 52 км (з них 27 км середнього рівня складності , 20 км - початкового і 5 км - високого рівня складності). Тут також є підйомники і гондоли-фунікулери, які піднімають туристів на гору.
Банско вважається найбільшим гірськолижним регіоном в Болгарії. Загальна протяжність схилів там становить близько 70 км (з них 35 км початкового рівня, 27 км середнього і 3 км високого рівня складності). Там є такі елементи як фанпарк, трампліни, халф-пайп і інфраструктура для сноуборду.

Інфраструктура дозвілля в Болгарії практично всюди також добре розвинена.
Там є великий вибір ресторанів, барів і дискотек на будь-який смак. Болгарія може запропонувати не тільки розваги на снігу. Ви можете помилуватися видами гірських монастирів, таких як монастир Ріла, а також стародавніми фракійськими гробницями в Казанлаке і Свештарі, замком Заревец, столичними пам'ятками в Софії, а також старим портовим містом Несебр, розташованим на Чорному морі.
Любителі гірських лиж напевно чудово проведуть час серед мальовничих пейзажів і добре доглянутих лижних схилів.
Міста, цікаві місця і музеї

Албена - курорт на північному чорноморському узбережжі Болгарії. Він знаходиться в 32 км. від великого міста Варна. Пляжна смуга в Албені має довжину 7 км та 150 м ширини, відрізняється дуже дрібним світлим піском. Тут чисте, безпечне море, з пологим спуском, неглибоке на відстані приблизно 100 метрів від берега.

Балчик - маленьке тихе містечко, розташоване на північному чорноморському узбережжі Болгарії, недалеко від курортів Албена, Кранево. Розташування вулиць ярусами на схилі горбів створює неповторну зовнішність міста.
Найвідомішими пам'ятками міста є архітектурно-парковий комплекс «Двореца» - літня резиденція румунської королеви Марії, і прилеглий до цього ансамблю університетський Ботанічний сад, що славиться другою за величиною європейською колекцією кактусів і багатьма іншими видами рослин.
У Балчику обладнано сучасний яхт-порт, звідси організовуються морські екскурсії, риболовля, романтичні нічні круїзи до довколишнього мису Каліакра.

Бургас - четверте по величині болгарське місто, що розташоване в південно-східній частині країни. Клімат тут помірно континентальний з впливом морського. Бургас – це, швидше, індустріальний та транспортний центр. З визначних пам’яток у місті Бургас можна відвідати творчий фонтан, Вільний університет, старовинні церкви та музеї. Морський парк – найвідоміша пам’ятка міста. Він розташований на високому березі і тягнеться більше, ніж 7 км вздовж моря. У парку безліч пам’ятників відомим особистостям, сучасні оригінальні скульптури, літній відкритий театр, який вміщує 2500 осіб. У Mорському парку працює казино і невеликий зоологічний сад, а пройшовши по пішохідній алеї, можна потрапити в жвавий район міста з безліччю затишних кафе, ресторанів і магазинів.

Варна розташована в однойменній бухті і є популярним приморським курортом. Це третє по кількості населення місто в Болгарії (після Софії і Пловдіва) вважається морською столицею держави і славиться широкими піщаними пляжами. У липні-серпні кількість сонячних годин в день тут досягає 10-11. Море дивовижне спокійне і безпечне. Уздовж пляжів протягнувся прославлений Приморський парк. На території парку знаходяться лазні, Музей морського флоту, Музей природної історії, обсерваторія і планетарій, розкішний акваріум (з морськими і прісноводими мешканцями, а також з тропічною флорою і фауною) і дельфінарій.

Еленіте знаходиться в десяти кілометрах на північ від Сонячного Берега біля підніжжя гори Стара Планіна і в п'ятдесяти кілометрах на північ від Бургаса. Відпочинок в Еленіте – це відпочинок в казковому місці, де зустрічаються море і гори. Тільки голоси відпочиваючих порушують незвичайний спокій і тишу цього місця. Повітря тут дивно свіже, легке, насичене киснем і йодом. Еленіте у порівнянні із іншими чорноморськими курортами вважається «елітним відпочинком». Щороку на курорті Еленіте відкриваються нові готелі та розширюється інфраструктура. Цей чудовий курорт Болгарії - одне з самих екологічно чистих місць в світі, що робить його ідеальним для, для лікування, релаксації і сімейного відпочинку з дітьми.

Кранево розташоване між курортами Золоті піски і Албена. На цьому курорті Ви знайдете все, що потрібно для вдалого відпочинку - гарні пляжі, пейзажі та спортивні атракціони. Тут до Ваших послуг чудові кемпінги, ресторани, магазини. На пляжі є джерело з мінеральною водою, яка використовується для лікування. Довжина пляжної смуги піщаного пляжу - 6 км, а ширина - до 100 м. Зараз Кранево активно розвивається як центр сімейного та дитячого відпочинку, за останні роки тут збудовано велику кількість комфортабельних готелів та вілл. До ваших послуг також численні ресторанчики з національною болгарською, а також китайською, індійською, європейською та арабською кухнею.

 

Обзор знаходиться на півдорозі між Варною і Бургасом. Стародавні греки дали старовинним чорноморському поселенню ім'я Геліополіс - місто сонця. Римляни побудували тут храм Юпітера, залишки цього храму і римської кріпосної стіни все ще можна побачити в міському парку. Широка пляжна смуга досягає 7 км в довжину. В Обзорі багато невеликих сімейних готелів, пропонується розміщення і в готелях високої категорії.
Обзор - курорт, приємний в усіх відношеннях для сімейного відпочинку, тихого і спокійного, без шуму, гамору і надмірностей великих індустріальних курортів. Це курорт, що бурхливо розвивається, з кожним роком привертає все більше туристів, прагнучих провести свою відпустку подалі від шуму і метушні великих курортів. Гостей чекають багатий вибір розваг, затишних ресторанчиків і кафе. А ціни тут значно нижчі, ніж на великих багатолюдних курортах.

 

Поморіє знаходиться в 18 км від Бургаса і всього в 8-ми км від аеропорту. Унікальність курорту полягає в тому, що крім прекрасного пляжу (дрібний пісок в деяких місцях незвичайного, майже чорного кольору завдяки великому вмісту в ньому заліза, магнію, алюмінію і магнезії)  є також дуже солене озеро, відоме своїми цілющими грязями. Лиманні грязі - обов'язкова і цінна складова грязелікування, проведеного в бальнеоцентрах країни - їх доставляють саме з Помор'я. За допомогою поморійскіх грязей особливо успішно лікуються гінекологічні захворювання, ряд захворювань опорно-рухового апарату - наслідки травм, стани після тромбофлебіту, хронічні форми суглобового ревматизму та інші захворювання запального характеру.

 

Приморско - невелике південне містечко, що розташоване в 55 км на південь від Бургаса і в 160 км від морської столиці країни міста Варна. У Приморско чисте спокійне море і два прекрасних великих пляжі протяжністю приблизно 8 км (особливістю пляжів в цьому регіоні є наявність дюн з дрібним золотистим піском). Навколо досить екзотична рослинність і безліч природних красот: річка Ропотамо, заповідник «Аркутіно» з безліччю водних лілій, болота і озер, скеля «Голова лева», зміїний острів, мальовничі скелясті береги.

Крім природних, в районі Приморсько, є і археологічні, і історико-культурні пам'ятки: поселення фракійського часу, руїни фортець римського періоду.

Міжнародний молодіжний центр (ММЦ) – відомий табір відпочинку для дітей та молоді також знаходиться в Приморско і є своєрідним «курортом в курорті». Присутність в місті такої кількості молоді, безумовно, надає додаткове своєрідність цього місця.

Рів'єра - курорт, назва якого викликає в пам'яті узбережжя прекрасної Франції, і справді пропонує туристам якісний та вишуканий відпочинок європейського рівня. Комплекс з п'яти готелів, розташований на березі невеликої затоки, знаходиться в 17 км на північ від міста Варна (приблизна тривалість трансферу з Варненського аеропорту - 25 хвилин) і впритул примикає до Золотих Пісків, що дуже зручно, коли вам раптом захочеться не тиші та спокою, а тусовки і розваг.

Русалка – найпівнічніший болгарський чорноморський курорт, розташований у природному заповіднику «Тауке Лиман». Загадкові печери, невеликі відокремлені пляжі, прозоре море, повертають втомленого від міської суєти туриста до повноцінного і при цьому корисного для здоров'я відпочинку.
Русалка прекрасна для любителів походів на байдарках, задушевних пісень біля вогнища та довгих прогулянок серед природи. З курорту можна піти на екскурсію до печер і скель Камен Бряг або на озеро Тузла, на берегах якого водиться безліч рідкісних видів птахів. Русалка хороша і для тенісистів, любителів верхової їзди та стрільби з лука.
 Комплекс працює за принципом «all inclusive», і до честі Русалки треба визнати, що в цей термін тут вкладають набагато більше, ніж калорійне і своєчасне триразове харчування.

Святий Констянтин і Єлена – найстарший курорт на Чорноморському узбережжі Болгарії, розташований 10 кілометрів на північ від Варни. До недавнього часу курорт називався "Дружба", лише недавно йому повернули стару назву. Курорт засновано в 1908 році як бальнеологічний центр. Назва курорту походить від назви монастиря Святих Констянтина та Єлени, що розташований неподалік. Його збудували в 14 ст., але до нашого часу збереглася лише невелика досі діюча церква, що знаходилася на території цього монастиря. Пляж оточений скелями і численні парки перетворюють цей курорт на справжній рай для туристів. Своєю популярністю курорт завдячує чистому гірському повітрю, мінеральним джерелам і морю. Саме тут знаходяться численні бальнеологічні центри та відкриті басейни з гарячою мінеральною водою, відомою своїми лікувальними властивостями.

Сонячний день – чарівне місце санаторно-курортного типу, де  поєднується все необхідне для відмінного літнього відпочинку, а саме: затока з кращим в районі Варни піщаним пляжем і узбережжям, пляжними парасольками, що стоять прямо на березі готелів (всього їх чотири - від 3 до 5 зірок), джерела з термальною мінеральною водою, два закритих і три відкритих басейни, традиційно чудова бальнеолікувальна база (при готелях «Палас» і «Марина»), ресторани, магазини, дитячі майданчики, анімаційні програми для дітей і дорослих.

Сонячний день знаходиться в 10 км від Варни і безпосередньо примикає до іншого курорту - Св. Костянтин і Єлена. Сонячний день - дуже спокійне, дуже тихе місце, що підходить для літніх людей і для відпочинку з маленькими дітьми.

Царево - один з самих екзотичних і привабливих морських курортів Болгарії. Він знаходиться в самій південній частині чорноморського узбережжя країни.
Курорт розташований на території трьох півостровів на березі морських заток. Царево - унікальне за красою місце, оскільки саме тут до морського узбережжя підходять схили гори Странджа. Пляжі Царево - улюблене місце відпочинку для туристів з усіх куточків світу.
Основні переваги цього курорту - поєднання моря і гір, піщані пляжі, екзотична флора, прекрасні умови для водного спорту, підводного плавання, мисливського туризму. Саме Царево - невелике містечко, але в сезон він приймає більше п'яти тисяч гостей.

Корисні поради і додаткові умови
Болгарія. Автобусний тур.

Документи.
Закордонний паспорт з візою видається супроводжуючим групи при посадці у автобус. Турист зобов’язаний перевірити наявність візи у паспорті. Громадянський (український) паспорт із собою брати необов’язково. Для дітей до 16 років потрібно мати при собі свідоцтво про народження. Діти до 18 років, подорожуючі без батьків, повинні мати оригінал нотаріального дозволу на виїзд за кордон від двох батьків із вказанням довіреного супроводжуючого. Дитині до 18 років, яка подорожує з одним із батьків, оригінал нотаріального дозволу від другого із батьків обов’язково потрібно мати при собі. Якщо другого із батьків з певних причин немає, тоді (залежності від цих причин) необхідно мати оригінал рішення суду про позбавлення батьківських прав або оригінал довідки із відділу юстиції про відсутність одного із батьків, або оригінал свідоцтва про смерть.

Багаж
Рекомендуємо взяти із собою в дорогу теплі речі, зручне взуття, парасолю і т.д., оскільки погода може бути дуже мінливою. Невеличка подушечка та плед зроблять Вашу подорож більш комфортною, особливо, якщо це тривала подорож і є нічний переїзд.Пам’ятайте, що не завжди в готелях є такі послуги, як фен, праска, будильник, також потурбуйтеся завчасно про додаткові накопичувачі пам’яті для ваших фотоапаратів та відеокамер.
Дуже зручно мати при собі вологі спиртові серветки та індивідуальну аптечку.
Із продуктів краще обирати в дорогу овочі, фрукти, хліб порізаний, сир та м’ясні продукти краще тримати у вакуумній упаковці; чай та каву у розфасованих пакетах, цукор-рафінад. Речі краще розкласти у декілька сумок. Основний багаж здається у багажне відділення. Речі, які необхідні туристові у дорозі, розташовують на верхній полиці у салоні автобуса. Такі полиці призначені лише для невеликих речей, тяжкі речі (в т.ч. пляшки) заборонено класти нагору для запобігання нещасних випадків.


Цікаві факти
 • Болгарія стала першою країною в ЄС (2007 р.) , алфавітом якої є кирилиця.
 • Болгари є першими із слов'янських народів, котрі прийняли християнство (в 865 році).
 • Болгарія - один з найбільших виробників вин в східній Європі. Ця країна експортує 80-85% усіх вироблених вин. Улюбленим напоєм Вінстона Черчілля було червоне вино, яке виробляється в болгарському місті Мелнік.
 • У Болгарії похитування головою означає «так», а кивання - «ні».
 • Знаменитий «собачий вальс» болгари називають «котячим маршем».
 • У Болгарії знаходиться найстаріша будівля на Балканському півострові. Це житловий будинок, що нагадує кріпосну башту – рідкісний пам'ятник візантійської епохи, датований 10-12 ст.
 • На території Болгарії знаходиться єдиний монастир, що зберігся з перших століть османського панування до наших днів – Роженський монастир.
 • Найменше містечко Болгарії , в якому зареєстровано всього лише кілька сотень жителів – Мелнік. Місто складається з однієї вулиці, розташованої уздовж русла річки. Незважаючи на свої розміри Мелнік має велике історичне значення. На кожному будинку міста прибита табличка , яка пояснює архітектурну цінність будівлі.
 • Болгари дуже толерантні і доброзичливі до іноземців. До українців, в тому числі. Практично всі люди середнього і старшого покоління (хто закінчив школу як мінімум до 1985-90 рр.), розуміють російську. Толерантні і до англомовних. Більш молоде покоління нормально чи відмінно володіє англійською.
 • Улюблений алкогольний напій у 40 обертів – ракія. Буває виноградна, сливова,  грушева, абрикосова. Ракія – облагороджений самогон. Прийнято в селі варити самому на зиму. Для цього при кожній сільраді є громадський самогонний апарат. 
 • На 2-му місці улюблених алкогольних напоїв – мастика. Це анісова горілка. Прийнято пити з айраном (розведений водою кефір із сіллю).
 • Кава – національний напій. Процес кавування починається з 7:00 - 7:30 ранку. Прийшовши на роботу, звично пити каву з колегами на протязі 1-2 годин, обговорюючи особисте життя або завдання на день. Неважливо, наскільки термінова або важлива робота є на день. Часто каву п'ють з кока- колою.
 • Національним фаст-фудом є смажене м'ясо – напівфабрикати на решітці. Це ковбаски чи котлетки з фаршу. Найчастіше їх сервірують як хот-доги в булочці, з соусами і салатами.
 • При всій своїй толерантності, болгари дуже не люблять критику від іноземців.
 • Загальна середня освіта - 7 класів. Після цього загальнонаціональний іспит: математика і мова, після того профільована гімназія. У 8-му класі гімназійної освіти у всіх освітніх закладах вчать в основному англійську мову і на 2-му місці інші предмети. Дивлячись за профілем гімназії.Болгарія
Місцевий час:
22:55, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = BGL
Литвин
Марія
менеджер напрямку
тел:+38 067 67 57 715 icq: 622820570
напрямки: Болгарія, Греція, Грузія, Єгипет, Кіпр, Туреччина, тури по Україні, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97