Китай

Китай

Опис країни

Важлива інформація про відпочинок на курортах Китаю
Китай
- велика, древня і загадкова країна, що справляє величезне враження на туристів. Піднебесна Імперія, як її часто називають, розкинулася від тропічних пляжів Хайнань до суворих степів і пустель Внутрішньої Монголії.

Китай - країна найдавнішої цивілізації, що зберігає спадкоємність протягом більше 3 тис. років. Його населення складає близько 1/5 всіх жителів Землі. Увійшовши в XX ст. напівколонією провідних держав, в кінці сторіччя Китай став однією з найвпливовіших країн світу, що динамічно розвиваються.

Основне населення (понад 91%) складають китайці - ханьці, що розмовляють на різними діалектами китайської мови, яка включає сім основних діалектних груп. У Китаї проживають також більше 50 інших національностей. Північний захід населяють в основному народи тюркської мовної групи - уйгури, казахи, киргизи, салари, а ближче до сходу - китайськомовні хуей (дунгани), що живуть також у всіх великих містах. Північ і північний схід - райони традиційного проживання народів монгольської групи (монголів, Тунсян, ту) і тунгусо-маньчжурської групи (маньчжурів, сибо та ін), а також корейців і росіян (кілька тисяч). На заході і південному заході живуть представники тібето-бірманської мовної групи (іцзу, тибетці, бай, туцзя, хани, лісу, насі, лаху, цізин-по), монкхмерської мовної групи (кава та ін.) Південь країни населяють народи тайської групи (чжуани, буї, тай та ін), а гірські райони - групи мяо-яо (мао, яо, ше). Аборигенне населення Тайваню становлять споріднені з малайцями гаошань - близько 345 тис. чоловік (1996). Найчисленніші після ханьців народи Китаю (на початок 90-х рр.): чжуани - 15,5 млн. чоловік; маньчжури (сильно асимільовані китайцями) - 9,8 млн.; хуей - 8,6 млн.; уйгури - 7, 2 млн.; мяо - 7,4 млн.; іцзу - 6,6 млн.; монголи - 5 млн.; тибетці - 4,6 млн. чоловік. Близько 90% населення живе у східній частині країни (1/3 території).


Найпопулярніші китайські свята (за місячним календарем): Свято весни (Чуньцзе) - 1-й день 1-го місяця (у січні - лютому); Істинна середина (Дуаньу) - 5-й день 1-го місяця (кінець червня - липень ); Середина осені (Чжунцю) - 15-й день 8-го місяця (зазвичай вересень). У Свято весни всі члени сім'ї збираються разом за святковим столом; прийнято ходити в гості, одягати дітей у все нове. Влаштовуються ходи в масках і театральних костюмах, хороводи на ходулях, акробатичні «танці левів», народні гуляння. У свято Справжньої середини, коли вирішується доля майбутнього врожаю, готують цзунцзи - клейкий рис, загорнутий в бамбукові листя, проводять гонки «драконових човнів» - човнів у вигляді драконів. У Свято середини осені, коли підводять підсумки сільськогосподарського року, їдять круглі «місячні пряники» і милуються повним місяцем, запалюють вигадливі «драконові ліхтарики». Китай - батьківщина фарфору. Особливо славляться порцелянові вироби Цзіндечжень (провінція Цзянсі). Великою популярністю користуються твори традиційного ювелірного мистецтва.

Традиційні релігії в Китаї - даосизм і китаєзовиний буддизм. Є також синкретичні секти, поєднують елементи доктрин і обрядовості даосизму, буддизму та місцевих шаманських культів. У містах - християнські громади (по 10 млн. протестантів і католиків). На Тайвані - понад 60 християнських конфесій.

Посольство Китайскої Народної Республіки в Україні
Канцелярія  01901, г. Київ, вул. Грушевського, 32 
Тел/факс  (8 044) 253-73-71 
E-mail 
cxjl@ukract.net

 

Митниця

Ввезення національної валюти обмежено сумою в 20 000 CNY. Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений. Якщо за час перебування в Китаї турист не витратив всю національну валюту, перед від'їздом він може обміняти її назад на потрібну іноземну, пред'явивши довідку про початковий обмін (така довідка дійсна протягом півроку).

Дозволено безмитне ввезення 400 сигарет, 100 сигар або 500 г тютюну, 1,5 л спиртних напоїв, побутових електроприладів і інших предметів ужитку - на суму до 2000 CNY. Безмитно ввозяться особисті речі, а також фотоапарати, портативні магнітофони, портативні відеокамери і ноутбуки - по одному предмету на туриста (речі потрібно пред'являти при виїзді). Громадяни,що прилітають і відлітають з аеропортів КНР, повинні повідомляти про наявні у них цінності та іншиі товари в спеціальній митній декларації. Правила не поширюються на дітей до 16 років у супроводі дорослих, і на осіб, які не підлягають митному огляду.

Заборонено ввезення зброї, порнографії, вибухових речовин, наркотиків і отрут.

Заборонено вивезення історичних документів, цінних предметів і витворів мистецтва, а також живопису і графіки без чека магазину,що підтверджує законність покупки, або дозволів на вивіз від Китайського Адміністративного Відділу з культурних цінностей при Міністерстві культури КНР.

У Макао ввезення і вивезення валютних цінностей, в тому числі і виграшів в казино, антикваріату, предметів старовини і мистецтва, золотих і ювелірних прикрас, а також електроніки не обмежений.

Гроші
Грошовою одиницею є юань (CNY), в якому 10 цзяо, в одному цзяо - 10 феней. Всі три одиниці відомі під збірною назвою женьміньбі (RMB), або «народні гроші». Випускаються банкноти номіналом 100, 50, 10, 5, 2 і 1 юань; 1, 2 і 5 цзяо.  Також є монети номіналом в 1 юань, 1, 2 і 5 цзяо.
1 долар США дорівнює приблизно 8 юаням. Курс юаня встановлюється державою. Кредитні карти American Express, Visa, Master Card, Diners Club в основному приймаються до оплати тільки у великих містах. При покупці за кредитною картою стягується спеціальний збір (1-2% від вартості покупки) і на таку покупку не поширюється система знижок. Усі готівкові розрахунки на території країни проводяться тільки в національній валюті. Обмін валюти можна провести в банках або в обмінних пунктах в готелях і аеропортах.

Орієнтовний курс обміну:
10 CNY = 1.46 USD
10 CNY = 1.03 EUR

На чому їздити
Основні засоби пересування в Китаї - велосипед, автобус, тролейбус і таксі. У великих містах - Пекіні, Шанхаї, Гуанчжоу - є метро, ​​але громадський транспорт перевантажений. Квитки в метро продаються в касі на вході («проїзні» і магнітні картки відсутні), в автобус і тролейбус - у кондуктора, а на приміських лініях - у водія.

Є також маршрутні таксі, що обслуговують туристичні райони та залізничні вокзали. Вартість проїзду на них варіюється залежно від відстані і зазвичай становить від 1 до 3 CNY.

Для пересування містом краще користуватися таксі. Оплата здійснюється строго за показами лічильника, але зазвичай 10-12 CNY за перші 4 км і 1-2 CNY за кожний наступний, вартість проїзду зазвичай вказана на лобовому склі. У нічний час тариф може бути підвищено.

Велорикша - екзотичний вид пересування. Досить дороге задоволення, домовлятися про ціну бажано до поїздки.

Оренда автомобіля можлива тільки з водієм, тому що міжнародні права вважаються недійсними на території Китаю.

Чого не варто робити в Китаї
У Китаї настійно не рекомендується пити сиру воду з-під крана. У будь-якому готелі в номері буде або термос з окропом, або електричний чайник. У більшості готелів також безкоштовно надається мінеральна вода без газу (китайці принципово не вживають газовану «мінералку»).

Не куштуйте екзотичні страви, такі, як, наприклад, мозок мавпи. Страви на зразок цього часто заражені рідкісними паразитами, позбутися яких дуже непросто.

Не надягайте яскравий одяг, збираючись на екскурсію по храмах. Яскраві забарвлення не дуже вітаються місцевими жителями, і більшість людей буде неохоче спілкуватися з явним чужинцем, який навіть не потрудився ознайомитися з етикетом. Навколо храму не прийнято ходити проти годинникової стрілки. У китайців прийнято обходити свої храми суворо за годинниковою стрілкою, і окремі групки туристів, що йдуть проти годинникової стрілки, привертають непотрібну увагу.

Не намагайтеся самостійно відвідати Тибет. Для цього потрібне спеціальний додатковий дозвіл, який оформляється приймаючою стороною заздалегідь. Тибет можна відвідати тільки з групою за заздалегідь обумовленому і узгодженому маршруту.

Не варто вискакувати з таксі, не заплативши, або ще якимось чином порушувати громадський порядок і закон. Поліція в Китаї дуже суворо ставиться до порушників, а посольства не завжди можуть допомогти своїм громадянам, які порушили якісь правила.

Корисна інформація
Здійснюючи поїздки Китаєм, зберігайте всі чеки і квитанції про оплату товарів і послуг. Якщо, наприклад, Ви втратили чек за оплату готелю, то можете діставати гаманець знову. Без папірця або доведеться платити знову, або розбиратися з поліцією, яка все одно змусить вас заплатити повторно.
Іноземцю в Китаї завжди слід мати при собі візитку готелю з написом по-китайськи або картку зі своїми даними, заповнену будь-яким китайцем-перекладачем.
Обов'язково треба користуватися сейфом для зберігання документів, грошей і цінностей. Якщо ж сейфа в номері немає, документи та цінні речі можна здати на зберігання черговому адміністратору.

Міста, цікаві місця і музеї

Найпопулярніші міста Китаю
Гуанчжоу - добре відом
е культурно-історичне місто Китаю, визнане найбільшим культурно-історичним і промисловим центром Південного Китаю. Символом цього міста є зображені на гербі козли. Згідно з легендою, на них колись з'явилися п'ять богів. Кожен з козлів тримав у роті пучок з п'яти колосків, щоб жителі ніколи не відчували голоду.

Лхаса - це духовна, культурна і політична столиця Тибету.
Місто, розташоване на висоті 3680 метрів над рівнем моря, у минулому було закрите для іноземців. Потрапити сюди не змогли навіть такі відомі мандрівники, як Пржевальський і Реріх.
Лхаса - це райський куточок на Землі, з багатою культурою, укріпленою глибокими національними традиціями.

Пекін входить до числа чотирьох стародавніх столиць Китаю. Це друге місто в Китаї за кількістю мешканців після Шанхаю. Це найбільший залізничний і автодорожній вузол,а також один з основних авіа-вузлів країни. Крім того, Пекін є політичним, освітнім і культурним центром КНР, в той час як головними економічними центрами вважаються Шанхай і Гонконг. Разом з тим останнім часом Пекін все більше бере на себе роль локомотива підприємницької діяльності і основного поля для створення інноваційних підприємств. 

Пекін - справжній сучасний мегаполіс, однак навіть у його центрі збереглися старовинні квартали з одноповерховою забудовою. По їх вузеньких провулках можуть проїхати тільки коляски велорикш. Недалеко від Пекіна розташовані знамениті похоронні споруди династії Мін (IV - VII ст.) - Шисаньлін («Тринадцять могил») з кілометровою «Алеєю духів», заставленою скульптурами.

 

Острів Хайнань розташований на самому півдні Китаю. Перебуваючи на одній широті зі знаменитими Гаваями, острів має такий же благодатний клімат, тому його називають «Східними Гаваями». На Хайнані переважає морський тропічний мусонний клімат. Погода дарує 300 сонячних днів у році, а середньорічна кількість опадів становить 1500 мм. Центральна і південна частини острова Хайнань вкриті густими лісами, плантаціями манго, бананів, ананасів, кави, чаю та кокосів. У глибині острова бісером розсипані мальовничі гірські озера з зручними місцями для відпочинку і рибного лову.

Шанхай-місто центрального підпорядкування. Розташоване на південному березі річки Янцзи і є найбільшим містом Китаю. Найбільший в Азії мегаполіс відомий і як туристичне місто, багатий прекрасними готелями, ресторанами і закусочними, розважальними закладами. Це місце зустрічі сходу із заходом, своєрідний Нью-Йорк Китаю.

Цікаві факти

У Китаї чимало унікальних по красі природних ландшафтів, але рукотворні історичні пам'ятки країни просто вражають своєю міццю. На 6350 км по пагорбах і сопках Північного Китаю простягнулася Велика Китайська стіна, товщина якої біля основи перевищує 6 м. Грандіозна споруда починалася як прикордонні оборонні споруди давньокитайських царств, з'єднані воєдино ще наприкінці III в. до н. е.. Не менш вражають масштаби стародавніх гідротехнічних споруд, наприклад Великого каналу, що з'єднав Пекін з басейнами Хуанхе і Янцзи. Його будівництво почалося в VI ст., а в XIII ст. довжина каналу досягла 1372 км. Чимало пам'яток пов'язано з розповсюдженням в Китаї буддизму. Перлиною печерно-храмових ансамблів є печери Могао, що нараховують близько 2 тис. скульптур і більше 45 тис..кв. м наскального живопису. Збереглися пагоди VII - VIII ст. поблизу міста Сиані та ін В околицях Сиані на початку 70-х рр.. XX ст. були виявлені грандіозні поховання декількох тисяч теракотових фігур воїнів і коней натуральної величини, великі склади стародавньої зброї, бронзові колісниці. Зображення воїнів об'єднувача Китаю імператора Цинь Шихуана (259 - 210 рр. до н. е.) Індивідуалізовані, тобто виконувалися як портрети. Знаменита своїм архітектурним комплексом стародавня столиця Тибету Лхаса з величним палацом Потала. Багато споруд на місці стародавніх пам'ятників відновлені за старовинними зразками. Так, майже заново відбудований монастир Шаоліньси в провінції Хенань, всесвітньо відомий своїми бойовими мистецтвами. Кожен район Китаю має свої пам'ятники старовини, меморіальні комплекси і музеї. Чимало пам'яток і на Тайвані. Тисячі іноземців приїжджають до Китаю для вивчення бойових мистецтв, в тому числі в навчальних закладах, створених при Шаолиньському монастирі.

Китай
Місцевий час:
04:58, 26.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 3,959 CNY
Сивуляк
Назар
менеджер напрямку
тел:+380322437722 skype: advokat_75
напрямки: міжнародний туризм, відпочинок в Україні, групові тури, корпоративний туризм, оренда транспорту
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97