Куба

Куба

Коротка інформація
Куба - це пекучий «коктейль» з жаркого тропічного сонця і запальних латиноамериканських танців, це білосніжні піщані пляжі, чистісінька прозора морська вода, коралові рифи, численні мілини для рибного лову і приголомшлива за красою природа, це захоплюючі екскурсії та незабутні враження від різноманітних фестивалів та свят.
Відпочинок на Кубі - не тільки сонячні пляжі і приголомшливе купання. Шанувальники дайвінгу будуть вражені великою кількістю підводних красот. Більше 30 центрів дайвінгу на Кубі допоможуть новачкам навчитися азам пірнання з аквалангом, а досвідченим дайверам дадуть
на прокат необхідне обладнання.
Опис країни
Куба - справжній рай для туристів, прекрасні білосніжні пляжі з кришталевими блакитними водами, коралові рифи і мілини для рибного лову, різноманітна екзотична флора і фауна - все це ви знайдете на Кубі. Найбільшим успіхом користуються екологічні тури: походи в гори, риболовля, дайвінг. Природа Куби дивна по своїй красі. Рівнини і гірські масиви, річки і водопади, буйна тропічна рослинність з яскравими розсипами чудових квітів просто вражають. Приваблює туристів і насичене культурне життя острова. Тут проходять численні музичні фестивалі, фестиваль балету ...

Республіка Куба перебуває в Карибському морі між Північною і Південною Америкою і є воротами в Мексиканську затоку. Куба завжди привертала іноземних туристів не тільки своєю тропічною екзотикою, але й особливим колоритом життя острова. У кубинський архіпелаг входить острів Куба - найбільший в Антильской гряде, острів Хувентуд (острів Молоді, колишній острів Пінос) і 4195 дрібних островів та острівців. Маючи таку протяжну прибережну смугу, Куба налічує 289 природних пляжів, дарованих природою.

Острів Куба, острів Молоді та інші 1600 прилеглих островів та острівців утворюють Кубинський архіпелаг, загальна площа архіпелагу 110 992 кв. км, з них майже 105 000 кв. км припадають на острів Куба. Довжина острова - 1250 км, ширина коливається від 32 до 210 км. На берегах острови існує 290 природних пляжів, які за своїми характеристиками цілком безпечні для купальників.

Клімат
Субтропічний, пом'якшений теплими морськими течіями, що омивають її береги. Максимальна температура - 35 С - буває в серпні, при цьому в січні вона може впасти до +19 С. Температура води коливається від 24 С взимку до +28 С влітку. Середня температура - 25 С, відносна вологість - 81%.

Політична система
Соціалістична республіка. Глава держави - голова Державної ради. Вищий орган державної влади і законодавчий орган країни - однопалатна Національна Асамблея народної влади. У перерві між сесіями з числа депутатів Асамблеї вибирається Державна рада, що представляє Асамблею. Вищий виконавчий та адміністративний орган, що є урядом республіки, - Рада Міністрів. Голова Державної ради, а також глава держави й уряду - Фідель Кастро Рус. В адміністративному відношенні країна ділиться на 14 провінцій і одну спеціальну муніципій - острів Хувентуд.

Населення
Складає близько 11 млн. чоловік, з них 65% - білі, 12% - негри, 22% - мулати.

Державна мова
Іспанська. У курортних зонах широко використовується англійська, німецька, італійська.

гроші
Грошова одиниця - кубинський песо, що дорівнює 100 сентаво. Туристи повинні розплачуватися тільки доларами США, тому бажано мати з собою більше дрібних купюр. При здачі Вам можуть дати так званий конвертований песо. Цей вид песо дорівнює долара: 1:1. Це нова кубинська банкнота, яка не має нічого спільного з "дерев'яним" кубинським песо. Щоб не потрапити в халепу - на конвертовані песо має бути написано "convertible" (конвертований). Як правило, їх дають дрібними купюрами в 1, 5, 10 песо. Курс старого кубинського песо до долара приблизно складає 1:25. Конвертована кубинська металева розмінна монета ходить нарівні з американськими центами. Часто дають здачу і тим і іншим одночасно. На Кубі приймаються основні міжнародні картки VISA, MASTER, DINNER's CLUB. Кредитні карти, видані будь-якому банком США, до оплати не приймаються.

Митниця
Забороняється ввезення продуктів рослинного і тваринного походження. Дозволяється ввозити домашніх тварин при наявності відповідних санітарних документів.
Туристи не повинні заповнювати митну декларацію. Забороняється ввозити на Кубу наркотики і порнографічні матеріали, вогнепальну зброю, за винятком рушниць для спортивного полювання, які належать туристам, які приїжджають в країну з цією метою і мають відповідний дозвіл, що видається на Кубі після приїзду. Не допускається вивезення з країни предметів, що є національним надбанням, дорогоцінних металів, морських раковин, предметів старовини і певних видів рослин і тварин.

Медична допомога
Для поїздки на Кубу медична страховка не потрібна. Однак послуги лікаря там досить дорогі (але відзначимо, що кубинські стоматологи і особливо 'стоматологіні' вважаються майстерними зубними лікарями в Західній півкулі). У разі хвороби або нещасного випадку ви ризикуєте залишитися без копійки. Радимо купити страховий поліс. Вартість його залежить від терміну вашого перебування на Кубі. У московських агентствах страховка включається в загальну вартість туристичного пакету і коштує 10 $. Чи можете застрахуватися від випадкових неприємностей: приміром, на той випадок, якщо ви розіб'єте музейну цінність. Якщо з вами станеться нещасний випадок або ви захворієте, негайно зателефонуйте в свою страхову компанію - службовці зобов'язані пояснити вам, на яке відшкодування ви можете розраховувати і як вам вести себе в даній ситуації.

Висока ймовірність гепатиту, малярії і сонячних опіків. Рекомендується вживати бутильовану воду і користуватися сонцезахисним кремом. Ліки першої необхідності краще взяти з собою.

На Кубі водяться небезпечні рептилії - каймани і боа, багато неприємностей можуть доставити морські їжаки, деякі види тропічних риб і медуз, а також піщана блоха, москіти і малярійний комар.

Транспорт
Велосипед. По місту багато переміщаються на велосипедах. Ви можете взяти велосипед напрокат в готелях і Capri Riviera (1 $ за годину) або у місцевого жителя за 1 $ на день. Залишати велосипед на вулиці не можна. Краще це зробити на велостоянки за 1-2 песо. При всіх проблемах з велосипедом (спущена шина, прокол, неврегульованою сидіння і т.д.) звертайтесь в невеликі майстерні Pocheria.

Оренда автомобілів. Іноземцю, перебуваючи на Кубі, обійтися без автомобіля дуже важко. На Кубі існує кілька компаній, що надають автомобілі в оренду. У цілому оренда автомобіля досить дороге задоволення (від 60 $). З бензином особливих проблем немає, хоча заправки зустрічаються значно рідше, ніж ми звикли. За межами Гавани можна без особливих труднощів знайти бензин по 0,5 дол за літр, але тут треба бути уважним, щоб не залили ослячої сечі. Крім цього, перед взяттям машини потрібно уважно її оглянути на наявність дефектів, які повинні бути зазначені в договорі. Якщо маршрут поїздки передбачає виїзди на дороги з поганим покриттям (поїздки уздовж узбережжя, виїзд на пляж), то треба брати тільки джип.

Номери у автомобілів на Кубі мають різні забарвлення, що говорять про приналежність а / б: жовті - приватний, чорний - дипломатичний, коричневий - rent-a-car. Є ще червоні, сині ... Поліції в Гавані багато, але автомашини з чорними і коричневими (туристичними) номерами вона не чіпає. Якщо явно порушувати правила у присутності поліцейського, йому доводиться відвертатися або опускати очі - "нічого не бачив, тому і не свистів". Крім цього, ам з такими номерами користуються певними пільгами, як, наприклад, проїзд через закриті на ремонт тунелі, що сполучають частини Гавани, паркування в недозволених місцях та ін
Особисті речі мандрівника вільні від митних зборів, якщо ввозяться в розумних межах.
Міста, цікаві місця і музеї
Незважаючи на численні політичні катаклізми, якими так багата історія цієї країни, Куба, як і раніше залишається одним з найбільш відвідуваних туристами місць у Карибському морі. Сотні тисяч туристів з усього світу щорічно приїжджають на Кубу, залучені її теплим кліматом, прекрасним морем, багатою історією острова і знаменитими кубинськими сигарами та ромом.

Гавана розташована на північному заході острова і веде свою історію з 1515 р. Місто дуже мальовниче - чудові маєтки періоду іспанського панування є сусідами з будівлями в стилі "що розвивається соціалізму", ультрасучасні хмарочоси - зі старими будинками околиць, а помпезні готелі в прибережній частині міста -- з численними церквами.

Історичне ядро міста - Стара Гавана, розташоване навколо порту і Гаванської бухти. Вузький протока в гавань з двох боків охороняють старовинні фортеці Кастільо-дель-Морро (1589-1630 рр..), Кастильо-де-ла-Пунта (Кастильо-де-Сан-Сальвадор-де-ла-Пунта) і маяк (1845 р .), а західний берег - форти Ла-Кабанья (Сан-Карлос-де-ла-Кабанья) і Ла-Реаль-Фуерса (1555-77 рр.., найстаріше фортифікаційна споруда в Америці), в якій зараз розташований Музей старовинної зброї . Від гаванської набережній Малекон (улюблене місце прогулянок городян і арена проведення традиційних лютневих карнавалів), що тягнеться практично під стінами фортів, починається центральна вулиця Гавани - Пасео-дель-Прадо або просто Прадо. Бульвар вважається одним з головних пам'яток архітектури старої Гавани - вимощений мармуровими плитами і обсаджений деревами, забудований колоритними маєтками в староіспанському стилі, у наші дні він є одним з улюблених місць відпочинку. На Прадо розташований будинок Національного Капітолію, побудованого за образом і подобою вашингтонського, зараз тут розміщуються Академія наук Куби, Національна бібліотека науки і техніки і краєзнавчий музей. Неподалік знаходяться колишній президентський палац (зараз - Музей революції), палац губернатора (зараз - Музей міста Гавани) і меморіал "Гранма" на честь легендарної яхти, на якій кубинські революціонери на чолі з Кастро висадилися на острів в 1956 р.

На захід від бухти лежать невелика каплиця Ель-Темплете (1828 р.) на місці заснування міста, а також прекрасні архітектурні комплекси площ плас-де-Армас (Площа Зброї) з величною будівлею Паласіо-де-Лос-Капітанес-Хенералес, плас - де-ла-Катедраль (Кафедральна площа) з собором Св. Христофора (1748-77 рр..), плас-Велья (Стара площа) і вулиця Трокадеро з будівлею Палацу образотворчих мистецтв - одним із кращих художніх музеїв західної півкулі.

У Гавані безліч музеїв, серед яких особливо виділяються Музей боротьби з неписьменністю, Національний музей, Колоніальний і Антропологічний музеї, будинок-музей Ернеста Хемінгуея в садибі "Віхія", Історичний музей Гуанабокоа і своєрідний "настінний музей" бару "Бодегита-дель-Медіо" , в якому зберігається безліч автографів відомих людей ХХ століття. Обов'язково варто відвідати монастир Санта-Клара (1644 р.), кафедральний собор Непорочного Зачаття (1656 р.), міську Ратушу (1792 р.), найбільший у Гавані парк імені Леніна, Ботанічний сад з унікальним японським садом, а також найбільший в Америці зоопарк. Цікаві також один із величних пам'ятників столиці - 18-метрова скульптура "Гаванський Христос" поруч з фортецею Ла-Кабанья, кабаре "Тропікана", музей африканського мистецтва просто неба - провулок Аммель в районі Кайо-Уесо, театр Гарсіа Лорки, виставковий комплекс "Експокуба" і театр ім. Амадео Рольдана.

У новій частині Гавани - на набережній у Ведадо, уздовж набережної Малекон і вулиці Ла-Рампа, розташовані численні вілли, готелі на будь-який смак і з відмінним сервісом, а також прекрасно обладнані пляжі. На пагорбах над Ведадо знаходяться Гаванський університет (1728 р.), площа Революції з Меморіалом Хосе Марті (1996 р.) і оглядовим майданчиком висотою 138 м., Палац революції, адміністративні будівлі і Національна бібліотека, а на березі затоки - один з найбільших у Світ акваріумів. Уздовж затоки в районі Кубанакан тягнеться ціла низка прекрасних пляжів і яхт-клубів, а також великий парк розваг, а за річкою Альмендарес - район шикарних особняків і розкішних готелів Мірамар.

Поблизу Гавани, на узбережжі, побудовано безліч сучасних туристичних комплексів - піонерське місто з п'яти таборів "Хосе Марті" в Тарара (11 км. Пляжів), туристський центр Сороа з експериментальною станцією з розведення орхідей (друга за величиною у світі), пляжний район Санта -Марія (30 км. від Гавани), а також Хібакоа, Арройо-Бермехо, Ель-Саладо, Ескалерас-де-Харуко, Сан-Антоніо-де-лос-Баньос, Санта-Крус-дель-Норте й інші, де не тільки надаються всі умови для спокійного пляжного відпочинку, але й можна детальніше познайомитися з повсякденною життям кубинців.

Обов'язково слід відвідати найбільший в Латинській Америці район карстових печер Пінар-дель-Ріо - Матансас. Сама провінція Матансас є самостійним туристичним районом, оскільки по великій кількості визначних пам'яток на своїй території вона може посперечатися з будь-яким районом Куби (і не тільки). До того ж звідси відкривається прекрасний доступ як до прекрасних пляжів острова Хувентуд, Варадеро і архіпелагу Сабана, так і до диких, практично не зворушеним цивілізацією, берегам південної затоки Батабано. На узбережжі між Батабано і бухтою Броа лежить національний парк півострова Сапата - справжній рай для екотуризму.

Матансас, столиця провінції, привертає увагу своїм спокоєм і тишею, а також своїми п'ятьма оригінальними мостами через річки Юмурі і Сан-Хуан, завдяки яким його часто називають "кубинської Венецією". Тут також розташовані такі цікаві об'єкти, як найвищий міст в країні - Бакунаягуа (110 м.), театр "Саут", концертний зал "Уайт", каплиця Монсеррат, Палац-музей Хунко, замок Сан-Северино (1734 р.), будинок пожежної частини, Фармацевтичний музей "Тріолет", Будинок уряду (1853 р.) і безліч цікавих історичних будівель. У декількох кілометрах від Матансас тягнеться ціла печерна країна, де вивчено поки тільки близько 30 залів, вік яких перевищує 40 тис. років. Найбільш доступні для відвідування печери Бельямар і Сатурн.

На самому заході острова лежить провінція Пінар-дель-Ріо, якій принесла всесвітню популярність унікальна долина Віньялес (внесена до списку Культурної спадщини ЮНЕСКО) в горах Сьєрра-де-лос-органос, з химерними скельними утвореннями "моготес", безліччю слідів доісторичних поселень людини , плантаціями кращого в світі чорного тютюну, обширною системою печер і джерелами мінеральних вод, а також, що недивно, з численними туристичними комплексами. Також особливий інтерес у туристів викликають найстаріший мспанскій курорт на острові - Сан-Дієго-де-лос-банос з єдиними в районі мінеральними джерелами, а також острови Льовіса, Параїсо і Хутія, гора Лома-дель-Фуерте поблизу Сороа, біосферні заповідники Сьерра -дель-Росаріо і Гуанаакабібес (також внесені до списку Культурної спадщини ЮНЕСКО), прекрасні дайв-ділянки біля Марія-ла-горда.

Острів Хувентуд (колишній Пінос), найбільший в архіпелазі Лос-Канарреос, лежить на виході із затоки Ботабано в Карибське море. Хувентуд вважається одним з кращих місць в світі для спортивної риболовлі та дайвінгу, його зелені береги порізані безліччю обрамлених прекрасними пляжами бухт, а живописні піднесеності густо поросли вічнозеленими лісами. Особливу увагу тут варто звернути на унікальні пляжі Бібіхагуа з чорним піском і Пунта-дель-Есте, індіанські наскальні малюнки все в тому ж Пунта-дель-Есте, сумно відому в'язницю "Пресидіо Модело" (тут відбував тюремне покарання Фідель Кастро), садибу Ель -Абра (має статус Національного пам'ятника), а також заповідник Лос-індіос - Сан-Феліпе і морський парк Пунта-Франсес. Найближчі острови архіпелагу Лос-Канарреос - Кайо-Ларго-дель-Сур, Кайо-Росаріо, Кайо-Кантілес і Кайо-Ігуана, а також уздовж так званого "Піратського Берега", давно заслужили репутацію прекрасних місць для підводного плавання і екотуризму.

Один з кращих курортів в Західній півкулі - Варадеро ( "смолильня"), знаходиться на півострові Ікакос, в 130 км. на схід від Гавани. Протягом 20 км., Один за іншим, тягнуться прекрасні пляжі з білосніжним найтоншим піском і дивовижно блакитною морською водою, тут же збудовані десятки комфортабельних готелів. Пляжі Варадеро входять в трійку найкращих пляжів світу, а з безпеки ці місця вважаються кращими в Латинській Америці. Околиці Варадеро вельми живописні, тут безліч унікальних місць - печера Амбросио з наскельними малюнками, національний парк Варадеро, крокодилячий розплідник і дельфінарій, "перлини Карибського моря" - з'єднані насипний дамбою між собою (і з Кубою) острова Кайо-Ларго, Кайо Гільєрмо і Кайо -Коко, а також безліч дрібних островів дещо південніше, названих за свої прекрасні умови "Хардинес-дель-Рей" ( "Королівські сади"). На курорті створені всі умови для активного відпочинку - 23 дайвінг-центру, безліч басейнів, спортивних споруд і всілякі катери, яхти, скутери, параплани та інше.

Що лежить на південь від центральна провінція Вілья-Клара овіяна славою кубинських "барбудос" і Че Гевари, знаменита курортом Ельгеа з його цілющими мінеральними джерелами і великим штучним озером Анабанілья, незайманими островами Кобос, Лас-Брухас, Санта-Марія, Франсес і Енсеначос, а також карнавалами в Сан-Хуан-де-лос-Ремедьос і меморіалом Ернесто Че Гевари.

Ольгин знаходиться в 1,5 годинах польоту з Гавани. Це друга за значенням курортний район країни після Варадеро - Гавана. Саме тут, біля Кайо-Баріей, Колумб вперше ступив на землю острова (зараз тут діє меморіальний комплекс і фольклорна село Таїно). На сполучених підвісними містками островах розмістилися затишні "кабаньяс" - будиночки на палях, побудовані в стилі жител стародавнього індіанського племені "таїно". Саме тут розташовані найкрасивіший пляж Куби - Плайя Есмеральда ( "Смарагдовий берег"), знаменитий пляж Гвардалавака з прекрасним кораловим рифом і Плая-Пескеро з винятково красивим морським дном. Саме тут знаходиться найвища гірська вершина Куби і найбільша на Кубі бухта Ніпе. Місцеві готелі потопають в тропічній зелені, а піщані пляжі (понад 100) відповідають кращим світовим стандартам. Тут знаходиться безліч крихітних острівців, печер, річок, водоспадів та природних грязьових джерел. У районі Хагуей-Гранде розташований туристичний центр Гуама з найбільшим озером Куби - Лагуна-дель-Тесоро, відомим своєю великою фореллю - відомим об'єктом спортивної риболовлі, а також великою популяцією крокодилів, черепах і риби-манхуарі. Неподалік розташований крокодилячий розплідник.

Столиця провінції, місто Ольжин, цікавий своїм собором Сан-Ісідоро, Провінційним історичним музеєм у будинку "Ла-Перікера", пагорбом Лома-де-ла-Крус (Холм Хреста), на який ведуть сходи в 458 ступенів, Музеєм природничих наук "Карлос -де-ла-Торре-і-Уерта ", а також унікальними археологічними розкопками в Чорро-де-Маїта і Банес (найбагатша колекція предметів індіанських народів Карибського басейну). Окремий інтерес представляють природні парки Бахіана-де-Наранхо з акваріумом і Ла-Менсура.

У місті Сантьяго-де-Куба, столиці однойменної прівінціі і колишній столиці країни, заснованої ще в 1515 році, знаходиться унікальна фортеця Кастильо Сан-Педро-де-ла-Рока-дель-Морро (XVI-XVIII ст., Ввнесена до списку Культурної спадщини ЮНЕСКО), в якій розташований єдиний у світі Музей історії піратства. Також у місті цікаві два театри, сім музеїв (серед яких такі відомі, як розташований у стародавній садибі Етнографічний музей "Ла-Ісабеліка", Музей природної історії, Будинок-музей Веласкеса, Муніципальний Музей Бакарді й Історичний музей у відомій казармі Монкада), а також мальовничий Міський собор, консерваторія, університет, багато кінотеатрів, Мавзолей Хосе Марті на цвинтарі Сементеріо Санта-Іфіхенія та ін Але головне, що Сантьяго-де-Куба славиться на всю країну, так це своїми Карнавалом і Святом вогню. Зазвичай вони проходять улітку, і відрізняються особливою барвистістю та музикальністю. Також гарний острівець Кайо-Гранма, на якому розташована базиліка Карідад-дель-Кобрі (Милосердної Пречистої Діви з Кобрі, 1831 р.) - покровительки Куби.

Сантьяго-де-Куба оточене високими горами, що в поєднанні з прекрасним морським узбережжям, робить його дуже підходящим для активних видів туризму. Природний парк Баконао оголошений ЮНЕСКО заповідником біосфери всесвітнього значення, а в національному парку Сьєрра-Маестра зосереджені найвищі гори країни. Популярний курорт Гран-Пьедра розташований в 34 км. від Сантьяго-де-Куба на висоті 1128 м. біля підніжжя однойменної скелі, і славиться мальовничою природою і хорошим кліматом. Неподалік розкинулися плантації оригінальної квітницької ферми і обсерваторія Інституту метеорології Куби, а по навколишніх горах прокладено безліч треккингових та екологічних стежок.

Також варто відвідати східну провінцію Гуантанамо з її історичним "містом пальм" Баракоа (найстаріше європейське поселення на Кубі) з трьома фортами і прекрасними пляжами Кахобабо і Магуана, а також гірськими ландшафтами масиву Ніпе-Сагуа-баракоа-Моа з Національним парком "Олександр Гумбольдт ". Або проїхати вздовж всю провінцію Сьенфуегос, відому фортецею Кастільо-де-Хагуа (1733-1745 рр..), Мінеральними джерелами Сьего-Монтеро і пляжами Гуахіміко, Плая-Інглес і Ранчо-Місяць, а також численними історичними спорудами столиці - міста Сьенфуегос. Не пропустіть Камагуей з його унікальним плануванням і бурхливою історією, другого за величиною в світі кораловим бар'єрним рифом близько Санта-Лусія і прекрасними островами, серед яких виділяється острів Кайо-Сабіналь. Постетіте "столицю кубинської скульптури" та однойменної провінції - Лас-Тунас, де збереглася безліч споконвічно народних традицій і обрядів. Також гарні заповідники Ель-Кабо, Купелль та ін
Цікаві факти
Кухня

Кухня Куби дуже своєрідна і доставить гурманам багато приємних хвилин. Кубинські кулінарні традиції являють собою строкату суміш іспанської, африканської і креольської кухонь і базуються на широкому використанні свинини, м'яса птиці, різноманітних морепродуктів, чорній квасолі і усіляких приправах.

Одне з кращих національних блюд - "креольське ахіако" - ситне пряне блюдо з свининою і великою кількістю овочів. Цікаві тушкована або смажена з різноманітними спеціями і бананами свинина, блюдо з подрібненої свинини "тасахо", тушковані курчата з рисом "арроз кон польо", смажені і печені банани "платанос", рубана яловичина з рисом "пікадільо", блюдо з рису і чорної квасолі "Морос і Крістіанос", знамениті на весь світ кубинські відварні лангусти з лимоном, черепашачі м'ясо "тартуга" і крокоділятіна, асорті з бананів та інших інгредієнтів - "фуфу", а також екзотичні черепашачі яйця.

Фрукти подають тут практично до будь-якої трапези. З численних видів місцевих фруктів готується і величезна кількість самостійних страв, серед яких цікаві оригінальні фруктові салати і коктейлі, смажені ананаси і банани в соусі, різноманітні салати з фруктів у свежеразрубленном кокосовому горіху, свіжоприготовані фруктові соки та ін

Окремою статтею йде гордість країни - знаменитий кубинський ром і "агуардьенте". Вони присутні практично на кожному столі і широко експортуються в інші країни. Найбільш популярні сорти рому "Гавана Клаб", "Анейхо", "Гуаябіта дель Пінар", а також коктейлі на його основі - "мохіто" (ром з льодом і м'ятою) і "коктейлю". У країні варять і непогане пиво "Кристал", а також безліч різних настоянок і навіть своєрідний самогон з цукрового очерету й інші напої. Кава по-кубинських - дуже міцна і солодка, його п'ють у величезних кількостях і в будь-який час доби.

Традиції та свята
Основна релігія: католицизм, поширені різні африканські релігії.

Святкові дні
1-2 січня - День звільнення (перемога кубинської революції в 1959 р.).
1 травня - День міжнародної солідарності трудящих, День Праці.
26 липня - День Національного повстання (напад на казарму Монкада в Сантьяго-де-Куба, 25 і 27 липня також є вихідними днями).
10 жовтня - Річниця початку воєн за незалежність від іспанського панування, День Кубинської Культури.
25 грудня - Різдво.

Фестивалі
Знамениті лютневі карнавали, практично скасовані в 1990 р. у зв'язку з важким економічним становищем, у наші дні відроджені в Гавані, Варадеро Сан-Хуан-де-лос-Ремедьос і Сантьяго-де-Куба (24-26 липня). Раз на 2 роки в Гавані проходить міжнародний Фестиваль Гітари (травень). Одне з найцікавіших подій столиці - "Каросас" ( "карнавал колісниць"), коли 3 літніх вечори поспіль по Гавані роз'їжджають фантастичні пересувні сценічні майданчики, проводяться ходи "компарсас" (піші ансамблі) і "муньеконес" (величезні ляльки), численні карнавали і музичні виступи. Також щосуботи влітку в столиці проходять "феріі" - ерасочние ярмарки народних промислів. Фестиваль карибської Культури проводиться в червні-липні. Найвідоміший фестиваль країни - міжнародний Фестиваль латиноамериканського кіно (грудень). Раз на два роки (лютий) проводиться Гаванський Міжнародний Джазовий Фестиваль. Наприкінці лютого в столиці проводиться міжнародний Фестиваль кубинських сигар, а також проходять Міжнародний Гаванський фестиваль театру (раз на 2 роки, вересень) і Гаванський фестиваль сучасної музики (Фестиваль звуку, жовтень).

Дні культури проводяться в Камагнеяне в перші два тижні лютого, а в Баракоа Тиждень культури проводиться в квітні. Цікаві Фестиваль електроакустичної музики у Варадеро (квітень) і народне свято "Ромеро-де-Майо" (Майська ярмарок) в Ольгине (перший тиждень травня). У жовтні в Ольгине проходить Свято іспано-американської культури. Наприкінці червня Тринідад приймає "Фіестас Санхуанерас" (Свято Святого Хуана), а в кінці листопада - "Семана-де-ла-Культура-Тринітарії" (тиждень культури Тринітарії).

Фотографувати військову техніку, військовослужбовців і промислові підприємства категорично заборонено. Утримайтеся від роздачі милостині або подаяння дітям і жебракам на вулиці. Кубинцям категорично заборонено жебракувати, а поліцейські в штатському патрулюють більшість туристичних об'єктів, тому таке подаяння може призвести жебраків до в'язниці.

Паління

На Кубі введені жорсткі обмеження на куріння в громадських місцях: з 7 лютого 2005 заборонено куріння в більшості установ і підприємств, з громадських місць прибрані автомати з продажу сигарет, заборонено продаж тютюну поблизу шкіл.
Куба
Місцевий час:
16:07, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = CUP
Сивуляк
Юлія
менеджер напрямку
тел:+38 0676713883 skype: yuliya.syvulyak icq: 611-092-774
напрямки: керівник , міжнародний туризм, авіа та залізничні квитки, круїзи, корпоративне обслуговування, VIP туризм, групові та індивідуальні тури
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97