Кіпр

Кіпр

Коротка інформація
Кіпр — казково гарний острів , овіяний легендами й міфами, що дихає історією й вражає мандрівників чудовою природою. Недарма по легенді богиня любові й краси Афродіта вибрала Кіпр місцем свого народження. На Кіпрі більше трьохсот днів у році світить сонце, тут живуть дружелюбні люди,тут чудова кухня й чи не найсприятливіший для здоров’я клімат на землі — цей острів прекрасний у будь-яку пору року.
Опис країни
Cтолиця: Никосия.

Географія: Острів розташований в північно-східній частині Середземноморського басейну, загальна площа 9,2 тис.кв.км. На відстані 380 км. від Єгипту, 105 км. від Сірії і 75км від Туреччини.

У 1974 фактично розділено на дві держави. Ок. 1/3 території на півночі острова займає «Незалежна Турецька Республіка Північного Кіпру», визнана тільки Туреччиною. «Блакитна лінія», контрольована військами ООН, розділяє острів і його столицю.

Крупні міста: Лімассол, Ларнака, Пафос. Міста Фамагуста, Киренія, Морфу знаходяться на території, контрольованій турецькими військами.

Природа: Береги Середземного моря переважно низовинні, на півночі - круті, скелясті. Уздовж північного побережжя острова в субширотному напрямі протягуються на 150 км. хребет Киренія (висота до 1023 м) і нізкогорний хребет Карпас (висота до 364 м). Центральну і південну частини острова займає масив Троодос (висота до 1951 м). Між ними - горбиста рівнина Месаорія (висота ок 200м). До висоти ок. 500 м - чагарники вічнозелених чагарників (маквіс, фрігана), вище - ліси з дуба, кипариса, алеппськой сосни (покривають 18% територій Кіпру). З античних часів дійшли свідоцтва про достаток оленів і диких козлів. Зі всіх копитних уціліла невелика популяція дикого барана агріно, що охороняється на Троодосе. Кіпр лежить на шляху міграцій птахів до Африки. Є декілька резерватів.

Клімат: Середземноморський. Рівний в перебігу року. Середня температура влітку (травень-вересень) від +25 З до +35 С. Зімой від +17 З до +19 С. Лучшєє час для відпочинку червень, липень, серпень, а також вересень, коли жара спадає і наступає збір урожаю.

Державний лад: За Конституцією 1960 Кіпр є президентською республікою, де дотримується принцип рівномірної участі у владі обох общин - грецькою і турецькою. Президентом має бути грек, віце-президентом турок. Кожен обирається своєю національною общиною. Депутати Законодавчої палати також повинні обиратися від своїх національних общин. Президент і віце-президент повинні формувати Раду Міністрів. З 1963 турки не беруть участь в роботі Законодавчих зборів.

Населення: Чисельність близько 771 тис людина (2003). 78% населення складають кіпріоти-греки (по релігії - православні) і ок. 18% кіпріоти-турки (мусульмане-сунніти), живуть також вірмени і ін. Є і швидко зростаюча російська община. Ок. 80 тис переселенців з Туреччини проживають на території «Турецької республіки Північного Кіпру». Щільність населення 83,4 чіл./км2. Міське населення 54%.

Мова: Основні грецький і турецький. Дуже поширена англійська мова. Так само говорять на французькому і німецькому.

Релігія: Більшість населення православні християни, в невеликій кількості мусульмани.

Валюта: Фунт (CYP), на зайнятій турками території - турецька ліра. Одін кіпрський фунт дорівнює 100 центам. У ходу банкноти наступних достоїнств - 1, 5, 10, 20 і 50 фунтів.
Національне свято: 1 жовтня (День незалежності).

Національний домен: .CY

Правила в'їзду: Російські туристи можуть відвідувати Республіку Кіпр без в'їзних віз строком до 90 днів. Для в'їзду потрібний закордонний паспорт. Громадянам країн СНД про візу слід поклопотатися заздалегідь. Для її отримання необхідно мати приватне або службове запрошення, або підтвердження бронювання номера в готелі і 1 фотографію.

Митні правила: Обмежень на ввезення і вивіз валюти немає. Заборонений транзит антикваріату, предметів старизни, небезпечних хімічних речовин.
Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: Кіпр в давнину був центром середземноморської торгівлі, що і зумовило змішення на його землі пам'ятників культури всіх європейських цивілізацій.

Никосія: Центр прикладного мистецтва, Архієпископська площа з Палацом архієпископа, Ворота Аммохостоса і статуя Свободи, археологічний музей, Кафедральний собор Св. Іоанна, Венеціанські кріпосні стіни (XVI ст.) з Комірами Фамагусти і кільцем Муніципального парку зовні, Церква Хрісалініотісса, построєнав 1450 грама, Мечеть Омерійе, Церкви Тріпіотіс і Фанеромені, Кафедральний собор св. Іоанна, побудованого в 1662 р.

Лімасол: відомий перш за все своїми пляжами, Музеєм середньовіччя, старими замками, а також виноробством.

Ларнака: Ларнакськая фортеця (1625 р.), мечеть Джамі Кебір, Церква Святого Лазаря, Лайки Гетонья (один із старовинних кварталів), Церква Ангелоктістос, мечеть Хала Султан Текке (1816 р.), одна з головних мусульманських святинь, оскільки тут похована Умм Харам, тітка пророка Мухаммеда, Акведук (використовувався по своєму прямому призначенню до 1939 р.), Католицький собор Св.Софии (XIII ст.), Археологічний музей, Церква Св.Лазаря, королівська капела Святої Катерини.

Пафос: Портова фортеця, пафосськие Мозаїки, внесені до реєстру світової культурної спадщини ЮНЕСЬКО, Панайя Ліменіотісса, театр одеон, Катакомби Святий Соломонії, Королівські гробниці, Церква Хрісополітесса і Колона Св. Павла, "Будинок Тесея", "вілла Діоніса", пляж Афродіти, бухта Куріння, стародавнє римське місто Куріум з його греко-римским театром, замокнув Колосси. Пам'ятники античної культури в Саламіне - гробниця Св.Екатерины. Замокнув Костелло у Фамагусте, готичний собор Св.Николая.

Морські курорти: Лімасол, Протараса, Лара Біч із станцією розведення морських черепах, Лачи, мис Греко, Поліс, численні пляжно-курортні комплекси південно-західного побережжя. Гірський ланцюг Троодос, де розташована літня резиденція президента Кіпру, надає прекрасні можливості для гірського туризму.
Кіпр
Місцевий час:
23:05, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 29,809 EUR
Литвин
Марія
менеджер напрямку
тел:+38 067 67 57 715 icq: 622820570
напрямки: Болгарія, Греція, Грузія, Єгипет, Кіпр, Туреччина, тури по Україні, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97