Чехія

Бронювати

Чехія

Коротка інформація
«Чехія – любов моя», – скаже кожен, хто хоч раз побував у цій чудовій країні, розташованій в самому центрі Європи на перехресті історичних і культурних подій, що пройшли через століття і покоління. Слов'янська культура і гостинність, близькість мови і прекрасна кухня не залишать байдужим навіть найскупішу на емоції людину.
Опис країни

Корисна інформація про Чехію

Офіційна назва – Чеська Республіка (Сeska Republika CR – чеською мовою, Czech Republic CzR – англійською мовою).

Географічне розташування – держава знаходиться у Центральній Європі. Межує з Німеччиною, Польщею, Австрією і Словаччиною. Довжина кордону – 2303 км. В ландшафті країни переважають височини та невисокі гори – Чеський масив, оточений хребтами Шумави, Чеський ліс, Крконоше та Чесько-Моравська височина. Найбільша ріка – Влтава (440 км).

Площа території – 78 864 тис. кв. км.
Населення – 10400 тис. осіб.
Столиця – Прага.
Мови – чеська (офіційна), словацька, угорська, румунська та інші мови меншин.
Поширені мови – німецька, англійська, французька, російська.
Державний устрій – республіка. Глава держави – президент. Законодавчий орган – двопалатний парламент (Сенат і Палата депутатів)
Поширені релігії – католицизм.
Адміністративний поділ – 72 округи. 
Грошова одиниця – чеська крона = 100 геллерів, міжнародна назва – CZK. В обіг є банкноти вартістю 20, 50, 100, 200, 500, 1000 і 5000 крон і монети вартістю 1, 2, 5, 10, 20, крон, а також 50, 20, і 10 геллерів. Товарів можна ввозити на суму не більше 3000 крон. В приватних обмінних пунктах беруть комісійні до 10%. В готелях комісійні – до 5%, в банках – 2%. При обміні валюти в центральних пунктах обміну потрібен паспорт, за яким виписується квитанція, необхідна для зворотнього обміну валюти при виїзді з країни. В банках, готелях, великих магазинах і ресторанах приймаються до оплати єврочеки та кредитні карточки. В містах – багато банкоматів, в яких в будь-який час можна за кредитними картками отримати чеські крони. Туристичні чеки можна обміняти на готівку у великих туристичних центрах і в більшості банків.
Національні свята – 28 жовтня  – річниця проголошення незалежності (1918).
Клімат – помірний, перехідний від морського до континентального, з теплим літом і холодною, похмурою і вологою зимою. Влітку середня температура повітря +20 °C, взимку −5 °C.


Транспорт
Празькі таксі належать різним компаніям, тому і тарифи у них різні (в середньому 1 км коштує біля $ 0,44, проїзд в межах міста – від $ 5 до 20). Найдорожчі таксі обслуговують престижний центральний район Вацлавське Наместі чи біля Карлового мосту.

Кухня
Національна кухня досить різноманітна і суміщає як риси європейських шкіл, так і національні компоненти. Обов’язково скуштуйте знаменитий цибулевий чи часниковий суп (найчастіше подається в хлібині) або страви старовинної кухні, такі як паштет з дичини чи млинці з прісного тіста, кнедлики, свиняче коліно, запивши все це неповторним чеським пивом.

Сувеніри в Чехії різноманітні і порівняно дешеві. В Празі їх купувати найкраще в універмазі Kotva, розмішеному Na Prikope.

Прага – це пивні ріки, заховані у різнокаліберні банки і пляшки, скляні дрібнички, кумедні маріонетки (національна іграшка), олов’яні солдатики.

Культура та спорт

Прага насичена всеможливими карнавалами, фестивалями і святами буквально по вінця. 30 квітня тут відбувається барвиста чеська версія „Вальпургіснахт” – Палені Чародейнік – дохристиянське святкування спалювання відьом, покликане сприяти відверненню сил зла.
Широка міжнародна участь і високий культурний рівень характерні для фестивалю „Пражске яро” – Празька весна. Міжнародний фестиваль музики відбувається у квітні-травні, Празький міжнародний книжковий ярмарок – в травні, фестиваль Моцарта – в вересні. В Карлових Варах проходять Літній фестиваль опери й оперети, європейський фестиваль туристичних фільмів, джазовий фестиваль, фортепіанні конкурси, симфонічні концерти. На Міжнародному кінофестивалі, який проводиться щорічно на початку липня, можна зустріти багатьох зірок світового кіно. В Пелгржимові проводиться щорічний фестиваль рекордів і курйозів (червень), переможці якого потрапляють до Книги рекордів Гіннеса.
Чехи – дуже спортивна нація. Тому велосипеди, байдарки чи лижі знайти дуже легко. В основних туристичних центрах вже створені і створюються велосипедні доріжки, працюють пункти прокату велосипедів. Через територію Чеської республіки проходить кілька європейських велосипедних трас.

Однак серед найпоширеніших розваг – неспішне попивання улюбленого пива в якомусь із числених пабів чи музичних клубів. Багато стрип-клубів (клуб „Альгамра” – якість перевірено!), казино та дискотек на будь-який музичний смак. Величезна кількість зручних і зі смаком оформлених кафе, барів і ресторанів, щоденний вибір концертів класичної музики, містичні театри і незмінно розкішний празький джаз.
Європейські знаменитості полюбляють відзначати свої ювілеї саме у празьких клубах!

 

Міста, цікаві місця і музеї
Туристичні об'єкти – Національні парки Крконоше, Шумава.

У Празі— Старе місто (ХІ ст.), Нове місто (XIV ст.), Карлів міст (XIV ст.), Градчанський замок (XII ст.), королівський палац (XII —XVIII ст.), літній королівський палац Бельведер (1535-1563 pp.) із відомим «співочим» фонтаном, Шварценберзький палац (1545-1563 pp.), Штернберзький палац (XVII —XVIII ст.), Чернінський палац (1669-1750 pp.); базиліка св. Іржи (XII —XVIII ст.), готичний собор св. Вітта (місце поховання королів Богемії, 1344 — 1929 pp.); музеї: Національний, м. Праги, Декоративного мистецтва, Військово-історичний, Етнографічний, Сільськогосподарський, Антропологічний, Педагогічний, Національний технічний, Б. Сметани, А. Дворжака, Національна галерея.

Карлові Вари
здавна є міжнародним курортом із всесвітньо відомими мінеральними джерелами.

У Брно — замок Шпільберк (XIII-XVIII ст.), ратуша (XIII-XVI ст.), готичний собор св. Петра і Павла (XIII-XXст.), церква св. Якуба (XIII-XVI ст.), церква св. Томаша (XIV-XVII ст.), церква св. Яна (XIV-XVIII ст.); музеї: Моравський, Художньо-промисловий, Національний технічний, Муніципальний.

У Пльзені
— будинок «Червоне серце» (1630 p.), готична церква св. Бартоломея (XIV-XV ст.) зі Штернберзькою капелою (1510-1529 pp.), ратуша (XVI ст.), церква св. Анни (1711 p.), Картинна галерея, Музей пива.

У Ческе-Будєйовіце — руїни замку (XV ст.), ратуша (1727-1730 pp.), домініканський монастир (XIII ст.), собор св. Мікулаша (XIII-XVII ст.) із Чорною вежею (XVI ст.), колегія піярів (XVIII ст.). Практично скрізь можна побачити середньовічні замки та палаци.
Чехія
Місцевий час:
22:42, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 1,159 CZK
Нич
Христина
менеджер напрямку
тел:+38 032 275 86 02
напрямки: дитячий відпочинок, тури по Україні, екскурсійні тури Європою, лікувальні та паломницькі тури, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97