Домініканська Республіка

Домініканська Республіка

Коротка інформація
Домінікана по праву вважається однимз кращих пляжних напрямків у світі: розкішна тропічна природа, незрівнянні пляжі, готелі з гігантськими територіями, якісна система all Inclusive доповнена життєрадісною музичною атмосферою.
Опис країни

Важливаінформаціяпро відпочинок вДомінікані:
Домініканапо правувважається однимз кращих пляжнихнапрямків у світі: розкішнатропічна природа, незрівнянніпляжі, готеліз гігантськимитериторіями, якісна системаall Inclusiveдоповненажиттєрадісноюмузичноюатмосферою.У Домініканістворені умовидлявідпочинку сімейз дітьми, закоханихпарі компаній.У багатьох готеляхпрацюють сучасніспа-центри. У Домініканіодні з найкращихпляжів наКарибах, великий вибір готелівнабудь-який смак, відміннийсервіс, відмінні умовидлязанятьводнимивидами спорту, карибськагостинність, веселістьі привітність, відміннийпляжнийвідпочинок ціийрік.
ХочаДомініканане єнапрямкоммасового відпочинку, туристилюблятьвідпочинок у Домінікані, а турив Домініканунезмінно користуютьсяпопитом.У Домініканізавждигарна погода, тому цінина турив Домініканупрактично не залежатьвід пори року.І все жнайвищі цінина відпочинокв Домінікані-нановорічнітури і в періодріздвянихканікул.

Географічне положення
ДомініканськаРеспубліказаймаєдві третинио.Гаїті, що ранішеназивавсяЕспаньола, на честьпершовідкривачівострова-іспанців.
На півночіомиваєтьсяАтлантичнимокеаном, на сході -протокоюМона, на півдні -Карибськимморем, а на заходімежує зГаїті. Найближчісусіди -Кубана північному заході, Ямайкана заходіі Пуерто-Ріко на сході.
Близькополовиниплощі зайнятовисокими(до3175м)-горами.Інша частина- тропічнівічнозелені ілистяні ліси, савани.У країнієбільше 8000видіврослин, причому1800 зних, зустрічаються тільки вцій частині світу.

Клімат
Помірнийтропічний- влітку+27° С, взимку+24 ° С.У найжаркіші сезон(серпень - вересень)+33° С.Вологийсезонз червняпо жовтень, аідеальний часдля відвідування островаз груднядо середини травня.Середньорічнатемпература води +26...+27° С.

Час:
Взимкувідстаєвід київськогона 6год, з березня пожовтень на7год.

СтолицяДомінікани
м. Санта-Домінго.

Мова
Іспанська. У туристичнихцентрах:англійська, німецька, італійська мови.

Населення
8,6 млносіб.Найбільшаетнічнагрупа –метиси і мулати, які складають73%, 16% -біліжителі країни, 11% -чорне населенняафриканськогопоходження.

Релігія
Римо-католицька (95%населення -католики).

Часпольоту
близько12 год.

Правилав'їзду-виїзду
Для в'їздув країнунеобхідний діючийзакордонний паспорт, термін дії якого, повиненбути неменше 6місяцівдо моменту виїздуз ДомініканськоїРеспубліки. На кордонітреба придбатитуристичну карткувартістю 10USD, якадаєправо перебуватина територіїДомініканськоїРеспублікипротягом60 днів.Якщотермін перебуванняперевищує60 днів, необхіднодоплатитище 250песо.Безмитноможна провезтичерез кордон1л напоюз вмістом алкоголюдо 22%, 2 лменш міцних напоїв, 500г кави, 200сигар іподарунки вартістюне більше 100USD.
Заборонено вивіз безспеціальногодозволу предметіві речей, що мають історичну іхудожню цінність.На ввезенняі вивіз національноїта іноземної валютиобмеження відсутні. Категоричнозабороненоввозити івивозитипесо(національна валюта). Аеропортовийзбір20USD, оплачується привильоті.

Гроші
Домініканський песо(RDS абоDOP) = 100 сентаво. Уданий момент1 USD= 25песо(курсможемінятися, інфляція5,1% на рік).В обігу єбанкнотивартістю1000, 500,100, 50, 20,10, 5 і1 песоі монетив 1песоі 50, 25, 10, 5. У країніприймається тількинаціональнавалюта.Гроші можнапомінятив готелі, але спочаткувартоупевнитися, щокурс незаниженийабо в комерційнихбанках, якіпрацюють з 8:00 до15:00 зпн -пт.Зворотний обмінвалюти, практичнонеможливий.Дорожнічекиіосновні кредитнікартки(Eurocard, MasterCard, Visalnternational, AmericanExpressтощо) убільшості випадківприймаютьсядо оплати вСанто-Домінго.

Транспорт
Громадський транспортпредставлений автобусамиз кондиціонерамидляміжміських поїздок; таксі вмісті;колективним таксі «карропубліко» за визначеними маршрутами(дужедешево). Місцеві засобипересуваннявключають«мото-кон-чо» (таксі-мотоцикл) і «гуагуас» (громадський транспорт).Таксіу Плая-Баваро знайтине важко.Якправило, стоянки єна в'їздів коженкомплекс абожтаксітуристузамовляютьнарецепції готелю. Тариф:1 хв-1USD, лічильниківнемає.

Оренда автомобіля і дорожня безпека
В країні багато міжнародних фірм, що пропонують машини в оренду. Умови: необхідно бути старше 25 років, мати міжнародне водійське посвідчення та кредитну картку. Страховка обов'язкова.
При їзді місцевими дорогами слід проявляти максимальну обережність - стиль водіння місцевих жителів залишає бажати кращого. Особливо будьте пильними при в'їзді в населені пункти, з мотоциклістами, які часто рухаються з підвищеною швидкістю, виїжджаючи для маневру на зустрічну смугу.
Часто в машинах місцевих жителів не працює світлотехніка (технічний стан більшості машин в цілому плачевний) і всі свої перестроювання на дорозі вони показують жестами, висунувши з вікна руку. Клаксонами всі користуються без сорому і в будь-яких умовах. Швидкість у містах обмежена –60км/год., на шосе –100 км/ год., але зустрічаються ділянки з обмеженнями в 35 км/год. у містах і 80км /год. на шосе.
Рух правосторонній. Світлофори розташовані за перехрестям, тому зупинятися слід завчасно. Дозволений поворот направо на червоне світло. Основні дороги знаходяться в доброму стані, провінційні дороги значно гірше і часто являють собою добре торовану колію. Функції дорожньої поліції виконують військові.

Зв'язок
Телефонні розмовиможна оплатитиготівкою абокредитнимителефоннимикартками, які можнапридбатив телефонній компанії.

Готелі
Розрахункові годин: в'їзду -15:00, виїзду -11:00. Напруга електричної мережі в номерах 110В, частота 60 Гц, рекомендуємо взяти з собою адаптер. Практично у всіх готелях систе ¬ ма харчування «все включено». У більшості випадків гостей при реєстрації просять внести депозит, з якого надалі знімаються гроші за використані платні послуги. Невикористаний залишок депозиту, гостям повертається після кінцевого розрахунку при виїзді.
Гості з одного готелю в інший (або комплекс) їздити можуть, але клієнтів іншого готелю на чужу територію не пустять. Треба купувати guest card, вартістю 60-80 USD. Напередодні виїзду з готелю необхідно розплатитися за додаткові послуги (телефон, міні-бар і т.д.).

Кухня
Традиційнакреольська кухня- поєднанняєвропейських, африканських ікарибськихтрадицій звикористанням місцевихпродуктів.Щоденнаїжадомініканцівскладається зм'яса, квасолі, рису, салату і«фрітос». Спробуйте рибу підкокосовимсоусом«сан Кочо», приготовані набульйонірізні сортим'ясаз овочами, «мангу» -пюрез лісовихбананів, «піньонате» - десерт, приготованийз молока ікокосів.

Магазини
Відкриті вбудні9:00 -12:00, 15:00 -18:00.У вихіднідні часроботи залежитьвідвласника магазину. УСанто-Домінго євеликі торговіцентри, де можнапридбати одяг, взуття, текстильхорошої якостіта за доступнимицінами.Покупкиісувеніри:вироби з дерева, кістки, бурштину, ларімара, кераміки, різнокольоровіполотна, кава «Санто-Домінго», ром, сигари, сувеніриіндійцівТаємне, креольськіляльки, записи з народноюмузикою (меренга, сальса), оригінальні музичніінструменти.Наремісничівиробиціначастозавищена-торгуйтеся.

Чайові
Податок з продажів8% і 10% чайових додаютьсядо рахунку. ЯкщоВидуже задоволеніобслуговуванням іхочете якосьзаохотитиперсонал, то можетедодатисвоївласнічайові.

Міста, цікаві місця і музеї

Пам'ятки / екскурсії

Пляжі - основна визначна пам'ятка країни, найвідоміші з них розташовані в провінції Пуерто-Плата на півночі. Санто-Домінго-де-Гузман - найстаріше (заснований в 1496 р.) і найбільше місто Антільських островів, що виросло на місці зруйнованого ураганом Ізабелли - першого іспанського міста на острові.
Тут розташована величезна кількість пам'ятників історії, багато з яких є першими спорудами європейців в Новому Світі, тому Санто-Домінго був оголошений ЮНЕСКО «Надбанням людства». Рекомендуємо відвідати: вежу Тор-ре-дель-Оменахе; собор Санта-Марія-ла-Менор, в якому є останки Христофора Колумба; замок Дієго Колумба, його брата (всі будівлі 16 ст.); найстаріший американський університет Санто -Домінго (1538р.); паркМірадор-Сур; музеї природи, Домініканський, сучасного мистецтва; акваріум, представлений підводний світ тропічних широт; зоопарк.
По всьому місту розкидані затишні парки, з яких найбільш популярні: Дуарте, Мірадордель-Сур, Мірадордель-Есте і парк Колумба, а також знаменитий Національний ботанічний сад, в якому зібрано величезну кількість представників флори зі всього світлу.
Печера Лос-трес-Охос (Три ока), в якій на глибині 15 м знаходяться три природні озера, кожне з них має свій хімічний склад води і відповідно - колір. Для любителів спорту - підводне плавання, віндсерфінг, морські прогулянки на яхті, глибоководна риболовля.
Галера (півнячі бої) - головна пристрасть місцевих жителів. Бої відбуваються повсюдно від малих сіл до великих міст. Казино (розташовані у великих готелях) тільки для дорослих. Le Petit Chateau - кабаре, відоме своїми вільними звичаями. Дельфіни, черепахи і тропічні риби задовільняють, як досвідчених любителів підводного плавання, так і звичайних купальників. Перелік екскурсій Ви отримаєте по приїзді у Вашого гіда.

Цікаві факти

Особливості перебування в країні, особиста безпека, збереження здоров'я та майна туристів
Спеціальні щеплення не потрібні. З собою бажано мати туристичну аптечку. Не рекомендується пити воду з-під крана. Свіжі фрукти потрібно мити кип'яченою водою, не вживати лід, зроблений з проточної води.
Використовуйте креми для захисту від сонячних опіків. Окрему небезпеку становлять регулярні спалахи коньюктивітів. Захворювання це легко лікується, але в умовах місцевого клімату завдає багато незручностей. Рекомендуємо застосовувати прості профілактичні заходи: мити руки і обличчя з милом, сполікуючи великою кількістю води.
Дотримуйтеся обережності при купівлі продуктів харчування. Так деякі сорти риби в літній період виділяють отруйну речовину, яка може викликати отруєння. На більшості пляжів, відгороджених від океану кораловими рифами, ні акул, ні інших небезпечних морських мешканців немає.
У відкритому морі купатися небезпечно, так як характер прибережних течій досить бурхливий, ряд узбереж обрамлений підводними скелями, а морські мешканці небезпечні для непідготовленого плавця. У країні дозволено вільне зберігання і носіння короткоствольної вогнепальної зброї, тому зустріти на вулиці озброєних людей можна всюди. Але це, швидше, зовнішній атрибут - застосування зброї на вулицях вкрай нечасте.
На базарах продавці в основному користуються своєю мірою ваги і довжини, тому уважно робіть перерахунок, фрукти продають поштучно, ціна залежить від розміру, а не ваги. Увага! Туристи зобов'язані дотримуватися місцевих законів, норми поведінки, поважати традиції, культурні та релігійні звичаї.

Недотримання вищевказаних правил може спричинити притягнення до відповідальності. Необхідно проявляти обережність під час подорожі, дотримуватися правил особистої безпеки, стежити за збереженням свого майна і документів. Зберігайте цінні речі в сейфі готелю, зробіть копію паспорта та візи. Ознайомтеся з умовами страхування зазначеними у страховому полісі! Рекомендується оплатити додаткову страховку з урахуванням специфіки подорожі.

 

Святкові інеробочі дні
1, 6, 21 і 26січня,27 лютого,1 травня,16 липня,16 серпня, 24 вересня,12 і 24жовтня, 1листопада, 25грудня -всі основнікатолицькі свята. Карнавалу Санто-Домінго в кінцілютого -найвеличнішесвято, на якомуоб'єднуютьсякатолицький таафриканськийсвіти.Фестиваль Меренга проводитьсяу Сан¬то-Домінго в липні, аФестивальПуертоПлата -в жовтні.

Словникдлятуристів подорожуючихв Домінікану(іспанська мова):
Здравствуйте-Ола; до побачення-Адиос; спасибі -Грасіяе; будь ласка -Порфавор; вибачте-Пердона; так -Сі; ні-Але; Скільки коштує-Куандабалі; погано-Мало; добре-Б'єн.

Домініканська Республіка
Місцевий час:
17:06, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = DOP
Сивуляк
Назар
менеджер напрямку
тел:+380322437722 skype: advokat_75
напрямки: міжнародний туризм, відпочинок в Україні, групові тури, корпоративний туризм, оренда транспорту
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97