Єгипет

Від 500$
Коротка інформація
Єгипет - це знамениті курорти з розкішними піщаними пляжами, незвичайної краси підводний світ Червоного моря, великі піраміди Гізи, священна річка Ніл, храми Луксора та інші чудові пам'ятки древньої цивілізації.
Опис країни
Єгипет - це знамениті курорти з розкішними піщаними пляжами, незвичайної краси підводний світ Червоного моря, великі піраміди Гізи, священна річка Ніл, храми Луксора та інші чудові пам'ятки древньої цивілізації.

Єгипет - держава розташована на території Північної Африки. Країна з півночі обмежованана Середземноморським узбережжям, на півдні межує з Суданом, на заході з Лівією, і на сході кордон проходить по береговій лінії Червоного моря і по суші з Ізраїлем. Річка Ніл ділить країну на дві нерівні частини, у той час як Суецький канал відокремлює від Єгипту Синайський півострів.

У межах долини Нілу і його дельти розташована родюча ділянка землі з рясною рослинністю, на якій зосереджено більше 90 відсотків населення. Решта краєвиду, - головним чином одноманітна пустеля, позбавлена рослинності, крім небагатьох оазисів. Люди селяться на вузьких смугах Середземноморського узбережжя і на африканському узбережжі Червоного моря.

Узбережжя на південь від Суецького каналу має прекрасні узбережжя,  коралові рифи приваблюють багато водолазів. Висока дамба в Асуані тепер тримає під контролем щорічні повені, які колись заливали більшу частину долини Нілу: ця дамба також забезпечує електропостачання регіону.

До складу Єгипту також входить Синайський півострів.

Клімат
Клімат вузької прибережної смуги уздовж Середземного моря - субтропічний, на решті території - пустельний тропічний. Повітря тут виключно сухе, цілий рік хмарно, дощі бувають дуже рідко.

Політична система
Республіка.

Населення
Чисельність населення - понад 76 млн. осіб.

Мова
Основні мови в Єгипті - Арабська (офіційна). Англійська та французька -  поширені.

Гроші
Національна валюта Єгипту - єгипетський фунт. Розмінною монетою є піастр (РТ). Один єгипетський фунт дорівнює 100 піастрам. Паперові піастри бувають номіналом 25 і 50, монети 5, 10, 25. Паперові паунди 1, 5, 10, 20, 50 і 100.

Кредитні картки приймають в більшості великих готелів, але не завжди в магазинах. За кредитними картками типу Euro / Master Card і Visa багато банків видає готівку. Не викидайте довідки про обмін валюти на єгипетські фунти - вони потрібні при оплаті рахунків в готелі.

Віза
Термін дії закордонного паспорта повинен бути не менше 3 місяців. Віза для туристів на термін до одного місяця оформляється в аеропорту після прибуття, там же береться консульський збір у розмірі 15 доларів США.

На дітей до 14 років, які вписані в паспорт батьків, окрема віза не оформлюється, вони вписуються у візу батьків.

Робота закладів
Банки і державні установи працюють щоденно, крім п'ятниці та суботи з 8:30 до 15:30. Магазини на курортах як правило працюють з 10:00 до 13:00 і з 17:00 до півночі. Офіційним вихідним днем в Єгипті є п'ятниця.
Міста, цікаві місця і музеї
Луксор - невелике місто на правому березі Нілу, що знаходиться в 400 милях на південь від Каїра на місці античного Фебіса. У світі немає іншого міста, де була б зосереджена така величезна кількість стародавніх пам'яток - це майже третина всіх історичних реліквій, всесвітній центр археології.

Тут знаходяться руїни величного храму Амона, будівництво якого було розпочато фараоном Аменхатепом III (1455-19 р. до н.е.) Його продовжували будувати наступні фараони аж до греко - римського часу включно. Луксор і Карнак, який розташований на північ від Луксора і з'єднується з ним алеєю сфінксів, були найважливішими святинями стародавнього Єгипту.

На стінах Луксорського храму є напис на честь перемоги Рамзеса II над хетами і ряд інших цінних текстів. Біля входу до храму стояли 2 колосальні статуї Рамзеса II і два обеліски, один з яких в 1861 р. був перевезений в Париж. На східному березі Нілу, у Місті Живих, храми і палаци Луксора і Карнака повернені фасадами до вранішнього сонця.

Піраміди в Гізі є всесвітньо відомими давніми монументами. Із семи чудес світу збереглися тільки вони. З трьох пірамід піраміда Хефрена, також звана Другою пірамідою, найбільш відома завдяки своїм значним розмірам. Тільки її основа займає площу в 216 кв. м.

Попереду Великої Піраміди знаходиться знаменитий Сфінкс з тулубом лева і головою людини. Щовечора тут проходять світло-музичні шоу, які додають таємничості цьому місцю.

107 залів Єгипетського Музею Античності були побудовані в 1900 році французьким архітектором і відкриті для відвідин в 1902. Сама колекція датується 1835 роком, коли була створена Служба у Охороні античних цінностей Єгипту, завданням якої було захищати власність держави і припинити розкрадання з місць археологічних розкопок. Сьогодні музей володіє неймовірною кількістю старожитностей.

Найбільш популярними експонатами є предмети з піраміди Тутанхамона - їх близько 1700, включаючи знамениту золоту маску хлопчика-фараона. Загальна кількість предметів, виставлених у музеї, становить 120 000.

Храм на Карнаці - це великий комплекс, що складається з трьох головних храмів. Найкрасивішим з них є храм Амона.

Весь комплекс будувався протягом 1300 років, він включає в себе найбільш вишукані зразки дизайну і архітектури Стародавнього Єгипту. Серед них знаходиться Гіпостайльский Зал, який вважається одним з найбільших архітектурних пам'яток світу - 130 колон неймовірного розміру покривають територію в 6000 кв.м.

Каїр - столиця Єгипту, найбільше місто не тільки країни, але і всієї Африки! Каїр був заснований в 969 році. На північ від Великого Фустату Фатіміди заснували нове місто Ель Кахіру (у перекладі - "непереможний"), яке перетворилося на сучасний Каїр. З 1250 по 1517 тут правили мамелюки, за наказом яких у місті були побудовані численні мечеті, мавзолеї, школи Корану.

У 1805 р. реформатор Мухаммед Алі надав Каїру риси столичного міста. Каїр розташований трохи на північ від того місця, де більше 3 тисяч років до нашої ери знаходився Мемфіс - столиця давньоєгипетського царства.

Центр сучасного Каїра - площа Ат-Тахір, на якій розташовані основні державні та громадські організації Єгипту, а також штаб-квартира Ліги арабських держав. На цій же площі в масивній будівлі розміщується Єгипетський музей - один із найзнаменитіших музеїв світу. Єгипетський музей був заснований в 1858 році французьким єгиптологом О. Маріетт. У його стінах зібрані багатющі колекції пам'яток мистецтва та культури Стародавнього Єгипту, зокрема скарби гробниці фараона Тутанхамона.

В даний час в музеї нараховується понад 100 тисяч експонатів. Від площі Ат-Тахір відходять дві вулиці, які не мине ніхто, будь він у Каїрі хоч день чи два. Це вулиці Талааб Харб і Каср-ан-Ніл - торгово-ділові артерії сучасної єгипетської столиці. Уздовж них вишикувалися магазини, маленькі кафе, контори банків, компаній, авіаційних агентств, кінотеатрів.

Старий Каїр сьогодні - район на окраїні столиці. Він розташований на східному березі Нілу. Старі квартали, що збереглися майже не змінилися з епохи середньовіччя, вражають своєю убогістю. Лабіринти кривих вуличок, старі житлові будинки, позбавлені елементарних зручностей. Розглядати їх можна тільки з вікна комфортабельного автобуса, що проїжджає повз на великій швидкості - так менше видно.

На північ від Цитаделі розташоване Місто Мертвих - найбільший у світі некрополь, найдавніші поховання якого відносяться до XV століття. Недалеко від Цитаделі знаходиться і мусульманський університет Аль-Азчар, який готує духовенство.

Поруч знаходиться соборна мечеть Каїра Сеідна ель-Хусейн. У цю мечеть, збудовану наприкінці XIX століття, заборонений вхід не мусульманам. За мечеттю Сеідна ель-Хусейн починається знаменитий Каїрський базар Хан ель-Халлі. На цьому величезному мальовничому ринку представлені вироби місцевих ремісників. На Хан ель-Халлі можна купити все, що забажає душа туриста, крім спиртних напоїв та пива.

Шарм ель Шейх - один з найбільш мальовничих куточків нашої планети. Простори курорту понесуть вас далеко від буденного життя. Відсутність міст, фабрик і заводів дає Шарм Ель Шейху величезну перевагу, адже саме тут ви зможете вдихнути чисте повітря, якого так не вистачає в сучасних містах.

Протилежністю незачеплених цивілізацією гір і пустелі виступають розкішні готелі, де ви можете відпочити в зелені садів. Шарм Ель Шейх вражає своїм різноманіттям в рослинному світі: різноманітні, дивовижні за своєю красою, квіти, різні види дерев і пальм. Узбережжя просторих пляжів потопає в м'якому піску. Чисте яскраво бірюзове море і ніжно блакитна вода басейнів створює неповторний контраст з багатокольоровим каньйонами, прекрасними скелями і бурштиново- золотим піском.

В даний час Шарм Ель Шейх є одним з найпопулярніших і, що немало важливо, доступних за ціною курортів Єгипту. Незважаючи на відсутність міста як такого, тут присутня сучасна розвинена інфраструктура розкішних готелів, а також широкий спектр послуг, що надаються. Тут ви зможете покуштувати страви різних країн: безліч різноманітних ресторанів задовольнить смаки будь-якого гурмана.

Хургада - курортне місто на узбережжі Червоного моря. Є адміністративним центром однієї з 26 єгипетських провінцій - провінції Червоного моря. Курорт складається зі Старого центру "Ель Дахар" (або англ. "Даун-таун"), Нового центру "Саккала" (в якому розташовується ресторан McDonald's і звідки йде відлік усіх відстаней в наших описах готелів) і майже безперервного ланцюжка готелів, простягнулася вздовж берега на північ і на південь від міста загальною довжиною майже на 40 км.

Крім цього, за межами Хургади в затишних бухтах (Макаді і Сома Бей) виникають невеликі туристичні центри зі своєю інфраструктурою й готелями, які поки що формально відносяться до Хургади, але надалі розвинуться в самостійні курорти.

Сафага - невеликий єгипетський курорт на узбережжі Червоного моря, в 40 км на південь від Хургади. Задовго до того, як Хургада з'явилася як точка на карті, Сафага була портовим містечком на узбережжі. Перетворюватися на курорт Сафага стала в середині 1980-х. Бум будівництва готелів,який так перевтілив сусідню Хургаду за якісь 15-20 років, майже не торкнувся Сафаги. В даний час тут працює всього 9 готелів туристичного класу, переважно категорії 3-4 *, 5 * готелі відсутні.

Курорт Марса Алам - це один із найновіших курортів Єгипту на узбережжі Червоного моря, який виник в 280 кілометрах на південь від Хургади, на місці невеликого рибальського села. Курорт Марса Алам у теперішньому його стані можна рекомендувати виключно для любителів підводного плавання, оскільки саме море і підводний світ на цій ділянці узбережжя складають головну привабливу сторону курорту: недоторкані коралові рифи, найбагатша підводна фауна, що за відгуками дайверів перевершує навіть національний морський заповідник Рас Мухаммед .

Абу Сімбел - один з найбільш відомих визначних пам'яток Єгипту. Обидва храми Абу Сімбел були вирізані з пісчаникових скель, що піднімаються над Нілом, у 1257 р. до н.е. згідно з наказом фараона Рамзеса II (1304-1237 до н.е.). Найбільш відомі 4 колосальні 20-метрові статуї фараона Рамзеса II, що стоять біля входу в храм, хоча насправді вони були присвячені богу сонця Ре-Герахте.

Храми, які були виявлені в 1813 році швейцарським дослідником Буркхардт, витримали протягом часу, поки в 1970 р. не була побудована дамба в Насер, в результаті чого рівень води в озері значно підвищився. За підтримки ЮНЕСКО протягом 4 років (1964-1968) храм був переміщений на більш високе місце.

Храм Хатшепсут - храм, зведений на честь смерті цариці Хатшепсут. Розташований на Західному Березі в Луксорі, цей прекрасний храм був побудований архітектором Сененмутом, на честь єдиної жінки, яка правила Єгиптом як фараон. Храм, зі своїми прекрасними стінами, прекрасними терасами, елегантними колонами і ієрогліфічними малюнками також розповідає історію подорожі Хатшепсут на землю, якою, як вважають, є сучасна Сомалі. З цієї подорожі вона привезла такі скарби як чорне дерево, слонову кістку, золото та дерева мирта.
Цікаві факти
Традиції
Згідно з переписом 1986 року, більш ніж 94 відсотки населення сповідують Іслам; більшість інших - християни. Представлено всі типи Християнства, особливо коптська християнська Церква. Є також невелике єврейське співтовариство.

Свята:
 • 7 січня - коптське Різдво.
 • 10 січня - Великий Свято.
 • 31 січня - Ісламський Новий рік.
 • 24 квітня - коптська Великдень.
 • 25 квітня - День Свободи.
 • 1 травня - День Праці.
 • 18 червня - День Евакуації.
 • 23 липня - День Революції.
 • 15 серпня - Wafa'a ель Нуль (розлив Нілу).
 • 11 вересня - коптський Новий Рік.
 • 6 жовтня - День Збройних сил.
 • 22 жовтня - Свято Байрама (Кінець Рамадана).
 • 24 жовтня - День Перемоги у Суеці.
 • 23 грудня - День Перемоги.

  Врахуйте, що:
 • Відзначено неофіційні свята, які відзначають коптські християни.
 • Мусульманські свята засновані на місячному циклі, і дати, зазначені вище - приблизні. Протягом місячного місяця Рамадана, який передує Святу Байрама, мусульмани можуть їсти, пити протягом дня (тільки ввечері) до свята. Деякі ресторани закриті протягом дня, але більшість визначних пам'яток, і готелі не закриваються. Частина закладів можуть бути закриті у триденне Велике Свято.

  Мусульманська віра визначає ритм життя єгиптян. Це помітно за чисто зовнішніми ознаками: наприклад, п'ять разів на день муедзин через гучномовець скликає віруючих на молитву. А в місяць рамадан ніч стає вдень. Весь день мусульмани постять і переривають пост лише після заходу сонця. В цей час суспільне життя завмирає, державні установи працюють тільки з 10.00 до 14.00.

  Ісламізація майже повністю викорінила звичаї епохи фараонів, за винятком, можливо, танцю живота. Правда, радикальні мусульмани оголосили йому  непримиренну війну, підкріплювану загрозою застосування сили, що все більше число танцівниць вважає за краще залишитися без роботи. Між іншим, багато хто з цих жриць мистецтва - вихованки європейських шкіл танцю.

  Іслам надає на сім'ю і суспільство незмірно більший вплив, ніж християнство. Основу світського законодавства в Єгипті утворює звід норм мусульманського права - шаріату, який, проте, діє в пом'якшеній формі. Так, у Єгипті відмовилися від таких суворих покарань, як, наприклад, відрубування руки за крадіжку. Робляться спроби зблизити шаріат і сучасне законодавство.
  Єгипет - надзвичайно привітна країна. Гостей завжди зустрічають з відкритим серцем. Вас з інтересом розпитають про родину, роботу, про ваші враження від Єгипту. Також сердечно запросять вас в гості, хоча б на чашечку чаю.

 • Кухня
  Класичний єгипетський сніданок складається з двох головних блюд: фуля і феляфілей (або таамея).

  Фуль - це варені боби в кислуватому соусі, із спеціями і зеленню, іноді з додаванням дрібно рубаних овочів. Філяфілі - це вегетаріанські котлетки з перетертих бобових. На додаток до цього подається тарілка соусу техина (перетертий кунжут і горіхи з маслиновим маслом, спеції), в який по ходу трапези потрібно мочати хліб-ейш, салат зі свіжих овочів, салат-гебна (сир типу бринзи вперемішку з овочами). Запивати все це слід холодним чаєм-каркаде з пелюстків так званої суданської троянди, у нас більш відомим під ім'ям «фараонського чаю».

  У робочі дні обідають єгиптяни не дуже щільно. Найпопулярніше обіднє блюдо - кошар. Назва трохи страхітлива, але нічого жахливого в цій страві немає. Це всього лише варені боби, квасоля, сочевиця та інші злаки, змішані зі смаженою цибулею.  Єгиптяни як факіри, що звикли до гострих предметів, заковтують свою порцію. Європейці роблять це з побоюванням, із сльозами на очах. У Каїрі за велику порцію кошари можна заплатити всього 1 фунт.

  На зло всім сучасним дієтологам, основний акцент у своєму раціоні єгиптяни роблять на вечерю. Для початку потрібно розім'ятися різноманітними холодними і гарячими закусками. Скуштуйте гебня (щось подібне до смажених пельменів з сиром), легко пройдіться по овочевих салатах і торкніться бастурми, спробуйте чарівно діють на європейців тушковані баклажани з часником. Тепер можна перейти до основних страв. Обов'язково спробуйте смаженого голуба, фаршированого кашею. Голубів тут спеціально розводять з гастрономічною метою. Деякі єгиптяни поїдають їх разом з кістками.

  Чи не померти з голоду вам дозволить наступне гаряче блюдо - кофта-кебаб у супроводі чашки рису. Кофта - це ковбаски з яловичого фаршу, кебаб - той же шашлик, але не маринований. У класичному виконанні все це готується на відкритому вогні.

  На десерт подається солодка, просочена медовим сиропом і обсипана тертим горіхом різноманітна випічка, у виготовленні якої єгиптяни великі майстри.
  Єгипет
  Місцевий час:
  22:14, 25.04.2019
  Курс валют НБУ:
  100 UAH = 1,554 EGP
  Литвин
  Марія
  менеджер напрямку
  тел:+38 067 67 57 715 icq: 622820570
  напрямки: Болгарія, Греція, Грузія, Єгипет, Кіпр, Туреччина, тури по Україні, візова підтримка, бронювання турів та готелів
  032 243 77 22
  067 671 38 83
  79017, м.Львів
  вул. К.Левицького,97