Естонія

Естонія

Коротка інформація
До Естонії туристи приїжджають перш за все з метою познайомитися із стародавньою і самобутньою культурою цієї країни, відвідати чудові пісенні уявлення, якими так славиться ця земля, а також відпочити на морських курортах балтійського побережжя.
Опис країни
Cтолиця: Таллінн.

Географія: Країна розташована на північному заході Европи. На півночі омивається Фінською затокою, на Заході - Ризькою затокою Балтійського моря. Включає більше 1500 островів, найбільші з яких - Сааремаа і Хийумаа. Река Нарва впадає у Фінську затоку, річка Пярну - в Ризьку затоку. Загальна площа складає близько 45,2 тис.кв.км.

Крупні міста: Талін, Тарту, Нарва.

Час: Час відстає від московського на 1 годину, влітку на 2 години.

Природно-кліматичні умови: Велика частина території - моренна рівнина. У південно-східній частині - смуга горбистих возвишенностей (висота до 318 м); північну і центральну частини займає піднесеність Пандівере (висота до 166 м).

Клімат переходить від морського до континентального. Середні температури лютого -6 °С, липня 17 °С. Опадів до 700 мм в рік. Основні річки - Нарва, Пярну, Емайиги. Багато озер, найбільші - Чудсько-псковське і Виртс'ярв. Нарвське водосховище. Грунти переважно дерново-підзолисті, дерново-карбонатні, заболочені. Ліси займають св. 40% територій (2/3 з них хвойні). Заповідники: Війдумяе, Вільсанді, Матсалу, Нігула. Лахемааський національний парк.

Державний лад: Згідно конституції, що діє, 1992, Естонія є парламентською республікою. Законодавча влада належить Державним Зборам (ест. Riigikogu) - однопалатному парламенту, до складу якого входить 101 депутат, що обирається по пропорційній системі. У виборах парламенту, що обирається строком на 4 роки, мають право брати участь що всі досягли 18 років дієздатні громадяни Естонської Республіки (за даними перепису населення 2000 року, їх чисельність складала 1095557 чоловік, або 80 % населення країни. 13 % населення (179301 людини) були особами без громадянства, останні 7 % - громадяни інших держав, переважно громадяни Росії).

Розділ держави - президент, обирається на 5 років депутатами парламенту (або колегією вибірників, що складається з депутатів парламенту і делегатів від всіх рад місцевих самоуправленій, у разі нездатності парламентаріїв прийти до компромісу). Президент виконує скромну роль на політичній арені Естонії, оскільки його повноваження сильно обмежені.

Уряд очолює прем'єр-міністр, яким є лідер що перемогла на виборах до парламенту партії або лідер парламентської коаліції. Кабінет міністрів формально затверджується на посаді Президентом за уявленням кандидата в прем'єр-міністри, що дістав схвалення парламенту.

Адміністративно-територіальне ділення: 15 повітів (маакондов), що підрозділяються на 241 місцеве самоврядування, з яких 39 міських і 202 волосних.

Населення: Населення 1,36 млн чоловік (2004). . Міське населення 67,4%. Основні народності - естонці (68%), росіяни (26%), українці (2%) і ін. Значна частина неестонцев - «неграждане», що не мають права голосу.

Мова: Офіційна мова - естонський.

Релігія: Основна релігія - лютеранське християнство; також поширено православ'я і католицизм.

Валюта:
Естонська крона (ЄЄК), рівна 100 сентам (або центам), жорстко прив'язана до євро (1 EEK приблизно рівна 1/16 євро). У всіх закладах країни приймаються тільки естонські крони. Обміняти валюту можна в банках, пунктах обміну валюти в готелях, аеропортах, на вокзалах і автобусних станціях. Курс може сильно варіюватися в різних крапках, в банках курс часто краще, ніж в комерційних обмінних пунктах.
Національний домен: .EE

Правила в'їзду: Для в'їзду до країни необхідно мати закордонний паспорт, в якому є не менше двох вільних сторінок (має бути дійсний протягом трьох місяців після закінчення терміну дії візи), 2 анкети з фото, запрошення ( туристичне, приватне або службове) і віза. Поїздка з дітьми на службове запрошення утруднена. По приватному і туристичному запрошеннях видається тільки одноразова віза, по службовому можлива видача мультівізи на конкретний термін. Стягується консульський збір, величина якого залежить від терміну оформлення і типу візи, від 15 до 75 USD. Обличчям молодше 18 років візи оформляються безкоштовно. При в'їзді на тривалий термін необхідний Страховий поліс з відповідальністю не менше 12000 доларів США.

Митні правила: Ввезення і вивіз валюти на суму більше 10000 USD підлягає декларуванню. Заборонено ввезення зброї, деяких медикаментів, наркотиків і деяких інших видів продукції.
Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: До Естонії туристи приїжджають перш за все з метою познайомитися із стародавньою і самобутньою культурою цієї країни, відвідати чудові пісенні уявлення, якими так славиться ця земля, а також відпочити на морських курортах балтійського побережжя.

Північна Естонія - край піщаних пляжів і обривистих морських берегів, старих садиб і розвалин орденських замків, укріплених церков і монастирів, край змішення культур і бурхливої історії. У цих місцях розташовується вапнякове плато північно-естонського глінта, що тягнеться уздовж всього північного побережжя від Нарви до мису Пакрі. Місцями глінт полого спускається до самого моря (мис Пакрі), місцями височіє крутим обривом (у Онтіка - 56 м.). На покритому лише тонким шаром грунту вапняковому плато зустрічаються унікальні поля ялівцевих чагарників.

Таллінн - одне з середньовічних міст Европи, що найбільш збереглися (вперше в письмових джерелах це поселення стародавніх естов згадується в 1154 р.). Історичний центр міста - Старе місто, складається з розташованого на горбі Тоомпеа стародавнього Вишгороду з численними соборами, кріпосними стінами і середньовічними баштами, і що знаходиться на південний схід від його Нижнього міста. Замок Вишгороду був закладений хрестоносцями в XIII ст., неодноразово перебудовувався, і в наші дні його основними визначними пам'ятками є готичний Домський собор Тоомкирк (XIII-XV вв.) з масивною барочною баштою (XVIII ст.), три кутові кріпосні башти (XIV-XVI вв.), зокрема знаменита Пікк Херманн ("Довгий Герман", XIV-XV вв.). Старі будинки з червоними черепичними дахами, звивисті і вузькі вулиці, залишки міських стенів, стрілоподібні дахи і, звичайно, візитна картка Вишгороду - численні флюгери - все це створює неповторний колорит цієї частини естонської столиці.

Нижнє місто (XIV-XVI вв.) в середньовіччі також було оточене міськими оборонними спорудами, від яких до наших днів збереглися тільки численні фрагменти стенів (XIII-XVI вв.) і 18 башт (з 27), з яких особливий інтерес представляють Пакс Маргарете ("Товста Маргарита", XVI ст.) з експозицією Морського музею, Киик-ин-де-кек ("Дивися в кухню", XIV-XVI вв.) з музеєм старовинної зброї, і найвища башта - Кюстера. До Пакс Маргарете примикає арка Великих Морських Воріт, а на іншій стороні вулиці Пікк Ялг ("Довга нога", найстаріша вулиця в Таллінні) розташовані знамениті будинки "Три сестри" (XV ст.), що тісно притиснулися один до одного.

Одна з основних визначних пам'яток міста - площа Раекоя (Ратушна) з Міською Ратушею (1402-1404 рр.), на якій розміщений ще один символ міста, - знаменитий флюгер Вана Тоомас (Старий Томас), і десятками кафе і ресторанчиків. На Ратушній площі знаходяться металевий круг, символізуючий центр Таллінна, а також найстаріша аптека в Европе. Обов'язково слід відвідати комплекс будівель Великої Гільдії (XV ст.), Будинок Братерства чорноголових, "вулицю-сходи" Люхике Ялг ("Коротка Нога"), пам'ятник морякам броненосця "Русалка" (1902 р.) на березі Фінської затоки, вулицю ремісників Катаріна, Віруськие коміра на однойменній вулиці з десятками цікавих магазинчиків, а також хитросплетіння вузьких вулиць і арок Старого міста з житловими купецькими будинками XV-XVI вв.

У Таллінні безліч церков, серед яких особливу увагу викликають готична церква Ольовісте (Св. Олая, XV - нач. XVI вв., найвища в місті і одна з найвищих в Европе) з унікальними готичними хорами, Нігулісте (XIII-XV вв.), Пюхавайму (Св. Духу, XIV ст.) з прекрасним годинником і "висячою кафедрою", красива церква Олександра Невського і церква Казанської Божої матері. Не менший інтерес викликає і побудований Петром I для своєї дружини палацово-парковий комплекс Кадріорг (1718-1736 рр.) з Музеєм Петра Великого недалеко від знаменитого Співецького поля. Зараз тут розташована резиденція президента Естонії, а в залах палацу регулярно проводяться камерні концерти і експозиції образотворчого мистецтва.

У Таллінні більше 20 музеїв - Музей прикладного мистецтва, Робочий підвал, Морський музей, гарматна башта, Киик-ин-де-кек, Музей природи, музей просто неба Рокка-аль-Маре, Талліннський міський музей, Державний історичний музей, Естонський художній музей біля Тоомкирк та інші. Вечорами відкривають свої виступи десятки театрів, серед яких такі відомі трупи, як Російський Драматичний театр, театр опери і балету "Естонія", Естонський драматичний театр, Горрхолл, Студія Старого Міста, Міський театр, Ляльковий театр і театр Фон Крали.

Біля прибережного шосе розташовано місце проведення численних виставок - "Квітковий" і "Синій" павільйони, а неподалеку - Олімпійське село, першокласний яхтклуб Центру парусного спорту і затишний пляж в Піриту. У зеленій зоні на околиці міста розташовані Талліннський зоопарк, лунапарки в Кадріорге і Рокка-аль-Маре Тіволі, живописне озеро Юлемісте, найменший замок в балтії - Башта Кийу (1517 р.), а також дачний район Муга. У 33 км. на південний схід від Таллінна, поряд з широко відомим центром верхової їзди в Нійтвялья, знаходиться і єдине в балтії поле для гольфу з 18 лунками.

Нарва - (210 км. на схід від Таллінна) хоч і серйозно постраждала під час Другої Світової війни, але зберегла свої головні визначні пам'ятки - середньовічний Нарвський замок (XIII-XV вв.), міські фортифікаційні споруди (XIV-XVI вв.), барочну Ратушу (1668-1671 рр.), православний Воськресенський собор, комплекс будівель знаменитої мануфактури Кренгольмськой і декілька житлових будинків XVII-XVIII століть. Цікаві Нарвський музей у фортеці і монумент край дороги Нарва - Нарва-йиесуу, присвячений загиблим при звільненні країни в 1944 р. воїнам.

Часто туристи, слідуючи в Талін, лише транзитом проїжджають це місто. Але набагато цікавіше сумістити подорож в Талін з відвідинами Івангородськой і Нарвською фортець. Автовокзал Івангорода знаходиться не більш, ніж в 200 метрах від прикордонного з Естонією моста через річку Нарву. Прямо від автовокзалу чудово видно обидві величні фортеці. Перехід межі не займає багато часу. Естонський прикордонний контроль розташований на одній стороні річки, зліва від Нарвського замку, а російський - на протилежній стороні моста, трохи в стороні від Івангородськой фортеці. Вірогідно, якщо ви знаходитеся в Івангороде, то можна перейти міст і відвідати Нарвський замок ще до естонського контролю.

Невеликий затишний курорт Нарва-йиесуу розташований на північ від Нарви, в сосновому бору в гирлі однойменної річки на березі Фінської затоки. Соснові ліси на сухих піщаних дюнах і свіже морське повітря створюють тут особливий цілющий мікроклімат, а джерело лікувальної мінеральної води "Ауга" дозволяє сумістити відпочинок і лікування. Широкий морський пляж з дрібним білим піском протягнувся на 13 км. (7,5 з яких знаходяться в межі міста), а живописна річка і дерев'яні будови доповнюють чарівність цього курорту.

У околицях, на історичних землях провінції Вірумаа, розташована безліч не менш цікавих місць - Оглядова башта і меморіальний хрест в Синімяе, перлина місцевого ландшафту - ландшафтний парк Кричу, Пожежний музей в Тойла, церква Пюхайие (1838 р.), найвищий водопад країни - Валасте (25 м.), фортеця Пуртсе (Ізенхейм, 1533 р.), Траурний Парк Жертв Зла в Хийемяги, хрест Кирккюла на честь російського князя Росландіна, загиблого під час російсько-шведської війни (XVI ст.), живописна долина і історичні городища в Падаорг, замокнув Тоолсе (1471 р.), Морська школа і музей в Кясму, садиба Палмсе (1782-1785 рр.), історичне містечко Раквере з фортецею Візенберг (XIII-XV вв.), церква-фортеця у Вяйке-маарья (XIV ст.) з могилами роду Крузенштерн і Музеєм, що співають піски дюн Смольніци, Пюхтіцкий жіночий монастир (1891 р., єдиний православний монастир, що діє, в Естонії), лютеранська (XIV ст.) і православна (1895 р.) церкви в Йихві, а також прекрасне північне побережжя Чудського озера з курортними городками Ремнику, Алайие, Ууськюла і Каукси. Декілька західніше лежать знамениті курорти Визу, Кохтла-ярве, Рутья і Карепа.

Західне побережжя - край своєрідної архітектури, піщаних пляжів, свіжого повітря і теплого моря. Тут розташовані десятки старих фортифікаційних споруд, руїни середньовічних замків, укріплені церкви і монастирі. Тисячі туристів привертають курорти Пярну і Хаапсалу з їх лікувальними грязями, традиційні рибальські села на невеликих островах, а також стародавні городища, єпископські замки, заповідники і національні парки. Це прекрасне місце для водних видів спорту, дайвінга і яхтінга, а численні дрібні острови занесені до біосферного фонду ЮНЕСЬКО.

Острів Сааремаа - (Езель), другий за величиною острів Балтійського моря (2668 кв. км.) і найбільший острів Естонії, вважається за самий "естонський" местом в країні. Тут, серед лісів і чарівних ялівцевих пусток, збереглися дерев'яні вітряні млини, середньовічні кам'яні церкви і старовинні хутори з критими соломою спорудами. Курессааре, центр острова Сааремаа, виник в XIV ст. як замок-фортецю, а до середини XVI ст. вже був відомим портом і торговим центром. В наші дні місто відоме далеко за межами країни своїм Єпископським замком - єдиним середньовічним замком, що повністю зберігся (і найбільшим), в країнах балтії. Це квадратна споруда (42 х 42,5 м.) будувалася майже 100 років і вселяє пошану своїми майже 40-метровими 7-поверховими сторожовими баштами і могутніми бастіонами. У замку розташований Сааремааський музей і Художня галерея, також цікавий музей "Усадьба Міхклі" в селі Віки. Обов'язково варто відвідати Війдумяеський (1/3 всіх реліктових рослини країни) і Вілсандійський заповідники, вапнякова круча Панга (21 м.), геологічний заповідник озера Каалі (абсолютно кругле озеро метеоритного походження віком близько 3 тис. років.) і живописне озеро Каруярв. У берегів острова безліч відмінних місць для дайвінга, а береги, хоч і достатньо скелясті, але володіють непередаваним "балтійським колоритом".

Розташований неподалеку острів Хийумаа - (Даго) абсолютно не схожий на "сусіда". Тихий і спокійний, напоєний балтійськими вітрами і непередаваним місцевим колоритом, він неначе законсервований в часі. "Візитна картка" острова - третій за віком маяк в світі - 104-метровий Кипу (1500 р.) в 37 км. від столиці острова - міста Кярдла. Поблизу розташований меморіал жертвам краху порома "Естонія" (1994 р.). Прибережні села із зробленими з колод будинками і кам'яними огорожами, що звиваються, дозволяють познайомитися з побутом остров'ян і їх своєрідною культурою. Цікаві також Музей Хийумаа в Кярдла, один з красивих садибних будинків в Естонії - Палац Сууремийза (1755-1772 рр.), і етнографічний музей просто неба Сеера в Пюхалепа (відкритий тільки влітку).

Улюблені житла перелітних птахів - острів Хийумаа, заливши Кяйна, заповідник Матсалу і південно-східні острови, є і одними з кращих в Европе орнітологічними майданчиками. Крихітний острів Абрука з невеликим природним резерватом, розташований в 6 км. від південного побережжя Сааремаа - "балтійська мекка" екотурістов. У країні діє безліч клубів і шкіл верхової їзди, а країни, що проводяться по найбільш красивих місцях, кінні тури користуються особливою популярністю. Також хороші і умови для морської і річкової рибалки (ловити рибу без ліцензії можна тільки на одну вудку з вудилищем не довше 1,5 м.), окрім прекрасного побережжя і чистих водоймищ, діють більше 30 спеціалізованих рибницьких господарств.

Залізничні лінії на островах Сааремаа, Хийумаа, Вормси і Муху унікальні у своєму роді, бо є єдиними острівними залізницями на Балтіке. Спочатку будувалася в 1913 році для зміцнення російської лінії оборони Талін - Ханко, блокуючою вхід супротивника в акваторію Фінської затоки. На кожному з островів були прокладені 5-20 кілометрових відрізків шляхів, по яких доставлялися боєприпаси і спорядження до морських фортів. Часткове повідомлення здійснювалося вагонетками на гужовій тязі, а на островах Сааремаа і Муху - паровозами.

До 1917 року російські війська почали будівництво лінії від селища Рооміссаре до Курессааре, адміністративного центру острова Сааремаа. По цій лінії передбачалося перевезення боєприпасів, будматеріалів, необхідних для фортифікаційних робіт. Лінія брала свій початок у дворі заводу Вільденберга. Даний проект так і не був завершений із-за здачі острова німецьким військам.

Що прийшли на зміну російським німці продовжили зміцнення островів, прагнучи перетворити головний острів, Сааремаа - в морську фортецю. Для поліпшення постачання фортеці будматеріалами і боєприпасами було вирішено створити навколо Курессааре мережа 600-міліметрових польових залізниць, названих "фельдбанамі". Німці працювали ударними темпами і через декілька років, більше 100 кілометрів шляхів було прокладено через острови. Незабаром, проте, острови втратили своє стратегічне значення, і побудована дорога почала використовуватися для перевезення вантажів і пасажирів. Останній пасажирський поїзд вийшов з Курессааре в жовтні 1940 року, після чого повідомлення було припинене остаточно.

Південна Естонія - "зелене серце" країни - від горизонту до горизонту тягнуться покриті лісом горби з виблискуючими струмками, між горбів синіють десятки озер, оточених густими лісами, а маленькі городки і села наповнені національним колоритом - тут живе народ сету зі своєю самобутньою мовою і культурою, заслужіваюшей особливої уваги.

Столиця краю - найважливіший культурний центр Естонії і старе місто балтії - Тарту. Відомий з 1030 р. як Юрьев (1224-1893 рр. - Дерпт), місто виглядає навіть "молодше" за Таллінн. Тарту відомий своїм Університетом - одним з найстаріших в Европе, заснованим в 1632 році за наказом шведського короля Густава Адольфа. Від минулих часів збереглися також руїни кафедрального собору Петра і Павла (XII-XV вв.), пороховий льох (зараз в нім ресторан) у підніжжя горба Тоомемяги - улюбленого місця відпочинку городян і гостей, чиї відроги сполучають два оригінальні мости - Ангели і Чортовий. Цікаві будівля Ратуші, церква Яані (середина XIV в), тартуськая обсерваторія і Ботанічний сад. У місті працює безліч музеїв, в т.ч. Музей історії Тартуського університету, Естонський музей спорту, Музей геології, Музей Зоології, Музей мистецтв, Художній музей, Етнографічний музей, Музей історії міста, Будинок-музей О. Лутса, Дитячий і ін. Більше 11% території міста займають парки, а живописна долина річки Емийиги і горбиста рівнина, що примикає до неї, надають прекрасні можливості для активного відпочинку.

З Тарту можна відвідати відомі місця південної Естонії - популярний курортний центр Отепя з Отепяеськой церквою (1860 р.) - местомом "народження" національного прапора, Виру з його "Долиною Солов'їв", Валга з її овальною церквою Св. Іоанна і мавзолеєм Барклая де Толлі, тихий Вільянді з розвалинами замку хрестоносців, а також маленьку Пилва з церквою 1432 р. і цікавим Селянським музеєм.

Характерною особливістю історичної спадщини країни є велика кількість відокремлених палаців, миз і садиб, кожна з яких є самодостатнім історичним об'єктом. Найцікавіші Палац Палмсе (1753 р.), садиба Віхула (XIX ст.) і палац Сагаді (1749-1750 рр.) недалеко від Війтна, на території Лахемааського національного парку - найбільшого в країні, а також замокнув Сангасте (1874-1881 рр.) на північ від Валга, замокнув Яїеда (1915 р.) в 64 км. від Таллінна, замокнув Алатськиві (1876-1882 р.) на побережжі Чудського озера, миза Олуствере (XVIII ст.) з парком, що добре зберігся, в якому виростає близько 100 видів дерев, стародавнє рибальське поселення Алтья па побережжя затоки Верги, садиба Рягавере (1780 р.) на виїзді з Раквере, музей просто неба села Когува (о. Муху), укріплений замок Пуртсе (XVI ст.) і множина інших.

Красиві ландшафти країни вважаються за одних з самих незайманих куточків в Европе. Такі місця, як живописний обривистий берег річки Ахья поблизу Пилва, розчленована безліччю озер, лісів і ярів живописна долина Котіорг (Кютіорг), піднесеність Хаанья, "священне озеро" Пюхаярв на південь від Отепя, Аегвійду під Таліном або Отепя на півдні країни, є визнаними центрами екологічного відпочинку і активного туризму. В околицях Таллінна, Пярну, Елва, Вяндра, Нарви, на островах Сааремаа і Хийумаа розташовані чудові місця для велопутешествій. Кращі райони для походів на байдарках і каное - піщані обриви високих берегів річки Ахья з разноцветьем геологічних відкладень, заповідник Ендла, а також верхові болота в заповіднику Соома.
Естонія
Місцевий час:
23:17, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 29,809 EUR
Литвин
Марія
менеджер напрямку
тел:+38 067 67 57 715 icq: 622820570
напрямки: Болгарія, Греція, Грузія, Єгипет, Кіпр, Туреччина, тури по Україні, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97