Франція

Франція

Коротка інформація
Франція - це одне з найстаріших держав Європи, сучасна її територія в основних своїх рисах сформувалася у XV ст. Франція - країна, яка захоплює своєю красою. Не дарма Францію прозвали зіркою Європи, по-перше, його межі в точності повторять контури зірки, а по-друге, це й насправді зірка Європи. Це Париж! Діснейленд! Провінція Шампань! Франція - це історичний центр, центр моди, парфумерії і косметики, вина і кулінарії ...

Опис країни
Франція - держава в Західній Європі. На північному сході межує з Бельгією, Люксембургом і Німеччиною, на сході - з Німеччиною і Швейцарією, на південному сході - з Монако і Італією, на південному заході - з Іспанією і Андоррою.

Морські береги, що простяглися на 3120 км., Омиваються Північним і Середземним морями, протоками Па-де-Кале, Ла-Манш і Біскайською затокою. Західний і північний райони Франції рівнинні, в центрі і на сході - середньовисотні гори Центрального Французького масиву, Вогезів і Юри. Південно-західний кордон утворюють високі Піренеї, а на південному сході - Альпи, найвищі гори Західної Європи. Загальна площа країни (з островами) становить 551,6 тис. кв. км.

Столиця Париж.

Кдімат
Помірний морський, на сході перехідний до континентального, на Середземномор'ї - субтропічний. Літо досить спекотне (у липні-серпні від +20 С до +25 С), зима м'яка (у січні від 0 С до +3 С) і досить сира, хоча сніг йде рідко. Найбільш сприятливий час для відвідування Парижа - травень і вересень-жовтень, Рів'єри - вересень. Гірські райони мають свій мікроклімат, властивий районах висотної поясності.

Населення
Близько 59 млн. чоловік. Національний склад: французи (94%), португальці, алжирці, італійці, марокканці, турки, баски і ін

Мова
Державна - французька. Використовується безліч діалектів: Бретонський - в Бретані, баскський і каталонський - у Піренеях, провансальський - у Провансі, фламандський - у Фландрії (у районі Дюнкерка), а також німецький (в Ельзасі і Лотарингії) та італійський (південний берег Корсики) діалекти.

Митниця
Кількість автомобілів, які ввозяться і вивозяться платіжних засобів не обмежена. Готівкові гроші та цінні папери на суму понад 7,5 тис. євро (або іншої валюти в еквіваленті) підлягають декларуванню. Іноземна валюта, переведена в євро, може бути повторно переведена в іноземну валюту тільки до еквіваленту 800 євро. Крім речей особистого користування безмитно можна ввезти до 1 л. міцних спиртних напоїв, напоїв міцністю менше 22 ° - до 2 л., 2 л. вина, 200 шт. сигарет, 500 гр. кави (або 200 гр. екстрактів кави), до 50 гр. духів (туалетної води - до 250 гр.), чаю - 100 гр. (або 40 гр. екстрактів чаю), а також продукти харчування (риба - до 2 кг., ікра - 250 гр., продукти тваринного походження - до 1 кг.) та інших товарів (для осіб старше 15 років) на суму 15 євро (для дітей - на 10 євро). Маркування термінів придатності продуктів харчування обов'язкове!

Заборонено ввіз і вивіз наркотиків, предметів історичної цінності, зброї та боєприпасів, а також тварин і рослин, внесених до списку зникаючих видів. При ввезенні медикаментів для персонального користування не потрібно ніякого дозволу, але необхідно мати з собою рецепт, виданий лікарем або юристом. Рослини, тварини та продукти рослинного походження повинні бути пред'явлені чиновникам карантинної служби. Тварини повинні мати довідку про щеплення, а також медичну довідку французькою мовою, видану не раніше, ніж за п'ять днів до від'їзду.

Транспорт
Стан доріг у Франції оцінюється як відмінний. На основних швидкісних трасах станції обслуговування розташовані через кожні 25 миль, на інших дорогах - досить часто. Хоча траси мають номери, французи зазвичай орієнтуються за назвами міст, до яких веде ця дорога. Вирушаючи в дорогу, корисно подивитися по карті, який найближче місто лежить на шляху. У сільській місцевості дороги часто позначені тільки назвами найближчих сіл.

Французькі водії відомі досить агресивним стилем водіння та перевищенням швидкості, часто маневри здійснюються раптово, в останню хвилину. Обмеження швидкості - 110-130 км / год, залежно від типу траси, 50 км / год у населених пунктах і 90 км / год за їх межами. Використання ременів безпеки - обов'язково. Дітей до 12 років не слід возити на передньому сидінні.

У Парижі нелегко знайти місце для паркування. Більшість стоянок - платні.

Автобус у Франції - транспорт чисто допоміжний. Дальніх маршрутів практично немає, тільки приміські. Основна функція автобусів - підвезення пасажирів до залізничних станцій. Общефранцузского зведеного розкладу немає, існують лише регіональні розкладу, часто поєднані із залізничними.

Франція має в своєму розпорядженні потужну мережу внутрішніх авіаперевезень, левову частку яких виконує національний перевізник Air France та регіональні авіакомпанії, що входять до групи Air France. Регулярна вартість квитків починається від 100 євро за політ туди-назад. Періодично бувають спеціальні пропозиції від 25 євро за політ.

Провідна європейська бюджетна авіакомпанія EasyJet становить істотну конкуренцію на маршрутах з Парижа на південь країни. Власних бюджетних авіаліній у Франції практично немає, якщо не вважати компанію FlyWest, чиї обсяги перевезень вкрай малі: за рейсом в день з Парижа в Тулон і Брест, та зрідка пара інших маршрутів.

Водний транспорт у Франції має значення в основному як засіб повідомлення основної частини країни з Корсикою. Численні пороми ходять між портами Лазурного берега і островом. Час у дорозі - кілька годин, ціни цілком помірні.

Міський транспорт більшості міст Франції складається з автобусів, іноді трамваїв і приміських поїздів. Паризький міський транспорт (RATP) складається з автобусів, метро, приміських поїздів (іменованих RER), а в парі передмість ходять трамваї.

Париж
Основу міської транспортної системи складають 14 ліній метро (це найбільш щільна система метро в Європі, а можливо, і в світі. Нормою вважається наявність принаймні однієї станції метро в 500 метрах від будь-якого будинку в межах величезної центральній частині Парижа), а також 5 ліній RER. Доповнюють цю мережу автобуси.

Тарифна система базується на принципі кільцевих тарифних зон, яких з далекими передмістями налічується вісім. Зони 1-2 - це єдина зона, центральний Париж. У зону 3 потрапляють ближні передмістя - Венсен, Сен-Дені, Дефанс та інші. У 4-5 зонах знаходяться обидва паризьких аеропорту, а також Версаль і Діснейленд. Зважаючи на безлічі зон і квитків, в Парижі існує безліч тарифів, і ми наведемо лише деякі приклади.

Разовий квиток у центрі коштує 1,4 євро, блок з 10 квитків - 10,5 євро. Нічний автобус коштує 2,7 євро. Проїзний на день Mobilis Pass коштує для 1-2 зон 5,3 євро, для зон 1-3 - 7 євро, для зон 1-5 - 12,1 євро.

Тижневий проїзний Carte Orange коштує 15,4 євро для 1-2 зон, 20,3 євро для 1-3 зон, 30,2 євро для 1-5 зон. Однак діє він не довільних сім днів, а календарний тиждень, з понеділка по неділю. Останній день, коли його можна купити на поточний тиждень - середа.

Якщо ви приїхали до Парижа в четвер або п'ятницю на кілька днів, можна купити туристичний квиток Paris Visite. Він відносно дорожче, і хоча дає знижки в окремих ресторанах і неголовних музеях, користі там від нього небагато. Придбати його можна на 1, 2, 3 або 5 днів на 3, 5 чи 8 зон. Стоїть він на 1 день 8,35 євро на три зони, 16,75 євро на п'ять зон. На три дні - 18,25 на три зони і 37,35 на п'ять зон. На п'ять днів - 26,65 на три зони і 45,7 на п'ять зон.

Дійсно дає знижки в музеях і визначні пам'ятки зовсім інший квиток - Musses Monuments. Він коштує 18 євро на один день, 36 євро на три дні і 54 євро на п'ять днів. Але для проїзду в транспорті він не діє.

Метро в Парижі
У Парижі 16 ліній метро, позначених назвами кінцевих станцій, тому треба знати назву кінцевої станції потрібної вам лінії. Метро працює з 5.30 ранку до першої години ночі. Перегони між станціями метро зазвичай дуже маленькі. По одному квитку можна робити скільки завгодно пересадок ( "correspondance"). Квитки на метро підходять і для автобусів і потягів RER в межах Парижа. Квиток на 1 поїздку коштує 1,5 євро, на 10 поїздок - 7-8 євро залежно від зони. Існують також квитки на тиждень ( "coupon jaune", діє з понеділка по неділю) і на місяць ( "carte orange"), що стоять відповідно до транспортних зонами від 10 до 25 євро. Квитки "Мобіліс" або "Парі Візит" дають право на один, 3 або 5 днів необмежених поїздок на метро, автобусі і потягах RER (діють з будь-якого дня тижня) і дають право на знижки при відвідуванні деяких музеїв (від 6 до 50 євро в залежно від зони). Квиток "Musees-Monuments" ( "Музей-Пам'ятники") дає право безкоштовного і переважного відвідування постійних колекцій 70 музеїв і пам'яток Парижа та Іль-де-Франса (продається в Паризькому Бюро з туризму).

Крім звичайних сидінь, у вагонах метро є і відкидні, які в години пік або при переповненому вагоні покладається звільняти. Поступатися місця літнім людям не прийнято. Також не прийнято питати у стоїть попереду про вихід на наступній зупинці - потрібно просто пробиратися до виходу, вибачаючись перед усіма.

Таксі у Франції
У французьких таксі немає спеціального світлового сигналу - зовні, близько вітрового скла, розташований лічильник з прапорцем (піднятий - таксі вільно, опущений - зайнято). Плата за проїзд нараховано по лічильнику. У Парижі базовий тариф за будь-яку поїздку 2 євро, плюс в денний час - від 50 центів за кілометр, вночі - близько 1 євро, за багаж - 1-2 євро. За межами міста ціни приблизно на 40% вище, слід домовитися про оплату заздалегідь, тому що в цьому випадку оплачується і зворотний проїзд до міста. Час очікування таксі оплачується з розрахунку 20 євро за годину. Чайові водієві - близько 10%. Зловити машину на вулиці непросто.


Міста, цікаві місця і музеї
Франція - зосередження величезної кількості культурних цінностей, практично кожне місто, а іноді і невеликі села, є справжні музей історії та культури. Окрім незліченних пам'ятників культури і стародавніх цивілізацій, країна володіє прекрасними природними умовами - білосніжними схилами альпійських гір, прекрасними пляжами атлантичного та середземноморського побережжя, середньовічними замками, великими виноградниками і чарівними старими винокурнями, а також безліччю місць, пов'язаних з життям і діяльністю різних історичних діячів.

Культурним центром країни, безумовно, є галасливий і хаотичний Париж - столиця Франції з Х ст. н. е.., буквально наповнених мільйонами туристів зі всього світу. Визначні пам'ятки в Парижі зустрічаються буквально на кожному кроці. Острови Ситі і Сен-Луї утворюють історичний центр міста. На Ситі знаходиться Собор Паризької Богоматері ( "Нотр-Дам де Парі") - "серце Парижа". Цей католицький храм, заснований у 1160 р. і добудований тільки в 1245 р., являє собою п'ятинефну базиліку (довжина - 130 м., ширина - 108 м., внутрішня висота - 35 м.), що є шедевром готичного мистецтва. Собор буквально вражає своїми прекрасними баштами, дзвіницею, галереями, вітражами і прикрашеними статуями порталами. Перед Собором лежить невеликий круг з відміткою "0 км." - Початок відліку відстаней по всій Франції. Неподалік знаходиться і найстаріша в'язниця Парижа - Консьержері.

Основна туристична частина міста знаходиться на правому березі Сени. Тут розташована колишня королівська резиденція, а нині один з найбільших і найбагатших музеїв світу - Лувр. Зараз тут зібрано близько 300 тис. робіт усіх стилів та епох світового мистецтва, починаючи з античності і закінчуючи серединою XIX ст, об'єднаних у 7 "департаментів" - живопис, графіка, скульптура, прикладне мистецтво, а також східні, грецька і римська античність, давньоєгипетські колекції. Неподалік від Лувру розташовані і інші пам'ятники правобережжя - Біржа, Тампль, Тріумфальна арка на площі де Голля (висота - 49,54 м., ширина - 45 м., висота склепіння - 29,19 м.) з могилою Невідомого Солдата і вічним вогнем , "найгарніша вулиця світу" - Єлисейські поля, на якій розташовані розкішні магазини, автосалони, знамениті ресторани і кафе, а також резиденція президента Франції - Єлисейський палац і урядові установи. У цьому ж районі розташовані Велика арка Ля-Дефанс - самий великий бізнес-центр в Європі, виставковий центр "Гранд Арч" з прозорими стінами, площа Згоди (один з найбільших паризьких площ - 84 тис. м. кв.) Із стародавньою Луксорский колоною, найбільший оперний театр у світі - Опера Гарньє, футуристичний Національний музей сучасного мистецтва ( "центр Жоржа Помпіду") у кварталі Бобур (одна із самих старих районів Парижа), в експозиції якого картини і скульптури ХХ ст. Недалеко від нього розташовані Музей історії Парижа "Карнавалі" з колекцією інтер'єрів королівських покоїв, макетів міста і предметів меблів і побуту, яскравий фонтан "Тінгеллі" і маленький приватний музей Ляльок. А по дорозі від Лувру до Єлисейських полів, в саду Тюїльрі, знаходяться невеликі будівлі Музею імпресіонізму та Національного музею "Оранжері-де-Тюїльрі". У районі Марі ( "болото") цікаві Площа Вогезів (Королівська площа) з червоно-білими павільйонами Короля та Королеви та будинком-музеєм Гюго.

На лівому, більш високому березі Сени, розташовані знаменита Ейфелева вежа (1889 р., висота з антенами 320 м.), Палац Шайо, Будинок інвалідів з Собором та гробницею Наполеона, Пантеон - Храм Слави для поховання великих людей країни, з гробницями Руссо, Золя, Кюрі, Гюго, Вольтера, Мірабо та інших, а також Сорбонна (Паризький університет, 1215 р.) - один з найбільших навчальних і наукових центрів світу, на території якої розташована Церква Сорбонни з могилою кардинала Рішельє. Обов'язково слід відвідати Марсове поле і Люксембурскій сад. Національний музей Середньовіччя ( "Терми Клюні", 1843 р.) розташований в самому серці Латинського кварталу, на місці, де знаходилися римські терми, залишки яких збереглися дотепер і складають зараз частина музейної експозиції, що славиться колекцією гобеленів, живопису, творів прикладного мистецтва і дерев'яною релігійної скульптури Середньовіччя.

Найвища точка Парижа - Монмартр ( "Пагорб мучеників", 129 м.), на який ходить фунікулер. Монмартр вважається символом французької культури, подвір'ям для художників і музикантів. Символ Монмартру - базиліка Сакре-Кер (1876-1919 рр..), З якої відкривається чудова панорама Парижа. Поруч з базилікою - площа Холма, де працюють вуличні художники, тут же розташовано безліч сувенірних магазинів і невеликих ресторанів. Неподалік - музей Монмартру, площа Абесс з мерією і незвичайної церквою Св. Іоанна Богослова з червоної цегли, площа Марселя Еме з пам'ятником, що зображує наполовину що вийшов з стіни людини (ілюстрацію до розповіді М. Еме), а також площа Тертр з легендарним кабаре "Спритний кролик ". Якщо спуститися на Пляс Пігаль по вул. Жермен Пілон, то відкриється знамените кабаре "Мулен руж", а на вулиці Лепік знаходиться єдина справжній вітряк міста - Мулен-де-ля-Галетті. Тут же буде зведено "Стіна любові" площею в 40 кв. м., списана фразою "Я тебе люблю" на 311 мовах світу, у тому числі шрифтом Брайля для сліпих, а також на мові знаків для німих.

Париж - справжнє осереддя музеїв і виставок. Крім Лувру тут більше 300 постійно діючих експозицій, серед яких особливо цікаві Музей монументального мистецтва Франції з великою колекцією копій французьких пам'ятників і макетів історичних будівель, Музей Ніссим-де-Камондо - твори декоративного мистецтва XVIII ст., Міські галереї на рю-Дофін, Мазаріні , Бозар і авеню Матіньон і Монтеня - сучасна скульптура і живопис, Національний музей мистецтва Сходу ( "Гіме") - східне мистецтво від Афганістану до Японії, Національний музей народного мистецтва і традицій - велика колекція традиційних промислів та історичних предметів, Музей Армії в Будинку Інвалідів - велика колекція зброї, зброї, амуніції і прапорів середньовіччя, а Музей Родена цілком присвячений знаменитому скульптору, також тут гарна колекція імпресіоністів. Цікавий Гран-Пале ( "Великий палац") - велична архітектурна споруда і місце проведення постійних експозицій і виставок, Музей живопису д `Орсе в будівлі старого вокзалу - один з кращих музеїв Франції з величезною та різноманітною колекцією, оригінальний музей вина присвячений історії французького виноробства , починаючи з XIV ст., і має невеликий дегустаційний зал, унікальний Музей монет в приміщенні старого Монетного двору (XVIII ст.), єдиний у своєму роді Поштовий музей в районі Монпарнас і безліч інших.

Не менш гарні та передмістя Парижа. Версаль - найвідоміший зразок палацово-паркового мистецтва Європи. Це величезна резиденція французьких королів - Версальський палац, один фасад якого має довжину 680 м., великий парк (100 га), Фонтан Латона і безліч інших чудових фонтанів, послужили прообразами петергофськи, сад біля озера, численні галявини-"партеру" і рослинна архітектура "боскетів" самих немислимих форм, штучні гроти, безліч скульптур, королівський будиночок і безліч ресторанчиків у наймальовничіших місцях парку. Влітку у Версалі влаштовуються грандіозні світло-музичні шоу "Звук і світло". Мальмезон являє собою красивий замковий комплекс з величезним парком і фонтанами. Маленьке містечко Рамбуйє на північний захід від Парижа, літня резиденція французьких президентів, славиться своїм замком Рамбуйє (XIV ст.), Величезним англійським парком і красивим озером. Палац у Фонтенбло служив мисливської резиденцією французьких королів, починаючи з XII століття, зараз тут знаходиться Музей меблів, килимів та живопису, ретельно доглянуті величезні сади і парки, а також знаменита "Франс мініатюрі" - маленька (1:30) копія Франції. На північний захід від Парижа лежить знаменитий Шартр, який прославився своїм собором Нотр-Дам ( "Шартрський Собор", XII ст.), Стіни і вежі якого прикрашає безліч "горгулью" - фантастичних тварин і демонів, ніби зійшли з гравюр Дюрера.

Але найбільша кількість відвідувачів привертає Євродіснейленд (32 км. Від Парижа в містечку Марн-ла-Валле) - найбільший в Європі (1943 га) парк розваг. Це не простий парк, а ціла країна, умовно поділена на п'ять "країн" - країна пригод "Едвенчерленд", країна фантазій "Фентезіленд", країна майбутнього "Діскаверіленд", країна "Дикого Заходу" - "Фронтірленд" і головну вулицю - "Мейн Стріт ". Тут щодня працюють сотні атракціонів, парадів і шоу, що курсують даний поїзд, плавають піратські фрегати і пароплав часів Марка Твена, куряться гейзери і "вибухають" вулкани, відкриваються печери зі скарбами, працюють справжні тунелі і висячі мости, а також "живе" безліч диких тварин і казкових героїв, від Білосніжки і Квазімодо до героїв Індіани Джонса і "Зоряних воєн" Лукаса. Щоб не заплутана в цій феєрії атракціонів, біля входу обов'язково потрібно взяти карту!

Морські береги Франції простяглися на 3120 км. Похмурі скелі Бретані, довгі гряди дюн Атлантики, чудові пляжі і бухти Середземномор'я, прекрасне узбережжі Корсики і південно-східний Лазурний берег ( "Рів'єра"), привертають до себе мільйони туристів.

Відносно невелика територія, всього сотня кілометрів узбережжя від Йереса до Ментон, захищена від північних вітрів підніжжям Альп і гірським масивом Меркантур - Лазурний Берег, давно вже перетворився на "всеєвропейський центр відпочинку". Усе узбережжя всіяно розкішними готелями, ресторанами, приватними пляжами, бутиками та дорогими віллами. Тут безліч історичних пам'ятників - старий собор Грасса, абатство Вальбонн, укріплений монастир Леренов, форт Мональбана, Сіміезскій монастир, церква Люсерама, церква Бара-сюр-Лу, а також прекрасні природні визначні пам'ятки - ущелині де-Рестефон-Боннетт вважається найбільш високим ущелиною Альп ( 2802 м. заввишки), мальовнича ущелина де-Тенді, чисті гірські річки і безліч водоспадів.

Ніцца - "столиця" Лазурного берега, що розкинулася на березі бухти Байо-дез-Ангез ( "Бухта Ангелів"), оточеної передгір'ями Приморських Альп. Серце міста - центральна набережна Променад-дез-Англе - розкішний приморський бульвар довжиною 5 км., Ідеальне місце для піших прогулянок і відпочинку. У місті безліч палаців, церков і музеїв - знаменита Опера Ніцци, палац Вальроз, собори Сен-Репарат (XVII ст.) І Сен-Мартен, Будинок кугурдонов, Капелла милосердя, Холм Шато з замком, прекрасним парком і водоспадом, Музей сучасного мистецтва ( MAMAC), Музей Матісса з однією з найкращих експозицій цього художника, observatory, церква Св. Жанни Д'Арк, Музей археології і Музей Марка Шагала з сімнадцятьма полотнами на сюжети зі Старого завіту, ілюстраціями, гуашшю, графікою і літографіями великого майстра. Палац Конгресів "Акрополіс" - центр ділового туризму регіону, регулярно проводить різноманітні виставки та вистави. У сукупності з Національним Театром Ніцци і Музеєм сучасного мистецтва, Палац утворює барвистий комплекс будівель Променад Д `Арт. Місто насичений чудовими парками і садами зі статуями і фонтанами. На Сході лежить пагорб Сіміез, на схилах якого розташувалися римські арени і дев'ять палаців Белль-Епок, готель Регіна - резиденція королеви Вікторії, Сіміезскій монастир з розкішним вівтарем і розкішні вілли, а в парку "Флоран Фенікс" є тропічний сад "Зелений Алмаз", де представлена безліч екзотичних риб, птахів і метеликів. На заході лежить безліч пам'ятних місць, що нагадують про Росію - перетворений до ліцею Імператорський Парковий Палац, діюча Російська православна церква Св. Миколая на бульварі Царевича (1912 р.), яку називають "Москва в серце Ніцци". Тут похований великий князь Микола Миколайович і його дружина, а також безліч російських емігрантів. Недалеко від Ніцци знаходиться Сен-Марі-де-ля-Мер, де щороку збираються тисячі циган, щоб віддати данину пошани своїй покровительці - Св. Сарі.

Канни (Канн) розташовані всього в 27 км. від Ніцци на березі Напульской бухти. Це місто всіляких фестивалів та архітектурних пам'яток, чудових піщаних пляжів і церков, каплиць і старовинних будинків. Головна вулиця міста - набережна Круазетт - місце проведення всіх урочистих заходів та улюблене місце відпочинку туристів. З інших визначних пам'яток цікаві мальовнича вершина Палм-Біч, Палац Фестивалів і Алея Зірок, Червона Сходи, Алея Свободи і фортеця-музей XII століття на пагорбі Сюке, куди протягнуть підйомник, заснований великим князем Михайлом Михайловичем Гольф-клуб, "Оберже Провансаль" - самий старий ресторан в Канні, готель "Казино Роял" і знаменитий готель "Карлтон". Пропонуються екскурсії на катері до острова Леренс, знаменитого своїм евкаліптовим лісом і місцевим лікером, секрет якого суворо охороняється місцевими ченцями, а також тим, що тут розташована знаменита фортеця, в якій був укладений таємничий в'язень "Залізна маска". Поблизу лежить Монте-Карло, а між Каннами і Ніцці розташований один з найбільших і найкращих у Європі центрів таласотерапії та фітнесу - "Біовімер".

Ментона - найзахідніший курорт Рів'єри, розташований на кордоні з Італією. Ментон називають "столицею лимонів", вона відома своїм собором Сен-Мішель, величної віллою Фонтанароза, казино та міжнародним музичним фестивалем, а також мальовничій набережній Променад-дю-Солюіль в старій частині міста.

Антіб (древній Антиполіс) - самий "молодіжний" місто Рив'єри та центр яхтового спорту. Тут безліч клубів, ресторанів, барів і дискотек. До найбільш яскравим визначних пам'яток міста відносяться замок Грімальді (XII ст.), Музей Пікассо, фортифікаційні споруди Вобана, вілла Тенард, собор, чудовий провансальський ринок, квітковий парк на 5 гектарах площі і лісорозсадники (2 тис. видів дерев), музеї Наполеона, Морський музей і музей Пейн. У місті чудові піщані пляжі, є власні Дельфінарій і Аквапарк.

На весь світ славляться і інші чудові курорти Лазурного берега - Грас з Міжнародним музеєм парфумерії і знаменитими парфумерними фабриками "Фрагонар" і "Мелінар", центр світського життя - Сен-Тропе, фешенебельний (і страшно дорогою) Вільфранш-сюр-Мер, один з найшикарніших курортів Середземномор'я - Жуан-ле-Пен, тихий "сімейний" Гольф-Жуан, місто-кафе Сен-Рафаель, "місто майбутнього" Вільнев-Лобе та ін У прибережному департаменті Нім-Гарон також сосредоточно безліч пам'яток римської епохи - цирки , віадуки, вілли і т. д.

Атлантичний Кот-д'Аржан ( "Срібний берег") - це нескінченний широкий 230-кілометровий пляж з м'яким піском. Щоб зупинити пересування дюн в регіоні, в XIX ст. тут були посаджені соснові і пінієвиє лісу, що перетворилися сьогодні на суцільний лісовий масив - найбільший у Франції. Дюна де-Пила є найвищою в Європі, а весь ланцюг дюн простягнулася вздовж Бассен д'Аркашон на багато кілометрів. З дюн відкривається фантастичний вигляд на Кап-Ферре і Аркашон з їх прекрасними яхтові стоянками і віллами. Частина величезної (близько 250 кв. Км.) Затоки Бассен відведена під "устричному ферму", найбільшу в Європі. Перлинами Срібного берега вважається історичний містечко Мімізан з його Мімізан-пляжем і чарівними портовими набережними. У містечках Оссегор і Капбретон, разделенниих лише яхтової стоянкою, цікаві вілли в баскському стилі серед старих сосен.

Одним з найкрасивіших міст узбережжя Біскайської затоки є Біарріц, колишній відомим європейським курортом вже в середині XIX ст. У 1854 р. для дружини Наполеона III тут, у відрогах Піренеїв, була побудована Вілла Євгена, на місці якої зараз стоїть Готель Дю-Палас - традиційне місце зустрічей "вищого світу" країни. У місті є мальовничий маяк, Музей Моря, Музей мініатюрних автомобілів, безліч бутиків, ресторанів, чайних салонів і барів вперемішку з химерними віллами і маленькими палацами, в яких королі і князі зупинялись під час відпочинку. У Біарріце розташований відомий талассотерапевтіческій інститут "Луізон Боба", що пропонує широкий спектр процедур, а також безліч бальнеологічних лікарень. Стрімкі скелі, обрамлені піщаними пляжами, прикрашають сусіднє узбережжі до Сен-Жан-де-Люз на іспанському кордоні.

Бургундія - історична провінція Франції, перехрестя доріг і цивілізацій північної і південної Європи, розташований навколо масиву Морван в басейні річки Сени, знаменитого своїми озерами і виноградниками. Це унікальний і благословенний край, славний золотими села, старовинними замками і церквами, кулінарними традиціями і ріками. В околицях Санса багато озер, район шароле - це зелені пасовища і луки. У серці Бургундії, в регіоні неврит, розташований національний парк Морван, в якому організовуються кінні та піші прогулянки. Історичні пам'ятники (яких в Бургундії так багато, що про неї говорять, що вона "не вміщується у своїх кордонах") розкидані по всій їй території - церква Св. Марії у винограді (Оксона), церква де-бру, старовинні споруди Бресс, Везель і Сен-П'єра, абатство Фонтене (засновано в 1119 р., взято під егіду Юнеско в 1981 р.) та ін Монастир Клюні, заснований у 910 р. неподалік від Макона, завжди був центром інтелектуальної та культурного життя країни. Його і сьогодні щорічно відвідують понад 60 тис. паломників з усього світу. Замок Коше (XI ст.), Розташований в департаменті Сона і Луара, являє собою чудово збереглася фортеця з величним донжоном, тюремної вежею, глибокими підземеллями і справжнім підйомний міст. Замок Сент-Пуент в стилі "готичних трубадурів", з потужним донжоном, галереєю та зубчастими стінами, відомий тим, що його власником був відомий французький поет і політик XIX ст. Альфонс де-Ламартін, чия могила також знаходиться тут. Один з головних замків графства Макон - Берз-ле-Шатель, знаменитий своєю каплицею, що збереглася з X століття, а також трьома кільцями стін, побудованих в XIII в.

Візитна картка Бургундії - її вина. Безперервної смугою з півночі на південь тягнуться знамениті виноградники, центром виноробства вважається стародавній Бон, до цих пір зберіг вплив фламандського культури, особливо в архітектурі. У середньовіччі місто захищали глибокий рів і укріплений замок, чиї бастіони і вартові вежі і сьогодні прикрашають міський пейзаж, а його рови і канави перетворені у сквери і сади. Обов'язково відвідайте Музей вина або бургундські винні погреби "кави", а також прилеглі села, у кожній з яких своя архітектура і свій місцевий сорт вина.

Шаблі також відомий з часів римського панування. Його прославили ченці абатства Сито, що створили неперевершені вина "шаблі" з винограду "піно-нуар", що поставлялися на королівський стіл. Серед визначних пам'яток міста - колегіальна церква Св. Мартен (XII ст.), Розкішний триптих богадільні (XII ст.) З каплицею Св. Іоанна Хрестителя (XIV ст.) І торгові ряди Ле-Пти-Понтіні, в яких проводяться традиційні банкети, спектаклі і "гастрономічні прийоми" під час свята вина (відзначається щорічно в останній неділю листопада).

Головне місто цієї історичної області - Діжон. Свідоцтвами його славного минулого служать Криниці Moісея, могили герцогів, Музей Роллен Отун, Музей Діжона (друга за багатством експозиції серед провінційних музеїв країни), готична церква Нотр-Дам (XIII ст.), На фасаді якої розташовуються годинник "Жакмар" (1383 р .), центр реформаторства - собор Св. Беніньї, старий замок бургундських герцогів, що став тепер Музеєм образотворчих мистецтв, руїни монастиря Шанмоль (XIV ст.), Музей гірчиці, Музей археології та ін У центрі міста збереглася безліч приватних будинків, побудованих в XVI -XVII століттях. Діжон не є центром виноробства, але навколо нього розташовуються такі знамениті виноградники, як Кот-де-Брюіллі, Пуйі-сюр-Луар, Латур, Кот-де-Нютс, Кот-де-Бон, Йон, Шатійон, Шалон і Божоле.

Прованс - це більше 900 км. пляжів і бухт від Лазурного берега до Камарг, тисячі кілометрів гірських схилів Альп всього в годині їзди від пляжів, що потопають у виноградниках пагорби, замки і оливкові гаї. Тут можна знайти багато цікавого - можна відвідати самі великі області виноробства в Провансі - Кот-де-Прованс, Бандоль і Кот-дю-Рон, римські пам'ятники Гланума, оливкові гаї (можна навіть побачити виробництво олії ручним способом), каньйон річки Вердон, гончарні майстерні Мустье або Апта, Обан, де роблять унікальні порцелянові мініатюри, палац-фортеця Пап, маленькі села Люберона, римські амфітеатри в Арле і Німі, грот недалеко від Екса, в якому ховалася Марія Магдалена, грандіозну базиліку в Санкт-Максим, вілли Везона або особняки XVII століття в Мірабо.

У дельті Рони на заході регіону лежить знаменитий біосферний заповідник Камарг, населений рожевими фламінго і більш ніж 300 видами перелітних птахів, тут живе єдина південноєвропейських популяція бобрів, а також водяні черепахи і знамениті білі коні. Вздовж узбережжя від гирла Рони до Сен-Марі-де-ля-Мер простяглися широкі піщані пляжі, та й Рів'єра - це теж Прованс.

Марсель - другий за величиною місто у Франції і величезний порт з найдавнішою історією (заснований греками як Массалов в 600 р. до н. Е..), Що отримав назву "ворота Сходу". Місто цікаво відвідати, щоб помилуватися маленькими вуличками Старого міста ( "панье"), старим портом з фортами Св. Жана і Св. Миколая (1660 р.), символом міста - римсько-візантійської базилікою Нотр-Дам-де-ля-Гард ( 1853) з позолоченою статуєю Пречистої Діви висотою 10 м. і бронзовим дзвоном вагою понад 8 т., 17-поверховим будинком "Сяючий місто", побудованим за проектом Ле Корбюз'є.

Невід'ємна частина Марселя - ринки та ярмарки. Марсельські пляжі, звичайно, не такі гарні як на Рив'єрі, але зручні і чисті. Пляж Прадо, розташований поряд з метро, облямований прекрасної Зелену галявину, що нагадує Променад дез Англе в Ніцці, гальковий де-Лав популярний у молоді, а Корбьер, Форте і де ла-Баттрі гарні дрібним піском. Недалеко від Марселя знаходяться острови Фріулі, на яких розташовується старовинний санітарний комплекс, а також знаменитий острів Іф з його замком-в'язницею, відомим за легендою про графа Монте-Крісто. З островів відкривається чудова панорама на місто і бухту.

Бордо - восьмий за величиною місто Франції, розташований на південному заході країни у гирла Гаронни. Це центр бордоські знаменитих вин і "ворота" в Кот д'Аржан. Місто може посперечатися з будь-якою столицею світу своїми історичними пам'ятками і храмами - руїни палацу Гальен (III ст.), Гранд-театр (1773-1780 рр.., Побудований за образом паризької Гранд-Опера), собор Сент-Андре (XII-XIV ст .), тріумфальна арка Кайо (побудована в 1493 р. на честь перемоги Шарля VIII під Форне), Архієпископська резиденція Роан (1771-1781 рр..), площа Біржі (1729-1751 рр..), побудована на місці римського порту церква Сен - П'єр, Палацова площа, церква Сент-Елалі, церква Сент-Круа, Церква Сен-Мішель з найвищою вежею на півдні Франції (114 м.), найбільша площа в Європі - еспланада Кенконс або бруковані вулиці кварталу Шартрон і безліч інших, не менш цікавих пам'яток.

Самий оригінальний музей міста - "Вінорама", в якому воскові фігури розповідають про історію виноробства та виноторгівлі регіону. Неподалік розташовані і прекрасні "шато" ( "замок") - виноградники Бордо, які вважаються одними з кращих виноградників світу - Шато Марго, Медок, Пессак Леоньян, Грав, Від-Брійон, Сотерне, Бейшевель, Сен-Жульєн, Пойяк, Сент - Естеф, Лафіт і Мутон-Ротшильд. Кожен з них не тільки зберігає вікові традиції бордоські виноробів, але і прикрашений палацами і прекрасними садибами XVII-XVIII століть, найбільш відомими з них є палац Маль, маєток Монтеск'є - Ла-Бред, шато Ікем, середньовічна фортеця Ламарк на півострові Медок, палац Бейшевель (XVIII-XIX ст.) і Кос.

Бретань оточена з трьох боків морем і опоясана численними бухтами, мисами і островами (3700 км. Берегової лінії разом з островами). З висоти скелі Рок-Треверзель або абатства Мон-Сен-Мішель відкриваються безмежні панорами сильно порізаного рельєфу, що нагадує Шотландію чи Ірландію. Вплив людини тут настільки перетворило місцевість, що бретонські ландшафти, що представляють собою чергування невеликих полів і лугів з лісовими і чагарниковими смугами, отримали навіть власне ім'я - "бокаж".

Столиця Бретані - невелике місто Рен. До визначних пам'яток міста відносять старовинні дерев'яні будинки (XVI-XVIII ст.) На площі Св. Анни, базиліку Спасителя, собор Нотр-Дам, величний Палац Юстиції, музей Бретані в Палаці музеїв і Музей образотворчих мистецтв. У Нанті обов'язково слід відвідати герцогський замок (XV ст.), В якому зараз знаходяться Музей мистецтв, музей декоративного мистецтва і морський музей, собор Сен-П'єр-Сен-Поль, церква Сен-Круа, Музей церковного мистецтва і міську ратушу XVII ст. У місті Кіброн розташований великий центр таласотерапії "Кіброн Таласса".

Нормандія славиться красою своїх суворих узбереж, тінистими лісами і престижними курортами - Довіль, Дьепп, Ле-Тук, Кабур та ін Тут сотні полів для гри в гольф, казино, нічних клубів, іподромів і інших спортивних споруд, а біля берегів швартуються цілі флотилії яхт - це одна з найбільш популярних центрів яхтового спорту Європи. Візитна картка туристичної Нормандії - гранітний острів зі старовинним абатством Мон-Сен-Мішель на півдорозі між Нормандії і Бретанню. Це диво архітектури на вершині скелі, поєднаної з берегом лише двокілометровій дамбою, будувалося з XI по XVI ст. Обов'язково слід пройти через "Королівські ворота" на вулицю Гранд-рю, відвідати ресторанчик в одному з крихітних будинків XV-XVI століть або крипту "Нотр-Дам під землею", піднятися на саму вершину західної тераси або відвідати каземати старої державної в'язниці.

Найбільший нормандський місто - старовинний Руан. Визначні пам'ятки міста - собор Нотр-Дам (заснований в XIII в., Основні споруди XIII-XIV ст.) В якому було страчено Жанна д `Арк, на честь якої зараз названа башт та встановлено монумент, Університет, Палац Юстиції, церкви Сен-Маклу (XV ст.) і Сент-Уан. Від міста відправляються екскурсії на знаменитий "Омаха-Біч" і до інших місцях висадки союзників у часи Другої світової війни. У містечку Вілледью-де-Поль знаходиться одна з найстаріших у світі майстерень з лиття дзвонів, одночасно є і діючим музеєм. У долині річки Орн безліч термальних джерел, на базі яких створено велику кількість невеликих курортів.

Один з головних туристичних центрів країни - Реймс, розташований на північному сході Франції. Це один з перших центрів християнства в країні (вже на початку V ст. Тут будується перший собор) і місце народження королівства Франція. Саме тут у 496 р. н. е.. перший король франків Хлодвіг приймає християнство, і з тих пір тут пройшли миропомазання на трон двадцять п'ять королів Франції. Тут знаходиться і "головний собор Франції" - Собор Реймському Богоматері (1210-1275 рр.., Неодноразово перебудовувався в XIV-XV ст.) Довжиною більше 138 м. Багатство розпису собору, його витончена архітектура та чудові вітражі і стрілчасті арки зливаються у вражаюче гармонійний єдиний ансамбль. Неподалік від собору лежить і знаменитий Палац Tо - колишній палац архієпископів, перетворений в наші дні до музею із скарбницею гобеленів, літургійних і коронаційних атрибутів. У 1991 р. Собор і Палац Tо були прийняті під охорону ЮНЕСКО. Також цікаві археологічні розкопки римського городища та форуму, що проводяться під самими стінами собору, а також давньоримська арка Марса (II ст.) І абатство Сен-Ремі.

Страсбург, "столиця об'єднаної Європи", розташований в 486 км. від Парижа на кордоні з Німеччиною. Місто ввібрав у свій вигляд вплив французької та німецької культур, придбавши свою яскраво виражену індивідуальність. Історичний центр Страсбурга розташований на острові (узятий під егіду Юнеско в 1988 р.), утвореному річкою Ілль і каналами. "Великий острів" славиться своїми численними історичними пам'ятками: монументальний готичний собор Нотр-Дам - найвищий костел в Європі (висота 142 м.), фортечні вежі в районі "маленької Франції", павутина вузьких вуличок, 6 костелів і Палац Роан (1732 -- 1742 рр..) - середньовічна резиденція принців, а також Академія верхової їзди і кінний завод д'Аржансон. Цікаві колишній імператорський Палац Рейну, Університетська бібліотека (3 мільйони праць!), Університетський Палац із численними колонами і Національний театр в будівлі колишнього палацу Сейму Ельзасу та Лотарингії. Поблизу парку Оранжері височіє новий символ міста - комплекс будівель Ради Європи, Європейського суду з прав людини та Палацу Європи, що займають площу 220 тис. кв. м. У місті безліч музеїв - Евр-Нотр-Дам (ельзаська скульптура і живопис середніх віків), Історичний, Археологічний, Музей Ельзасу, Зоологічний та інші, а також театрів, концертних залів і художніх галерей.

Долину Луари за велику кількість королівських замків і палаців часто називають "Доліної Замків". Тут височать похмурі цитаделі Ланже і Шенона, а також ренесансні палаци Азе-ле-Рідо і Шенонсо. Тут же розташовані увінчання десятками башточок ренесансний Шамбор, класичний Вілландрі, в якому знаходиться один з найкращих англійських парків країни, а також величні Блуа і Шеверні.

Долина ріки Везер налічує 147 доісторичних пам'ятників і 25 печер, що датуються епохою палеоліту. Тут розташована знаменита печера Ласко, в якій було виявлено близько 100 неперевершених малюнків тварин, виконаних художниками епохи палеоліту. Долина взята під егіду Юнеско в 1979 р.

Історичне місто-фортеця Каркассона - одне з найдревніших міст світу. Він існував на цьому місці споконвіку, в попередню Римської імперії епоху його ім'я вже згадується в манускриптах як неприступна фортеця. До кінця III ст. н. е.. його фортеця вже нассчітивала 36 веж - небачений на ті часи рівень фортифікації! Це унікальний зразок середньовічного укріпленого міста-фортеці, захищеного масивними стінами, усередині якого ховався справжній середньовічний місто з будинками, вулицями і прекрасною базилікою вересня Назер.

Острів Корсика може бути по праву зарахували до "семи чудес світу". Це бурхливі ріки з різнобарвною галькою, прекрасні пляжі, тихі бухти і гранітні скелі затоки Порто, підводні печери, "місячний пейзаж" пустелі Агріати, горіхові гаї хребта Кастаньічча, зелена гірська дубова долина Гуіззані, заливши Боніфаціо з крутими білими прибережними скелями, чисті гірські озера Агріат, Мело, Глорія, Ніну і Капітеллу, гора Монте-Сінт (2710 м.) та ще 20 гірських вершин, що перевищують 2 тис. метрів, м'які мускатні вина і церкви з рожевого і зеленого мармуру.

Столиця острова - місто Аяччо, за переказами, була була заснована самим Аяксом, хоча це явне перебільшення. Це типово середземноморський місто, з вузькими вуличками і вічно гучним портом. До визначних пам'яток міста зазвичай відносять Ратушу з музеєм Наполеона, будинок Бонапартов на площі Летиції, затишні пляжі в численних бухтах і мальовнича затока. Обов'язково слід відвідати місто Кальві - один з опорних пунктів Генуї, тут збереглася стара фортеця (XIII ст.) І церква Св. Іоанна Хрестителя (1528 р.). Під час відвідування острова також загляньте в найкрасивіший порт Корсики - Центурі з його укріпленими баштами старого форту, руїнами замку, мальовничим монастирем і церквами, а також у приморське містечко Бастія з палацом і соборами, заснований генуезцями в 1380 р. Миси Жіролата, Порто, природний заповідник Скандола і Піана Каланчес взяті під егіду ЮНЕСКО в 1983 році.
Цікаві факти
Кухня
Французька кухня вважається однією з найкращих в світі. Найбільш відомими її продуктами є булочки-круасани, шоколадні хлібці, багет, довгі батони, а також равлики по-бургундськи, яйця "кокот" з естрагоном, млинці з горохової борошна "Сокка", сосиски по-ліонськи, омари з петрушкою, пиріг з лука "пісаладье" і, звичайно, цибульний суп. Плюс обов'язкове використання різноманітних соусів (більше 3000 рецептів) і безлічі спецій. При цьому кожен регіон країни має свою традиційну кухню, часто абсолютно не схожу на "сусідів".

Кухня Провансу, Лангедоку і Гасконі відрізняється гостротою і широким використанням для приготування блюд вин і спецій. На побережжі Луари можна спробувати незвичайні блюда з листя кульбаби і прісноводної риби. Ельзаська кухня дуже нагадує німецьку.
Кухня Бургундії славиться своїми сирами ( "шаурс", "Везель", "Макон", "епуас", "шароле" і "сумантран"), сардельками "шаблі", курчам в червоному вині, гірчицею з Діжона, равликами по-бургундськи, козиними сирками з Макона, домашньою птицею з Бресс, шинкою з петрушкою, бургундськими трюфелями, а також знаменитою яловичиною "шароле". Великою популярністю користуються сидр місцевості Від і лікер з чорної смородини.

Бретань широко відома своєю "морською кухнею", тут використовуються в їжу практично всі їстівні представники морської фауни, а риба, устриці, краби, омари, лангусти і креветки йдуть на приготування кожного друга страви. Також популярні "крепи" - різновид млинців з різноманітною начинкою.

Нормандія славиться своїми молочними продуктами, у першу чергу - сиром ( "камамбер", "понт-Левек", "ліваро", "нефшатель" та ін), сметаною і грибами, що додаються практично у всі страви, а також ковбасою по-Вірський і "тру Нормандія" - яблучним фруктовим морозивом у кальвадосі.

Кухня Провансу - це перш за все "буябес" з різних видів риби з соусом "руй", свіжі мідії в цибульному бульйоні з прянощами, хлібець у формі човна - "наветт", страви з крабів і риби під соусом або підсмажені з анісовим лікером на решітці , юшка з часниковим соусом - "бурріда", овочеве рагу "рататуй" і рагу з ягняти, помідори по-провансальськи, козячий сир, трюфелі і інше, все це рясно приправлене оливковою олією. І, звичайно, знаменита "нуга" з Монтелімара.
Корсика славиться сирами з овечого молока "Броккі", шинкою "Коппа", варенням з інжиру, також популярні омлет з м'ятою і сиром, дичина, кукурудзяна каша, морепродукти, чудові солодощі, декілька видів меду і суничне варення. Тут готують прекрасні блюда з м'яса - суп з каштанів з цибулею і часником на м'ясному бульйоні, філе зі свинини "лонзу", шинку "пріцутту", бекон з яйцями або запеченою картоплею "панцетта" і копчену ліверну ковбасу "фігателлу". Найпопулярніші на острові "фрукти" - солодкий каштан, з якого роблять величезну кількість страв, а також корсіканська різновид мандаринів - "клементин".

Окремої розмови заслуговують французькі вина. Франція виробляє тисячі сортів чудового вина "усіх квітів", виноградники вважаються національним надбанням цієї країни, яка подарувала світові коньяк (у його сучасному розумінні), шампанське і знамениті арманьяк. Чудові червоні вина Бордо і Бургундії в середньовіччі вважалися "рідкою валютою Європи". Бретань і Нормандія знамениті своїми сидром (ігристий напій на яблучної основі з вмістом алкоголю близько 3-5%) і кальвадосом (продукт перегонки сидру двох-або трирічної витримки за коньячною технологією, "фортецею" більше 40%), які тут почали проводити ще в XIII ст. Корсиканські вина більш терпкі і запашні, ніж "континентальні" сорти, і виробляються з декількох сортів винограду. Відомі такі сорти, як "Скьячареллі" і "Ніелуччі", сухі білі вина з Верментіно, аперитив "Кап Корс", корсіканська горілка "Аквавіта", лікер "Ратафія", численні лікери з мирта, лимона, суниці, помаранчеві, сливові і горіхові вина.

Традиції
Більшість французів щиро переконана, що кожен пристойний ностранец повинен говорити французькою хоча б на рівні елементарних слів. Тому звернення до місцевого жителя по-англійськи, наприклад, може викликати демонстративну реакцію нерозуміння з усіма відповідними наслідками.

Продукти в магазинах в центрі міста на 15-40% дорожче, ніж у супермаркетах в передмістях.

Для Франції характерний відносно низький рівень злочинності, але число крадіжок особистого майна достатньо велике. Слід особливо остерігатися "кишенькових злодіїв" в аеропортах, на вокзалах, у громадському транспорті, в поїздах від аеропорту Шарля де Голля в ділову частину міста, в музеях та інших популярних місцях. Залишайте цінні речі, документи і крупні суми грошей в сейфі готелю, не діставайте гаманець в людних місцях. Також не слід залишати речі на передньому сидінні автомобіля під час зупинок. Під час прогулянок не беріть з собою сумки через плече - особливо активні злодії на мотоциклах.

Офіційні свята і вихідні дні Франції
1 січня - Новий рік.
квітень - Великдень.
1 травня - День Праці.
8 травня - День Звільнення.
12 травня - 20 травня - Вознесіння Христове.
23 травня - Духів день.
30-31 травня - Трійця.
14 липня - День взяття Бастилії.
15 серпня-Успіння Богородиці.
1 листопада - День Всіх Святих.
11 листопада - День Пам'яті, День перемир'я у Першій світовій війні.
з 25 грудня по 1 січня - Різдво.
У святкові дні музеї закриті, однак деякі магазини працюють.

Фестивалі та свята
Париж - Міжнародна виставка сучасного живопису (осінь). Щорічно 13 липня, напередодні Дня взяття Бастилії, на площі Бастилії проводиться грандіозний святковий концерт. Щорічний Фестиваль кельтської музики проходить в Лоріане на початку серпня. Щорічно в Діжоні проводиться міжнародний Фестиваль народної творчості (серпень - вересень).

Канни - Міжнародний ярмарок платівок і Музичних Видань в Палаці фестивалів (18 - 22 січня), Ярмарок телевізійних програм (перший тиждень квітня), Міжнародний Кінофестиваль (звичайно з 13 по 24 травня), також у травні проводиться "Порно-Оскар" - Хот Д 'Oр. У Жуан-ле-Пен - другий джазовий Фестиваль Лазурного берега (друга половині липня). У Каннах (14 липня) і в Монако (21-25 липня та 4-11 серпня) - два Художні Фестивалю піротехніки. Ніцца - Свято Весни (Карнавал) з 1 по 27 травня, Фестиваль музики бароко на початку літа, "Ніцца Джаз Фестиваль" - з 11 по 19-е липня і "Фестиваль музики Манса" у листопаді. Міжнародний Фестиваль Цирку проводиться в Монако в кінці січня - початку лютого. У Ментоні проходить фестиваль камерної музики в церкві Сан-Мішель (1-31 серпня) і Фестиваль лимонів (8-28 лютого).

Авіньйон приймає знаменитий Фестиваль художнього драматичного мистецтва (щорічно в липні). Щороку влітку в Бургундії проходить музичний фестиваль "Грандс Крус" і фестиваль кращих французьких вин. Грасс проводить Свято квітів (виставка троянд) в травні і Свято жасмину в серпні.

Корсика - 12 серпня в Піоджіолле проходить конкурс на кращого дзвонаря. Яскрава ярмарок з поетичними змаганнями проходить в Ніол на початку вересня. 25 серпня в Серман збираються сільські скрипалі зі всього острова і проводиться Свято кадрилі. У Бастеліке 12 серпня проходить костюмований парад на честь народного героя Сампьеро, прообразу Отелло. 8 і 9 серпня під час свята "Фесту Антика" в Алеро відкривається реміснича ярмарок, проходять костюмовані ходи, а в ресторанах подається римське меню. У Аяччо 15 серпня вшановують Наполеона. Барвисті ярмарку оливкової олії проходять в Сен-Люсі-де-Таллано в березні і в Монтегроссо в липні.
Франція
Місцевий час:
22:09, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 29,809 EUR
Нич
Христина
менеджер напрямку
тел:+38 032 275 86 02
напрямки: дитячий відпочинок, тури по Україні, екскурсійні тури Європою, лікувальні та паломницькі тури, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97