Грузія

Грузія

Коротка інформація
Державна мова: грузинська
Населення: більше 4,5 млн. чоловік
Телефонний код: +995
Грошова одиниця: грузинський ларі (GEL), 1 GEL = 100 тетрі, 1 USD ≅ 1,66 GEL, 1 EUR ≅ 2,33 GEL
Часовий пояс: UTC +4
Вартість «типової» вечері: 40 GEL
Чайові: 5-10%


Столиця - Тбілісі.
Головні міста - Кутаїсі, Батумі, Руставі, Зугдіді, Горі, Поті.
Лікувальні та бальнеологічні курорти - Боржомі, Ахтала, Саїрме, Цхалтубо, Шові.
Гірськолижні курорти - Гудаурі, Бакуріані.

Опис країни

Географічне положення:

Держава в Південно-Західній Азії розташована на східному узбережжі Чорного моря. На півночі Грузія межує з Російською Федерацією, на півдні з Туреччиною, Азербайджаном та Вірменією, на сході з Азербайджаном, а західні кордони проходять по Чорному морю.
Більшу Частину території Грузії займають гори і передгір'я Кавказу. На крайньому півдні Грузії - Південно-грузинське вулканічне нагір'я.
Найвищими точками Грузії є гори Шхара (5068 м) та Казбегі (5033 м).

Клімат Грузії
У Грузії панує субтропічний клімат на заході і перехідний від субтропічного до помірного на сході. На узбережжі країни вологе і в міру спекотне літо ( середня температура липня - +24 .. 27 ° C) і м'яка зима ( +4 .. 8 ° C ). Чим далі від Чорного моря, тим більш різким стає клімат- до +38 .. 40 ° C влітку і нижче нуля взимку. У січні в гірських районах термометр може опускатися до -15 .. 20 ° C. Сніг тут випадає на початку листопада і тримається до кінця березня. Протягом усього року спостерігається значна кількість опадів.

Кращий час для відвідин Грузії - травень-червень і вересень, коли на всій території країни тепло і сонячно, але не дуже гаряче. У липні-серпні можна сміливо їхати на чорноморське узбережжя, де спека пом'якшується бризом, і в гори.

 

Віза в Грузію
Між Україною та Грузією існує безвізовий режим, однак слід пам'ятати, що для перебування на території Грузії громадянам України потрібен закордонний паспорт.

Митниця
Ввезення і вивезення іноземної валюти дозволено без обмежень, декларація необов'язкова, але рекомендована. Вивозити раніше ввезену валюту можна протягом року з дати в'їзду до Грузії. Ввезти місцеву валюту можна в сумі, що не перевищує 25000 GEL, а вивезти - не більше 3000 GEL, при цьому не більше 4х банкнот кожного номіналу. Митом при ввезенні не обкладаються особисті коштовності (їх потрібно задекларувати), товари та предмети особистого користування загальною вагою до 100 кг. Крім цього, в країну можна ввезти до 200 шт сигарет, до 3 л вина або до 10 л пива. Заборонені до ввезення зброя і вибухові речовини, наркотики і наркомісткі препарати, порнографія і будь-які матеріали, здатні образити державний лад і норми моралі. Заборонено вивозити предмети, що представляють історичну та культурну цінність.

Гроші і обмін валюти
Обміняти гроші можна у відділеннях банків і «обмінниках». Курс в останніх трохи вигідніший. Є, звичайно, і вуличні міняйли, але як і у всіх країнах, валюту з рук в Грузії краще не обмінювати - ризик стати жертвою шахрайства високий. З пошуком банкоматів проблем не виникне - в Тбілісі вони розташовані, крім банків, у торговельних центрах, поштових відділеннях та просто в популярних «тратних» місцях. Розплатитися «кредиткою» можна в готелях, великих ресторанах і магазинах, але не скрізь, так що варто завжди мати при собі готівку. На випадок непередбачених витрат по всій країні можна отримати гроші за системою Western Union.

Транспорт
Пересуватися країною можна на маршрутками, автобусами, поїздами і літаками. Найбільш популярний засіб транспорту - автобуси і маршрутки, що зв'язують практично всі населені пункти Грузії. Грузинські маршрутки називаються «самаршруто», місце їх дислокації - біля міського вокзалу чи ринку. Пункт призначення зазвичай вказується на лобовому склі (частіше по-грузинськи), тому має сенс попросити водіїв посадити вас в потрібну машину. Втім, «самаршрутчики» закликають пасажирів з істинно картвельським запалом, так що без уваги і допомоги ви точно не залишитеся. Маршрутка відправиться в дорогу, коли будуть заповнені всі місця, тому подорожувати краще зранку - у вечірній час є ризик довго чекати інших пасажирів, а то і не поїхати зовсім.

Автобуси ходять за розкладом, переважно з 8 ранку до 6 вечора, і плата за проїзд в них трохи нижче, ніж в маршрутних таксі. Поїздка з Тбілісі в Батумі, наприклад, обійдеться приблизно в 15 GEL, а в Цинандалі - в 7 GEL.

Поїздом можна дістатися зі столиці в Озургеті (10 год, 6 GEL), Кутаїсі (6 год, 5 GEL), Зугдіді (8,5 год, 6 GEL), Горі (1 год, 4 GEL), Поті (5,5 ч) та інші міста країни.

Georgian Airways щоденно літає за маршрутом Тбілісі - Батумі. Час у польоті - 40 хв, вартість квитка - близько 40 EUR в одну сторону.

Міський транспорт Тбілісі представлений метро, ​​автобусами і тими ж маршрутками, що курсують основними вулицями. Плата за проїзд - 0,4-0,5 GEL. Вдосталь є таксі - як офіційні, так і приватні. Про оплату потрібно домовлятися до посадки- лише в небагатьох таксі є лічильники.

Оренда авто
Для оренди автомобіля потрібні міжнародні права і «кредитка». Вік водія повинен бути не менше 21 року, стаж водіння - від 1 року. Правила дорожнього руху стандартні, більшість покажчиків - грузинською та англійською мовами. Оренда машини - досить дороге задоволення: за базову модель попросять від 100 USD в день, при цьому страхування не завжди включене у вартість. Як варіант - можна домовитися з таксистом про «купівлю» його послуг на день - це не тільки обійдеться дешевше, але і заощадить масу зусиль і нервів на грузинських дорогах.

Кухня і ресторани Грузії
Грузинська кухня - це той рідкісний випадок, коли почати варто не з страв, а з вина і неодмінних тостів. Взагалі кажучи, неймовірна гостинність і привітність місцевих, атмосфера поваги і любові, що панує за столом - вже половина смаку страв. Інша половина - найсвіжіші продукти і великі порції - до такої міри, що на грузинському застіллі неминуче настає момент, коли впихнути в себе навіть крихту, ну ,ніяк не можна.

Всі без винятку види м'яса і птиці, фантастичне різноманіття сирів і молочних продуктів, овочі, зелень і ароматичні трави плюс соуси і неодмінний бутель вина до кожної трапези - ось портрет грузинської кухні. Заглиблюючись у деталі, згадаємо суп-харчо і сациві, пельмені-хінкалі і сирні хачапурі, сулугуні, овочеве рагу аджабсандалі, шашлики міваді і підкопчені ковбаски, лобіо, чахохбілі, долму, кутаби і звичайно соуси: гостру аджику, кисло- солодкий ткемалі і сацебелі на основі горіхів, фруктів і зелені. Найпопулярний і всіма улюблений хліб - кукурудзяні коржики мчаді, а в західному регіоні Мегрелія їдять замість хліба густу кукурудзяну кашу гомі.

Вино на території Сакартвело стали виробляти вже в Vст. до н. е., і сьогодні в Грузії культивується більше 500 різновидів виноградної лози, завдяки чому вин тут дуже багато: червоні «Сапераві», «Хванчкара», «Кіндзмараулі», «Мукузані», «Ахашені», «Теліані», білі «Кахеті» , «Цинандалі», «Тбілісурі». З міцних напоїв відома виноградна горілка чача, а з неміцних - маса сортів місцевого пива.
Любителям лимонадів та інших шипучок сподобаються «води Лагідзе» - натуральні прохолодні напої на основі фруктових соків або тархуну.

Ну ,і , звичайно, неодмінно варто спробувати справжню грузинську мінеральну воду: «Боржомі», «Набеглаві» і безліч менш відомих, але не менш смачних марок.

«Чайових» правил в цілому немає: за хороше обслуговування можна залишити 5-10% від суми рахунку або просто не взяти решту. Дуже рідко чайові включають в рахунок.
Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: В республіці близько 300 гірських, приморських кліматичних, бальнеологічних і грязьових курортів. Біля Батумі розташований прекрасний ботанічний сад. У Грузії налічується понад 10 тис. пам'ятників археології, історій, архітектури, мистецтва, є численні історичні документи, рукописи і пам'ятники природи. Якнайдавніша з пам'ятників, що збереглися в Грузії, архітектура відноситься до I тисячоліття до нашої ери - I століттю нашої ери. Це акрополь в Мцхете, царська резиденція в Армазісхеві, Армазі (I-V вв. до н. е.), печерне місто Уплісцихе (I ст.), і ін. Зразками грузинської архітектури раннього середньовіччя служать город-крепость Уджарма (V століття), замокнув Метехи, церква Анчисхаті, замок-фортеця Анаурі, городища з фортецями Накалакеві, Шорапані і Ськанда, храми в Картлі (V-VI століть). До XI-XII століттям відносяться оборонні споруди в Дманіси, Самшвілде, храми Баграта в Кутаїси, Болнісський Сион (V ст.), Джварі (VI ст.), Светіцховелі (XI ст.) в Мцхета, печерне місто Вардзія (XII ст.).

Тбілісі ("тбілі" - теплий, поблизу міста є теплі джерела) - одне з найстародавніших міст миру, йому 1500 років. Місто наповнене неповторним національним колоритом, практично всі будівлі в історичному центрі міста і біля підніжжя р. Мтацмінда є історичними або культурними пам'ятниками, в самому центрі старого Тбілісі знаходяться Грузинська Православна церква, Вірменська Апостольська церква, Синагога і мусульманська мечеть. Недалеко від міста розташований тбіліський природний національний парк.

Численні приморські кліматичні курорти - Гагра, Піцунда, Новий Афон, Кобулеті і ін., бальнеологічні, - Цхалтубо, Набеглаві, Саїрме і ін., бальнеокліматічеськие - Боржомі, Авадхара, Джава і ін., гірськокліматичні, - Амбастумані, Бакуріані, Бахмаро, Гудаурі, де сніг лежить до кінця травня і ін. Знаменитими природними пам'ятниками є озера Ріца, Палеостомі, Алеткел, Плато Динозаврів в районі Кутаїси і гігантський печерний комплекс в районі Н. Афона.

Східна Грузія (Кахетія) - є основним регіоном виноробства в Грузії. Перлиною Кахетії можна назвати Алазанськую долину, в якій розташовані такі відомі виноробницькі райони як Киндзмараулі, Цинандалі, Гурджаані, Ахашені і ін. Деякі старовинні народні свята збереглися і до наших днів, наприклад ртвелі, який відзначають після збору винограду, свято жителів столиці Грузії Тбілісоба, свято Шотаоба на честь Шота Руставелі і ін.
Корисні поради і додаткові умови
Корисні номери телефонів
Коди деяких міст: Тбілісі - 32, Кутаїсі - 331, Батумі - 222, Руставі - 34, Зугдіді - 315, Горі - 370, Поті - 393, Боржомі - 367, Бакуріані - 367.
Рятувальники - 011, поліція - 022, швидка допомога - 033, довідка - 08, 09
Грузія
Місцевий час:
01:23, 26.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 10,11 GEL
Литвин
Марія
менеджер напрямку
тел:+38 067 67 57 715 icq: 622820570
напрямки: Болгарія, Греція, Грузія, Єгипет, Кіпр, Туреччина, тури по Україні, візова підтримка, бронювання турів та готелів
Сивуляк
Назар
менеджер напрямку
тел:+380322437722 skype: advokat_75
напрямки: міжнародний туризм, відпочинок в Україні, групові тури, корпоративний туризм, оренда транспорту
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97