Німеччина

Німеччина

Коротка інформація
Німеччина – чудова країна в серці Єропи з багатою історією, батьківщина багатьох мислителів, вчених, поетів, музик та композиторів. Світовій культурі вона дала такі постаті як Ґеґель, Кант, Лейбніц, Айнштайн, Гьоте, Вагнер, Бах, Бетховен, Шуман, Гендель. З року в рік Німеччина вабить своїми красотами ще більшу кількість туристів. Якщо Ви один раз завітаєте до Німеччини, Вам захочеться повертатися сюди ще й ще, аби відкрити для себе усі секрети, усі потаємні закутки цієї країни, дізнатися все про її культуру. Повірте нам, відпочинок у Німеччині здивує Вас своїм різноманіттям.
Опис країни
Cтолиця: Берлін.

Географія: Від північної крапки на острові Зільт до південної крапки в Альпах у Оберсдорфа, протяжність країни майже 880км., від Сельфканта на германо-нидерландской межі на заході, до східної межі на Лаузітцер Нейсе у Дешки, налічується 640 км. До Німеччини належать Східно--фризькі острови, частина Північно-фризьких островів, Гельголанд в Північному морі, острови Фемарн, Рюген і Худдензєє, велика частина острова Узедом і деякі маленькі острови в Балтійському морі. Загальна площа 357 тис.кв.км.

Крупні міста: Гамбург, Франкфурт, Бремен, Кельн, Лейпціг, Мюнхен, Нюрнберг, Дортмунд, Ганновер, Дрезден, Хемніц, Дюсельдорф, Галле, Росток, Штутгарт, Ессен, Бонн.

Час: Середньоєвропейське, відстає на 2 години від московського.

Природа: Німеччина омивається на півночі Північним і Балтійським морями. На півдні країни знаходяться відроги Вапняних Альп, Баварські Альпи з вершиною Цугшпітце (2963 м) і Берхтенсгаденськие Альпи. На північ тягнуться середньовисотні Рейнські Сланцеві гори, масиви Тюрінгенський Ліс, Гарц з легендарною горою Броккен (висота 1142 м), Тевтобургський Ліс, Рудні гори. На півночі розташована Північно-німецька низовина з горбами і озерами, в основному в Гольштейне, Мекленбурге. Озера є і в передгір'ях Альп. На півдні - озеро Боденськоє. Німеччина відноситься до басейну Атлантичного океану. 

Крупні річки: Рейн з притоками (Майн, Мозель), Емс, Везер, Ельба, Одер, Дунай. Окремі річкові системи зв'язані між собою крупними каналами, з них найважливіші - Дортмунд-емс, канал Рейн-Ельба і канал Рейн-Майн-Дунай. Близько 30% території країни зайнято лісами: береза, дуб, бук, ялина, сосна. Тваринний світ: олені, кабани, зайці, вовки, лисиці. 

Національні парки - Баварський Ліс, Берхтесгаден; численні резервати, пам'ятники природи.

Клімат: Помірний. На півночі морської, на решті території - перехідний від морського до континентального. Середня температура найхолоднішого місяця (січня) від +1,5 З до +3 С. Средняя температура липня від +16 З до +20 С.

Державний лад: Розділ держави - федеральний президент, що обирається спеціально скликаними федеральними зборами строком на 5 років. Найвищий законодавчий орган - двопалатний (Бундестаг і Бундесрат) парламент. Вища виконавча влада - федеральний уряд на чолі з федеральним канцлером. Кожна земля має власну конституцію, парламент і уряд.

Адміністративно-територіальне ділення: 16 федеральних земель.

Населення:

Населення: 82,4 млн чоловік (2003). Німці складають 95% населення. У Германії проживають також італійці, поляки, греки, чехи, хорвати, словаки; турки складають 2,3%. Середня щільність населення - ок. 230,8 чел/км2. Майже 90% населення проживає в містах і прилеглих до них урбанізованих районах.

Мова: Державна мова - німецький. Англійський обмежений.

Релігія: Близько половини населення є католиками (в основному в південних землях), останні - лютерани (св. 40%, в основному в північних землях), останні - мусульмани, баптисти, іудеї. Єдина невелика слов'янська меншина - лужіцкие серби, ок. 100 тис. населення, користуються культурною автономією.

Валюта: З 1 січня 2002 р. вводиться Євро (Euro). У одному євро 100 центів. До кінця 2012 р. національний банк обмінюватиме національні банкноти на євро безкоштовно, до 28 лютого 2002 року всі старі банкноти і монети також можна поміняти в будь-якому обмінному пункті (в більшості випадків також безкоштовно). Обмінний курс - 1 євро = 1,95583 німецьких марок, зафіксований і змінюватися не буде. У обороті банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів. 
Національний домен: .DE

Правила в'їзду: Німеччина входить в Шенгенську зону. Для отримання візи необхідно мати закордонний паспорт, копію першої сторінки загальногромадянського паспорта, 2 фотографії, запрошення з вказівкою мети, адреса і терміни поїздки, а також із зобов'язанням що запрошує узяти на себе всі витрати, що виникають у зв'язку з перебуванням, включаючи витрати на можливо необхідне медичне обслуговування. Підпис що запрошує має бути завірена компетентним німецьким відомством у справах іноземців. Запрошення признається тільки у вигляді оригіналу, додатково слід представити копію запрошення. Якщо не запрошуючий берет на себе витрати на можливе медичне обслуговування, то той, що клопоче повинен пред'явити медичний страховий поліс на весь термін поїздки. Для оформлення дітей до 18 років необхідний нотаріально завірений документ, що виражає згоду осіб, що володіють батьківськими (опікунськими) правами, на виїзд дитини і копію цієї заяви. Безвізовий транзит не вирішується. Консульський збір від 20 до 100 DM. Прикордонні органи Німеччини мають право заборонити в'їзд до країни, не дивлячись на наявність дійсної візи.

Митні правила: Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежене. Наявні суми більше 30 тис. марок обов'язково декларуються. Заборонено ввезення наркотиків, отрут, психотропних речовин, зброї. Заборонений вивіз пального. При проходженні на автомобілі в запасній каністрі має бути не більше 10 л.
Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: Пов'язані з долиною Рейну, Баварією, Шварцвальдом, Балтійським побережжям. Південь країни славиться своїми озерами і горами, там-же розташовується найвища гора Фельдберг. Екскурсії і прогулянки по Чорному Лісу(Шварцвальд) дуже цікаві і дають можливість познайомитися з місцевими жителями і їх звичаями. 

Німеччина славиться виноробством, основні центри якого розташовані також на півдні. 

Берлін - ворота (1788-1791) Бранденбургськие, собор Св. Хедвіга (1747-1773), Берлінський собор, Музей ім. Боді, музей Пергамон, Культурфорум, Німецький історичний музей, Нова Національна Галерея, Картинна Галерея в Далеме і Єгипетському Музеї, Музейний острів на р. Шпрєє, Музеї фонду прусських замків, Німецька державна опера, палац Фрідріхштадтпалас, вулиця Унтер ден Лінден, Александерплатц, Галерея Лафайет, Церква Богоматері, Червона Ратуша - фонтан "нептун", замокнув Бельвью, Зал Конгрессхалле, Нова Синагога, готичний собор Св. Миколи(XIV століття), будівля арсеналу (1695-1706), площа Брайтшайдплатц, годинник "Земна куля", Церква Поміновенія, "Будинок на Чекпойнт-Чарли". Одне з найкрасивіших місць в самому центрі міста - Палац Шарлоттенберг, а також Рейхстаг (1884-1894), найбільший в світі зоопарк, Берлінська телевежа (в.365 м.), ботанічний сад, комплекс пам'ятників загиблим радянським солдатам - Трептов-парк. 

Дрезден - перлина Саксонії з множиною пам'ятників і знаменитою Оперою Земперськой, церкви Хофкирхе(1739-1751) і готична Крєїцкирхе(XV століття). 

Кельн усесвітньо відомий готичним собором Кельнським з двома шпилями заввишки по 157 метрів (н. 1248 р., закінчений - в 1880 р.) і гробницями трьох волхвів, що принесли дари немовляті Ісусові, а також дивовижними музеями і храмами - церква Санкт-моріс-ім-капіталь (1049 р.), Санкт-Гереон (II ст.), Санкт-кліберт (XIII ст.), романсько-німецький музей (з мозаїкою Діонісоса), музей Людвіга (сучасне мистецтво) і музей Воллраф-Ричард. Ви можете відвідати театри, оперу і концертну сцену (філармонічний оркестр), зоопарк, акваріум і ботанічний сад. Кельн знаменитий своїми карнавалами і традиційними пивними закладами. 

Лейпціг - Цитадель XIII століття, Башта "Битви народів" (XIX ст.), зведена на честь солдатів, полеглих в битві з армією Наполеона при Лейпцігу в 1813 році, православна церква, поставлена в пам'ять загиблих російських солдатів (XIX століття), всесвітньо відома Картинна галерея, зоопарк. 

Бонн - будинок, в якому народився Людвіг ван Бетховен, романський собор(XI-XIII вв.), ратуша (1782 р.), будівля Парламенту (1950 р.), вілла Хаммершмідт (резиденція президента країни), палац Шаумбург (резиденція федерального канцлера), палац Поппельсдорф з ботанічним садом. 

Аахен - "місто Карла Великого", з собором Viii-го століття. 

Кобленц - середньовічний центр старої частини міста, готичні церкви, церква Святого Кастора (IX-XII ст.), середньовічний мозельський міст (XIV ст.), ієзуїтська церква і коледж(XVII ст.), замокнув (XVIII ст.), театр, музеї. 

Дюсельдорф - центр мистецтва із знаменитою Кенигс-аллеей. 

Майнц - римський муніципіум і столиця провінції(III ст.), Центральний Романсько-німецький музей, музей Гутенберга, Кафедральний собор, римська базіліка з двома хорами, залишки ранньо-німецьких будівель, середньовічний феодальний маєток, палац (1627-78 і 1687-1752 рр.), тепер парламентська будівля федеральної землі Рейнланд. Місто також знамените своїм карнавалом.

Нойвід - замок графа фон Вигляд, парк якого досягає в довжину 2 км. і перетворений на ботанічний сад. 

Кенігсвінтер - популярний туристичний центр: Класична церква, будівлі в стилі класицизму і бароко, музей "Семи горбів", виноградники, канатна дорога до розвалин замку Драхенфелс(1147 р.), руїни монастиря Хайстенбах (Цесаріус фон Хайстенбах, 1202-1237 рр.), збереглися тільки хори і галерея. 

Острів Ноннерверт - жіночий монастир Бенедіктінський (1122 р.). 

Бад Хонеф - курорт на мінеральних джерелах з м'яким кліматом, міст на острів Графенверт, на якому розташовані парк розваг, плавальні басейни і мінеральні ванни. 

Кнайпп - цілющі ванни. 

Ноенхоннеф - відомий санаторно-курортний комплекс, мінеральні джерела і красивий парк. 

У Рендорфе розташований будинок Аденауера. 

Роландзек - Арка Роланда і розвалини фортеці Роландзек від якої відкривається красивий вигляд на Сім Горбів Нойвіда. Термальні джерела в Асеманнсхаузене, Бад Брайциге, Вісбадене(красивий і найбільш знамените термальне джерело Німеччини, а також замокнув Райнек (1832 р.)). 

Брюль - замокнув Шлосс Бролек, почало для подорожей по живописній долині Брольськой, до озера Лаах і абатству Марія Лаах, палац Аугсбург (1725-1728 рр.) із знаменитими сходами Бальтазара Ноймана, середньовічний мисливський будиночок, парк розваг "Земля Фантазій". 

Бад Хенніген - термальні джерела, великий термальний плавальний басейн (і відкритий, і закритий), замокнув Аренфелс(постр. у XIII ст., перебудований в 1849-1855 рр.). 

По всій Німеччині розкидані тисячі красивих середньовічних замків - Райнфелс(1250 р.), Сунек(1010 р.), в XIII столітті сумнозвісний центр лицарів-грабіжників, Райхенштайн (біля р. Трехтінгсхаузен), Райнбрайтбах, Айнбрайтбах, Лойсдорф - замокнув з чотирма баштами, колишній королівський двір, Штольценфельс, Ланек (XIII ст.), два зруйновані замки - Штерренберг і Лібенштайн(XI і XIII вв.) в Камп-борнхофен, в Марксбурге добре збереглися Зал Лицарів, жіночі приміщення, капела, зброя, пояси цнотливості і так далі, капела Мартінськапелле з прекрасним виглядом на замок і Рейн. Замокнув Нойшванштайн в Баварії. Побудований за наказом короля Людвіга Баварського і повинен був утілити всі уявлення про казковий рицарський минулий Германій. Знаходиться поблизу «романтичної дороги» з Фюссена у Вюрцбург, але безпосередньо до замку можна проїхати тільки верхи або пішки.

Значну культурну цінність мають міста-пам'ятники римської епохи: Манц - столиця римської провінції, Кобленц - римська фортеця, Ремаген, Андернах - башта заввишки 49 метрів із стінами завтовшки 3,5 метра, стара міська стіна (міські зміцнення), старий рейнський кран (датується 1554 роком), Боппард - залишки цитаделі, та інші. 

Багате історичне минуле, унікальні пам'ятники архітектури, виробництво кращого в Европе фарфору, пивні фестивалі, янтар і кліматичні курорти щорічно привертають в країну більше 8,5 млн. туристів.
Цікаві факти
Кухня
Національна кухня
 «Візитна картка» Німеччини – пиво, сортів якого тут безліч, але найбільш популярні баварські світлі сорти: «Аугустінербрау», «Хакер-Пшорр», «Хофбрау», «Левенбрау», «Пауланер» і «Шпат». До пива подають печеню зі свинини з картопляними кнедликами або нюрнберзькі смажені ковбаски. Також широко відомі вина долин Рейну і Майна – легкі, з характерним фруктовим присмаком. Ціни в кафе порівняно з іноземною кухнею приблизно однакові (в останніх, може бути, трохи дешевше). Але зате «німецькі» порції зазвичай більші. До речі, у німецьких кафе не рідкість, коли постійного клієнта (а ним можна стати вже з третього разу) проводжають безкоштовною чарочкою «на коня».
 
Варто скуштувати
Традиційно Німеччина вважається країною, де люблять м`ясо і картоплю. Але смаки щодо улюблених страв в різних регіонах країни відрізняються. Так, в Баварії популярними є смажена свинина, кльоцки і капуста, знаменита біла ковбаса з солодкою гірчицею і претцелями (кренделики, посипані сіллю). У Франконії є можливість скуштувати найкращі ковбаси – як, наприклад, нюрнберзькі смажені ковбаски. Гордість Швабії і Баден-Вюртемберга – суп з млинцями, капустяні страви і традиційні страви з макаронів (Spatzle, Maulhaschen і Schupfnudeln). Усьому світу відомі копчені шинки Шварцвальда, але не менш цінують і баденські цибульні пироги. У Гессені, що лежить північніше, залюбки їдять зелений соус. Цей соус готують не менше, ніж з дев`яти видів трав, і він особливо смачний з яловичиною і спаржею.
Ласощами у Рейнській області вважаються маринована яловичина, картопляний салат, житнє збіжжя, картопляні млинці і яблучний соус. На Різдво вулиці Кьольна наповнюються ароматом мигдалевого печива (Spekulatius). Вестфальська кухня відрізняється апетитними м`ясними стравами та пряниками. Білокачана капуста є прекрасним доповненням до бременського тушкованого м`яса. На узбережжі Північного і Балтійського морів панують рибні страви. У Гамбурзі Вам запропонують суп з вугрів, смажений морський язик, оселедця, креветки і безліч різновидів копченої риби. У Нижній Саксонії на стіл прийнято подавати страву з баранини під назвою Heidschnuckenbraten, яку заїдають Rote Grutze (холодним ягідним асорті з кремом). Знамениті саксонські ласощі – Leipziger Allerlei (страва з овочів і креветок). Різдвяні торти Дрездена – «Christ-stollen» та «Baumkuchen» – знає увесь світ.
Німеччина
Місцевий час:
13:47, 19.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = EUR
Литвин
Марія
менеджер напрямку
тел:+38 067 67 57 715 icq: 622820570
напрямки: Болгарія, Греція, Грузія, Єгипет, Кіпр, Туреччина, тури по Україні, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97