Греція

Греція

Коротка інформація
Греція має репутацію туристичної Мекки з цілого ряду причин. У їх числі - м'який середземноморський клімат, тепле море, упорядкована прибережна зона, розвинена інфраструктура та велика кількість визначних пам'яток. Все це приваблює сюди відпочиваючих з усього світу.
Опис країни

У чому переваги Греції як місця для відпочинку?

  •  Вдале географічне розташування: країну омивають 3 моря, до її складу входять понад 3000 островів з унікальними природними ландшафтами.
  •  Сприятливі кліматичні умови: клімат дуже м'який у порівнянні з іншими європейськими курортами.
  •  Велика частина курортів і великих міст розташована у безпосередній близькості від узбережжя.
  •  Розвинена інфраструктура, яка не порушує гармонії природних ландшафтів.
  •  Видатні історичні пам'ятки, скарби світової історії.
Погода у Греції. Клімат Греції

Греція входить у середземноморську кліматичну зону; влітку тут майже немає дощів, тоді як взимку бувають зливи з вітрами. В цілому, грецький клімат дозволяє відпочивати тут у будь-яку пору року і при будь-якому стані здоров'я, якщо правильно спланувати відпочинок.

Купальний сезон у Греції, як правило, починається у травні, звичайно, і в квітні вже можна приймати «морські» та «сонячні» ванни, але навряд чи в цей час ви зустрінете на пляжі місцевих греків, які воліють «відкривати» купальний сезон у червні.

Зима у Греції наступає тоді, коли температура повітря опускається до 6 градусів тепла, але така температура тримається не більше 2 тижнів. У середньому, температура повітря взимку складає 12 градусів тепла. Найхолодніший місяць - лютий. У січні і у березні теж відносно прохолодно, що, безсумнівно, тільки радує шанувальників гірських лиж та інших видів зимового відпочинку. Дуже рідко взимку випадає сніг, і тримається він не більше трьох днів. Однак верхівки гір майже завжди вкриті снігом. Як відомо, у приморських містах завдяки морю клімат м'якший. У спекотні літні дні та ночі біля узбережжя можна насолоджуватися приємним свіжим вітерцем.

Погода у Греції по місяцях: 

  Січ
Лют
Бер
Квіт
Трав
Чер
Лип
Серп
Вер
Жовт
Лист
Груд
Вдень
10 13 18 21 25 30 34 33 28 22 16 12
Вночі
2 4
6
10 15 19 21 21 18 13 9 4
Море
11
11
16
18 20
22
24
25
24
23
18 12

 

 

 

 

Греція знаходиться в Східному Середземномор'ї, на перетині 3-х континентів: Азії, Африки та Європи. На північному заході вона межує з Албанією, на півночі - з однією з колишніх республік Югославії та Болгарією, а на сході - з Туреччиною.

Країна омивається морями, які є частиною басейну Середземного моря: на заході - Іонічним морем, на сході - Егейським, на півдні - Лівійським. Площа країни - 132 000 кв.км, населення згідно перепису 2000 року становить 11 млн. осіб, з них 95% греки. Греція складається з материкової частини та островів. Греції належать більше 3000 островів, найбільші з яких - острів Крит, Евбея (по грец.: Евія), Міконос, Санторіні, Хіос, Корфу (по грец.: Керкіра), Занкіф, Самос, Карпатос, Лесбос (по грец.: Лезвос), Родос, Тасос та ін. Більшість з островів безлюдні.

Адміністративно-територіальний поділ Греції

Відповідно до "Програми Каллікратіс" (закон 3852/2010) від 1 січня 2011 року адміністративно Греція поділяється на сім децентралізованих адміністрацій, тринадцять периферій (регіонів) та 325 муніципалітетів (дімос).

Децентралізовані адміністрації Греції здійснюють державну політику на регіональному рівні.

Всього їх 7 (Аттика, Фессалія - ​​Центральна Греція, Епір, Пелопонес,острови Егейського моря, острів Крит,
Македонія-Фракія), головою кожної адміністрації є Генеральний секретар, який призначається урядом і діє відповідно до директив останнього. У роботі адміністрації важливу роль відіграє також рада, членами якої є представники відповідних регіонів і муніципалітетів.

Периферії Греції (самоврядовані адміністративні одиниці)

1) Аттика (Афіни, Східна Аттика, Пірей (Піреос), Західна Аттика)
2) Центральна Греція (Евбея, Евританія, Фокіда, Фтіотида, Беотія (Віотія))
3) Центральна Македонія (п-івХалкідіки,Іматія, Кілкіс, Пелла, Пієрія, Серрес, Салоніки)
4) о.Крит (Ханья, Іракліон, Ласіті, Ретимно)
5) Східна Македонія та Фракія (Драма, Еврос, о.Тасос, Кавала, Родопи, Ксанті)
6) Епір (Арта, Яніна, Превеза, Теспротія)
7) Іонічні острови (о.Керкіра,Корфу), о.Кефалонія, о.Лефкада,о.Занкіф, о.Ітака)
8) Північні Егейські острови (о.Хіос, о.Лесбос, о.Самос)
9)Пелопонесс(Аркадія, Арголіда, Коринфія, Лаконія, Мессіна)
10) Південні Егейські острови (Кіклади, Додеканес)
11) Фессалія (Кардиця, Лариса, Магнісія, Трікала, острови Споради)
12) Західна Греція (Ахея, Етолія та Акарнанія, Еліда)
13) Західна Македонія (Флорина, Гревена,Касторія, Козані)

Агіон Орос - автономний регіон, чернеча держава.

Столицею країни є легендарне місто Афіни з населенням близько 5 млн. людей. Інші великі міста - Салоніки (по грец.: Фессалоніки), Патри, Волос,Іракліон, Лариса та ін.

Греція - переважно гірська країна. Її найвища вершина Мітікас (2917 м) належить до гірської гряди Олімп (по грец.: Олімпос).

 Сучасна Греція відрізняється розвиненою туристичною інфраструктурою. На своєму узбережжі Греція приймає кожен рік близько 11 млн. туристів - майже стільки ж, скільки становить її корінне населення.

  

 

Промислових підприємств тут небагато. А от сільське господарство розвинене дуже добре, чому сприяє, насамперед, дивовижний клімат. У сільському господарстві зайнято близько 20% населення. До основних продуктів землеробства відносяться зернові та бобові культури, тютюн, бавовна, оливки, овочі та фрукти. Греція є одним із найпопулярніших експортерів оливкової олії.


Грецька мова

Державною мовою є новогрецька мова, яка є нащадком давньогрецької мови. Мова древніх греків дуже вплинула на світову культуру і є однією з найдавніших мов світу (писемні пам'ятки сягають 8 ст. до н.е.). Вплив давньогрецької мови на слов'янські мови (в тому числі і на українську) важко переоцінити. Він дуже помітний в граматиці, фонетиці, лексиці і у синтаксисі багатьох мов. Для спілкування з туристами широко використовуються  англійська та німецька мови. У Греції живе багато вихідців з колишнього Радянського Союзу, тому в багатьох місцях можна почути і російську мову.


Гроші

На всій території Греції використовується загальноєвропейська валюта - євро. На багатьох великих і дрібних підприємствах приймаються кредитні картки, такі як: Visa, Diner's Club, MasterCard, American Express тощо. Валюту можна обміняти в банках, в обмінних пунктах або в готелях. При виїзді з Греції євро, які залишились, можна обміняти на будь-яку конвертовану валюту.

Політичний устрій Греції


Греція є парламентською республікою з президентською формою правління. Голова держави - президент (у даний момент Каролос Папульяс) обирається парламентом строком на 5 років. Законодавча влада здійснюється однопалатним парламентом з 300 депутатів, які обираються на 4 роки. Партія, яка здобула перемогу на останніх виборах, і є правлячою. Вибори проходять кожні чотири роки; право голосу надається громадянину по досягненню повноліття (18 років). Виконавча влада в містах здійснюється "дімархіо" (меріями), а в селах "кінотіта" (сільрадами). У Греції діє безліч політичних партій різних напрямків. Найбільші з них - ПАСОК (Всегрецький соціалістичний рух) та Неа Димократія (Нова Демократія) - права партія. Потрібно відзначити, що греки жваво цікавляться політикою, можуть годинами обговорювати ту чи іншу проблему, а також відчайдушно відстоювати свої політичні переконання. Рідко зустрінеш людину, що не належить до жодної з партій

Релігія

Офіційною релігією в Греції є православне християнство. Його сповідує практично все населення країни (більше 98%).

Глава Елладської Православної Церкви - Архієпископ, резиденція якого розташована в Афінах. Православні церкви черночої республіки Святої Гори Афон, а так само церкви Криту і Додеканских островів знаходяться в безпосередньому підпорядкуванні Вселенському патріарху, резиденція якого - в Константинополі (Стамбулі).

Згідно Конституції Греції, православне християнство є державною релігією країни. Всім громадянам надається свобода віросповідання, однак пропаганда інших релігій серед православних віруючих заборонена.

У країні представлені і інші відгалуження християнства. Найпоширенішим після православ'я вважається католицизм, сповідуваний серед нечисленного населення деяких островів Егейського моря, що належали в свій час Венеціанській республіці, яка зробила значний культурний і релігійний вплив на місцевих жителів.


Крім того, в Греції є протестанти, Свідки Єгови, старовіри, п’ятидесятники, євангелісти, а так само квакери і мормони, чисельність яких досить скромна. У Салоніках, другому за величиною місті Греції, існує товариство «Євреї Сефарди» - це кілька тисяч людей, що зберігають цінності великої єврейської громади, знищених під час Голокосту в Другій Світовій війні. Мусульманська меншість Греції - це в основному нащадки турків-мусульман, що живуть у Фракії і на острові Родос. Самі нечисленні конфесії країни - кришнаїти, буддисти, бахаїти, саєнтологи, а так само послідовники давньогрецької (язичницької) віри.
Безліч світських реформ, що проводяться в Греції, не позначились на Елладській православній церкві, яка ще не відокремлена від держави і залишається одним з найвпливовіших інститутів у країні. Релігія тісно переплелася з повсякденним життям греків, увійшовши в кожен будинок, кожну родину. Питання «ти християнин?» часто прирівнюється до питання «ти грек?».


Історично склалося так, що в своїй більшості, греки вважають себе нащадками і спадкоємцями християнської Візантії, а не язичницької Древньої Греції. Саме тому в країні так багато монастирів, церкв та каплиць - пам'ятників візантійської епохи.

У кожній грецькій сім'ї суворо дотримуються церковних звичаїв і таїнств, до яких ставляться дуже серйозно. Найпоширеніший час для відвідин служби - це неділя. І, звичайно ж, святкові богослужіння.

Проходячи або проїжджаючи повз церкву, кожен віруючий грек обов'язково перехреститься. Такі великі релігійні свята як Різдво, Богоявлення і Пасха перетворюються в Греції в масові народні гуляння. Можна сміливо говорити про те, що християнські традиції і звичаї тісно пов'язані з життєвим укладом сучасної грецької громади.

Щоб перерахувати всі православні святині Греції, буде потрібно не одна сторінка, тому варто відзначити лише найбільш значущі для християнського світу. Ними є мощі Спиридона Тримифутського, мощі Св. цариці Феодори на острові Корфу; безліч збережених візантійських церков на Криті, з прекрасними фресками критської школи; Метеори - приголомшливі своєю красою монастирі, розташовані «між небом і землею» і, звичайно ж, Свята Гора Афон - дивовижна монаша республіка, де безперервно підноситься молитва за весь світ.

Це далеко не всі православні святині Еллади. Ви зможете дізнатися про них більше, відправившись в Паломницький тур по Греції.
Міста, цікаві місця і музеї

Чи знаєте ви, в чому полягає секрет грецької життєрадісності? Без сумніву, одна з розгадок полягає в умінні греків відпочивати: від душі, щиро, феєрично і заразливо. Недарма термін «відпочивати по-грецькому» означає стовідсотково успішний і різноманітний відпочинок. У Греції - де кожна пора року відкриває мандрівникам свою власну привабливість, дарує захват відкриттів і незабутні враження. Наприклад, відпочинок у Греції взимку абсолютно не поступається звичній подорожі в літній сезон. Просто він стає іншим: гірськолижні курорти, різноманітні екскурсійні програми, паломництво - це далеко не все, чим може похвалитися Греція. Туризм в цій країні не перестає розвиватися, про що піклується місцевий уряд, вкладаючи чималі кошти в галузь, розуміючи всю важливість цього напряму.


Темперамент грецького народу, що знайшов своє відображення в самобутній музиці і танцю, запалює і наповнює життєвою енергією всіх хто відвідав цю країну.

З кожним роком відпочинок у Греції стає все більш популярним туристичним напрямом. Фахівці галузі заявляють: подальші перспективи його розвитку найоптимістичніші. І це не дивно: адже Греція - це країна, багата історичною і культурною спадщиною, щедра до своїх гостей, дарує їм картини дивної природи і сприятливий клімат.

Греція. Екскурсії. Відпочинок

Відпочинок у Греції збагачує знаннями і живить душу, лікує нервозність, позбавляє від сумнівів і занепокоєння, наділяє силою, гідною героїв давньогрецьких міфів, впевненістю у собі і своїй справі.

Відпочинок в Греції завжди привертав туристів як можливість побувати в країні яка заклала фундамент європейської культури і яка подарувала світу безцінний скарб знань. В ході цікавих екскурсій відпочиваючі знайомляться зі слідами розквіту античних міст-держав, а також з численними пам'ятниками культури і місцями археологічних розкопок.

Молодіжний відпочинок в Греції, з бурхливим нічним життям, морські круїзи і яхтінг, безмежні можливості для організації корпоративних та ділових заходів, сучасні SPA-центри і розкішні готелі, паломницькі тури та багатоденні екскурсійні програми, спеціалізовані семінари, виставки та фестивалі, тури вихідного дня та шоп-тури - все це відпочинок у Греції.

Пляжний відпочинок у Греції

Греція - це країна, чиї пляжі з року в рік нагороджуються «блакитним прапором», відзнакою Європейського співтовариства за чистоту узбережжя і моря. Відпочинок на морі Греції - це обіцянка насолоди на лазурному березі, мальовничі гавані з оливковими гаями в поєднанні з м'яким кліматом. Це перлина курортного відпочинку, улюблений українськими туристами півострів Халкідіки з його безмежними пляжами і ідеальною екологією. Це дорогоцінна розсип грецьких островів, кожний з яких по своєму унікальний: Крит, Родос, Корфу, Санторіні, Міконос, Патмос та ін.

Відпочинок у Греції на островах і материку - це обіцянка щастя, яка завжди збувається! 

Відпочинок у Греції з дитиною

Безперечно, що відпочинок з дітьми в Греції або, так званий, « Сімейний відпочинок в Греції», - це прекрасний вибір для проведення Вашої літньої відпустки! Адже практично кожен грецький готель, піклується про те, щоб навіть самі маленькі гості почували себе максимально комфортно в країні міфів і легенд, пропонуючи цікаві розважальні програми і захоплюючі розвиваючі ігри у своїх «міні - клубах», даючи можливість батькам трохи «відпочити» від своїх чад.

Корисні поради і додаткові умови

Бронювання
Греція
Місцевий час:
23:19, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 29,809 EUR
Сивуляк
Юлія
менеджер напрямку
тел:+38 0676713883 skype: yuliya.syvulyak icq: 611-092-774
напрямки: керівник , міжнародний туризм, авіа та залізничні квитки, круїзи, корпоративне обслуговування, VIP туризм, групові та індивідуальні тури
Литвин
Марія
менеджер напрямку
тел:+38 067 67 57 715 icq: 622820570
напрямки: Болгарія, Греція, Грузія, Єгипет, Кіпр, Туреччина, тури по Україні, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97