Гаваї

Гаваї

Коротка інформація

У самому серці Тихого океану розташована найбільш ізольована від цивілізації група островів - це Гаваї. Раніше острови мали назву Сандвічеві острови. До найближчого міста на американському континенті – 4000 км, а до російської Камчатки - більше 6000 км.
Розкидані в океанських просторах, Гаваї є одним із штатів США.
Гаваї –одні з найпривабливіших і відвідуваних куточків світу, є символом елітного і якісного відпочинку. Острови здобули загальну любов і популярність завдяки:
- неповторній за красою природі, тут росте багато рослин, які більше не зустрічаються ніде в світі;
- знаменитим пляжам - Вайкікі (о-в Оаху) і унікальним чорним, білим та зеленим піщаним пляжам невеликих островів;
- різноманітним природним ландшафтам;
- прекрасно розвиненій інфраструктурі відпочинку, численним готелям, розрахованим на різний бюджет і смак;
- ідеальним умовам для занять гольфом, серфінгом та іншими видами спорту;
- чудовою сталою погодою протягом цілого року. Гавайські острови - це 324 сонячних дні в році при середній температурі повітря 25-28 С.

Опис країни

Важливаінформаціяпро відпочинок наГаваях

Столиця : Гонолулу.

Валюта:  доларСША.
Гавайськіострови отрималисвою назвувід назвинайбільшого острова-Гаваї, який щеносить назвуВеликого острова(Big Island). Гавайськіострови належатьСШАі єйого 50-м штатом. Найбільш великімістаГаваїв- цеХіло, Каілуа, Канеохе. ЦентромГавайськихостровівє містоГонолулу.Берегивиблискуютьна сонцізолотавимпіском, абілосніжнаморськапінавідтіняєкришталево чистубірюзовуводу.Церайськийсад, едем, в якому є все- відчарівнихводоспадіві зеленихканьйонівдорідкіснихекземплярівфлори іфауни.Івсе це супроводжуєтьсяунікальнимкліматом -жарким, аледуже здоровим, із завждиоднаковою температуроюі яснимнебом ...

ЕкзотикаГаваїв- чи ненайприємнішав світі длявідпочиваючих.По-перше, американський, тобтовисокий, рівеньготелівта сервісу.По-друге, американські, тобтодоситьневисокіціни(відпочиноктут дешевший, ніж, скажімо, на островіТаїті, розташованомув тійже кліматичнійобласті). По-третє, дужезручна дорога- величезнийвибіррейсіврізних авіакомпаній. І, мабуть, одназ головнихперевагГавайськихостровів- їхрізноманітність.Вони різніза ландшафтом, рослинністю, населеністю, урбанізацією(якщоце термінвзагалі можназастосувати доГаваїв–в прямому сенсісловамістомможнаназвати тількиГонолулу –столицюштату). Як результат, іспособи відпочинкуна островахдоситьрізноманітні.

Віза
Для в'їздуна ГавайськіостровиоформляєтьсятуристичнааботранзитнавізаСША. В'їздпозакордонному паспорту. Для дітей до 18 років потрібна довіреність від батьків.Терміни видачівіз –до 15 днів.
Документи длявізиподаютьсяв офісах компаніїPony Expressособистоабо через довірену особуаботурагентство.
При подачідокументів длянеімміграційноївізиспівробітники компаніїPony Expressлишеобробляютьанкету(звіряють дані, перевіряютьправильність заповненняі ставлятьвідповіднийштамп), прикріплюютьстікердо паспортаклієнта іпризначають часдля проходженняспівбесіди ізняттябіометричнихданиху візовомувідділіпосольстваабоГенеральногоконсульства. При цьому всідокументи, в томучисліанкета ізакордонний паспорт, заявникуповертаються.Ці документивласникособистонадає працівникувізовоговідділупід час співбесіди.

Час
Часвідстаєвід київськогона 12 годин.

Географія
Гавайські острови –архіпелаг з двадцяти чотирьох островів і атолів, а також безлічі дрібних острівців. Архіпелаг розташований в північній частині Тихого океану (між 19 ° і 29 ° північної широти) і тягнуться з північного заходу на південний схід.
Гавайські острови мають вулканічне походження.
Гаваї представляють ізольовану групу островів. До їх складу входить 8 великих і 12 малих островів загальною площею 17 тис. кв. км. Найбільший острів архіпелагу –о. Гаваї в діаметрі 60 км. На острові є найвищі в тихоокеанському регіоні гори Мауна Кев і Мауна Лоа.

Клімат
Температура на Гавайських островах коливається в межах 29-32 ° C влітку і 18-21 ° C взимку. Дуже рідко температура піднімається вище 32 ° C і опускається нижче 16 ° C. У горах температура нижча, а на Мауна-Кеа, Мауна-Лоа і Халеакала взимку іноді випадає сніг.
Більшість опадів на островах обумовлені пасатами на північних і східних сторонах островів. Через пасатів і потенційну можливость зливових дощів, велика частина туристичних зон розташована на підвітряних узбережжях островів.

На Гаваях найбільш дощовими є зимові місяці - з жовтня по квітень. З травня по вересень клімат сухіший і тепліший, що збільшує ризик ураганів.
Сезон ураганів і тропічних штормів на Гавайських островах триває приблизно з червня по листопад. Зазвичай ці шторми зароджуються поблизу узбережжя Мексики в районі півострова Каліфорнія і просуваються на захід або північний захід у напрямку Гавайських островів. Але пройшовши настільки довгий шлях через простори Тихого океану, урагани, досягаючи Гавайських берегів, значно втрачають свою силу.

Гори Халеакала на Мауї, Мауна-Лоа і Мауна-Кеа на острові Гаваї також захищають інші острови Гавайського архіпелагу від руйнівного впливу ураганів. Острів Кауаї за останні 50 років піддавався впливу ураганів частіше, ніж інші острови.
Гавайські острови схильні також до цунамі, що приходять в основному з півночі. Найбільше від цунамі постраждало розташоване на Гаваях місто Хіло, так як основний удар припадає на бухту, в якій він побудований.

Музеї
Середвизначних пам'яток островаОаху- музейвійськово-морської бази ПерлХарбор, паркМорськийСвіті гігантськийакваріум збільш ніж2000 видівриб.

Напруга
Напругав мережі -110 В, 60Герц

Населення
ЧисельністьнаселенняГавайськихостровів складає1.1млн. чоловік.Гавайцівблизько 2%.

Правилаповедінки
Найголовніше вгавайців- цеїхжиттєрадісністьі товариськість. Радіснийжиттєвийнастрійназивається словом`Алоха`, яке означає, і `добрий день`, і `до побачення`, і `ласкаво просимо`, крім того, входитьу назвубагатьох місцевихкомпаній і навітьнагавайськихавтомобільних номерахнаписано`Штат Алоха`.

Свята
Свята припадають на 1 січня, третійпонеділок січня, 12 лютого, третій понеділоклютогочетвертийпонеділок травня, 4 липня,першийпонеділок вересня, другийпонеділок жовтня, 11 листопада, четвертийчетвер листопада, 25 грудня.Якщо святомає фіксованудату, яказбігаєтьсяз суботнімабонедільним днем​​, тодень відпочинкупереноситься нап'ятницю перед святом, або нанаступнийпонеділок.

Релігія
Більшістьвіруючих належатьдо католицькоїта протестантськоїцерков.

Санітарнінорми
Спеціальнихщеплень не вимагається.

Митніправила
Обмеженьна ввезенняі вивізвалюти немає. Грошовісуми понад 10тис. долСША, атакож золотівироби тадіамантипідлягаютьдекларуванню.

Телефоннийкод
+8-10-1-808(Тел.)

Чайові
УСШАчайові -це узаконенаформадодаткової оплати праціу сфері послуг.Вонапоширюється втаксі, аеропортах, готелях, ресторанах.Носильниковідоплачують0,25-0,5долСШАза однемісце.Дещо більшеотримуєкоридорний(`bellboy`) в готелі (0,5 -1 долСШАза однемісце).Чайовіприйнято даватиметрдотелю, портьє, покоївці. Чайовіофіціанта, таксистарівні10-15% від сумиза рахунком.Ніколи не слідпропонуватигрошіофіцеровіполіціїабочиновнику. Цяспроба можебутикваліфікована яккримінальний злочин.

Часовийпояс
-10:00

Мова
Англійська, гавайська/

Віза:
Для в'їздуна ГавайськіостровиоформляєтьсятуристичнааботранзитнавізаСША.
ПосольствоСШАв Києві:
Адреса: 01901, м.Київ, вул.Ю.Коцюбинського, 10 Телефон: (+38 044) 490-40-00Факс: (+38 044) 490-40-85Часроботи:понеділок-п'ятниця 8:30-17:30

КонсульствоСШАв Києві:
Адреса:04050, м.Київ, Вул.Пимоненко, 6 Телефон: (+38 044) 490-44-22Факс: (+38 044) 484-42-56(Невізові питання) (+38 044) 486-33-93(візові питання, запис наспівбесіду) Час роботи: понеділок-п'ятниця8:00-17:30

Адресанашого посольства/консульства вкраїні
ПосольствоУкраїнивСША:
3350M Street NW, Washington DC, 20007, USA Тел.: (8 101202) 3492920(Communication Statement) (8 101202) 3492947(Consular division) Факс:(8 101202) 3330817(Chancery )(8 10 1 202)333 7510(Consular division) E-mail: emb_us@mfa.gov.ua, mail@ukremb.com Web-site: http://www.mfa.gov.ua/usaЧасроботи:з понеділкапо п'ятницю, 09:00 -18:00, всуботу10:00 - 14:00, перерва: 13:00 - 14:00
Види візуцю країну
Дляв'їзду необхіднавізаСША.
Для дітей:
1. Копіячинної візибатьків (якщо вона є).
2. Документи, що підтверджують метупоїздкита маршрутруху.
3. Нотаріальнозавірена згоданапоїздку відобох батьків, якщо дитинаподорожує нез батьками.


Цікаві факти

Природа і тварини
Гавайські острови є батьківщиною безлічі унікальних видів тварин і рослин. Протягом 70 мільйонів років, до приходу сюди перших людей - полінезійців, рослинне і тваринне життя островів розвивалася практично в повній ізоляції. Прихід людей приніс з собою нові рослини і тварин, а з ними і значні видозміни у природному середовищі.
Дуже своєрідна і неповторна фауна островів. Серед тварин найбільш відомі гавайський тюлень-чернець (нині рідко зустрічається), гавайський дрізд, гавайський канюк й гавайська казарка.

Більше половини території національного парку (масив Кілауеа і схили Мауна-Лоа) зайнято вологими тропічними лісами, чагарниками і трав'янистою рослинністю. І більше 90% (близько 2500 видів) рослин становлять ендемічні види (тобто властиві тільки Гавайським островам).
Тут збереглися ліси з дерев охіа, мамане, акацій коа, численних деревовидних папоротей. Своєрідні і ландшафти кіпукас - територій, порослих травами і групами дерев, оточених, але не порушених потоками лави. А вздовж одного з узбереж острова розташована і зовсім дивовижна в такому тропічному кліматі природна пам'ятка - пустеля Кау.


Туризм
Серфінг, який можевважатися символомГавайськихостровів, в основномуактивно практикуєтьсяна пляжіВайкікі. Протенабагатопопулярнішимдозвіллямє плаванняз аквалангом івелосипедніпрогулянки попересіченіймісцевості.У числіулюбленихгавайськихзанять -гольф.На островахвідмінні полядля гольфу, ахто невміє грати, можезавждивзяти урокиу інструктора.
Для любителівпригод -екскурсії втропічніджунглі іна водоспадМаноа.

Фестивалі тавиставки
Пізньої осеніна гавайськомуВеликому островіпроводитьсящорічний ФестивальКава. Більше тридцятисвятковихзаходів запланованона ці дні. У їх числі-Міжнароднийпарадліхтариків, виставки-продаж виробів народноїтворчості вселімистецтв, дегустація таконкурсикращихрецептівприготування кавита багато іншого.

Гаваї
Місцевий час:
15:30, 19.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = USD
Сивуляк
Назар
менеджер напрямку
тел:+380322437722 skype: advokat_75
напрямки: міжнародний туризм, відпочинок в Україні, групові тури, корпоративний туризм, оренда транспорту
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97