Угорщина

Угорщина

Коротка інформація
Романтичні вальси Штрауса, запальні мелодії Кальмана звучать в самій назві цієї країни. Угорщина – це прекрасний блакитний Дунай, безкраї степи, наповнені чарівним ехом гори ... Угорщина – розвинена індустріальна країна, яка може запропонувати дивовижний відпочинок, захоплюючі екскурсії, чудове лікування. А все в комплексі дає чудову можливість корисно та цікаво провести час.
В Угорщині знаходяться найбільші в світі, після Ісландії, запаси термальної води. Більше ста бальнеологічних курортів дають здоров'я тисячам туристам, що вибрали відпочинок в Угорщині. В Угорщині найбільша кількість сонячних днів в Європі. Туристам тут завжди раді: угорці радо і гостинно приймають гостей. Крім того, доступні ціни на відпочинок в Угорщині, багатий вибір екскурсійних програм допоможуть Вам, будуючи свої плани на відпустку, вибрати тур в Угорщину – країну, де краса і витонченість гармонійно поєднуються з простими радощами нашого життя.
Опис країни

Географія

Ця невелика країна є однією з найстарішіх країн Європи, розташована в Центральній Європі.
Угорщина межує з сімома країнами: Сербією і Чорногорією, Хорватією, Словенією, Австрією, Словаччиною, Україною і Румунією. Угорщина в основному рівнинна країна. Пасма гірських хребтів облямовують її межі: на заході – відроги Альп, з півночі і сходу – масиви Карпат. На заході знаходяться невисокі гори Мешек і Баконі, а також найбільше озеро Центральної Європи – Балатон. З півночі на південь протікає ріка Дунай. Виходу до моря Угорщина не має. Найвища вершина - Кекеш на півночі республіки (1015 м). Площа країни - 93 тис.км2. Культура угорців, як і мова якою угорці розмовляють, кардинально відрізняються від інших країн Європи. Ця своєрідність була і є джерелом гордості угорців вже більше ніж 1100 років.

Це країна:
- яка може похвалитися одним з найкрасивіших міст світу - Будапештом,- "перлиною Дунаю";
- де 2000-річні старі римські руїни і 400-річні турецькі пам'ятки можуть бути поруч;

- де найбільше в Центральній Європі озеро – Балатон – природний рай для своїх відвідувачів;
- де сотні цілющих мінеральних джерел фонтанами б'ють з глибин;
- де 22 виноробницькі регіони, вина яких задовільнять найвитонченіші смаки;
І є щось інше, що тримає туристів заручниками – легендарна угорська гостинність.

Населення

Близько 10,4 млн. осіб, в т.ч. угорці (мадяри) - 88%, цигани - 3%, німці - 2,5%, словаки, серби, хорвати, румуни.

Релігія

Католики - 67%, протестанти (в основному лютерани і кальвіністи) - 25%, юдеї.

Клімат

Угорщина розташована в центрі Європи, закрита горами від вітрів, що дмуть з Атлантичного океану і Середземного моря, має досить м'який помірно-континентальний клімат, відносно сухий. Літо – спекотне, зима – порівняно холодна. Середні температури в січні від 0 до -4°С, в липні – від +20 до +22,5 ° С. Спекотна погода починається з кінця квітня, осінь тривала і тепла. Угорщина отримує максимальну кількість годин сонячного світла в Європі. Сонце світить в Будапешті 2054 год. на рік, з яких 1526 год. припадає на період з квітня по вересень.

Час

Відстає від київського на 1год.

Офіційна мова

Угорська. В Угорщині говорять англійською, німецькою та російською мовами.

Кухня

Особливості національного характеру позначилися і на формуванні національної кухні. Угорська кухня – гостра, ситна, натуральна.
Навіть у приготуванні страв вітається природність. Багато традиційних угорських страв - знамениті гуляш і папрікаш, наприклад, в ідеалі готуються на відкритому повітрі і на відкритому вогні. Історія гуляшу і папрікашу пов'язана з особливим котлом, в якому ще з кочових часів угорці готували фантастичні рагу - гостру їжу з однієї страви, залежно від того, що було у них під рукою. Коли в XVIII ст. в угорську кухню вторглася нова приправа – паприка, тоді і з'явилися різновиди цієї страви. Головне, що треба знати - це м'ясна, ситна, висококалорійна їжа, а в нюансах треба розбиратися в процесі вживання.
Узагальнимо: угорці люблять супи й збірні страви «в одному горщику», люблять заправляти їжу борошном і сметаною, додають для смаку пекучий червоний перець, часто готують на свинячому жирі і вживають багато цибулі. З овочів улюбленими є помідори та солодкий перець. З борошняних страв в Угорщині популярні локшина з сиром, струдель (з яблуками, вишнями, сиром, маком), галушки та мамалига. Є чим потішити себе і ласунам: угорці роблять чудові шоколадні тістечка, дуже смачні торти. Одне з найулюбленіших ласощів – пюре з перетертих каштанів зі збитими вершками.

Вина Угорщини

І звичайно, не можна не сказати про угорські вина. Здавна Угорщина була країною виноробства. Перші виноградники розбили тут ще кельти і потім через римлян та інших стародавніх народів добра традиція виготовлення вишуканих і просто хороших вин настільки вкоренилася, що не була перервана навіть копитами татар, які витоптували виноградники або турками, яким коран забороняв цей напій.
Кадарка, божественні токайські вина, легендарне червоне вино «Егрі бікавер», що перекладається як «Бича кров з Егера» ... Легенди свідчать, що походження цього вина пов'язано з турецькою агресією. Угорські вояки були виключно відважні в боротьбі з поневолювачами, і серед турків пішла чутка, що перед боєм угорці п'ють свіжу бичачу кров, що надає їм невичерпну силу. Воїни дійсно пили, але не кров, а місцеве червоне вино, яке з тих пір і називається «Егрі бікавер».
Знамениті токайські вина переказ також пов'язує з визвольною війною з турками. Одного разу виноградарі Токайського передгір'я, змушені готуватися до бою з турками, відклали збір врожаю. Коли небезпека минула і люди повернулися до своєї роботи, то виявилося, що грона вражені цвіллю, але не звичайною, а тією, яка викликає процес благородного гниття. Досвід показав, що з такого винограду виходять унікальні за якістю вина. Так чи інакше, сьогодні це відомі на весь світ напої, що дають радість, збуджують любов, звеселяють серця.

Банки і обмін валюти

Офіційна грошова одиниця в Угорщині – форинт (1 фор. = 100 філерам). Монети по 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 форинтів. Обмін валюти рекомендується робити тільки в офіційних обмінних пунктах або в банках, а довідку про обмін валюти необхідно зберігати до виїзду з країни. Банки працюють у будні дні з 8.00 до 15.00, в п'ятницю більшість з них закривається о 13.00. Субота і неділя - вихідні. Можна скористатися автоматами для обміну валюти і численними банкоматами. Повсюдно приймаються кредитні картки і дорожні чеки провідних світових платіжних систем.

Сувеніри з Угорщини

Традиційні сувеніри - вироби народних умільців, кераміка, вишивка, ляльки в національному одязі, фарфор ручного розпису Херендского заводу і "Жолнаї", халашські мережива, антикваріат, угорська паприка, гусяча печінка, салямі "Pick", абрикосова і черешнева "палінки", вина .

Транспорт

Транспортне сполучення в Угорщині розвинене чудово. Практично в будь-який населений пункт можна дістатися громадським транспортом. Крім міжміських поїздів, в Угорщині діє мережа приміських електричок. У кожному місті країни є тролейбусні та автобусні маршрути.
Угорські поїзди досить комфортабельні і порівняно недорогі. Квитки другого класу коштують 1,5 долара за 50 км, 3,5 долари за 100 км, 6,5 доларів за 200 км і 11, 75 доларів за 500 км. Перший клас коштує на 50% дорожче.
Оренда автомашини можлива, якщо ви офіційно проживаєте на території країни (скажімо, в готелі), і вам виповнився 21 рік. Застава обійдеться приблизно в 300 доларів США. Крім цього, треба мати на увазі, що миготливий зелений сигнал світлофора за угорськими правилами прирівнюється до нашого жовтого. У Будапешті рекомендується користуватися громадським транспортом, так як рух в центрі Будапешта заборонено і штрафи за паркування дуже високі.

 

Таксі

Ситуація з таксі в Угорщині така: єдиних тарифів у країні немає, а бажаючих підробити приватним візництвом вистачає з надлишком. Тому таксист буде намагатися "зрубати по повній" з будь-якого іноземця, у зв'язку з чим рекомендується домовлятися про ціну заздалегідь. Також варто мати на увазі, що замовлення таксі по телефону обійдеться дешевше, ніж піймати машину в місті.
Солідною фірмою вважається колишнє держпідприємство Fo-Taxi (тел.1222-222) і Radio-Taxi (тел.3-777-777), де замовлення можна озвучити англійською мовою.

Метро

Будапештське метро складається з трьох ліній, що перетинаються в центрі міста на площі Деак. Жовта лінія (М1) в основному проходить під вулицею Андраші і курсує від площі Верешмарті до вулиці Мексікоі. Червона лінія (М2) проходить зі сходу міста на захід між площею Йорж Везейр і Південним вокзалом. Синя лінія (М3) проходить від Кебанья-Кішпешт до Уйпешта.
Інтервал руху поїздів залежить від часу доби - в години пік він становить близько 2-3 хвилини, а в окремі години може досягати і п'ятнадцяти хвилин. Час роботи підземного транспорту - з 4:30 до 23:00.

Трамвай

В столиці Угорщини прокладено більше тридцяти різних трамвайних маршрутів. Періодичність руху трамвайних вагонів - 5-10 хвилин.

Автобус, тролейбус

Автобусні та тролейбусні маршрути доповнюють трамвайну мережу і нараховують більше 200 маршрутів. Ті маршрути, номери яких позначені червоним кольором, є експресами і зупиняються не скрізь. Періодичність руху основних маршрутів, як і трамваїв - 5-10 хвилин.
У ранній і вечірній час доби рух усіх видів транспорту здійснюється строго за розкладом.

Митні правила

Дозволено безмитне вивезення особистих речей на суму не більше 100 тис. форинтів.

Для осіб старше 16 років - до 250 сигарет або 50 шт. сигар, або 250 г тютюну або комбінація зазначених тютюнових виробів вагою до 250 г, до 2 л вина та 1 л лікеро-горілчаних напоїв, до 1 л одеколону і 100 г духів.

На ввезення і вивіз антикваріату, творів мистецтва, виробів з золота та срібла необхідно мати спеціальний дозвіл.
  
Екстрені служби

Швидка допомога – 104.
Поліція – 107.
Пожежна охорона - 105.
Техдопомога Угорського автоклубу – 088.
Міжнародна служба допомоги – 112.

Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки

Будапешт є одним з найкрасивіших міст світу, з ажурними мостами, церквою Матьяша (ХIII ст.) на центральній площі, яка носить ім'я Святої Трійці, що стала місцем вінчання і усипальницею багатьох угорських королів, римськими стінами Аквінкума, Будайської фортецею. Поряд з нею розташована одна з головних визначних пам'яток Будайської фортеці – Рибацький бастіон. На самій вершині гори Геллерт (235 м) споруджена цитадель з 40-метровим Монументом Свободи біля її стін, а біля підніжжя гори стоїть одна з найзнаменитіших угорських купалень - "Рудаш", побудована на джерелі лікувальної термальної води.
У парку Варошлігет ("Міська гай") - купальня та водолікарня "Сечені" (поб.в 1913 р.), поряд з якою в 1896 р. був побудований ансамбль з 21 будівлі, що демонструє угорські архітектурні стилі від романської епохи до барокко. Він називається фортецею "Вайдахуняд". Серед основних музеїв столиці особливо виділяються Національний історичний музей Угорщини, Угорський художній музей і Угорський національний музей природної історії, а також палацовий комплекс із храмом у готичному стилі в Буді, будівля парламенту (1896 р.) у Пешті.
 
Угорщина – унікальна країна. Її тисячолітня історія тісно пов'язана з сучасною культурою. Величезний вплив на формування Угорщини, як держави, справила окупація країни турками, а пізніше влада Австрійської імперії. Тут поруч стоять католицькі собори, церкви і мечеті з руїнами фортець. В культурі та побуті угорців органічно поєднані схід і захід. В архітектурі Угорщини дивним чином об'єднані романський стиль і готика, барокко і модерн.

Угорщина – музична країна. З ім'ям країни пов'язані шедеври світової музичної спадщини. Завдяки особливій історії, що змішала в своїй чаші національні традиції давніх мадярів, західну культури Австрії та східні фарби Туреччини, Угорщина породила абсолютно новий музичний стиль, вплив якого простежується у творчості найвідоміших композиторів Європи: Гайдна, Бетховена, Шуберта і Брамса. Угорщина і сьогодні славиться своїми музичними і театральними фестивалями, які проходять тут повсюдно і в будь-яку пору року. Історія та традиції Угорщини знаходять своє відображення і в народних промислах. На прилавках сувенірних магазинів тут можна побачити унікальну вишивку, кераміку, вироби з кістки і дерева

Угорщина
Місцевий час:
02:53, 20.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = HUF
Литвин
Марія
менеджер напрямку
тел:+38 067 67 57 715 icq: 622820570
напрямки: Болгарія, Греція, Грузія, Єгипет, Кіпр, Туреччина, тури по Україні, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97