Ізраїль

Ізраїль

Коротка інформація

Земля трьох релігій, біблейська "Земля Обітована", батьківщина багатьох народів і цивілізацій, територія Ізраїлю і в наші дні привертає увагу мільйонів туристів своїми історичними пам'ятниками і змішенням культур. Цьому сприяють також унікальні природні умови Мертвого моря, десятки найсучасніших морських курортів побережжя Середземного і Червоного морів, а також колоритні ландшафти пустелі Негев або суворі Юдейські гори. Країна міфів і легенд. Тут збережено безліч культурних, історичних пам'яток, що прийшли ще з часу відліку років до нашої ери, які роблять відпочинок в Ізраїлі особливо привабливим для любителів історії. Ця держава обплетена таємницями і безліччю незвіданого. Тури в Ізраїль для багатьох стають метою життя і, якщо Вам надається така можливість, обов'язково приїжджайте сюди, в цю справді унікальну країну.

Опис країни

Столиця: Єрусалим (невизнана більшістю держав світу, більшість посольств - у Тель-Авіві)

Найбільше місто:Єрусалим

Офіційні мови:іврит, арабська

Площа:Загалом : 20 770 км²   , Води (%) : 2%

Валюта:Ізраїльський новий шекель (ILS)

Домен інтернету:il

Телефонний код: +972

Віза:9.02.2011 набув чинності договір про безвізовий режим (тип віз В2)

Місцеві звичаї і традиції

Субота - день відпочинку. Вона настає в п'ятницю після заходу сонця і завершується наступного дня після заходу сонця. Так само настають усі національні свята. По суботах і святах весь транспорт (крім таксі) припиняє свою роботу.

За єврейським релігійним законам свинину, зайчатину, краби та інші морепродукти їсти не можна.

В Ізраїлі чітко дотримуються каштура, тобто поділу продуктів на м'ясні і молочні.
Рекомендується обережно відноситися до традицій, вірувань і предметів релігійних культів Ізраїлю.

Свята та вихідні

У Державі Ізраїль широко на державному рівні, відзначаються тільки єврейські релігійні та національні свята.

За єврейським календарем, у якому рік починається у вересні-жовтні, відзначаються також і загальнодержавні свята. У зв'язку з цим, святкові дати зміщуються в певних межах рік від року. Також слід врахувати, що дати в єврейському календарі змінюються із заходом сонця. Серед офіційних свят варто особливо виділити такі:

Рош а'Шана (Еврейський Новий рік) - 05/09 - 05/10
Йом-Киппур (Судний день) - 14/09 - 14/10
Суккот - 19/09 - 19/10
Сімхат-Тора / Шміні Ацерет (Свято ра­дості Тори) – 26/09 – 26/10
Ханнука    - 27/11 – 27/12
Пурим    - 24/02 – 26/03
Песах (Еврейська Пасха) - 26/03 – 25/04
Йом а'Шоа (День пам’яті жертв Катастрофи европейського єврейства) — 07.04 — 07.05
День Незалежності Израїлю — 15/04 — 15/05
Шавуот (П’ятидесятниця) — 15/05 — 14/06

Митний контроль
Огляд всього багажу здійснюється на спеціальному обладнанні. При необхідності вас можуть попросити відкрити багаж.
В ізраїльських аеропортах діє `зелений коридор`, через який ідуть особи, які не мають при собі (і в супроводжуваному багажі) товари, що потребують декларування.
Ввезення і вивіз валюти в будь-якому вигляді не обмежений.
Турист може безмитно ввезти в країну:
200 шт. сигарет;
21 л міцних алкогольних напоїв;
22 л вина;
до 250 мл парфумів на людину;

подарунки загальною вартістю до 200 $. Також від податків звільняються такі товари, які мають невеликі габарити і виглядають вживаними: друкарські машинки, фотоапарати і кінокамери (за винятком відеокамер), радіоприймачі, магнітофони, біноклі, особисті ювелірні вироби, музичні інструменти , коляски для грудних дітей, спортивне спорядження та обладнання для кемпінгів, велосипеди та аналогічні приналежності туриста.
У випадку, якщо ви ввозите в Ізраїль відеокамеру, вам необхідно буде заповнити декларацію.

Категорично заборонено ввезення наркотиків, зброї та боєприпасів, рослин і тварин без спеціальних документів. Суворим є контроль за перевезенням предметів старовини і творів мистецтва, а також відеотехніки, комп'ютерів та інших носіїв інформації (декларуються і пропускаються тільки під заставу).
Ретельна перевірка безпеки в Ізраїлі - це звичайна процедура, що виконується з метою загального захисту.

Не рекомендується ввезення в країну речей, які прямо або побічно вказують на відвідування арабських держав. Зайві питання можуть викликати знайдені у вашому багажі журнал з ОАЕ або футболка з написом "I love Lebanon".
Антикварні вироби, виготовлені до 1700 р., визначаються як предмети ручної роботи, які можна вивозити з Ізраїлю тільки на підставі письмового дозволу директора Управління старожитностей. При цьому продажна ціна обкладається додатковим 10% податком на експорт.

Море

Пляж і пляжний інвентар
В основному в Ізраїлі всі пляжі є муніципальними. Однак, це зовсім не означає, що вони в поганому стані. Навпаки, місцеві муніципалітети пильно стежать за станом пляжів Ізраїлю.

Щодня пляж проходить очищення піску за допомогою спеціальної техніки.
Всі пляжі в Ізраїлі - безкоштовні. Кожен відвідувач має вільний доступ на пляж. Оплачуватися може тільки пляжний інвентар: парасолька, стілець, шезлонг і т.д.
Абсолютно неприпустима поява в оголеному чи напівоголеному `топлес` (тобто без верхньої частини купальника) вигляді.
На пляжі, як і в інших громадських місцях, не можна розпивати спиртні напої, включаючи пиво.
Корисні поради і додаткові умови

Алкоголь
Міцних напоїв ізраїльтяни вживають мало, в основному - вино.
У 2010 році прийнято закон, згідно з яким у кіосках, на заправках, продовольчих магазинах та аптеках Ізраїлю не можна купити спиртне з 23:00 до 6:00.

Оренда автотранспорту
Вимоги до водія:
- наявність водійських прав;
- вік від 21 року, в деяких прокатних компаніях - від 24 років;
- досвід водіння не менше 2 років;
- міжнародна пластикова карта.

Умови оренди:
- обмеження пробігу - 250 км на добу;
- орендар не повинен перетинати ізраїльський кордон, а також давати автомобіль або ключі будь-якій третій особі крім зареєстрованих водіїв;
- потрібно повернути автомобіль з повним баком.

Чайові
В Ізраїлі прийнято давати чайові - до 10% від вартості обслуговування, екскурсоводу - $ 3, таксистові - $ 2, обслуговуючому персоналу в готелі - $ 1.

Одяг
Якщо ви вирішили відвідати цю  країну в період з квітня по жовтень, жарку і суху пору року, досить узяти з собою легкий літній одяг, для вечора і гір треба захопити теплий светр. Для екскурсій потрібне міцне і зручне взуття. Період з листопада по березень буває дощовий і прохолодний, в цей час згодиться пальто, плащ або куртка. Декольтовані плаття тут не прийняті. У житлових приміщеннях ортодоксальних ревнителів іудаїзму чоловіки зобов'язані з'являтися в кіпі або капелюсі, а жінки в головній хустці і із закритими плечима і руками.

Ізраїль
Місцевий час:
23:04, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 7,359 ILS
Нич
Христина
менеджер напрямку
тел:+38 032 275 86 02
напрямки: дитячий відпочинок, тури по Україні, екскурсійні тури Європою, лікувальні та паломницькі тури, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97