Італія

Італія

Варто відвідати:
Коротка інформація
«Італія багатолика настільки, що враження про неї постійно змінюється у міру переїзду з однієї провінції в іншу, а там з міста в місто, з містечка в містечко». Вже саме слово «Італія», мабуть, володіє особливою магією і зачаровує нас з дитинства.
Опис країни
Cтолиця: Рим.

Географія: Держава на півдні Европи. Загальна площа 301 тис.кв.км. На півночі граничить з Швейцарією і Австрією, на сході із Словенією, на північному заході з Францією. Італії також належать острови Ельба, Сіцілія і Сардінія. Омивається 5 морями - Адріатичним, Іонічним, Середземним, Тірренським і Лігуріїйським.

Крупні міста: Рим, Мілан, Неаполь, Турін, Палермо, Генуя.

Крупні порти: Аугуста, Барі, Бріндізі, Генуя, Спеція, Ліворно, Мілаццо, Неаполь, Порто-Фокси, Порто-Торрес, Савоно, Салерно, Таранто, Трієст, Венеція.

Час: В Римі відстає від московського на 2 години.

Природно-кліматичні умови: Близько 80% території Італії займають гори, їх передгір'я і горби. На півночі підносяться Альпи з високогірним, сильно розчленованим рельєфом. Висота до 4807 м (м. Монблан, по-італійськи Монте-Бьянко). Південні схили Альп круто обриваються до родючої рівнини Паданськой. Велику частину Апеннінського півострова займають Апенніни (висота до 2914 м, р. Корно). На півдні країни вулкани, що діють (Етна, Везувій, Стромболі) і вимерлі, нерідкі землетруси. З Альп течуть багатоводні річки: По (найбільша в Італії), Адідже і ін., в Центральній і Південній Італії річки маловодні. Основні річки Апеннінського півострова - Арно і Тібр. У передгір'ях Альп багато крупних і глибоких озер (Гарда, Лаго-маджоре, Комо і ін.). Витягнутість території Італії з півночі на південь дає великі кліматичні відмінності між окремими районами - від помірно теплого клімату Паданськой рівнини (з жарким літом, але холодною і туманною взимку) до яскраво вираженого субтропічного в Сіцілії. Власне середземноморським є клімат півострівної і острівної Італії.

Північна Італія (Паданськая рівнина) має перехідний тип клімату від субтропічного до помірно континентальному. Проникненню теплих повітряних мас із заходу перешкоджають Приморські Альпи і Апенніни, тому тут переважає вплив холоднішого повітря з Адріатичного моря. Осенью активно утворюються циклони, взимку завжди випадає сніг, який може лежати декілька тижнів. Бувають і морози. З 600-1000 мм річних опадів половина доводиться на весну і літо із-за частих і сильних, часом навіть катастрофічних, літніх злив, що супроводяться грозами і градом. Повені бувають як навесні, так і літом.

Клімат Альп змінюється з висотою від помірно теплого до холодного. У горах сніг тримається декілька місяців, на вершинах лежить постійно. У Альпах части рясні снігопади, коли перевали стають непрохідними. Максимальну кількість опадів (3000 мм) отримують східні схили Західних Альп, що перехоплюють вологі вітри. Для району Трієста в зимовий час характерний сильний холодний вітер - бору, що обрушується з невисоких гір до моря.

Клімат півострівної і острівної Італії середземноморський. Над півостровом велику частину року (2/3 всі дні) відкрито ясне безхмарне небо, яке оспіване у віршах як «блакитне». На півдні Апеннінського півострова і на островах літо сухе і жарке, зима м'яка, тепла. Тут є райони, схильні до впливу сироко, - сухого і жаркого вітру з Сахари, що приносить з собою червонуватий пил і підвищення температури до 33-35 °C. На більшій частині країни переважають культурні ландшафти. Ліси займають св. 1/5 територій. Природна рослинність в нізкогорьях представлена чагарниками середземноморських чагарників (маквіс, гарига), ділянками дубових, каштанових і букових лісів, гаями піній і алеппськой сосни. Вище 1800 м в Альпах - субальпійські і альпійські луги, в Апеннінах - хвойні ліси і ділянки лугів. Національні парки - Стельвіо, Гран-парадізо, Абруццо, Калабрійський, Чирчео і др.; численні резервати і заповідники.

Державний лад: Парламентська республіка. Розділ держави - президент (обирається колегією вибірників у складі депутатів обох палат парламенту і 58 представників від регіонів на 7-річний термін). Законодавчий орган - двопалатний парламент (палата депутатів і сенат). Виконавчу владу очолює прем'єр-міністр - лідер партії, що отримала більшість на парламентських виборах.

Адміністративно-територіальне ділення: 20 адміністративних областей, що включають 94 провінції.

Населення: 94% населення складають італійці. Інші національності: німці (в області Трентіно-Альто-Адідже), французи (в області Валле-д'аоста), словенські (в області Трієсте-горіция). З часів Римської імперії існує єврейська община. У сучасній Італії проживає досить велике число біженців з країн третього світу, в основному араби і албанці. Поза Італією проживає св. 20 млн. італійців, в осн. у США і Західній Европе. Міське населення 67%. Щільність населення 192,5 чіл./км2.

Мова: Державний італійський. Англійський, французький і німецький майже у всьому бізнесі, пов'язаному з туризмом. Російську мову розуміють торговці сувенірів.

Релігія: Переважає католицька релігія (99%) на чолі з Татом - її центр Ватикан в Римі.

Економіка: Італія - високорозвинута країна. Займає по рівню економічного розвитку 6-е місце в світі. Пожвавлення економіки країни в кінці 1990-х років, посилення процесу європейської інтеграції, введення в обіг євро служать величезним стимулом подальшому розвитку малого і середнього бізнесу; виникають так звані кластери - спеціалізовані виробничі зони. Св. 2/5 промислового виробництва зосереджено на північному заході країни, в зоні «промислового трикутника» Милан-Турин-Генуя; південь залишається районом з відносно слабким промисловим розвитком і найбільш низьким рівнем життя. Відносно новим є розвиток промисловості на основі малого і середнього бізнесу в регіоні Центр-восток, лідирує область Венето. ВНП на душу нас. 19710 дол. (1999). Частка у ВВП (1996 %): торгівлі, фінансів і сфери послуг 36,9, промисловості 20,7, сільського господарства 2,9.

На о. Сіцілія, Паданськой рівнині і континентальному шельфі Адріатичного моря здобувають нафту (5,6 млн. т в 1996) і природний газ (20,0 млрд. м3), на Сардінії і в Тоскані - буре і кам'яне вугілля, поліметаллічеськие руді, піріти, на Сіцілії - сірку і калійні солі, мармур і граніт в Тоскані. Не дивлячись на здобич енергоносіїв, їх украй недостатньо і Італія сильно залежить від їх імпорту на 80%.

По виробництву стали (24,3 млн. т в 1996) і прокату країна займає 2-е місце в Західній Европе після Німеччини (у рр. Корнільяно, Пьомбіно, Баньолі і Таранто). На нафті (75 млн. т в 1995), що імпортується, і газі базується наймогутніша в Західній Европе нафтопереробна промисловість (Генуя, Неаполь, Венеція; Пріоло-меліллі на о. Сардінія і др). Провідні галузі промисловості - машинобудування і металообробка, хімічна і нафтохімічна, харчова і легка. Найбільш розвинені: автомобілебудування (1,3 млн. легкових автомобілів, національна компанія «Фіат », в т.ч. гоночні машини фірми «Феррарі », 0,8 млн. мотоциклів в 1996); суднобудування (Монфалькон, Трієст, Венеція, Генуя, Спеція, Неаполь); електротехнічна і електронна промисловість. Майже всі автомобільні заводи розташовані на півночі країни, головний концерн - «Фіат» з центром в Туріні. Італія - один з найбільших в світі виробників і експортерів холодильників (5,9 млн.) і пральних машин - 7 млн. в 1995 (Мілан і його передмістя, Рим, Неаполь). Виробництво персональних комп'ютерів, оргтехніки (фірма «Оліветті », р. Івреа). Головний район хімічної промисловості - Мілан і його оточення (в т.ч. виробництво автомобільних шин - фірма «Піреллі»), фармацевтичних товарів і ін. Значна частина нафтохімічних комбінатів розташовані в районах морських портів: Порто-маргера, Бріндізі, Джела, Неаполь, Кальярі.

Італія - один з найбільших в світі виробників бавовняних і шерстяних тканин, взуття, високоякісного готового одягу і трикотажу, меблів, ювелірних виробів, художнього скла і фаянсу. Текстильна промисловість базується переважно на півночі країни (обл. Пьемонт, Венеція, Тоскана). По випуску взуття (300 млн. пар в 1996) Італія займає 2-е місце в світі після Китаю, а по виробництву взуття на душу населення (5,2 пар) поступається тільки Португалії. Харчова промисловість спеціалізується на виробництві макаронів, сира, цукру-піску, оливкового масла, консервованих овочів і фруктів, соків, виноградних вин, тютюнових виробів.

У сільському господарстві використовується 37,9% територій країни, пасовища займають 15,4% (1994). Провідна галузь - рослинництво (ок. 60% сільськогосподарській продукції) спеціалізується на вирощуванні овочів і фруктів, оливок і винограду. Італія входить в першу п'ятірку найбільших світових виробників плодів, ягід, цитрусових і винограду (всього 17,5 млн. т в 1996), овочів і баштанних (13,6 млн. т). Разом з Францією країна є одним зі світових лідерів по збору винограду (9,5 млн. т в 1997, обл. Апулія, Венето, Сіцілія) і виробництву виноградних вин (св. 60 млн. гл в рік); по збору оливок (2,45 млн. т) і цитрусових в Західній Европе Італія поступається тільки Іспанії. Італія - найбільший виробник і практично єдиний експортер рису в Західній Европе.

Частка Італії в світовому експорті 4,8% (машини і устаткування - 42% вартостей, в т.ч. автомобілі, побутова електротехніка, промислове устаткування; нафтопродукти і хімікати, готовий одяг і взуття, сталевий прокат і труби, продукти харчування і др).

У сфері послуг Італії переважає туризм і банківська діяльність. Найважливішим джерелом доходів є туризм. Італію щорічно відвідують понад 50 млн. чіл. (практично стільки ж проживає в самій Італії). Местомом паломництва туристів є міста Рим, флоренція, Венеція, Мілан, численні замки, монастирі, морські і гірськолижні курорти. Розвивається "шопінговий туризм", що привертає оптових торговців продукцією малих і середніх підприємств, а також індивідуальних споживачів італійського взуття і одягу. Не менше значення має і банківська діяльність. Італія - батьківщина банків, в 67% її населених пунктів є банківські установи.

Валюта: З 1 січня 2002 р. вводиться Євро (Euro). До кінця 2012 р. національний банк обмінюватиме національні банкноти на євро безкоштовно, до 28 лютого 2002 року всі старі банкноти і монети також можна поміняти в будь-якому обмінному пункті (в більшості випадків також безкоштовно). Обмінний курс - 1 євро = 1936.27 італійських лір, зафіксований і змінюватися не буде. У обороті банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів.
Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: Безумовно Рим є одній з найкрупніших визначних пам'яток Італії і миру. У його межах розташовано місто-державу Ватикан, а також безцінні пам'ятники і ансамблі античності - Римський Форум, Віа Аппіа, Арка Септімія Півночі, Базіліка Емілія, Курія, Храм Антоніна і Фаустіни, Будинок Весталок, храм вести, Храм Ромула, Храм Кастора і Поллукса, Базіліка Максенция, Арка Тіта, Палатин, Домус Августана, Палаццо дєї Флаві, Стадіон-іподром, Колізей, Циркус Максимус (Чирко Массимо). Пам'ятники середньовіччя, Відродження і бароко - Катакомби, ранньохристиянські і середньовічні церкви, прикрашені прекрасними мозаїками, Площа Венеції, Площа Навона, Пантеон, Площа Іспанії, Капітолійський горб, Фонтану ді Треві, а також безліч інших визначних пам'яток, без яких неможливо уявити собі "Вічне Місто", - музей Боргезе, Палаццо Массимо алле Терме, Капітолійські музей, Палаццо Барберіні(Музей античного мистецтва), Церкви Св. Лаврентія (покровителя Риму), Санта Марія Маджоре, Св. Пракседи, Санта Кроче ін Джерусалемме, Капела Санта Санкторум, собор Св. Іоанна, собор Сан Паоло фуорі ле Мура (собор Св. Павла поза Стенами).

У Тіволі - Вілла Адріана(118 р. н.е.), Вілла д'есте(1550 р.), Вілла Грегоріана з прекрасним водопадом (висота ок. 160 м.), гротами і парком.

Мілан - Церква Сант-амброджо (IX-XV вв.), готичний собор (XIV-XIX вв.), замок Кастелло Сфорцесько(XVI ст.), монастир Санта-Мария делле Грацие (XV ст., в трапезній - розпис <Таємна вечеря> Леонардо да Вінчі), оперний театр "Ла Скеля".

Верона - Пьяцца Бра(I ст.) - арена, що є другий за величиною після римського Колізею, церква Сан Дзено(V ст.).

Флоренція - Санта Марія-дель-фьоре, дзвіниця Джотто і башта Синьорії (Палаццо Веккьо) середньовічної міської ратуші, Будівля Уффіци, Палац Барджелло, Палаццо Пітті - найграндіозніший палац флоренції, величезна кількість музеїв і парків.

Венеція - площа св. Марка, собор Палаццо Доджей, будівля Старих і Нових Прокурациі, бібліотека, Башта Годинника, канал "Каналі Грандові"(3800 м. завдовжки, а шириною до 70 м.), торгова вулиця Мерчерія.

Піза - Прато де Міраколі (Поле чудес), на якому підноситься Баптістерія, "падаюча башта" і кладовища "Кампосанто".

Італія славиться своїми морськими, озерними (оз. Альба, розташовано прямо в кратері вулкана, озеро Немі, Комо і ін.) і гірськолижними курортами(Борміо, Мурано і ін.), а також вулканами(Везувій, Етна) і численними нац. парками: Стельвіо, Калабрійський, Гран-парадізо, Абруццо, Чирчео і ін., численні резервати і заповідники.
Італія
Місцевий час:
22:05, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 29,809 EUR
Нич
Христина
менеджер напрямку
тел:+38 032 275 86 02
напрямки: дитячий відпочинок, тури по Україні, екскурсійні тури Європою, лікувальні та паломницькі тури, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97