Коста Ріка

Коста Ріка

Коротка інформація
Коста-Ріка - це країна-заповідник, де буйство дикої природи, оточене горами і океаном. Головні пам'ятки країни - національні парки, печери, водоспади, мальовничі долини, вулкани і пляжі з білим піском.
Опис країни

Важлива інформація про відпочинок на Коста - Ріці

Митниця
Ввозити і вивозити іноземну та національну валюту можна без обмежень, але декларувати необхідно обов'язково.
На одного туриста дозволено ввозити без додаткової оплати 400 сигарет або 50 сигар або 500 грамів тютюну. Можна також ввозити 3 літри міцних спиртних напоїв, а духи, одяг і взуття в межах особистих потреб.
Не можна ввозити фрукти, овочі, цілі рослини, живці та насіння, овочеві та м'ясопродукти, зброю, наркотики і порнографію.
Ліки ввозити можна тільки за призначенням лікаря або за наявності медкартки туриста.
Вивозити не можна антикваріат, археологічні цінності, рідкісних тварин і птахів, а також їхні шкури і опудала.

Гроші
У Коста-Ріці ходить спеціальна грошова одиниця - колон. В 1 колоні - 100 сантимів, за 1 долар дають 570 колонів, за 1 євро - 820 колонів.
Поміняти гроші можна в аеропорту, банках або обмінних пунктах, готелях. Кращий курс - у банках, які працюють з 8.30-9.00 до 15.00-17.00, в робочі дні, у суботу з 9.00 до 14.00, а в неділю закриті. Найкраще брати з собою долари США, їх навіть без обміну беруть в ресторанах і магазинах. Але ось решту дають в місцевій валюті, так що курс є невигідним.
Кредитки і Тревел чеки приймають у великих магазинах і готелях, доларові чеки брати вигідніше.

На чому їздити
Про залізничні подорожі країною можна забути, тільки 90 кілометрів шляху від Сан-Хосе до Кальдери обслуговуються поїздом для туристів і домогтися більшого вдасться тільки місцевим жителям.
Їздити по країні можна або автобусами, або орендованими машинами, або літати літаком.
У містах зручно переміщатися на маршрутках чи ловити таксі, які обладнані лічильниками.
Взяти машину в оренду можна, якщо є міжнародні водійські права, стаж водіння більше 2 років, водій старше 21 року і є кредитна карта. Страховку оформляють обов'язково.

Чого не варто робити
У Коста-Ріку намагаються не пускати хіпі. Так що при подачі документів на візу і на паспортному контролі слід вдягнутися традиційно-офісно.
Не можна ходити без посвідчення особи, паспорт або інший документ за законом кожна людина в Коста-Ріці повинен мати при собі.
Не варто пити водопровідну воду або воду з колодязів, безпечна тільки бутильована.
Корисна інформація
Чайові складають 10% від рахунку.
Всі покажчики на дорогах - тільки іспанською.

Міста, цікаві місця і музеї

Незважаючи на маленьку територію, Коста-Ріка має все, що можна мати в раю. Столиця Сан-Хосе - стартове місце для ознайомлення з країною, так як розташована в центрі, де перетинаються всі автобусні лінії. Хоча Сан-Хосе не самий гарне місто в світі, але воно безпечний і може запропонувати туристам багато розваг. Наприклад, величезний інтерес викликає дитячий музей, де можна все чіпати, тягнути, кидати і бавитися як у дитинстві.
У Коста-Ріці існує величезна кількість національних парків на будь-який смак. Наприклад, Ломас Барбудал цікавий для ентомологів, Кахуіта, Гандока-Манзанілло і Барра дель Колорадо на Атлантичному узбережжі і парки Кабо Бланко і Баллена на Тихоокеанському узбережжі славляться своїми пляжами і природними ландшафтами. Серед інших відомих місць - парк Ла-Амістад, підземний парк Барра-Онда, лісовий заповідник Каньо-Негро. У горах на північний захід від Сан-Хосе розташований національний парк Монтеверде, який часто називають хмарним лісом, так як вологу він отримує не з дощів, а з хмар. Тут ростуть близько 2500 видів рослин, в числі яких білі і лілові орхідеї. Один з найпопулярніших парків - парк Мануель Антоніо –ідеальне місце для плавання і рибалки. Тут водяться ігуани, червоні краби, мавпи-стрибуни та ящірки. У Коста-Ріці гірські пейзажі і реліктові рослини залишилися майже такими ж, як і мільйон років тому, Невипадково Стівен Спілберг знімав «Парк Юрського Періоду» саме в Коста-Ріці. На місці зйомок фільму, серед джунглів розташовані каучукові скульптури різних видів динозаврів.

Велика частина кордонів Коста-Ріки, близько 65%, проходить по береговій лінії. Коста-Ріка має одні з найкрасивіших та ідилічних пляжів в світі. Так, в деякому сенсі, країна подібна на великий тропічний острів. Пунта Ува і Мансанільо - два найбільш іскристі дорогоцінні камені берегової лінії Коста-Ріки. Високі кокосові пальми вирівнюють берег, забезпечуючи тінь для тих, хто любить проводити весь день на пляжі, бірюзова вода з кораловими рифами зазвичай спокійна і добра для плавання.


Село Тортугеро - це маленьке зібрання простуватих дерев'яних халуп на вузькій смужці землі між Карибським морем і щільним лабіринтом джунглів. Тортугеро часто називають Венецією Коста-Ріки, але фактично воно має більше спільного з південноамериканською Амазонкою. На пляжах Тортугеро з червня по жовтень відкладають яйця морські зелені черепахи, що приваблює безліч туристів.

Деякі з основних гірських пасм країни є вулканічними і відкриті для відвідування туристів. Наприклад, молодий вулкан Ареналь в північно-західній області Коста-Ріки притягує тисячі відвідувачів щороку своїми постійними потоками червоної гарячої лави, яка осяває околиці.

Півострів Оса - найвіддаленіша і біологічно багата область Коста-Ріки. Національний Парк Корковадо - найбільший, який залишається незайманим, тропічний ліс в Центральній Америці, де водяться ягуари і крокодили. Він займає більшу частину півострова і є батьківщиною більше ніж 400 різновидів птахів і більше ніж ста різновидів амфібій і ссавців.

Наявність такої кількості національних парків і заповідників не дивує, адже економіка країни майже цілком залежить від туристичного бізнесу.
Останнім часом тут більше уваги приділяється не пляжного відпочинму, а екотуризму, який стає все більш популярний.

Коста Ріка
Місцевий час:
14:57, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = CRC
Сивуляк
Назар
менеджер напрямку
тел:+380322437722 skype: advokat_75
напрямки: міжнародний туризм, відпочинок в Україні, групові тури, корпоративний туризм, оренда транспорту
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97