Латвія

Латвія

Коротка інформація
Латвія - це ідеальна країна для подорожей. Це зелена країна, де з широко розкинулися лісий незаймана природа. Це країна з піщаними пляжами, які знаходяться на відстані витягнутої руки від міст з їх історичними та культурними традиціями, багатою архітектурою і цікавими пам'ятками. Країна, де можна поєднати спокійний відпочинок у селах, зелений туризм, відпочинок на SPA курортах, динамічний відпочинок в сучасному місті, і все це на невеликих відстанях один від одного.
Опис країни
Cтолиця: Рига.

Географія: Держава на північному сході Европи. На півночі граничить з Естонією, на сході з Росією, на півдні з Білоруссю і Литвою. На заході омивається Балтійським морем. Загальна площа 64,5 тис.кв.км.

Крупні міста: Рига, Юрмала, Лієпая, Даугавпілс, Вентспілс, Кемері, Балдоне, Елгава і ін.

Природа: Низовинна рівнина, на заході і сході що покривається горбами: у центральній частині - Відземськая піднесеність (висота до 311 м над рівнем морить), на заході Курземськая піднесеність, на сході - Латгальськая. Головна річка - Даугава (Західна Двіна); багато озер. 1/3 території займають ліси: національний парк Гауя, заповідники Гріні, Моріцсала, Слітере і ін.

Клімат: Клімат перехідний від морського до континентального. Середні температури січня від +2 З до +7 З, липня від +16 З до +18 С. Осадков випадає 500-800 мм в рік, переважно взимку.

Державний лад: Латвія - парламентська республіка. Розділ держави - президент, обирається парламентом. Розділ виконавчої влади - прем'єр-міністр, законодавчий орган - однопалатний сейм, що обирається строком на 4 роки тільки особами, що мають громадянство.

Адміністративно-територіальне ділення: 26 районів і 7 муніципалітетів.

Населення: Близько 2,65 млн. чоловік. Більшість складають латиші (52%), потім росіяни (34%), білоруси (4,5%), українці, поляки і ін. Міське населення 71,1% (2002). Щільність населення 36,4 чіл./км2. Більшість сільських жителів - латиші; у крупних містах, особливо в Ризі, переважають слов'яни. Після оголошення незалежності для росіян і ін. нелатишей введена особлива категорія - неграждане (це понад 550 тис. жителів).

Мова: латиський (державний), російський.

Релігія: Більшість населення - протестанти (лютерани) і католики (на сході країни). Є також російська православна меншина.

Економіка: ВНП на душу населення складає 2470 дол. (1999). Основа латвійської промисловості - машинобудування і металообробка. В основному випускаються трудомісткі товари, що вимагають невеликих витрат сировини і значних витрат трудоресурсов: радіоелектронна і наукова апаратура.. Важка індустрія представлена підприємствами суднобудування, важкого машинобудування (рухомий залізничний склад, трамваї), електродвигуни, дизельні двигуни, сільськогосподарське устаткування. Продукція легкої промисловості: тканини, одяг, взуття експортується за рубіж. У Латвії діє багато підприємств харчової промисловості. Проводиться косметика і парфюмерія («Дзінтарс»).

Латвія володіє добре розвиненою інфраструктурою. З початку 1990-х років країна спеціалізувалася на реекспорті російської сировини через свої морські порти.

Сільське господарство спеціалізується на м'ясомолочному тваринництві. Серед зернових культур найбільшого поширення набуло жито.

Валюта: Латвійський лат(Ls), рівний 100 сантимам. Як національна грошова одиниця суверенної республіки був відновлений в березні 1993 року. У обігу купюри гідністю в 1, 2, 10, 20, 50, 100 і 500 латів.
Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: Латвія - країна що заслужено гордиться своїми давніми туристичними традиціями. Окрім народних традицій, що дбайливо зберігаються, і шедеврів архітектури латвійських міст, є ще тепле побережжя Балтійського моря, десятки сучасних курортів, майже півсотні старих замків, знаменитий янтар, сотні озер і мінеральних джерел, а також багато сотень квадратних кілометрів живописних ландшафтів. Райони долини річки Гауя, береги Даугави і Салаца, Відземськоє і Курземськоє побережжя Ризької затоки, околиці селищ Ерглі і Вецпієбалги, "гори" Гайзінькалнс і Саулеськалнс, околиці міст Тукумс і Талса, стародавні міста Цесис і Кулдіга, живописні озера Еша і Резнас - все це складає неповторне "Намисто Балтіки", що додає країні неповторну зовнішність.

Рига - головна визначна пам'ятка цієї країни. Столиця була заснована в 1201 р. лицарями Лівонського Ордена, хоча люди в цих краях жили ще з раннього неоліту. Місто багатої історії і культури, справжній пам'ятник архітектури просто неба, центр народної музичної творчості і майданчик для проведення сотень ярмарків і фестивалів, Рига по праву входить в список один з найкрасивіших міст Европи. За основну визначну пам'ятку Риги вважається невеликий район Векріга ("Стара Рига") з десятками старих будівель, серед яких найцікавіші будівлі Малої і Великої гільдії (XIX ст.) з розкішним розписом, "Котячий будинок" (1910 р.) з фігурками двох котів на шпилях башт, палац Петра Першого, останній бастіон старої міської кріпосної стіни - Пулверторніс (Порохова башта, XIII ст.), будівлі Яковльовських казарм (XVIII ст.), Звієдру Варті (Шведські ворота, 1689 р.) в башті Рамера, церква Св. Якова (XIII ст.), резиденція президента Латвійської Республіки - Рігас Пілс (Ризький замок, 1330 р.), знамениті будівлі Тріс Брали (Три Брати, XV-XVIII вв.), церква Богоматері Скорботною (1764 р.), англіканська церква Рятівника (1733 р.), Ратушна площа із статуєю покровителя міста - Св. Роланда, Будинок "Чорноголових" (XIV ст.) напроти Ратуші, Православний Різдвяний кафедральний собор, будинок Менцендорфа (XVII ст.) з Музеєм побуту Риги XVII-XVIII вв., церква Св. Петра (XII-XIII вв.) з 137-метровою баштою і храм Св. Іоанна (XV-XVI вв.), двір Конвенту (Конвенту сету, XV ст.) і Янов двір (Яня сету) з фрагментом міської кріпосної стіни, Пам'ятник Свободи (30-і рр. XX ст.), а також цілий ряд середньовічних споруд на вулиці Трокшню, найвужча вулиця Риги - Розена, удома в стилі модерну на вулиці Альберта і живописна вулиця Калькю.

Символом міста є знаменитий собор (1211 р.) Домський з одним з найбільших в світі органом (1884 р.). Також цікаві сад Вієстура зі встановленими на честь перемоги Росії над Наполеоном Александровськимі комірами біля входу, а також будівля Національної опери (1863 р.), розташований в аеростатних ангарах часів Першої світової війни Ризький центральний ринок, комплекс відпочинку Лідо, аквапарк "Акваландія" і парк уздовж міського каналу. У місті безліч цікавих музеїв, серед яких найцікавіші Військовий музей в будівлі Порохової башти, Архітектурний музей в будівлі "Трьох Братів", Музей зарубіжного мистецтва, Історичний Музей Латвії і Музей літератури, театру і музики в Ризькому замку, Музей історії Риги і мореплавання, Латиський Музей Медицини, Музей культури "Даудері", Музей природи, Музей спорту, єдиний в країнах балтії Музей фарфору, Музей фотографії, Державна Художня Галерея Латвії, Музей декоративно-прикладного мистецтва в будівлі колишньої церкви Св. Георгия (1204 р.), Mузей театру, синагога і міський Єврейський музей в передмісті Маськавас (тут під час гитлеровськрй окупациі було гетто), Автомобільний Музей Риги ("Мотор-музей"), Музей залізниці, Музей воскових фігур, Ризький музей кіно і відкритий Латиський Етнографічний Музей на березі озера Югла із зборами будівель зі всієї країни - від дерев'яних церков до вітряних млинів XVI-XIX сторіч.

У місті і навколо нього безліч сучасних спортивних споруд, бальнеологічний і грязьовий курорт Балдоне з живописним парком, а в Рундале (у 77 км. на південь від Риги) розташований знаменитий парк і палац герцогів Курляндських роботи Растреллі. Невелике містечко Бауська (65 км. на південь від Риги) відоме завдяки своїй фортеці, церкві Св. Духу (XVI ст.) і палацу Межотне (XVII ст., 10 км. на захід від Бауська).

Не меншу популярність, чим столиця, має балтійський курорт Юрмала, що протягнувся на 32 км. уздовж Ризької затоки цілою низкою курортів і санаторіїв. Здоровий клімат, прохолодне море, дюни і сосни, безліч тенісних кортів і басейнів (в т.ч. відомі парки водних розваг "Акваландія" і "Німо"), музеїв і виставкових залів, розважальних закладів і ресторанів, а також відмінна рибалка, принесли цьому району заслужену на славу "курортного серця" Латвії. У районі Лієлупе цікаві літня резиденція посла Росії в Латвії і ультрасучасний Будинок фон Геркана. У Булдрі - Дендрологічний парк і безліч старих будинків. У Дзінтарі - дерев'яна купальня Максимовича (1906 р.), житлові будинки оригінальної архітектури на проспекті Дзінтару і знаменитий концертний зал "Дзінтарі" (1936 р.). У Майорі - маєток фон Фріксов і живописна вулиця Юрас із старими будинками. У Дубулти варто ознайомитися з санаторієм "Марієнбад", лютеранською церквою, гімназією (1909 р.) і будівлею банку (1911 р.) оригінальної архітектури. Яундубулти відомий як місце роботи поета і драматурга Яніса Райніса, зараз тут знаходиться музей-дача, присвячена його творчості. У Меллужі - житлова будівля в стилі романтизму на проспекті Стрелнієку, будинок в стилі модерну на вулиці Пукю і одноповерховий "сімейний будиночок" на проспекті Меллужу. Асарі славиться своєю полуницею, а також колоритними старими будинками на вулицях Аріяс і Меллужу. У Кемері цікаві живописний парк (XIX ст.), "Білий дім" (готель "Кемері", 1936 р.) і лютеранська церква (1897 р.). Ну і, звичайно, - янтар, пляжі, реабілітаційні центри, екскурсії і так далі Юрмала граничить з національним парком "Кемері", тому екологічний туризм набуває тут всього більшого поширення.

Район Курземе - одна з чотирьох історичних областей Латвії, розташована в західній частині країни. Вентспілс лежить на побережжі Балтійського моря в 180 км. від столиці. Крупний промисловий і торговий центр, він вмудрився зберегти і свою неповторну особу, і чистоту своїх пляжів. Заслуговують на увагу обгороджений молами зі встановленим на околиці південного молу маяком (1814 р., моли самі по собі служать місцями для прогулянок і відпочинку) Вентспілсський порт, Олімпійський спорткомплекс, один з кращих в Східній Европе дитячий парк розваг (40 майданчиків!), Вентспілсський замокнув (XIII ст.) з унікальним музеєм, оригінальні фонтани, стара житлова будівля міста - Остгалс (1646 р.), Приморський парк (площа - 21 га.) з Музеєм рибальства і мореплавання просто неба, аквапарк з трьома басейнами і різними водними атракціонами, "трикутник кафе" на вулиці Лієла і десятки розважальних закладів. Недалеко від міста, в Угале, знаходиться приходська церква (XVIII ст.) із старим органом в країні.

Лієпая відома з 1253 року, а з 1625 року вже отримала статус міста. Зараз це третє по величині місто в Латвії, спеціальна економічна зона і торговий порт, що швидко розвивається. Цікаві пішохідна вулиця Тіргоню, церква Св. Ганни (1508 р.), церква (1742-1758 рр.) Троїцкая з одним з найбільших органів миру, концертний зал просто неба "Пут, вєїні!" ("Вій, вітерець!"), Свято Никольський Військово-морський собор, величезний Льодовий манеж і ін. У Лієпає прекрасний піщаний пляж, найбільший в Латвії парк, - Приморський, в якому виростає більше 170 різних видів рослин, а також більше 200 дерев'яних будинків XVIII століття, серед яких виділяються будиночки Петра I і Карла XII.

У Кулдіга (вперше згадується в документах 1242 р.) цікаві "Кам'яний міст" (1874 р.) через річку Венту, палац Едоле (XIII ст.), руїни фортеці (2,5 км. на північ від міста) і водопад "Вента Румба" на річки Вента - найширший в Европе (ширина 275 м. при висоті всього 2 м.). У Талси - середньовічний замок Дундага (XIII ст.) і знаменита "статуя крокодила", присвячена Арвідасу фон Блюменфельдсу. Також великою популярністю користуються екскурсія по долинах річок Абави і Венти, замокнув Яунмоку (1901 р.) з Музеєм лісу недалеко від Тукумса, а також городки Кандава і Сабіле, що славляться своїми виноградниками.

Завдяки родючим землям регіон Земгале називають "латвійською житницею", а тому тут активно розвивається сільський туризм, панує екологічно чиста обстановка і якийсь, що буквально реально відчувається, спокій. Елгава (стародавня Мітава) була колись столицею Курляндського герцогства. Зараз це красиве і спокійне місто, швидко поновлююче наслідки руйнувань часів Другої світової війни. Серед визначних пам'яток міста варто відзначити Елгавський палац (1737-1740 рр., зараз тут розташований Латвійський сільськогосподарський університет), старий учбовий заклад в Латвії - Академію Петріна (XVIII ст.), храм Св. Сімеона, лютеранську церкву Св. Ганни і віллу Медем (1818 р.).

Історичний район Відземе розташований на північний схід від Риги. Тут протягнулося прекрасне узмор'я Відземськоє. У Саласпілсе цікавий Національний ботанічний сад і меморіал концентраційного табору "Саласпілс". Острів Довше славиться своїм природним парком (1776 р.) і Музеєм Даугави в житлових приміщеннях Долеського маєтку. Курорт Сигулда - "латвійська Швейцарія" і одне з найбільш відвідуваних міст Латвії. Місто відоме завдяки своєму Національному парку, руїнам Сигулдського замку, стародавньому замку Турайда (XIII ст.), садибою князя Кропоткина (XIX ст.) з Турайдськой лютеранською церквою (XVIII ст.), парку скульптури, а також приголомшливою природою долини річки Гауї. У Сигулде також розташована одна з самих кращих бобслейних трас миру і навіть гірськолижний центр. В околицях міста привабливі маєток і замок Біріні (1860 р.), палац Ігате (1880 р.), старовинне поселення на озері Арайши і розвалини Арайшського замку (XIV-XVII вв.).

Одне з найчарівніших міст цього регіону - Цесис, лежачий в північній частині Відземськой піднесеності, в 38 км. від Сигулди. У це стародавнє місто (засноване в 1207 р.) приїжджають, щоб оглянути городище "Рієксту каліс" ("Горіхова гора") із залишками старовинних зміцнень на вулицях Вальню і Паласта, знаменитий Цесисський замокнув (1237-1561 р.), до 1561 р. що служив резиденцією магістрів Лівонського ордена, "Новий замок" маєтку графа Сиверса (1777-1878 рр., зараз тут розміщений Цесисський історичний музей), Палацовий парк (заснований в 1812 р.), церква Св. Іоанна (1283 р.) з прекрасним органом і старовинним сонячним годинником, а також головний монумент міста - Пам'ятник Перемоги (1924-1998 рр.). Околиці міста - одне з найживописніших місць в Латвії, та що до того ж ще і має виходи цілющих мінеральних вод, тому тут розташована безліч санаторіїв.

У Алуксне (колишній Марієнбург - батьківщина російської імператриці Екатерін I) знаходиться чудовий парк (XVIII-XIX вв.), розвалини замку (XIV ст.), Музей "Біблії Глюка", маєток і мавзолей Фітінгхоф (зараз в маєтку розташовується невеликий краєзнавчий музей), вали старовинних зміцнень на горбах навколо міста, лютеранська церква (XVIII ст.), прекрасні також одне з найбільших в Латвії озеро Алуксне і приміські ландшафти. Між Алуксне і Гулбене тягнеться ще одна місцева визначна пам'ятка і предмет особливої гордості місцевих жителів - остання пасажирська вузькоколійка в Латвії. У Стамерьена цікавий "новий" замок (1908 р.). Одін з найкрасивіших в країні, Цесвайнський палац (1890 р.) розташований між Гулбене і Мадоной і сильно постраждав від пожежі. Дуже живописний оточений ландшафтним парком палац в Юмурда і центрі відпочинку "Маєток Юмурда". Улюблені туристами і живописні прикордонні з Естонією райони Відземе, з сотнями невеликих живописних хуторів і пасторальними пейзажами.

Регіон Латгале (Латгалія) цікавий самобутнім населенням, унікальною природою і бурхливою історією. Даугавпілс, другий за величиною місто Латвії, лежить в 230 км. від столиці, поблизу меж з Білорусією, Литвою і Росією. Це крупний промисловий і транспортний центр країни, що зберіг, проте, і своє історичне ядро, і свою прекрасну природу. За основні визначні пам'ятки міста вважаються фортеця (1813-1878 рр.) Даугавпілсськая, церква Петра і Павла (1848 р.), Борісоглебськая церква (1904 р., найбільший православний храм в Литві), природний парк Даугавас Локи, живописне озеро (417,9 га) і прекрасні соснові ліси в його околицях Стропськоє. У районі Межциемс активно використовуються лікувальні властивості хлорідних мінеральних вод і лікувальних грязей, а кількість річок і озер, придатних для відпочинку, просто величезно. На схід від Даугавпілса лежить Краслава, знаменита своїм Краславським костьолом (Латгале вважається за центр католицизму Латвії). У Алгоне знаходиться унікальна католицька базіліка (1699-1800 рр.) і монастир (XVIII ст.), що розкинувся навколо неї, що зведені навколо чудодійного джерела і є одним з найважливіших центрів паломництва в країні. Латгальський культурно-історичний музей працює в Резекне. А сотні і сотні річок і озер Латгале надають всі умови для активного відпочинку на лоні природи.
Латвія
Місцевий час:
03:23, 20.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = LVL
Нич
Христина
менеджер напрямку
тел:+38 032 275 86 02
напрямки: дитячий відпочинок, тури по Україні, екскурсійні тури Європою, лікувальні та паломницькі тури, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97