Мальта

Мальта

Опис країни
Cтолиця: Валлетта.

Географія: Мальтійський архіпелаг, що складається з островів Мальта, Гоцо і Коміно, розташований в самому центрі Середземного моря, на відстані біля 90 км. на південь від Сицилії і 230 км. від північноафриканського узбережжя. Загальна площа складає 316 км.' (Мальта 246 км. кв, Гоцо 67 км.кв. і Коміно 2,7 км.кв.). Довжина Мальти біля 27 км. (від південно-східної до північнозахідної точки), найбільша протяжність зі сходу на захід 14,5 км. Гоцо має довжину 14,5 км. і ширину 7,2 км. На Мальті немає ні річок, ні гір. Розорані терасами на схилах горбів поля, що розділяються один від одного кам'яними огорожами, є найхарактернішою особливістю мальтійського ландшафту.

Крупні міста: Сліма, Рабат.

Природа: найкрупніший острів архіпелагу - Мальта. Острівці Філфа, Комінотто і Св. Павла - нежилі. Велика частина о. Мальта - вапнякові плато заввишки до 240 м, з карстовими формами рельєфу. Постійних річок немає, мізерні осідання швидко випаровуються або йдуть в карстові порожнечі, тому на Мальті відчувається брак прісної води. Рослинність за тисячоліття сильно змінена людиною. Схили гір розорані терасами. На вільних землях - типова середземноморська чагарникова рослинність, зустрічаються окремі групи пінії. Тваринний світ суші бідний, тоді як в прибережні води рясніють життям. Під час перельотів на островах зупиняються багато видів півчих птахів. Резерват Гадіра.

Клімат: М'який і сухий клімат Мальти (середньорічна температура 19° ) привертає велику кількість туристів.

Державний лад: Розділ держави - президент. Законодавчий орган - Палата представників (однопалатний парламент). Виконавча влада здійснюється урядом на чолі з прем'єр-міністром.

Адміністративно-територіальне ділення: 6 районів.

Населення: Чисельність населення 400,42 тис чоловік (2003). Мальта - одна з найщільніше населених країн Европи (щільність населення 1267,2 чіл. на км2). Біля 80% населення країни живе на о. Мальта. 95,7% населення - мальтійці, 2,1% - англійці.

Мова: Офіційні - мальтійська (діалект арабського із запозиченнями з італійського) та англійська. Також використовується італійська.

Релігія: Більшість віруючих - католики (93,4%). Релігія сильно впливає на всі сторони життя населення.

Валюта: Грошова одиниця - Мальтійська ліра, в 1 лірі - 100 центів .


Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: Серед визначних пам'яток Валлетти - резиденція губернатора - колишній палац Великого магістра лицарів Св. Іоанна Єрусалимського (відомих також як Мальтійські лицарі) і собор, в якому знаходяться гробниці лицарів.

Кухня: Як і все решта на Мальті, мальтійська кухня відрізняється своєю чистотою і простотою. Вона бере свої традиції від селянського і рибальського столу Кінцеве ж першокласні готелі подають також і страви "нової кухні" та інші інтернаціональні вишуканості. Проте варто запитати себе, чи не більше відповідає мальтійським враженням проста страва в одному з нехитрих рибних ресторанів рибальських сіл, чим вечеря при свічках в елегантному готельному ресторані. Разом з рибою в мальтійській кухні популярний кролик в самих різних варіаціях (по-мальтійськи "фенек"). Звичайно ж, можна замовити будь-які ласощі італійської і середземноморської кухні. І провина, рівних яких завдяки особливим кліматичним умовам потрібно ще пошукати! Неможливо не згадати смачний хрусткий мальтійський хліб, що викликає захоплення навіть у розпещених німецьких цінителів.

Розваги: за Центри розваг на Мальті вважаються Сент Джуліані і Пачевіль, що граничить з ним. Тут розташована більшість дискотек, барів і нічних клубів; народу тьма, музика звучить до ранку. Всього на Мальті понад тридцять дискотек і приблизно стільки ж нічних барів. Дуже популярний диско-бар в латиноамериканському стилі Fuego; у великому двоповерховому барі Havana зазвичай звучать ритм-енд-блюз і реп (не дивлячись на назву, дизайн бару витриманий в африканському стилі). Багатьох любителів потанцювати приваблюють бари Empire, Footloose, Bamboo, Insomnia, Places (house music), Best in Town (караоке), Roots Bar...

У Рабаті (Rabat) знаходяться дискотеки Tattingers і Gianpula. Tattingers орієнтується на любителів потанцювати під rave і techno, а в Gianpula, розташованою на відкритому повітрі під великими тентами, звучить танцювальний pop.  Останніми роками все голосніше (і краще) звучить мальтійська доля. На Мальті близько 10 рок-груп міжнародного рівня. Серед них виділяються Bean Growers і Sream Daisy. Рок-музиканти виступають в рок-клубах і таких місцях як Rock Cafe, The Alley, Bj’s. До місць розваг на Мальті відноситься і місто Буджібба з численними барами і ресторанами. Недавно там відкрилася дискотека Budda Tibet. Є три дискотеки і на Гозо: La Grotta і Paradise в Шленді на півдні острова, і на півночі - в Марсальфорне - The Rock.
Мальта
Місцевий час:
09:18, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 29,809 EUR
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97