Мексика

Мексика

Коротка інформація
Чудова природа, прекрасні пляжі і сніжні вулкани, багатюща історія з археологічними пам'ятками ацтеків і майа, колоніальними палацами, безліч райських куточків, які приваблюють туристів теплотою ласкавих хвиль і привітних мешканців, і вся ця пишність при відносно невисоких цінах на товари і послуги, особливо в провінції – все це сучасна Мексика.
Опис країни
Географія

Мексиканські Сполучені Штати – держава в Північній Америці, що межує на півночі з США, на південному сході – з Белізом і Гватемалою, омивається водами Каліфорнійської затоки (Тихого океану), Мексиканської затоки і Карибського моря. Мексиці належить ряд островів у Тихому океані і Карибському морі. Велика частина країни зайнята хребтами Мексиканського нагір'я, Сьєрра-Мадре і Поперечної (вулканічної) Сьєрри з безліччю діючих вулканів (близько 350), в т. ч. Орісаба (5700 м) – найвища точка країни, Попокатепетль (5452 м.) та ін. Вулканічна активність досить висока, також часті землетруси.

Державний устрій

Мексиканські Сполучені Штати – федеративна республіка, що складається з 31 штату і федерального столичного округу. Главою держави і уряду є президент, що обирається на шість років. Вищий законодавчий орган – конгрес, який складається з сенату (термін повноважень 6 років) і палати депутатів (3 роки).

Столиця – Мехіко (20 млн. чол.) – найбільше місто Землі.

Населення98,846 млн чол. (2001р.)

Клімат

Клімат – тропічний, на узбережжі – субтропічний. Сезон дощів – з травня по жовтень. У січні середня температура змінюється від +10°С на північному заході до +25°С на півдні. Літо тільки на 5°-6°С гарячіше зими. Високо в горах може бути набагато холодніше, там не рідкість сніг і мороз. Кількість опадів залежить від місцевості – від 100 мм на рік у північних пустелях до 3000 мм на південних схилах гір та приморських низовинах. У посушливих районах – пустельна і напівпустельна рослинність, у вологих – тропічні ліси, у горах на півночі – хвойні.

Мова

Державна мова – іспанська.
Місцеві етнічні групи говорять своїми рідними мовами (науатл, майя, отомі, сапотека та ін.) Досить поширена англійська мова.

Релігія

Католики – 89%, протестанти – 6%.

Час

Країна перебуває в трьох часових поясах. Час відстає від київського на 8 – 10 год. У поясі Мехіко (велика частина території, стандартний час) час відстає від київського на 9 год.

Валюта

Міжнародна назва – MXP.
Мексиканський песо дорівнює 100 сентаво (центів). В обігу знаходяться банкноти вартістю в 500, 200, 100, 50, 20 і 10 песо та монети в 50, 20, 10 і 5 сентаво. Обмін валюти можна зробити в банках, великих готелях, в аеропортах (зазвичай найвигідніший курс) або спеціалізованих обмінних пунктах "casas de cambio". Часто виникають складнощі з обміном пошарпаних купюр або грошових знаків старих серій. У більшості готелів, ресторанів, магазинів і туристичних агентств приймаються до оплати кредитні картки провідних світових систем і дорожні чеки (бажано в доларах США). У курортних районах широко розвинена мережа банкоматів. Долари США приймаються практично усюди (курс при цьому не найвигідніший). При обміні слід бути уважними – бувають спроби обрахунку.


Більше 40 000 років тому доісторична людина мандрувала вздовж Берингової протоки, покидаючи Азію і входячи на територію, яка потім стала називатися Америкою.

Перша високорозвинена цивілізація, яка з'явилася в Новому Світі, належала тольмекам і проіснувала 700 років – до 200 року до Різдва Христового – в низинах джунглів Веракрус і Табаско.

Перші свідчення про майя відносяться приблизно до 2500 року до н.е. в Гватемалі і Белізі, але в складну цивілізацію вони перетворилися набагато пізніше.
Серед північних мандруючих племен чичимеков було плем'я, яке називалося мексика, чий лідер Ксолотл набув легендарного статусу засновника нації ацтеків. В кінцевому підсумку ім'я племені мексика дало назву сучасній Мексиці.

Розпізнавальний знак ацтеків, даний їм богом Хуцітілопочтлі для позначення їхньої батьківщини ,– орел, що сидить на кактусі, з часом стане національним символом країни. Пізніше орел, що сидить на кактусі, став тримати в дзьобі змію.

Протягом багатьох років Мексика була відома в основному своїми узбережжями, що омиваються хвилями Тихого океану, Карибського моря і Мексиканської затоки. Ці 10 000 км морського берега незмінно викликають захоплення всіх мандрівників. Мексиканське узбережжя чудове, але центральна частина країни воістину приваблива.

Мексика – це високий рівень сервісу і розвинена туристична інфраструктура, комфортабельні готелі, дуже смачна мексиканська кухня, ресторани, спорткомплекси, дискотеки та молодіжні клуби, відмінні можливості для дайвінгу.


Міста, цікаві місця і музеї
Мексика — це запаморочливо різноманітна країна, якій є що запропонувати туристам. Ви зможете відвідати як місцеві пляжі, відомі у світі своєю привітністю і красою, так і деякі з численних історичних місць, що збереглися з часів до іспанської колонізації. Також тут є величезна кількість місць, де ведуться археологічні розкопки, багаті культурними цінностями, що належать до цивілізацій майя, ольмеків, тарасканов та ацтеків. Прекрасні, шикарні національні парки простягаються по місцевості, що покриває пустелі, гори і ліси. Навіть якщо ви просто виберетеся в яке-небудь сучасне місто, будьте переконані, що вам сподобається.

Саме колоритне місце Мексики — це її столиця, Мехіко, а, крім того — Монтеррей з прекрасними колоніальними будівлями і Гвадалахара. З колоніальних містечок, також варто відвідати Оахаку, Морелію, Сан Мігель де Альєнде, Гуанахуато, Кверетаро, Сан-Луїс-Потосі, Сакатекас, Агуаскаліентес і Меріда на півострові Юкатан.

Найкращі, незаймані пляжі розміщені на узбережжі Оахаки, а саме, Ципола і Пуерто Ескондідо. Також не слід забувати і про такі найвідоміші і найгарніші місця, як Канкун, Косумель, Плайя-дель-Кармен, розташовані у місцевості Рів'єра-Майя. Не рахуючи того, Масатлан, Мансанілло, Ікстапа і Пуерто Валларта — найвідповідніші місця для розваг та відпочинку під час відпустки. Півострів Юкатан пропонує бездоганну суміш культури майя, гарної погоди і одних із самих іменитих у світі місць для пірнання і підводного плавання, таких, як Косумель і Канкун, розташовані на місцевості Рів'єра-Майя. Для отримання воістину мексиканських почуттів Сан-Крістобаль-де-лас-Касас в штаті Чьяпас запропонує Вам познайомиться з місцевими жителями, нащадками майя. Лос Кабос у штаті Байя Каліфорнія Сур в протягом довгого часу є місцем, де обожнюють ховатися від суєти мексиканці та американці.

У Мексиці є величезна кількість різних археологічних пам'яток, але посеред інших слід особливо відзначити Теотіуакан, Чичен-Іцу, Паленке, Ель-Тахін і Монте Албан.

Для любителів активного відпочинку Мексика пропонує гольф, підводне плавання і величезну кількість гір для сходження, включаючи тропічний ліс у Чьяпас.

Якщо ви вирішите відвідати північ Мексики, то штат Чихуахуа відкриє вам чудові краєвиди. Для більш повної картини вам слід відвідати місто Чихуахуа, Куаутемок, Анахуак і Делісіас. Каньйон Копер, водоспад Басасеачік, озеро Арареко — примітні місця відпочинку в горах. Найголовніше, не забудьте насолодитися вашою відпусткою і прийняти потрібні запобіжні заходи.

Мексика
Місцевий час:
09:26, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 1,402 MXN
Сивуляк
Юлія
менеджер напрямку
тел:+38 0676713883 skype: yuliya.syvulyak icq: 611-092-774
напрямки: керівник , міжнародний туризм, авіа та залізничні квитки, круїзи, корпоративне обслуговування, VIP туризм, групові та індивідуальні тури
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97