Непал

Непал

Коротка інформація
НЕПАЛ - маленька і таємнича гірська країна, колишнє королівство. Непал розташований між двома азіатськими країнами - на півночі автономний Тибетський район Китаю, на південному сході і заході - Індія. Це земля живих богинь і священних корів, храмових комплексів і середньовічних поселень. Непал довгий час був закритий для відвідування іноземцями, що сприяло збереженню традиційного укладу життя. Стародавні буддійські і індуїстські храми, монастирі і пагоди досі прикрашають центральні вулиці міст і навіть важкодоступні гірські поселення.

Опис країни

Географія
Країна ділиться на три основні географічні райони:
1.
Гірський район - це 64% загальної площі країни. Район сформований гірським ланцюгом Махабхарати, яка досягає висоти 4877 м над рівнем моря, і нижчим гірським ланцюгом Чур’я.
2.
Район Тераі. Рівнини цього району займають близько 17% загальної площі країни. Тури в Непал в цьому районі можливі цілий рік, навіть у розпал зими (грудень-січень), тут яскраво світить сонце і стоїть ясна погода.
3.
Район Гімалаїв - це гірський район і Тераи. Висота над рівнем моря цього району коливається від 4877 до 8848 м. У цьому районі знаходиться 8 з 14-ти найвищих і найбільших вершин світу, таких як Еверест (Джомолунгма), Аннапурна, Дхаулагірі та інші.

Культура
Чисельність населення країни в даний час складає більше 18 млн. чоловік різних рас і народностей з різною культурою, що живуть в різних регіонах і говорять різними мовами і діалектами.
Гурунги і магари живуть на заході країни. Раї, лімбу, сунувари обжили схили і долини середньовисокої горбистої частини країни. Шерпи живуть в районі високих Гімалаїв. Невари складають важливу етнічну групу долини Катманду. У районі Тераі живуть тхар, ядав, сатара, раджвангші, дхімали. брахмани, четрі і тгакура розкидані по всій території країни.
Долина Катманду вважається найбільш населеної частиною. Тут розташовані три головні міста, сучасна столиця - Катманду, а також - Патан і Бхактапур.
Місцеве населення не дуже відійшло від традиційного способу життя,що складалося століттями. Непал має давні релігійні традиції, це єдина країна в світі, де індуїзм вважається офіційною релігією, але при цьому вільно сповідується буддизм, іслам і багато інших культи і релігії.


Клімат
Тури в Непал зазвичай пропонують навесні і восени, які вважаються кращим часом для відвідування країни. З березня по травень зазвичай буває тепло, але можуть зрідка йти зливи. З вересня по листопад, навпаки, прохолодно і радує око ясний небосхил, це найбільш популярний сезон для трекінгу, рафтингу і сходжень. З грудня по лютий, ночами буває прохолодно, а іноді навіть бувають заморозки, в горах йде сніг. Однак до другої половини дня погода зазвичай налагоджується, буває тепло і ясно. Взимку можна відвідувати долину Катманду і місто Покхара, а також Середньогір'я і передгір'я країни: хребти Махабхарат і Сивалик. Тим не менш, тури в Непал взимку стануть трохи складними для трекінгових маршрутів без теплого одягу та спеціальної підготовки, тому для подорожі в цей період потрібно добре підготуватися.

Умови
Трекінг в Непалі, в основному, являє собою неважкий пішохідний похід по високогір'ю, де не потрібна особлива фізична або технічна підготовка. Тутешні стежки добре прокладені і продумані. На шляху зустрічається безліч гірських притулків (лоджи), де можна переночувати з комфортом і всіма зручностями, а також ресторанчики, де готують європейську та національну їжу. З таким комфортом можна не поспішаючи пройти на день по 5-6 годин і за 4 дні дійти до Базового табору Евересту або Базового табору Аннапурни. Тут можна зручно розташуватися на оглядовому майданчику і на світанку побачити чарівні пейзажі Гімалайських гір. Саме для цього кожен рік сюди приїжджає безліч людей з різних кінців світу, і саме з цих місць починають своє сходження досвідчені і підготовлені альпіністи.
Є ще кілька знаменитих маршрутів трекінгув Непалі - це трекінг Джомсом, трекінг навколо Аннапурни, трекінг в районі Канченджанга, трекінг Пун Хіл, трекінг Бараф Кунда.
Кожен іноземний громадянин, який відправляється на трекінг, повинен отримати спеціальний дозвіл в Міністерстві туризму Непалу. Дозвіл видається для походів у будь-яку частину країни, крім заборонених районів, протягом одного робочого дня.
На всьому протязі маршруту можна скористатися послугами носіїв (портери), які будуть нести Ваш особистий вантаж, що дасть Вам додатковий комфорт у пересуванні.
Деякі вище перераховані маршрути трекінгу можна скомбінувати і відправитися на рафтинг тури в Непал, від 2-х денних до 10-ти денних водних експедицій у віддалених від цивілізації районах.
У Непалі безліч річок різної категорії складності. Можна просто неспішно ковзати по спокійній воді нефритового кольору, споглядаючи яскраву багату природу, пропливаючи повз маленьких сіл, захованих серед дерев і розлогих ліан, зустрічаючи корінних жителів, які радо посміхаються і вітають. Або навпаки, долати запаморочливі потужні пороги, категорія складності яких досягає 5 по міжнародній системі оцінки. Найвідоміші річки Непалу, де можна зайнятися цим екстремальним видом сплаву, це річки: Бхоте Коси, Сон Коси, Трісулі, Тамур, Карнали, Сети, Калігандакі, Арун, Марсіанді.

Цікаві факти
Враження
Наші тури в Непал різноманітні і цікаві, ми постаралися їх розробити так, щоб Ви змогли протягом двох тижнів зрозуміти, що таке справжня пригода і отримати максимальне уявлення про країну, її народ, культуру та традиції.
Наші програми, в основному, комбіновані, що поєднують трекінг або рафтинг на одній з річок, культурну програму по храмах і монастирях долини Катманду.
Деякі тури в Непал включають відвідування Національного парку Чітван, що може стати воістину незабутньою подією. Вас чекає зустріч з дикою незайманою природою. Тихе екзотичне місце сприяє відпочинку як фізичному, так і моральному. Чи то катання на слонах або прогулянка на пирогах, коротке сафарі парком, супроводжуване щебетанням райських птахів, чи відвідування слонової ферми –все це допоможе знайти душевний спокій, якого так не вистачає нам, міським жителям.
Вранці заповідник прокидається рано.
Щебет райських птахів наповнює джунглі. Ранковий туман огортає тропічні папороті, пальми і ліани, повітря повне незнайомих ароматів, дурманних запахів, прохолоди. Тут можна поспостерігати за дикими тваринами в їх природному середовищі існування, побачити справжні джунглі.
Коли ж на парк спускається ніч, небо покривається зоряним килимом і навколо чути лише звуки дикої природи.
Починається час танців. Під звуки національних мотивів танцюристи віддаються запальним ритмам. На це видовище не можна просто дивитися, в ньому обов'язково треба взяти участь.
І, звичайно, деньтреба завершити, споглядаючи захід сонця, який перетворюється на справжнє буйство фарб і відчуттів. Сонячний диск потопає в джунглях, щоб завтра знову освітити шлях всім, хто вирішив доторкнутися до блискучої чарівної природи Непалу.

Непал
Місцевий час:
09:43, 25.04.2019
Сивуляк
Назар
менеджер напрямку
тел:+380322437722 skype: advokat_75
напрямки: міжнародний туризм, відпочинок в Україні, групові тури, корпоративний туризм, оренда транспорту
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97