Польща

Польща

Варто відвідати:
Коротка інформація
Ласкаво просимо в Польщу, країну оповиту легендою, де час тече по різному і де кожна мить стає моментом історії!
Опис країни
Cтолиця: Варшава.

Географія: Держава в Східній Европе площею 312,7 тис.кв.км. На півночі омивається Балтійським морем, на заході граничить з Німеччиною, на південному заході з Чехією, на півдні із Словаччиною, на південному сході з Україною, на сході з Білоруссю, на північному сході з Литвою, а також на півночі з областю Калінінграда Росії.

Крупні міста: Варшава, Лодзь, Краків, Вроцлав, Познань, Гданьськ, Щецін.

Крупні морські порти: Гданьськ, Щецін, Гдиня.

Час: Відстає від московського на 2 години.

Природа: Велику частину поверхні Польщі займає невисока рівнина з приморськими низовинами і смугою озер. Південну частину займають піднесеності (Малопольська і Люблінська) і гори - Судети, північні Карпати, Західні і Східні Беськиди, Високі Татри (вища крапка - 2499 м, р. Риса). Головні річки: Вісла із західною притокою Буг і Одер (Одру) з притоками Ніса і Варта. На півночі велика кількість озер. Національні парки - Біловезький, Татранський і ін. Найважливіші курорти: Сопот, Закопане (центр зимового туризму і спорту) і ін. Близько 27% території зайнято лісом.

Клімат: Помірний з рисами континентального. Середня температура січня - від -1 З до -3 З (у горах до -6 З), липня - від +16 до +19 С. Осадков на рівнинах - 500-600 мм., в горах місцями понад 1000 мм. в рік.

Державний лад: Президентська республіка. Розділ держави - президент (з 1989), що обирається на 5 років. Найвищим законодавчим органом Польщі є двопалатні Національні збори, що складаються з Сейму і Сенату. Виконавчу владу здійснює уряд на чолі з прем'єр-міністром.

Адміністративно-територіальне ділення: 49 воєводств.

Населення: Близько 38,62 млн чоловік (2003). Поляки складають близько 98% населення. Проживають також українці, білоруси, литовці, татари, вірмени, євреї. У містах проживає близько 62% населення. Щільність населення 123,5 чіл./км2.

Мова: Державною мовою в республіці є польський.

Релігія: До Римсько-католицька церкві належить по разним даним, від 70 до 95% населення.

Митні правила:
Туристи, котрі відвідують Польщу, зобов`язані заявити працівнику митниці в усній формі про всі товари, які перевозяться.

У Польщу можна ввозити:
Алкогольні напої:
- спиртомісткі алкогольні напої – не більше 1 літра
- алкогль і алкогольні напої з концентрацією спирту не перевищуючої 22% – 2 літра.
- винні вироби (негазовані) – не більше 4-х літрів
- пиво – не більше 16-ти літрів

Тютюнові вироби:
- сигарети – не більше 40шт
- сигари – не більше 10шт
- тютюн / нюхальний тютюн – не більше 250г

Парфуми – не більше 50мл, туалетна вода – не більше 250мл.

Ліки – в кількості, передбаченій для особистих потреб пасажира.


Віза: Польща є країною Шенгенської угоди. З 21 грудня 2007 р. договірними сторонами Шенгенської угоди є наступні держави:
Австрія, Бельгія, Голландія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція. Громадянам України для в’їзду до Польщі потрібен діючий (міжнародний) закордонний паспорт, а також дозвіл на в’їзд (віза) чи дозвіл на перебування.
Для короткострокових гостьових поїздок до Польщі максимум до трьох місяців перебування в кожному півріччі (починаючи з першого в'їзду) Вам потрібна віза категорії С.
Якщо Ви запланували перебування не з туристичною метою максимум на 6 місяців, наприклад, як студент на один семестр, з метою роботи на підприємстві, як артист для виступів в Польщі, дослідник, Вам потрібна віза категорії D+C (національний дозвіл на перебування, комбінований з перебуванням в усій Шенгенській зоні).
З метою перебування, яке триватиме довше, ніж 6 місяців, Вам потрібне запрошення від приймаючої сторони Республіки Польща.
Генеральне Консульство Польщі у Львові працює для прийому документів з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 13:00, для видачі документів з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 13:00 та з 14:00 до 16:00. В дні польських та українських державних свят консульський відділ не працює.


Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: Польща - "Країна Костьолів", привабливий край для туристів. Вона відрізняється багатою природою, цінними архітектурними і історичними пам'ятниками. Багато куточків країни зберегли свою первозданну красу, що вже майже не зустрічається в густо населеній Европе. Це перш за все Татри на півдні країни - найвищі гори в ланцюги Карпат, Бещади і лісисті Беськиди на південному сході - дикої краси гори з рідкісними видами флори, Судети (південний захід) - улюблене, разом з Татрамі і Балтійським побережжям, місце відпочинку жителів Польщі, а також скелясті вапнякові Пеніни. На сході країни збереглися єдині в Европе крупні невинні ліси - Біловезька розпушуючи, Пенінський парк, Ойцовський національний парк, в яких, окрім прекрасної природи, викликають захоплення розташовані на вапнякових горах середньовічні замки. На півночі тягнеться ланцюг численних озер, розташованих серед живописних горбів і лісів, - неповторний край Великих Мазурських озер, де стрункі сосни відбиваються в дзеркальній гладіні води. У Польщі збереглася унікальна екосистема Бебжанських боліт, одна з останніх в Европе натуральних болотистих територій. На морському побережжі країни декілька сотів кілометрів пляжів із золотистим піском, "плаваючі" піщані дюни в Словінськом національному заповіднику і прекрасні можливості для водних видів спорту.

Безліч цікавих пам'ятників архітектури знаходиться в містах, які в XIII-XIV вв. належали Тевтонському ордену: прекрасний замок резиденції госпітального ордена Пресвятої Діви Марії в Мальборке, укріплений кафедральний комплекс у Фромборке, замокнув в Голубь-добжіне, де і зараз проходять рицарські турніри, міські зміцнення в Пачкове, палацово-паркові комплекси Курпік під Познанню, Вілянув під Варшавою і Ланцут на південному сході. У Уязде знаходяться розвалини величезного замку Кжіштопор, побудованого по аналогії з календарем, - 365 вікон і 52 зали. У Курнику височіє замок велікопольських магнатів Гурко (XV-XVII вв.). Навколо Кракова тягнеться цілий оборонний пояс з безлічі замків - Ойцов, Песькова Скеля і ін. Не менш цікаві реконструйований замковий комплекс в Ленчице, похмурий прусський замок в Познані, замок XV ст. в Лещно, замок-музей у Велічке, відновлений тевтонський замок в Кентшине і множині інших.

Привертають своїм колоритом і безліч невеликих міст: Казимеж-дольный на річці Вісла, Кшенж і Лагов в Нижній Силезії, Шидлов і Опатов в Келецком воєводстві, острів Ледніцкий, Тшемешно, Лешно і Стшельно на стародавньому "шляху і ін.

У країні є всі умови для активного відпочинку і заняття спортом. Регіон Балтіки і Помор'я - це понад 500 км. піщаних морських пляжів з поясом прибережних дюн, янтарні поклади, прекрасні умови для водних видів спорту, сотні озер (Лебсько, Гардно, Жарновецке, Віцко, Буковий, Ямно і ін.), чисті річки, багаті ліси і живописні горби. На березі моря є безліч курортних містечок - Дарлувко, Дзввіжіно, Колобжег, Криніца Морська, Леба, Мендзиздроє, Нехоже, Реваль, Свіноуйсьце, Устка, Ярославец і безліч національних парків.

На північному сході, в Мазурському і Ломжінськом воєводствах, третину території займають густі ліси, в яких створені знамениті національні парки, - Біловезький, Бебжанський, Нарвянський, Парк Книшинськой пущі і ін., а також тисячі чистих озер. Для охочих організовується платна рибалка і полювання.

Столиця Польщі Варшава розташована на берегах Вісли в центральній частині країни. Це найкрупніше місто Польщі (близько 1,8 млн. жителів), тут працюють Сейм і Сенат, президент і уряд, це важливий економічний, науковий і культурний центр, найбільший залізничний вузол міжнародного значення і важливий туристичний центр. На лівому березі знаходиться історичний центр Варшави - Старе місто, де зосереджені майже всі пам'ятники історії і архітектури, а на правобережжі, в Празі - промислові підприємства і житлові райони. Під час жорстоких боїв Другої Світової війни місто було повністю зруйноване, але його історична частина була відновлена працелюбними поляками в первозданному вигляді.

Варшавське Старе місто (Старе Място, Старувка, XIII ст.) занесене ЮНЕСЬКО в список пам'ятників міжнародного значення. Буквально заповнений середньовічними кам'яними будинками і оточений фрагментами старих кріпосних стенів з ровом і сторожовою баштою (Барбакан), Старе місто є своєрідною "візитною карткою" Польщі. На пляц Замкови (Палацова площа) розташовуються перший пам'ятник країни - колона Сигизмунда (1644 р.) і Королівський замок (XIII-XIV вв.) - офіційна королівська резиденція Польщі, що виходить на площу 16-метровою годинною баштою з Шляхетськимі комірами. На тій, що відходить від площі Свентояньськой вулиці розташовані головний костьол міста - кафедральний собор Св. Яна (XIII-XIV вв.) - місце коронації польських королів і пантеон видатних діячів країни, а також костьол Батьків єзуїтів (XVII ст.). Свентояньська виходить на знамениту Ринкову площу, оточену прикрашеними прекрасними фасадами будинками, кожен з яких має власне ім'я - "Під Мужінкем" ("Під негром"), "Під Св. Ганною", "Під Базілішком" ("Під василіском") і ін., а кожна із сторін площі носить ім'я одне із знаменитих варшавян. Про трагічну історію Варшави нагадує Історичний музей Варшави в північній частині площі і пам'ятник Повстанцям на перетині Длугой вулиці і площі Красиньських, а також Музей літератури на східній стороні. Тут бере початок найменша вулиця Варшави - Каменни Зібрання ("Кам'яні сходинки"), вимощена 200 років тому. Вулицю Кшие Коло ("Криве колесо") прикрашає скульптура Сирени - символ міста, створений на честь легендарної істоти, що передбачила заснування міста.

У межі Старого міста знаходиться ще декілька храмів і монастирських комплексів, створених в XIV-XVIII вв., які зберігають видатні витвори мистецтва і пам'ятники національної культури - костьол Сакраменток, костьол Св. Хреста, де зберігається урна з серцем Шопена, костьол Рятівника на Маршалковськой вулиці, чарівні вулиці Пекелька, Цілісна, Запецек і ін.

Замкова площа з іншого боку служить початком Королівського тракту, що протягнувся до Віланова, колишньої заміської королівської резиденції. Уздовж Королівського тракту, що полягає, власне, з вулиць Краковське Пшедместье, Нови Святий і Яскраво-червоно Уяздовське, збереглися немало архітектурних пам'ятників, насамперед - палацово-парковий комплекс Королівські Лазенки (Хvii-хviii вв.) з пам'ятником Ф. Шопену і "Палацом на Острові" - один з найбільших парків в Европе. Не менш цікаві фігура Божої Матері, пам'ятник А. Міцкевічу (1898 р.), колишня резиденція намісника - палац Радзівіллов, в якому в наші дні засідає Рада міністрів країни, пам'ятник Юзефу Понятовському, Варшавський університет, Ботанічний сад університету, Академія витончених мистецтв, палац Сташица з пам'ятником Копернику, пляц Тшех Кшижі ("площа Трьох Хрестів") з величними колонами і костьолом Св. Александра, а також знамениті алеї Уяздовськие з невеликим Уяздовським парком і численними старими будівлями.

У Средместье варто відвідати площу Юзефа Пілсудського з аркадою колись прекрасного Саксонського палацу і могилою Невідомого солдата, Саксонський парк, забудовану багатими особняками вулицю Мольера, Національний театр, Єрусалимські алеї, пам'ятник Героям гетто, одну з найбільших в Европе площа Дефілад і помпезний Палац культури і науки (234 м. заввишки, 1955 р.) із знаменитим "Годинником тисячоліття". У будівлі Палацу зараз розташовані філії польської Академії наук, Варшавського університету, а також Музеї техніки, зоологічний і декілька театрів - Драматичний, "Студіо" і "Ляля" ("Лялька").

Декілька південніше, у Вілянуве, розташувалася ще одна королівська резиденція - прекрасний палацово-парковий комплекс Яна III Собеського у стилі барокко (друга половина XVII ст.). Королівську резиденцію оточують два парка - один в змішаному итало-французском стилі, інший - в англійському.

Варто відвідати Національний музей, в якому зібрані багаті колекції польського і європейського живопису, а також музеї: прикладного мистецтва, технічний, державний археологічний, музей природної історії, музей Війська Польського і ще близько 30 музеїв.

У 60 км. на захід від Варшави розташована Желязова Воля, в якій в 1810 р. народився Фрідерік Шопен. Красива садиба (відновлена в 1926 р.), оточена парком з обширними зборами дерев і чагарників, привезених з різних куточків Польщі, - нині будинок-музей композитора. У музеї проходять недільні концерти" "Шопеновськие, що проводяться з весни до пізніше за осінь.

Торунь - батьківщина Миколи Коперника, а також крупне середньовічне ганзейський місто і одна з резиденцій лицарів-хрестоносців. Тут зберігся один з найбільших в Польщі комплексів готичної забудови, занесений ЮНЕСЬКО в список пам'ятників міжнародного значення. З одного боку Вісли збереглися фрагменти колишніх міських зміцнень з комірами і "падаючою баштою" Кшива Вежа ("крива башта"), а також зерносховища в стилі готики і ренесансу. По сусідству підносяться руїни замку хрестоносців (1231 р.), серед розвалин якого розміщується музей.

Більшість пам'ятників архітектури зосереджена навколо Ринку і уздовж вулиць старої частини міста, що відходять від нього. В центрі ринку знаходиться готична прямокутна Ратуша (XIII-XIV вв.), в якій нині працює Окружний музей, а поряд з ратушею - пам'ятник Копернику (неподалеку знаходиться кам'яний будинок, в якому народився видатний астроном, нині будинок-музей Коперника). У старій частині міста особливу увагу привертають костьоли Св. Діви Марії, незвичайної архітектури костьол Св. Якуба і костьол Св. Яна (XIII ст.) з багатим інтер'єром і знаменитим дзвоном "Труба Панове, другим за величиною в країні. Не менш цікаві "Будинок Під Зіркою" (1697 р.) з Музеєм мистецтва Далекого Сходу, старовинний кам'яний будинку з трактиром "Під Розумним Фартухом" (1700 р.), а також військовий форт часів Другої Світової війни і торуньськая астрономічна обсерваторія, відкрита для відвідувачів.

Лодзь, що знаходиться в 130 км. від Варшави, - друге за величиною місто країни. З XIX ст. тут збереглися крупні текстильні фабрики, робочі квартали, особняки фабрикантів і оточені парками палаци, утворюючи найбільший в Польщі архітектурний комплекс в стилі "модерну". Особливу увагу привертають архітектурний ансамбль "Ксенжі млин", вілла Киндерманна і численні палаци, в деяких з них нині розмістилися музеї. Своєрідною візитною карткою міста є вулиця Петрковськая, на якій розмістилися установи, банки, готелі, ресторани, клуби і крупні магазини, а також вулиці Вулчанськая і Гданьська. У багатонаціональному колись місті збереглася безліч храмів різних релігій. Цікаво оглянути найбільше в Европе єврейське кладовище (40 кв. км.), Музей мистецтва, Музей історії міста Лодзь, Білу фабрику Людвіка Гейлера, ректорат Лодзінськой Політехніки, палац Познаньського, Кафедральний собор Св. Костки, Будинок Петерси, найбільший в Европе старий промисловий комплекс Познаньського і безліч інших пам'ятників історії і архітектури.

Познань - столиця Велікопольши, історичного регіону, де більше тисячі років тому створювалася польська держава. В даний час Познань є одним з найважливіших промислових, торгових, культурних, наукових і туристичних центрів країни. Історичним центром міста є Тумський Острів, на якому височіє якнайдавніший храм Польщі, зведений в Х-xv ст. і перебудований згодом в готичному стилі, а також Золота Каплиця з надгробними пам'ятниками першим польським королям, - Мешко I і Болеславу Хороброму. Не менш цікавий Старий Ринок з прекрасною ренесансною Ратушею (XIII-XVI вв., зараз в ній розташований Історичний музей міста), пам'ятником Св. Яну Непомуцкому, а також з торговими рядами, гауптвахтою, безліччю старих кам'яних будинків і палаців. За візитну картку міста вважаються костьол Св. Войцеха і монастир Босих кармелітів.

У 20 км. на південний схід від Познані розташовано містечко Корник з величним замком XIX ст., в якому зараз працює музей з колекцією старовинних меблів, живопису і предметів історії. Будівля оточена одним з найбільших в Польщі дендрологічних парків з більш ніж 2500 видів дерев і чагарників.

Гнезно - перша історична столиця Польщі, центр "Пястовського шляху", що сполучає місця, пов'язані з початком утворення древнепольського держави. Тут народився польський герб, почався процес об'єднання слов'янських племен і було утворено перше єпископство країни. Головна визначна пам'ятка міста - "Королівський горб" або "горб Леха", із старовинним католицьким костьолом, вперше побудованим на цьому місці в 970 р. і що неодноразово перебудовувався згодом. У головному вівтарі розташована срібна труна з мощами Св. Войцеха. У порталі костьолу розміщуються знамениті двері" "Гнезненськие, відлиті з бронзи в 1175 р., на яких представлені сцени з життя Св. Войцеха - один з цінних романських пам'ятників художньої чеканки. Тут же, в храмі, розташувалася і знаменита кафедральна бібліотека - одна з найбагатших в країні. Не менш цікавий і Музей становлення польської держави ім. Болеслава Хороброго.

Вроцлав - одне з якнайдавніших польських міст на річці Одру, найбільший промисловий, торговий, науковий, культурний і туристичний центр в південно-західній частині країни. Стара частина міста - Острув-тумськи, на якому в IX-X вв. була побудована фортеця, що захищала переправу через річку (через Вроцлав проходив торговий шлях, що сполучає Русь із Заходом). Під час Другої Світової війни стара частина міста була практично зруйнована, але в даний час всі старовинні споруди дбайливо відреставровані і є величезним інтересом. На Острув-тумськи привертають увагу монументальний кафедральний собор Іоанна Крестітеля (1158 р., перший готичний храм на польській землі), костьол Св. Кшижа і Св. Бартоломея (Св. Хреста і Св. Варфоломея, XIII-XV вв.), костьол Св. Марчина (Св. Мартіна), маленький костьол Св. Ідзі (XIII ст., стара цегляна будівля Вроцлава) і прилегла до нього башта похилої Капітулу.

На іншому березі Одри розташувалося саме місто, споруджене навколо ринку і величної Ратуші (XIII ст., зараз тут працюють Історичний музей і Музей медальерного мистецтва). Навколо ринку розташувалися старовинні кам'яні будинки. Тут варто оглянути барочний комплекс Вроцлавського університету з його знаменитим залом (XVIII ст.) Леопольдінським, в якому проходять концерти і фестивалі класичної музики, університетською бібліотекою і бібліотекою "Оссоленіум", ротонда Рацлавіцкой панорами, Національний музей міста Вроцлав, колишній королівський палац, костьол Св. Єлизавети (XIII ст.), костьол Богородиці (XIV ст.), Єпархіальний музей і безліч інших прекрасних споруд.

Краків - колишня столиця Польщі і одне з прекрасних європейських міст, "колиска старої Мови Посполитої". Відомий з X століття, він входив до складу Ганзи, був местомом проживання польських королів, але справжній розквіт Кракова доводиться на XV-XVII вв., коли він був столицею найбільшої на той час держави Европи.

У межі Старого міста, розташованого в кільці парків Планти, збереглося декілька сотень цінних архітектурних пам'ятників, а краківське Старе місто (з Вавелем, районами Казімеж і Страдом) в 1978 р. було включене ЮНЕСЬКО в список дванадцяти цінних пам'ятників світової спадщини культури.

Всі краківські дороги ведуть до Ринку - головної площі міста і найбільшої в Европе ринкової площі (4 тис. кв. м.), оточеної кам'яними будинками і палацами. В центрі площі - колишні торгові ряди Сукенніце, що злилися в одну ренесансну забудову (на верхньому поверсі розміщується картинна галерея Національного музею Кракова), а на розі Гродськой вулиці - костьол Св. Войцеха (Х-хi вв.), в якому зараз розміщується експозиція археологічного музею, присвячена ринковій площі. На ринку підносяться також костьол Св. Варвари, башта міської Ратуші (XV ст.), де тепер розташувалася філія міського історичного музею і театр в підвалі, а також готичний Маріацький костьол (костьол Діви Марії, 1223 р.), відомий на всю країну виконаним з липового дерева вівтарем Вита Ствоша, який вважається за цінний готичний вівтар в Европе (1477-1489 рр.).

Центр міста знаходиться на Вавеле - високому кріпосному горбі на березі Вісли, оточеному кріпосними стінами і щільно забудованому історичними будівлями, храмами і королівським палацом. Старі стіни, хоча і частково перебудовані, але відмінно збереглися, також цікаві Лиходійська, Сандомірськая і Сенаторська башти. Королівський замок (X-XIII ст.) поєднує в собі архітектурні елементи різних стилів і епох. У замку зберігаються численні скарби польської культури, серед найбільш цінних експонатів - коронаційний меч Щербец і унікальна колекція середньовічних гобеленів, виготовлених у Фландрії. Одін з найшанобливіших храмів Польщі - Кафедральний собор Святих Станіслава і Вацлава на Вавеле (1359 р.), в якому коронувалися польські королі, а нині тут зберігаються цінні пам'ятники Польщі, чудові витвори мистецтва і покояться королі, поети і народні герої країни. Особливою красою відрізняється каплиця Зігмунта (Сигизмунда) із знаменитим 11-тонним дзвоном "Зігмунт", який звучить в переломні моменти життя польської держави. Під тією, що оточує замокнув кріпосною стіною розташована знаменита "Драконова печера".

Старе місто оточують бульвари - Планти, влаштовані на місці зруйнованих середньовічних зміцнень, що налічували раніше біля півсотні воріт і башт. В межах Плант цікаві Флоріаньськиєї коміра, старі будівлі Ягеллонського університету, будівля колишнього міського арсеналу, храми і монастирі, а також найбільша в Европе сторожова башта Барбакан. На особливу увагу заслуговує квартал Казімеж - середньовічна столиця єврейської діаспори всієї Европи, а також крупний релігійний, науковий і культурний центр. Збереглися синагогиа Ісаака (XVII ст.) і Ремух (1553 р.), створений на місці старої синагоги Центр єврейської культури, а також костьоли Тіла Господня (1340 р.), Бернардінов, Св. Петра і Павла, Франциськанцев, Домініканців, Капуцинів, Св. Ганни, Св. Юзефа, Св. Бернарда, Св. Хреста, костьол і монастир Паулінов на Качалці з національним пантеоном заслужених на громадян, а також старовинні кам'яні будинки і кладовища.

На особливу увагу заслуговують краківські музеї. Окрім вже згаданих, варто назвати музей Чарториських на вул. Яна (один із старих в Польщі), будинок-музей Яна Матейко (квартира і ательє видатного польського художника), Історичний музей Кракова, Виставка Зброї, Археологічний музей, Галерея польського живопису і скульптури XIX століття в Сукенніце, Музей Ягеллонського університету, Музей іудаїзму, Центр японського мистецтва і техніки "Мангха", Башта Ратуші, Театральна галерея в "Будинку під Хрестом", галерея "Целестат", Музей Шедеврів на вул. Каноніча, Етнографічний музей на вул. Волніца, Музей природи на вул. Св. Себастьяна, Музей народної пам'яті "Аптека під Орлом" на площі Героїв гетто, Музей Польської Авіації на алеї Іоанна Павла II і множина інших.

У 10 км. до півдня-сходу від Кракова знаходиться знаменита Велічка з її стародавньою соляною шахтою, занесеною в список світової культурної спадщини ЮНЕСЬКО. Підземні вироблення розташовані на дев'яти рівнях і сполучені між собою тунелями загальною протяжністю більше 250 км., причому цей лабіринт з кожним роком росте, оскільки копальні діють. Шахтарі, що працювали в них, перетворили спорожнілі вироблення на дивовижні храми, підземні каплиці (Св. Антонія, Св. Кинги і ін.), гроти і довгі підземні галереї, прикрашені скульптурами і барельєфами з солі. У печері Вісла розташовано затишне кафе і магазин, цікава також підземна виставка Краківського Музею Соляних Копалень. У 1964 р. у Велічке відкритий підземний санаторій, де лікують астму, а навколо шахт - безліч костьолів і "шахтний замок".

У 40 км. на захід від Кракова знаходиться святиня паломництва - Кальварія-зебжідовська, по кількості паломників поступлива лише Ченстохове. Монастирський комплекс (XVII ст.) площею більше 300 га славиться своїм барочним костьолом з іконою Божої Матері з Немовлям, а також своїми каплицями (більше 40), розташованими по аналогії з Єрусалимом. Більше трьохсот років в пристрасний тиждень в Кальварії-зебжідовськой проходять Господні Містерії, що представляють останні дні життя Христа. У богослужінні беруть участь тисячі паломників.

У 10 км. на захід від Кракова знаходиться містечко Вадовіце, в якому народився і провів своє дитинство Кароль Войтилла, відомий зараз як римський тато Іоанн Павло II (будинок-музей влаштований в його будинку). На Краковсько-ченстоховськой піднесеності розташувався Ойцовський народний парк з однією з найживописніших туристичних трас країни - "Дорогою орлиних гнізд".

Ченстохова - культовий і релігійний центр країни і одне з відомих місць паломництва в Европе. Історія міста тісно пов'язана з історією монастиря паулінов на Ясной-гуре (1382 р.) і чудотворній іконі Пресвятої Діви Марії або Чорної Мадонни, що зберігається в нім. Протягом багатьох сторіч написаний євангелістом Лукою образ почитався як чудотворний і є релігійною святинею Польщі. Чудотворна ікона, символ культу і мета паломництва, знаходиться в каплиці (XV ст.), що примикає до Ясногурськой базіліке з півночі. Ікону відкривають в певний годинник вдень і під час релігійних торжеств, а кожен вечір з Ясной-гури розноситься дзвоновий дзвін, який скликає віруючі до загальної молитви на полі у монастиря. Величезна територія Ясной-гури оточена могутніми кріпосними стінами і ровом, що не раз захищав монастир і його скарби від вторгнення ворогів. Цікаві також Рицарський зал, Арсенал, музей 600-ліття монастиря, а також зібрання численних творів мистецтва.

У підніжжя Польських Татр на півдні країни розташована "зимова столиця" Польщі - Закопане. На висотах від 850 до 1120 м. створено більше 60 км. чудово підготовлених трас різної складності, мережі підйомників, безлічі атракціонів, музеїв і Національний парк Татр площею 211,6 кв. км. Для альпінізму і треккинга прокладені траси до вершин Гевонт, Губалувка, Каспрови Верх, Копа Кондрачка, Малолачняк, Чемняк і ін.

Дорога орлиних гнізд - один з найживописніших туристичних маршрутів Польщі . На горбах уздовж межі з Силезієй, король Казимир Великий побудував ланцюг укріплених замків, що захищали Краків від непередбачуваних амбіцій чеського короля Яна Люксембурзького. Ці сторожові зміцнення на скелях прозвали "Орлиними гніздами". З кожного такого форпосту є видимими два сусідніх, з метою швидкого сповіщення сусідніх зміцнень за допомогою середньовічного телеграфу, світлових сигналів. З Вавельськой фортеці сигнал йшов в Ойцовськую, звідти - в Песькову Скелю і так далі.

Із стратегічної точки зору фортеця в Скелі Песькової неприступна: вона розташована на горі і оточена з трьох сторін могутніми скелями. З 1377 р. в замку жив знатний рід Шафранцев, який, у свою чергу, отримав його від короля Людвіга Угорського як компенсація за образу, нанесену членові сім'ї одним з королівських солдатів. У XVI ст. Ієронім Шафранец, секретар Сигизмунда Старого, перебудував колишні дерев'яні зміцнення, і в результаті робіт, що тривали майже сорок років, з'явився палац, не поступливий голландським і італійським зразкам. Його вважають за найкрасивішу в Польщі садибу XVI ст. і називають малими Вавелем. Тут зберігається велика колекція державних зібрань творів мистецтва, проте само назву він отримав завдяки ренесансним галереям, побудованим за зразком королівського замку. А із замкової тераси можна помилуватися довколишнім парком.

У цих живописних місцях один з одним є сусідами ущелини і серпантини, Скелясті вершини гір і печери. З печер найбільш популярний 250-метровий грот під назвою "Локетка". Він названий так завдяки легенді, виходячи з якої король Владислав Локетек, колись знайшов там собі притулок. Справа була в кінці XIII ст. в Польщі, поділеній на декілька розрізнених князівств, йшли часті міжусобні війни, тому що багато князів мріяли про королівську корону.

Головними претендентами на престол були згаданий вище Владислав Локетек і Вацлав II Чеський. Армія Вацлава була сильніша, і після багатьох кривавих сутичок Локетек з невеликою жменькою вірних дружинників був вимушений відступити. Чехи переслідували, і здавалося, що поразка неминуча, а самого князя чекає полон. І ось одного разу недалеко від нинішнього містечка Ойцова вороги застали загін Локетка зненацька. Локетек збирався битися до кінця, але його соратники наполягли на відступі перед сильним супротивником. Проте на втомлених конях далеко піти не вдалося, і незабаром вони почули за собою шум гонитви. Утікачі на чолі з Князем Локетеком, продираючись крізь чагарники, спробували сховатися в лісі. Надії на порятунок вже майже не було, коли раптом в одній з скель показався вхід в печеру. Там вони і сховалися. З тих пір ця печера і отримала назву "Локетка".

Гданьськ - одне з найстародавніших міст країни, що складається у наш час з трьох самостійних міст - власне Гданьську, Сопота і Гдині (Трігород). Про тисячолітню історію міста Гданьську свідчать численні визначні пам'ятки міста, серед яких особливу увагу привертають цистеріанський собор в Оліве (XII ст.) з одним з кращих в Европе органом (1788 р.), франциськанський монастир (1514 р.), в якому зараз розташовується Національний музей, історичний комплекс гданьською "Старувки", "Королівська дорога" з вулиць Длуга і Длугий, середньовічна Ратуша висотою 81 м. з Музеєм історії, костьол Пресвятої Діви Марії (Марьяцкий, 1343-1505 рр.), Польський морський музей, будівля біржі (1379 р.) і Старе місто.

Сопот - один з найпрестижніших курортів балтійського побережжя. Тут цікаві щонайдовший в Европе півкілометровий мол, комфортабельний комплекс Північних купалень, знаменита Лісова опера (1909 р.), в якій проводиться Міжнародний фестиваль пісні, двокілометрова смуга Північного парку і головна вулиця міста, - Бохатерув Монте-кассино.

Гдиня - один з найкрупніших портів Балтійського моря. Оскільки місто відносно молоде, пам'ятників старизни тут практично немає, зате безліч музеїв - Військово-морський музей, Океанографічний з морським акваріумом, Музей міста, Морський музей з відділенням на військовому кораблі "Блиськавіца" часів Другої Світової війни і справжній парусник, також перетворений на музей.

Щецін - стародавнє торгове місто в гирлі р. Одру, один з центрів середньовічної Ганзи, а також стародавня столиця поморського князівства. Навколо Щеціна тягнеться низка курортів - Свіноуйсьце, Мендзиздроє, Колобжег і ін. Увагу привертає Старе місто, замок поморських князів (XIV ст., в наші дні тут розташовані Театр опери і оперети, театр і виставкові зали), Національний музей, готична Ратуша (нині історичний музей міста Щеціна), "Фонтан з орлом" з прекрасним різьбленням, колоритні будівлі обширного Національного музею, позднеготічеський будинок Лоїзув, костьол Св. Петра і Павла (1124 р.), готичні собор Св. Яна Евангеліста і кафедральний собор Св. Якуба, в якому зараз знаходиться Єпархіальний музей, а також "Дівоча Башта", "Королівські" і барочні "Портові ворота" у стилі барокко.

У 60 км. в на північ від Щеціна лежить місто Камень-поморськи, в якому розташований кафедральний собор романо-готического стилю з унікальним органом XVII ст., - місце проведення щорічних фестивалів органної і камерної музики.

Люблін - один з найстаріших і таких, що мають насичену історію міст країни, відомий з Х століття і такий, що знаходиться небагато в стороні від основних туристичних маршрутів країни. Тут особливо цікаві старі звивисті вулиці, середньовічні оборонні споруди і башти, каплиця Св. Трійці (1418 р.) а також Люблінський замок (XIII-XIX вв.), в якому зараз знаходиться прекрасний музей. Варто відвідати Люблінський католицький університет (старий приватний університе
Польща
Місцевий час:
22:05, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 6,949 PLN
Нич
Христина
менеджер напрямку
тел:+38 032 275 86 02
напрямки: дитячий відпочинок, тури по Україні, екскурсійні тури Європою, лікувальні та паломницькі тури, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97