Румунія

Румунія

Коротка інформація
Румунія -загадкова країна . Колись, була самим північним краєм Священної Римської Імперії Дакіей. З тих пір вона піддавалася постійним набігам племен готів, гунів, булгар. Перебуваючи під владою Болгарії, була хрещена в православ'я, потрапивши в залежність від угорських та польських королів, звільнялася турками, які тут же встановлювали свою владу, призначивши правителями греків, а державною мовою довгі десятиліття була грецька.
Опис країни
Cтолиця: Бухарест.

Географія: Країна розташована на південному сході Европи. На південному сході омивається Чорним морем. На сході - річка Дунай (впадає в Чорне море). Загальна площа 237,5 тис.кв.км.

Природа: В центральній і північній частині - гори Вост. і Юж. Карпат (вища точка р. Молдовяну, 2544 м) і Трансильванськоє плато, на заході - Зап. Румунські гори, на півдні - Ніжнедунайськая рівнина, на південному сході - плато Добруджа.

Головна річка - Дунай з притоками Жіу, Олт, Сирет, Пруть. 27% територій - ліси, головним чином в горах; на рівнинах (велика частина їх розорана) - степова і лісостепова рослинність. Національний парк Ретезат, численні резервати.

Клімат: Помірний континентальний, на сході переважає морський. На рівнинах середні температури січня від 0 З до -5 З, в горах до -10 З, липня - від +20 З до +23 С. Осадков випадає 300-700 мм. в рік (у горах до 1500 мм.).

Державний лад: Розділ держави - президент. Законодавчий орган - двопалатний парламент (Сенат і Собаріне Депутатів).

Адміністративно-територіальне ділення: 40 жудецов (повітів); у самостійну адміністративно-територіальну одиницю виділений Бухарест - столиця Румунії.

Населення: 22,8 млн. чоловік. Близько 90% румуни і 7% угорці. Міське населення 54,4% (1992).

Мова: Державна мова - румунський. Також уживаються угорський і німецький.

Релігія: Віруючі - переважно православні християни.

Економіка: Румунія - індустріально-аграрна країна. Частка у ВВП (1994 %): промисловість 32, сільське господарство 20. Видобуток (1995) вугілля 41,1 млн. метріч. т, нафти 50 млн. баррелів, природного і попутного газу 21,3 млрд. м3. Виробництво електроенергії 59,3 млрд квт/ч (1995), головним чином на ТЕС. Провідні галузі промисловості: машинобудування (транспортне, сільськогосподарське, електротехнічне, виробництво промислового устаткування) і металообробка, чорна і кольорова (виплавка алюмінію, цинку, свинцю, міді) металургія, хімічна (виробництво кислот, лугів, мінеральних добрив і ін.) і нафтохімічна.

Розвинена деревообробна, целюлозно-паперова, меблева, текстильна, швейна, харчова промисловість. У сільському господарстві переважає рослинництво зернового напряму, основні зернові культури - кукурудза і пшениця, технічні, - цукровий буряк, соняшник; овочівництво, виноградарство, плодівництво. У тваринництві розведення великої рогатої худоби, свиней, овець, свійської птиці. Бджільництво.

Довжина (1996, тис км.) залізниць 11,4, автодоріг 153. Головні порти на Дунаї - Галац, Бреіла, Джурджу. Головний морський порт - Констанца. Експорт: машини і устаткування, транспортні засоби, хімічні продукти.

Валюта: Лей. У обігу банкноти в 50, 100, 200, 500, 1000, 5000, 10000, 50000, 100000 і 500000 лей, причому банкноти до 1000 лей поступово виводяться із звернення у зв'язку з інфляцією, і монети в 100, 200, 500 і 1000 лей.
Національний домен: .RO

Правила в'їзду: Для поїздки в країну віза не потрібна, оскільки діє договір про безвізовий в'їзд. На межі пред'являються закордонний паспорт, туристичний ваучер (путівка) або запрошення. Дозволений транзит на термін не більше трьох діб. При перетині кордону митники можуть зажадати пред'явити гроші на мешкання в країні з розрахунку в добу, але не менше 0 на всю поїздку. Консульського збору немає. Росіяни користуються вільним пересуванням.

Митні правила: Ввезення іноземної валюти до Румунії обмежене 10 000 USD. Сума понад 1000 доларів підлягає декларуванню. Вивіз іноземної валюти громадянам, що тимчасово знаходяться в Румунії, дозволений в межах тієї суми, яка декларувала при в'їзді до країни.
Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: Румунія - країна з багатим минулим, цікавою культурою і чарівною природою. Сотні племен, що прокотилися через цю територію в епоху Великого переселення народів, передали цій землі свою культуру і свої самобутні традиції. Тут є і довгі пляжі Чорного моря, і живописні Карпатські гори, і унікальна дельта Дунаю, і безліч історичних місць, що привертають в країну тисячі туристів.

Столиця країни - Бухарест, лежить на землі стародавньої Валахиі, на самому півдні країни. Заснований в 1459 році, місто стало столицею Румунії в 1862 р., а в даний час це найбільший культурний і індустріальний центр країни. Бухарест залишає досить подвійне враження. З одного боку - це цікавий історичний центр, з багатою архітектурою і безліччю пам'ятників історії. З іншої - сотні будівель безликої архітектури, повсюдне запустіння і неухоженность багато в чому характеризують незавидний економічний стан всієї країни.

Головною визначною пам'яткою міста є "Старий Бухарест" з його вузькими вулицями, маленькими площами і великою кількістю історичних пам'ятників. Цікаві Палац правосуддя (1864 р.), президентський палац в будівлі палацу Котрочень (1893-1895 рр.), палац Констакуділо (1900 р.), Королівський палац (1937 р.), Тріумфальна арка (1920 р.), будівля Національного банку (1885 р.), Піацца-републіка, Атеней, Університетська площа, Куртя-веке (Старий двір), караван-сарай Ханул-луй-манук, двір Карул-ку-Бере ("Віз пива", 1879 р.), будівлі Університету і Архітектурного інституту. На окрему увагу заслуговує величезний палац Парламенту, що займає за площею друге місце в світі.

Збереглася безліч старих церков - кафедральний собор Патріархії (XVII ст.), собор Св. Георгия Старого (XIX ст.), церкви Св. Арона (XV ст.), Ставрополеос (1724 р.), Патріарша (1665 р.) і Кроцулеську, а також монастирі Плумбуїта (1559-1568 рр.), Антім (1715 р.) і Міхай-воде. Кращий спосіб познайомитися з історією і культурою країни - це її музеї. У Бухаресті можна відвідати Художній музей Румунії в Королівському палаці, Національний історичний музей в будівлі палацу Пошти (1889 р.), Національний музей Котрочень, Музей сіла (17 гектар, один з перших в світі етнографічних музеїв просто неба) на озері Херестреу, Геологічний Музей, Музей техніки, Музей історії природи "Грігоре Антіппа" і ін.

Не дивлячись ні на які катаклізми, Бухарест продовжує залишатися одним з "найзеленіших" міст Східної Европи. Такі парки, як Чижміджіу (1850 р.), Херестреу (1936 р.), Паркул-карол (1906 р.) і Ботанічний сад біля палацу Котрочень, широко відомі навіть за межами країни.

В околицях міста, серед десятків озер, зосереджена безліч не менш цікавих пам'ятників історії - палаци Штірбей (1835-1849 рр., зараз це комфортабельний готель) і Могошоая (1702 р.), монастирі Чорниця (XVII ст.), Цигенешть (1780 р.), Келдерушань (1632-1654 рр.), Пасеря (1847 р.), Буфтя, знаменитий монастир Снагов (1408 р.) на острові посеред однойменного озера, маєток Херешть (1644 р.) і зоопарк в Бенясе.

У довколишніх до столиці повітах Мунтенії варто подивитися Панський Двір, Бісеріка-домняське ("Панська Церква") і монастир Куртя-де-арджеш в однойменному місті, розвалини замку Влада Цепеша (Дракула), руїни замку Жідова (193-211 рр.) біля Кимпулунга, заповідники "Грязьові Вулкани" (поля фумарол) і "Минзелешть" (34 соляних печери) в повіті Бузеу, монастир Козія (XIV ст.) недалеко від Келіменешть, монастир Комана (1461 р.) в однойменному селі, парк Роминеську і монастир Буковец (1506-1512 рр.) в Крайове (1900-1903 рр.), башту Киндія (ХVIII ст.) в Тирговіште, прекрасні монастирі Хурез (1690-1697 рр.), Дінтр-ун-лемн (XVI-XVII вв.) і Говору (XIII ст.) в повіті Вилча, колоритне предгірне місто Тиргу-жіу, форт Корною (XVIII ст.) і найстародавніший монастир країни - Тісмана (XII ст.) в повіті Горж, або відпочити на курортах Лаку-серат ("Солоне озеро"), Ринку або Бая-де-фер. У 126 км. на схід від Бухареста лежить знаменитий своїм лікувальним мулом і мінеральними водами курорт Амара.

Між дельтою Дунаю і Карпатами тягнеться долина Дунаю, стародавня Дакия, що є і житницею країни, і местомом зосередження цікавих пам'ятників. Візитна картка цього району - гідроенергетичний комплекс "Залізні Ворота" з його мережею водосховищ. Виявлені при проектуванні комплексу історичні пам'ятники демонструються зараз в музеї "Залізні Ворота". Але земля Дакиі як і раніше містить величезну кількість свідоцтв епох, що пішли, - руїни римського табору Дробета (II-V вв. н. е.), острів Шимьян (сюди перевели господарські споруди турецького періоду і мечеть XVIII ст., які знаходилися на нині затоплених землях), укріплене гото-дакськоє поселення в Спринчената (II ст. до н. е.), руїни візантійської фортеці в Сучидава із знаменитим "Секретним колодязем", руїни римського міста Ромул на північ від Каракала, дерев'яна церква в Перошь-леляська і руїнах ріськой фортеці часів імператора Траяна в Турну-мегуреле.

У Південних Карпатах, у підніжжя масиву Бучедж', знаходиться відома Доліна Прахови з численними курортними зонами. А само плоскогір'я Бучеджь знаменито своїми ерозійними формами - вітри і дощі за тисячоліття "висікли" з місцевих скельних порід дивовижні скульптури - Сфінкс, Арфа, Старий і ін.

На самому березі Чорного моря лежить місто-порт Констанца - античний поліс Томіс (VI ст. до н. е.). Місто багате на пам'ятники історії - римська стіна з "Баштою м'ясників" (VI ст. н. е.), пам'ятник Овідію (він був засланий сюди і тут же похований), римська мозаїка (III-VI вв. н. е.), Генуезький маяк (XIII ст., функціонує і в наші дні), мечеть Махмуда II (1910 р.), православний Кафедральний собор (1898 р.) і Костьол (1908г.). Можна відвідати Музей історії природи і Археологічний музей, Музей мореплавання, Етнографію, Музей астрономії, казино, акваріум, дельфінарій, музичний і драматичний театри.

В околицях Констанци цікаві фортеця Хистрія (найстародавніше грецьке поселення на території країни, 657 р. до н. е.), тріумфальна арка Траяна (106-109 рр. н. е.), фортеці Томіс, Калатіс, Істрія, Балу, Бабадаг і Капідава, знаменитий монастир і печера Дервент, а також римські пам'ятники в Адамкліси. Уздовж побережжя тягнеться ціла низка першокласних курортів.

На особливу увагу заслуговує лежачий в 70 км. на північ від Констанци район дельти Дунаю. Друга по довжині річка Европи утворює при впаданні в морі густу мережу проток і старіц, складових величезну (близько 6 тис. кв. км.) болотисту область, перетворену стараннями румунських екологів в біосферний заповідник ЮНЕСЬКО. Тут налічується більше 280 видів птахів, з яких близько 180 видів кублиться в цьому регіоні, останні ж прилітають сюди зі всієї Европи. По "брацулам" (дунайським рукавам) Килія, Суліна і Св. Георге з Тулчи ходять пароплавчики, організовуються численні екскурсії до місць масового скупчення птахів, сплав на плотах і байдарках, виділяються спеціальні зони для спортивної рибалки і купань. Не менший інтерес викликають Музей Дельти в Тулче, базіліка Никуліцел (370 р. н. е., найстародавніша християнська споруда країни), коса Летівши, острів Сахалін, численні монастирі, озеро Яломіца, а також ліси Летівши, Каяфеле і Морою - справжні природні заповідники.

Зовсім інакше виглядає північно-західна частина країни - знаменита Трансільванія. "Колиска румунського народу", ця земля славиться величезною кількістю історичних місць, оригінальною культурою і прекрасною природою Карпат.

У Алба-Юлия варто відвідати старий музей Румунії (відкритий в 1794 р.), Цитадель (1716-1735 рр.), прекрасний собор (XIII ст., перебудований в XV ст.) і княжий палац (XIII-XVIII вв.). В околицях Алба-Юлия цікаві одне із старих міських зміцнень Трансільванії в Аюде, церква в Себеше, Музей золотих копалень в Рошия-монтане, єдина в Східній Европе льодовикова печера в Ськерішоаре, стародавні церкви, монастирі і замки повіту Арад.

Прикордонні з Угорщиною північні повіти можуть запропонувати туристові, разом з самобутньою культурою, такі визначні пам'ятки, як фортеця Орадя (XI ст.), Музей "Цара Крішурілор", Євангельська церква в Бістріца (XV ст.), печерний комплекс в повіті Біхор, бальнеологічні курорти Синджеорз-бей, Пятра-финтинелор, Моняса, Бэиле-Феликс, Стына-де-вале і ін.

Брашов, стародавній центр Трансільванії, варто відвідати ради знайомства з пам'ятниками феодальної епохи. За головні визначні пам'ятки міста вважаються залишки цитаделі (1395-1553 рр.), церква Св. Миколи (1495 р.), одне з культових місць країни - Бісеріка-нягре (Чорна Церква, XIV-XV вв.), церква Св. Варфоломея (XIII ст.), Історичний музей в будівлі XV ст., ратуша (1420 р.) і безліч колоритних будинків XVII-XVIII вв. Всього у 15 км. від Брашова лежить знаменитий замок Бран (1377-1382 рр.), що хоч і не має ніякого відношення до Дракуле, але сам по собі досить цікавий - зараз тут розташовується Музей Феодального Мистецтва. У 8 км. від Брашова розташовані не менш вражаючий замок Рішнов і церква-фортеця в Прежмере.

Клуж-напока і повіт Клуж - один з найцікавіших туристичних районів країни. У Клуж-напоке цікаві церква Св. Михайла (1396-1532 рр.), реформатськая церква (1486 р.), палац Банфі (1774-1785 рр.) - колишня резиденція трансильванських князів (зараз тут Музей мистецтв), Міський музей, етнографічний Музей Трансільванії з етнографічним селом на горе Хоя, Ботанічний сад (заснований в 1872 р.) і ще більше сотні старих будівель і споруд.

На окрему увагу заслуговує повіт Марамуреш - один з найгористіших і багатших мінеральними водами районів країни. Візитна картка району - Чимитирул-весел ("Веселе кладовище") в Сепинце - єдина меморіальна споруда в світі, де смерть і всі пов'язані з нею обряди представлені в гумористичному ключі - розписні хрести, веселі епітафії і оригінальні різьблені пам'ятники. Але головна визначна пам'ятка району - багата культура місцевого населення і прекрасна майстерність ремісників. На всю країну славиться марамурешськая різьблення по дереву і старовинні дерев'яні церкви, розкидані по всьому повіту.

Старовинне трансильванський місто Сигишоара, батьківщина Влада Цепеша і одне з найколоритніших міст країни, розташоване в повіті Муреш. Старе місто оточене стіною, яка перетворює його на справжню фортецю. Тут збереглася в первозданному вигляді більше сотні середньовічних будинків, Гірської Церкви (XIV ст.) з унікальними дерев'яними сходами і годинної башти з унікальними курантами. У околицях знаходяться замки Бетхлен (XV-XVII вв.), Кріш (XVI ст.), Телеки (XVIII ст.), Думбревьоара (XVII ст.), а також фортеця і Реформована церква (1316-1442 рр.) в Тиргу-муреш.

Тімішоара, столиця повіту Тіміш, - ще одне старе місто, що добре збереглося. Варто відвідати замок Хуніязов (1443-1447 рр.), фрагменти Бастіону, собор Православної Митрополії (1934-1946 рр., зараз тут Музей середньовічного мистецтва), оглянути псевдоготичну колону в центрі міста, споруджену в 1851 р. австрійським імператором Францем-Иосифом I, католицький Кафедральний собор (1744-1748 р.), Муніципалітет (1734 р.), Пиацца-Виктория, Музей Баната, Музей Банатського Сіла і безліч зелених парків і скверів. Джерела лікувальних мінеральних вод в Бузіяш, Келача і Іванда надають прекрасні можливості для відпочинку і лікування.

Ясси - столиця Молдови з 1564 р., вважається за найромантичніше місто Румунії. Кожен з численних господарей Молдови залишив в місті слід про себе у вигляді якого-небудь пам'ятника. За найвідоміших вважаються церква Трей-ієрахь (1635 р.), церква Мітрополітане (1833-1839 рр.) - один з центрів паломництва (тут знаходяться мощі Св. Параськеви), монастир Арджеша (1512-1521 рр.), церква Св. Миколи Чудотворца (1492 р.), Палац Культури, Музей Возз'єднання в замку Ясс (1806 р.), будинок митрополита Дософтея з першою друкарською установкою в країні, будівля Університету і палац Іоан-кузи в Руджіноасе.
Румунія
Місцевий час:
23:34, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = ROL
Литвин
Марія
менеджер напрямку
тел:+38 067 67 57 715 icq: 622820570
напрямки: Болгарія, Греція, Грузія, Єгипет, Кіпр, Туреччина, тури по Україні, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97