Словаччина

Словаччина

Коротка інформація
Словаччина - чудова країна, яка приваблює туристів своїми гірськолижними курортами, мінеральними джерелами, якісним сервісом та щирою гостинністю.
Опис країни
Офіційна назва країни і географічне положення. Повна назваСловацька Республіка. Держава в Східній Європі. Межує з Угорщиною, Австрією, Чеською республікою, Польщею, Україною. Площа – 49 тис. км2. У адміністративному поділі  виділяється три області і прирівняна ним столиця.

Столиця
– Братислава.

Час.
Відстає від київського на 2 години.

Святкові і неробочі дні.
1 січня – Новий рік, День виникнення Словацької Республіки. 6 січня – Православне Різдво, 26 січня – Хрещення, березень-квітень – Великдень, 1 травня – Свято праці, 8 травня – День звільнення від фашизму, 5 липня – День слов’янських проповідників Кирила і Мефодія, 29 серпня – роковини Словацького національного повстання 1944 р. 1 вересня – День Конституції Словацької Республіки, 1 листопада– День Всіх Святих, 25 і 26 грудня – Різдво.

Природні умови.
Словаччина – переважно гірська країна, великачастина її території розташована в межах Західних Карпат (висотадо 2655 м, гора Герлаховські-Штіт в масиві Високих Татр).На південному заході – Придунайська низовина, на південному сході – Потиська низовина.
Річки головним чином басейну Дунаю, що протікає по південно-західній околиці Словаччини. Гори звичайно покриті лісами широколистяними і змішаними на південних схилах, хвойними — на північних. Рівнини в основному оброблені.

Клімат
– м’який, помірно континентальний. Середні температури січня від -1-3 °С на рівнинах до -12 °С у горах; липня від 19-21 °С до 8 °С. Опадів – 500-700 мм в рік, в горах – до 1000 мм.

Митні правила
.В межах Євросоюзу: Не існує строгих обмежень щодо імпорту та експорту товарів особистого вжитку. Ввіз товарів для особистого вжитку в Словаччину з країн ЄС можливий в необмеженій кількості. Немає необхідності сплачувати додаткові податки за товари для особистого вжитку, такі податки вже включені у вартість товарув країні придбання.
Некомерційний товар, який ввозять подорожуючі, з 1 грудня 2008 року звільнюється від ввізних платежів на всіх пунктах пропуску на кордоні між Словаччиною та Україною, а також на митницях в аеропортах.

Тютюнові вироби:

Сигарети до 40 шт.
Цигарки* до 20 шт.
Сигари до 10 шт.
Тютюн для паління до 50гр.                                                                                                                                                                                               на 1 особу або пропорційна комбінація зазначених виробів (напр. 1сигара + 2 цигарки + 20 сигарет + 15 грам тютюну.                               *цигарка - це сигара з вагою до 3 грам.

Алкогольні та спиртні напої (спирт)

Спиртні напої з вмістом алкоголю понад 22% об'єму - до 1л.
Поширюються на алкогольні та спиртні напоїв з вмістом алкоголю понад 22% об'єму, а також неденатурований етиловий спирт з вмістом алкоголю 80% об'єму і більше.                                                                                                                                                                                   Спиртні напої з вмістом алкоголю до 22% об'єму - до 2 л.
До цієї категорії відносяться і газовані вина.

на 1 особу або пропорційна комбінація зазначених виробів (напр. 0,5 л з вмістом понад 22% алк.+1л з вмістом до 22% алк., або 0,7л з вмістом понад 22% алк.+0,5л. з вмістом до 22% алк.).
Увага:при застосуванні фінансових обмежень вартість окремих товарів не ділиться та не додається. Також не враховується вартість особистого багажу подорожуючого, який ввозиться тимчасово, або ввозиться після його тимчасового вивозу, та вартість ліків, необхідних для особистого вжитку подорожуючого. Наприклад, подружжя, що в’їжджає з України, не може при ввезенні камери вартістю 350 Євро претендувати на звільнення від ввізного мита, хоча обмеження на звільнення від ввізного мита на 1 особу становить 300 Євро.

При ввезенні тютюнових виробів, спиртних напоїв, вина та пива звільнення від ввізного мита не застосовується, якщо подорожуючим є особа, молодша 17 років.

Некомерційний товар - це товар в багажі подорожуючого, який ввозиться з третіх країн та призначений для його особистого вжитку або особистого вжитку його сім’ї, або призначений у дарунок, причому характер та кількість виробів не повинні викликати підозру, що ввозиться з комерційною метою або принагідно.

Подорожуючий зобов’язаний задекларувати та пред’явити товар митній службі. Бланки митних декларацій знаходяться на всіх прикордонних пунктах пропуску, митних підрозділах аеропортів.

Обмеження на ввіз товару неторговельного характеру подорожуючими з третіх країн, дійсні з 1 грудня 2008 р.

товар/вид перевезення

неповітряне перевезення

повітряне перевезення

Тютюн та інші тютюнові вироби

сигарети

40 шт.

200 шт.

цигарки

20 шт.

100 шт.

сигари

10 шт.

50 шт.

тютюн для куріння

 

50 гр.

250 гр.

або пропорційна комбінація зазначених виробів

Алкогольні та спиртні напої (спирт)

спиртні напої з вмістом алкоголю понад 22 %

1 л

1 л

спиртні напої з вмістом алкоголю до 22 %  (в тому числі, газовані вина)

2 л

2 л

 або пропорційна комбінація зазначених виробів

Вино

негазоване вино

4 л

4 л

Пиво

пиво

16 л

16 л

Інший товар

загальна вартість товару

9 037,80 сл.крон(300 Євро)

12 954,20 сл. крон (430 Євро)

до 15 років

4 518,90 сл.крон(150 Євро)

4 518,90 сл.крон(150 Євро)

Паливно-мастильні матеріали

мінеральне пальне

вмонтований бак + 10 л в додатковій ємності
Словаччина славиться красою природи: відомими на всю Європу Татрами, Малою Фатрою (біля Жіліни), Рудними Горами і Словенським Раєм (східніше Зневажила), крижаними печерами, гейзерами. У країні близько 1400 мінеральних джерел. Банська Штявніца, Словенський краси, Спіській град (замок), село Влколінец включені в список Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. У Словаччині знаходяться кращі в Східній Європі лижні курорти. Високі Татри – Татранська Ломніца, Старий Смоковец, Штребське Плесо на березі живописного озера, Бистра, Деменовськая долина з красивими печерами. Словаччина також знаменита історичними визначними пам’ятками. Міста східної Словаччини збудовані в готичному стилі. Крупні міста: Кошице, Прешов, Жіліна, Банська-Бистріца.

Братислава включена в список Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Тут знаходяться замок Девін (у 10 км від місто) Стара Ратуша (XIII ст.), Палац Праймітс (XVIII ст.), Собор Св. Мартіна (XIV-XV  ст.), Особняк Сегнера (XVII ст.) і Фонтан Роланда (XVI ст.). Працюють Словацька національна галерея, Муніципальний музей, який розмішається в Старій ратуші, Фармацевтичний музей.

Трнава  з 1541 р. була центром церковної адміністрації, університет XVII-XVIII ст., прекрасні пам’ятники архітектури.

Нітра – старе слов’янське укріплене поселення. Тут можна оглянути замок, францисканску церкву, монастир, палац (XVІІІ ст.), Колону (XVIІІ ст.) і Бібліотеку абатства в Старій семінарії XVIII ст.

Банська-Стявнія– Старий Замок (XVI ст.), будівлі Гірської і Лісової Академій, пам’ятники гірничодобувної промисловості.

У Левочі знаходиться найвищий в світі готичний вівтар

Кежмарок – Готичний замок XV ст. з каплицею XVII ст., розвалини середньовічних міських стін і замку.

Курорт Бардежовські Купелі відомий з XIII ст. цілющими джерелами.

Курорт Пештани спеціалізується на лікуванні ревматизму.

Тренчіанське Тепліце знаходиться біля сірчаного джерела. Багато джерел теплої і вуглекислої мінеральної води в селах Бешеньова, Лікава, Квачани, Жяр, Прібіліна, Заважна Порубу, Ліптовській Ян і інших.

Водолікарні: П'єштяни, Тренчіанська Теплиця, Дудінце і Бардейов. Курорти для хворих з ураженням органів дихання розташовані у Високих Татрах: Штребське Плесо, Нові Смоковец, печера Бистра для лікування алергічних захворювань.
Словаччина має розвинену мережу готелів і спортивних споруд, що в поєднанні з багатою природою і історичними ресурсами створює хороші умови для розвитку туризму.

 

Словаччина
Місцевий час:
21:59, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 29,809 EUR
Нич
Христина
менеджер напрямку
тел:+38 032 275 86 02
напрямки: дитячий відпочинок, тури по Україні, екскурсійні тури Європою, лікувальні та паломницькі тури, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97