Словенія

Словенія

Коротка інформація
Словенія - дуже різнобічна країна. Туризм почав розвиватися тут порівняно недавно. Північна частина країни приваблює гірськолижників сніговими Альпійськими вершинами; річкові долини, лісові простори і прекрасні озера не залишать байдужими любителів природи; стародавні міста з середньовічними замками і церквами і невеликі села зберігають у собі історію європейської цивілізації, а міста побережжя Адріатичного моря просякнуті духом Венеції та італійської культури. Маленька чудова країна, розташована серед мальовничих європейських пейзажів -це Словенія. Незважаючи на те, що за розмірами вона в два рази менша за Швейцарію, тут є на що подивитися. Унікальні карстові печери, смарагдові ліси і кришталеві термальні джерела, пустельне середземноморське узбережжя і гірські озера - ось такі чудеса чекають Вас в Словенії.

Столиця Словенії - чаруюча Любляна сподобається Вам з перших же хвилин. Вас очікують романтичні прогулянки по старому місту, серед середньовічного барокко і ренесансу, «казково» маленькі магазинчики і сувенірні крамнички. Туристи, які побували в Празі, Відні та Римі, обов'язково відвідують Любляну. Унікальність словенської столиці полягає в тому, що прозорі води річки Любляниці ділять місто на два райони - старе місто і сучасні квартали (на відміну від інших європейських міст, де забудова йде по колу).
Опис країни
Cтолиця: Любляна.

Географія: Cтрана, розташована в Східних Альпах. Граничить з Італією, Австрією, Угорщиною і Хорватією. На заході Словенія має вихід до Адріатичного моря (у районі затоки Трієста). Площа Словенії складає 20,3 тис.кв.км.

Природа: На північному заході і півночі хребти Східних Альп, заввишки до 2863 м (р. Тріглав). На півдні - північна околиця Дінарського нагір'я, в т.ч. вапнякове плато Карст (Краси). На заході - ділянка побережжя Трієста зал. Адріатичного м. Основні річки - Сава і Драва (басейн Дунаю). Гірські льодовики і карстові озера. Ок. 46% покрито лісами (головним чином в горах), на плато Карст - мізерна степова рослинність, уздовж морського побережжя - середземноморські чагарникові співтовариства.

Клімат: помірно-континентальний. У Словенії 3 різних кліматичних зони: середньоєвропейська, альпійська і середземноморська. Влітку середня температура повітря складає +21 З, а взимку - 0 С. Лучшимі місяцями в горах вважаються вересень - травень. Літо триває, як правило, з початку червня і до кінця жовтня. Це період і купального сезону на морі і озерах країни.

Державний лад: Незалежна республіка. Розділ держави - президент. Законодавчий орган - двопалатний парламент (Державна Рада і Державні Збори).

Адміністративно-територіальне ділення: 136 муніципалітетів (общин) і 11 міських муніципалітетів.

Населення: 1,95 млн чоловік (2004). Словенських - 90%, 10% - італійське і угорське національні меншини. Міське населення 50,5% (1991).

Мова: Словенський. Більшість словенських знають, принаймні, одна з наступних мов - англійський, італійський, німецький.

Релігія: Віросповідання переважно римсько-католицьке і протестантство.

Економіка: Словенія - індустріально-аграрна країна. Частка у ВВП (1991 %): сільське господарство 5, промисловість 38. Здобич поліметаллічеських рудий, бокситів, сурми, ртуті. Чорна і кольорова металургія, машинобудування, електротехнічна, текстильна, деревообробна, хімічна, харчова, поліграфічна промисловість. Виробництво електроенергії - 12,7 млрд. квт·ч (1995). Садівництво, виноградарство; зернові. Тваринництво. Довжина залізниць (1997, тис. км.) - 1,2, автодоріг 14,7. Іноземний туризм.

Валюта: Словенський толар (SIT), рівний 100 стотінам. У обігу знаходяться монети номіналом в 50 стотінов, 1, 2 і 5 толаров, а також банкноти в 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1 000 і 5 000 толаров.

Національний домен: .SI

Правила в'їзду: Необхідно мати закордонний паспорт і візу (для всіх громадян колишнього СРСР), отриману на підставі запрошення або туристичного ваучера. Громадянам Росії віза видається безкоштовно. Транзитна віза видається за наявності австрійської або італійської в'їзної візи. Поїздка з дітьми на службове запрошення утруднена. Обмежень на пересування по країні для громадян СНД немає.

Митні правила: Імпорт і експорт місцевої валюти обмежений, іноземної валюти - в межах, вказаних в декларації при в'їзді, вивіз національної валюти - не більше 50 тис. доларів (у перерахунку).
Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: Словенія - одна з найменших країн в Европе, але різноманітність її природи і багата історія роблять країну одним з найцікавіших туристичних районів Балкан. Гірськолижні курорти Юлійських Альп є сусідами з морським побережжям Адріатики, бальнеологічні курорти в Доленське Топліце, Рогашке, Слатіне, Струняне, Порторозе, Чатеже і ін. чергуються з тими, що зберегли середньовічний колорит містами Любляна, Марібор, Целе і ін., а живописні гірські долини, бурхливі річки, чистісінькі озера, фантастичні водопади і численні печери (більше 6 тис.), багато хто з яких визнаний усесвітнім надбанням ЮНЕСЬКО - справжній рай для любителів активного відпочинку.

Любляна, побудована на розвалинах римської фортеці Емона, має довгу і багату історію. За центр міста вважається розташований на високому горбі Люблянський град і Люблянський Собор, колишня резиденція місцевих феодалів. Стара Площа, розташована у церкви Св. Іакова, оточена середньовічними спорудами - Палац Швайгеров, Колона Богоматері (XII ст.) і ін. Примітна стара частина міста, що оточує горб, з вузькими вулицями, безліччю маленьких барів, кафе і магазинчиків, а також із знаменитими "трьома мостами", один з яких веде до Ратуші (1718 р.) з фонтаном "Нарцис" (1751 р.) у стилі барокко і двома відкритими внутрішніми двориками. Одна з найкрасивіших площ міста - Прешернов Трг (1905 р.), навколо якої зосереджені церква Благовіщення (1646-1660 рр.) з унікальною бібліотекою, ансамбль вулиці Міклошевіча, єдиний зразок паркового мистецтва в країні - Парк Міклошича, а також величний собор Св. Миколи (XVIII ст.). Цікаві Єпископський палац, Церковна семінарія з фресками роботи Джуліо Каліо (1721 р.), церква Св. Іакова (1615 р.) з восьмигранною каплицею Св. Франциська (1660 р.), церква Св. Кирила і Мефодія, палац Лонтовж на Новій площі (сьогодні тут знаходиться Академія наук і мистецтв), будівля Національної і університетської бібліотеки, колишній монастир XIII ст., а нині театр просто неба - "Кріжанке", місце народження незалежної Словенії - Площа Конгресу з будівлею Філармонії, приходська церква Св. Трійці (1726 р.), а також Цанкарев будинок, Палац з'їздів і обширний культурний центр на площі Республіки. У західній частині міста розташований живописний парк Тіволі із замком і Художньою галереєю, а на східному березі річки - Міський Музей, що має великі збори давньоримського мистецтва. Інтерес викликають також Державний музей, Музей природної історії, Державна галерея, Галерея сучасного мистецтва, Муніципальна Галерея і Сучасна Художня галерея, Словенський етнографічний музей, Архітектурні музеї замку Фужіне і удома Йоже Плечника, Словенський технічний музей, Музей археології в парку Якопічека, Музей пива, Музей тютюну, Словенський шкільний музей, Державний театр опери і балету, Державний драматичний театр Словенії і ін.

Нотраньська - відносно малонаселений район, що славиться своїми ландшафтами зарослих лісом гір і, знову ж таки, карстовими печерами. Тут розташовані дві відомі природні визначні пам'ятки країни і одні з найзнаменитіших в світі печер - Постойнска-яма і Шкоцьян, які через відсутність поблизу сучасних готелів відвідують зазвичай із столиці. Ці печери визнані ЮНЕСЬКО усесвітнім надбанням. Постойна (55 км. на захід від Любляни), розташована у громажной карстової печери Постойнска-яма, в якій водяться унікальні сліпі протєї. Мініатюрний поїзд курсує між сталактитами і сталагмітами печер з 1872 р. У 9 км. на північний захід від Постойни, на 123-метровій кручі, розташований старовинний замок Пред'яма (XIII-XVI ст.) з цілою системою підземних галерей і гротів, а також печера Планіни (Планінська Яма, 6156 м.), церква Богоматері (XV ст.), башта Равбар, замокнув Хаасберг і красиве плато Нанос. У 13 км. на південний схід від Сежани, між Постойной і Копром, знаходяться ті, що збереглися практично в первозданному стані печери Шкоцьян. Води річки Нотраньська, через яку на 45-метровій висоті перекинутий міст Ханке, перед селом раптово зникають в карстових порожнечах, відкритих в 1885 р. Неподалеку лежать не менш екзотичні печери Віленіци - одні з перших в Европе, до яких був відкритий доступ для широкої публіки (XVII ст.). Поряд з Шкоцьяном знаходиться ще одна "туристична мекка" країни - невелике селище Ліпіца, де розташований всесвітньо відомий конезавод (1580 р.), знаменитий своїми красенями "ліпіцанцамі".

Гореньська або Верхня Карніолія - район живописних Альп Юлійських, невинних лісів, чистих озер і пасторальних пейзажів. Біля високого піку Словенія - гори Тріглав (2863 м.), розкинувся національний парк Тріглав (4% територій країни) - єдиний заповідник в Юлійських Альпах, на території якого знаходяться знамениті гірськолижні курорти Бохинь, Блед і Краньська Гора. Найкрупніше місто Верхньою Карніолії - Крань, розташований підніжжя альпійських хребтів Камник і Савінья. Старовинні квартали між площею Маїстров Трг і церквою Св. Фабіана (1478 р.) є сусідами тут з сучасними кварталами, а колоритні споруди площі Главки Трг відтіняються мостами через Кокру. Цікаві старовинна Ратуша, в якій розташований краєзнавчий Музей Гореньська, церква Св. Канцияна, церква Св. Розарію (XVI ст.), старовинна сторожова башта з кафе-галереєю "Пунгерт", старий замок Град-кислштейн (XVI ст., зараз тут розташований міський відділ культури), Будинок-музей поета Прешерна на вул. Прешернова, а також замки Брдо, Стрмоло і церква Св. Маргарити (1342 р.) в околицях міста. Не менш цікаві старовинні міста Шкофья-лока, Камник, Камнішка-бистріца і гірські масиви Грінтовец (2558 м.), Скут (2532 м.) і Планява (2394 м.).

Бохинь розташований в районі найбільшого в Словенії (площа 328 га, довжина 4 км.) однойменного озера. Лижний регіон Бохиня об'єднує декілька гірськолижних центрів, найбільш значні з яких Вогел, Кобла і Сорішка Планіна. Сам Бохинь лежить на висоті 525 м. над рівнем морить, зона катання тягнеться на висотах від 570 до 1800 м. і обслуговується трьома десятками підйомників. На плато Вогел (1569 - 1800 м.), що славиться "довгим снігом" (стійкий сніжний покрив з середини грудня до кінця квітня), працюють 8 підйомників і канатна дорога. Тут діє 17 трас загальною протяжністю 36 км. при максимальній довжині 7,5 км. і перепаді висот в 1200 м. Є освітлена траса для вечірнього катання і 15 км. трас для рівнинних лиж. Гірськолижний центр Кобла знаходиться в 12 км. від Бохиня на висоті 550 - 1480 м. Тут працюють 6 підйомників, а загальна протяжність трас досягає 23 км. (не рахуючи фрі-райдних) при максимальній довжині 2,5 км. і перепаді висот 750 м. Є устаткування для штучного снігу, рівнинні лижні траси завдовжки 6 км. і каток. Гірськолижний центр Сорішка Планіна знаходиться в 15 км. від Бохиня на висотах 1280 - 1549 м. Вісім кілометрів його трас обслуговують 3 бугелі підйомника, також є траса для рівнинних лиж завдовжки 3 км.

Фешенебельний курорт Блед розташований в 40 км. від столиці, на березі однойменного озера, де взимку катаються на ковзанах, а влітку можна купатися. Цей курортний куточок, що користувався широкою популярністю вже в середньовіччі, привертає красою озера, на якому лежить маленький острівець з церквою, і чудово розвиненою інфраструктурою відпочинку, що не чіпає, проте, природної краси околиць. Головна визначна пам'ятка курорту - льодовикове озеро Блед (глибина - 30 м., довжина - 2,12 км., ширина - 1,38 км.), подпітиваємоє теплими джерелами (влітку температура води доходить до +24 З). Також цікавий Бледський замокнув (Град, XIII-XVI вв.) - колишня резиденція бріксенських єпископів, в якому зараз розташований прекрасний історичний музей і ресторанчик. Варто відвідати церкву першого Пречистого Богородиці (1142 р.), приходську церкву Св. Мартіна (1905 р.), "Дзвін Бажань" в церкві на острові, Церква Св. Марка у Врбе, колишня резиденція Тіто - "Готель Вила", ущелини Поклюки і Вінгара і ін.

Найкрупнішим гірськолижним курортом країни є Краньска-гора, розташована на північному заході країни, в декількох кілометрах від меж з Австрією і Італією. Зона катання розташовується на висотах 980 - 2300 м. і включає 23 траси з 20 підйомниками), а також траси для рівнинних лиж. На схилах гори Вітранк (1631 м.) траси для спеціального слалому і слалому-гіганта. Тут щорічно проводяться змагання Кубка світу по швидкісному спуску. У містечку Планіца знаходиться один з найбільших в світі трамплінів. Також привабливі живописні долини Планіци і Сава-Долинка, церква першого Пречистого (1510 р.), російська православна церква і ботанічний сад "Альпінум Юліана" в долині Трента, Музей Лізнека, водопад в Тамарі, а також озеро Ясна і спортивна рибалка у водах Сави, Пішніци і Бістріци.

Доленьська або Нижня Корніолія - один з самих самобутніх куточків Словенії. Адміністративний центр області - Ново-место (70 км. від Любляни), заснований в 1365 р. Тут цікаві церква Св. Миколи, франциськанськая церква Св. Леонарда (XV ст.), площа Главні Трг з Ратушею і безліччю середньовічних будинків, старовинна Гімназія (1746 р., зараз тут знаходиться музична школа), Музей Доленьська і безліч старих будівель. Оточец (6 км. від Ново-места) привертає своїм Замком на острові (перетворений на розкішний готель), Іванчна-горіца - абатством Стічна (1136 р., найстародавніший монастир Словенії) і замком Богеншперк, Рібніца - церквою Св. Стефана (XIX ст.) і Етнографічним музеєм в замку XIII ст., що частково зберігся, а Сотеська - руїнами грандіозного замку (1231 р.). Неподалеку розташований найперший бальнеологічний курорт на території Словенії - Доленьське-топліце (XIII ст.) із замком Жужемберг (1293 р.), а також гарячі джерела Шмарьешке-топліце (вперше згадуються в документах в 1392 р.). Костаньевіца-на-крке вважається за найстародавніше середньовічне місто в Словенії (отримав свій статус в 1252 р., зараз це дуже маленьке містечко) і широко відомий своїм замком-монастирем (1234 р.) і Художньою галереєю Божідара Якаца.

Пріморська - обширний південно-західний район країни, що включає долину річки Сочі, Ідрію, Карст (Сежана) і частину Адріатичного побережжя - Істрію. Це один з найпопулярніших туристичних районів країни, що надає прекрасну можливість практично одночасно підкотитися на гірських лижах (та ще і на території відразу трьох країн - Словенії, Італії і Австрії), здійснити сплав по бурхливих гірських річках або відпочити на пляжах Адріатики. Гірський курорт Бовец розташований на межі Австрії, Італії і Словенії і вважається за самий високогірний курорт Словенії. Сам курорт знаходиться на висоті 483 м., але його траси спускаються майже з самої вершини піку Канін (висоти катання 2300 - 900 м.). Тут 17 трас загальною протяжністю 12 км., що обслуговуються 6 підйомниками, а єдиний ськи-пасс дозволяє кататися по трасах курортів Селла Нева і Трбіж (Італія), а також в австрійському Арнольдштайне. Лижний сезон тут триває з грудня по травень. Основні визначні пам'ятки курорту - чистісінька річка Сочивши і водопад Боку (висота 106 м., ширина - 25 м.).

Ідрія, один з якнайдавніших населених пунктів країни, славиться традицією плетіння мережив на коклюшках, а також замком Геверкенег (зараз тут розташований Міський музей, визнаний в 1997 р. кращим технічним музеєм Европи), церквою Св. Трійці (1500 р.), Художньою галереєю в старовинній будівлі колишнього міського зерносховища (1770 р.), Диким озером (Дівже Езеро) і, звичайно, якнайдавнішими ртутними копальнями в Европе. Невелике містечко Церкно - один з центрів гірськолижного спорту країни (траси Чрні-врха спускаються з висоти 1291 м., 4 підйомники і 2 підвісних дороги) і екологічного туризму. Цікаві і невеликі городки Айдовшчина на місці давньоримської фортеці Кастра, "виноробницька столиця Пріморськи" - Віпава, середньовічне село Штанел, прекрасний замок в Доброво, стародавні церкви в Койсько (XVIII ст.) і Ведріяне (XVI ст.), а також урбаністичне містечко Нова-горіца.

Промисловий і портовий Копер - головне місто Істрії. Тут варто подивитися прекрасну площу Тітов Трг, будівлю Лоджії (1464 р., зараз тут розташовано кафе і художню галерею), собор Св. Марії (XV ст.), церква Св. Миколи (XVI ст.), ротонду Іоанна Крестітеля (Кармін, 1317 р.), церкву Св. Бассо (XVI ст.), арсенали Форестерія і Амерія, старовинне зерносховище Фонтіко (XIV ст.), міські ворота Муда (1516 р.), палац Гравізі Барабабьянка, палац Бельграмоні-такко (1600 р.) з прекрасним Регіональним музеєм, палац Тотто (XVIII ст.), палац Брутті і найстародавніша будівля міста - Ротонда того, що Піднесло (1082 р.). Піран - перлина Адріатичного побережжя і один з найпопулярніших курортів країни. Серед вузьких вулиць старого міста височіють Кріпосні ворота (XIII ст.), площа Тартіні, церква Св. Петра (1818 р.), Ратуша і ворота Долфін (XV ст.), Палац правосуддя (XIX ст.), церква Св. Франциська (XVIII-XIX вв.), церква Богоматері Сніжні (1404 р.), церква Св. Георгія (XIV ст.), покровителя міста, церква Богородиці, Дзвіниця (1608 р.), церква Св. Стефана (XIV ст.), невеликий Акваріум, Морський музей і Художня галерея Мінорум.

Порторож з XIX століття славиться своїми піщаними пляжами і казино, перше з яких було відкрито ще в 1913 р., а також приморським бульваром Обале. У місті трохи історичних визначних пам'яток - природний парк "Форма Віва", Морський музей і Музей Солончаків, та зате и окрузі безліч висококласних готельних комплексів і водолікарень. Сольово-лужні морські відкладення, "маткова" вода, морські лікувальні грязі - "пелоїди", мікроклімат і термомінеральная вода - все це перетворює місто на крупний курортний центр.

Невелика область Бела-країна розташована на південному сході країни, на межі з Хорватією. У Метліка цікаві церква Св. Миколи (XIII ст.), колишня резиденція командора тевтонського ордена - Коменда, Краєзнавчий музей в старовинному замку і Музей пожежника справи. У містечку Росаліїце (2 км. від Метліки) варто оглянути три мініатюрні церкви (XII ст.), в одній з яких - церкви Богоматері, знаходиться старий на території Словенії орган (1753 р.).

Розташований на високому плато Чрномель небагатий на визначній пам'ятці, але церква Св. Духу (1487 р., ведуться розкопки), церква Св. Петра (1228 р.), руїни храму Мітхра (III ст., 4 км. від Чрномеля) і Будинок культури, в якому засідав перший парламент вільної Словенії, все ж таки варто оглянути.

Штаєрська, найкрупніший регіон країни, - земля виноградарів, пивоварів і склодувів. Штаєрська відома красою своїх міст, гарячими джерелами і сніжними схилами Камнішських і Савіньських Альп.

Марібор - одне з красивих міст Словаччини, економічний і культурний центр північно-східної частини країни. Тут найцікавіші площа Свободи з розташованими під нею найбільшими на Балканах винними підвалами (площа - 20 тис. кв. м.), старий замок (1478 р., зараз в нім розташований Краєзнавчий музей), Словенський народний театр (1852 р.), церква Іоанна Крестітеля (XII-XVIII вв.), будівля колишньої міської Ратуші (1515 р.), церква Св. Людовіка, Судна башта (1310 р.), Єврейська башта і синагога (1456 р.), башта Водовзводу з вінотекой "Вінаг", Художня галерея Марібора, Музей фотографії, красивий Міський парк з акваріумом і тераріумом, а також прекрасний гірськолижний курорт в Маріборськом Похорье.

Целе - ще одне із стародавніх міст країни, відомий з античної епохи. Тут збереглися безліч будівель минулого століття біля залізничного вокзалу, церкви Св. Марії (1310 р.) і Св. Цецилії, Народні Домк (1895-1896 рр.), Нижній замок (Сподні град), Графський палац (зараз тут знаходиться Краєзнавчий музей), каплиця Св. Данила, міст Капуцинів, міська Ратуша (1830 р.) і старий замок графів Целе - Стари Град на південний схід від міста. В околицях міста безліч спортивних споруд і хороші умови для рибалки, а в містечку Шемпетер зберігся давньоримський некрополь з множиною античних похоронних споруд.

У цьому ж районі знаходяться замок і безліч церков в Словенська-бистріце, заповідники Логарска-долина, Робанов-кот, Голт, Смековец-комен, Пленява і Лучка-бела в долині Савінья, найбільший храм Словенії - приходська церква Св. Мельхиора і Св. Фортуната (1752-1761 рр.) в Горни-град, замокнув Врбовец і церкви в Назарье, 90-метровий водопад Рінка в заповіднику Логарска-долина, замокнув з музеєм у Велінні (XIII ст.) і ін.

Птуй вважається за найстародавніше місто на території Словенії і має статус міста-музею. До основних визначних пам'яток міста відносяться стародавні квартали навколо вулиць Муркова, Ядраньська і Словенській площі, монастир (1280 р.) Франциськанський, церква Св. Петра і Павла (XVI ст.), церква Св. Георгия (XIII ст.), Ратуша, Дравськая башта (1551 р.), домініканський монастир і замок Птуйськи Град (X-XI вв., зараз тут розташований Краєзнавчий музей), колишня резиденція єпископів Зальцбургських - Малі Град (Малий замок). В околицях міста цікаві замок Борл (13 км. на південний схід від Птуя), Церква Богоматері на Птуйськой горе (XVI ст., 12 км. на північний захід від Птуя), руїни стародавніх храмів в Сподня-хайдіне (4 км. на захід від міста), найбільший на території Словенії садово-парковий ансамбль - садиба Дорнава, садиба Штатенберг (8 км. на північний захід від Птуйска-горы) і церква Св. Трійці і Замок тевтонських лицарів (XIII ст.) у Великий Тиждень, мінеральні джерела в Рогашка-слатіна, термальний курорт Подчетртека (30 км. на схід від Целе) і відмінний Етнографічний музей просто неба в Рогатец.

Північно-східна область Прекмурье привертає увагу своїм змішенням угро-фінської і слов'янської культур, а також безліччю старовинних замків і храмів. Найцікавіші замок і церкви в Мурська-собота, церква Св. Мартіна в Мартянци, гарячі джерела в Моравське-топліце, Бановцах, Раденцах, Термі Зрече і Лендаве, чудотворна церква Богоматері в Єрусалимі, олімпійський лижний центр Рогла (висота - 1 517 м., 11 підйомників і гірськолижних трас загальною протяжністю 10 км.) - найбільший спортивно-оздоровчий комплекс Словенії і так далі

Курортні комплекси Добрна, Зрече, Лашко, Рогашка Слатіна, Струнян, Тополшица, Чатеж і Прекмурськой рівнини відомі далеко за межами країни. А замкові комплекси в Стонозі, Вініце, Оточеце, Доброво, а також Грм, Хаасберг, Снежник, Запріце, Печерний, Блейський, Краньський, Кромберк, Лашський, Локський, Стрмольський і Турьякський і ін., привертають величезну кількість любителів старизни зі всього світу. Можливості для активного відпочинку в Словенії практично не обмежені - безліч гірськолижних курортів, рафтінг по річці Сочивши, катання на ковзанах по озеру Блед, сходження по крижаних водопадах, теплі води Адріатики, національний парк Тріглав з його прекрасною флорою і фауною - все це дозволить вибрати будь-який вид відпочинку "на смак".
Словенія
Місцевий час:
22:07, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 29,809 EUR
Нич
Христина
менеджер напрямку
тел:+38 032 275 86 02
напрямки: дитячий відпочинок, тури по Україні, екскурсійні тури Європою, лікувальні та паломницькі тури, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97