ПАР

ПАР

Коротка інформація
 Південно-Африканську республіку іноді називають "Ноєвим ковчегом" - через унікальне географічне положення країни тут представлено неймовірне розмаїття видів тварин і птахів, що мешкають в екваторіальних, тропічних та субтропічних широтах. Крім дивовижної фауни, ПАР знаменита на весь світ своїми діамантами - вони тут хіба що під ногами не валяються. А любителя відпочинку за найвищими європейськими стандартами не може не порадувати той факт, що ПАР до цього часу є найкультурнішою, найцивілізованішою і найбілішою країною Африки.
Опис країни

Важлива інформація про відпочинок в Південно Африканській Республіці

Митниця
Ввозити і вивозити іноземну валюту можна в будь-яких сумах. Місцеву - не більше 500 рандів на людину.
Без мита  можна ввезти в країну до 400 сигарет, 50 сигар або 250 грамів тютюну, до 2 л вина, 1 л міцних напоїв і 50 мл парфумів. Причому на дітей до 18 років ні сигарет, ні алкоголю не можна ввозити.
Зброю ввозити можна, але тільки за спеціальною ліцензією на строк до 6 місяців, яку можна отримати на кордоні.
Заборонено ввозити свіжі овочі, фрукти,а також наркотики.
Вивозити заборонено необроблені діаманти, а на всі оброблені та ювелірні вироби необхідно мати сертифікат з магазину. Щоб вивезти мисливські трофеї, потрібен дозвіл від державної ветеринарної служби.

Гроші
У ПАР в обігу південноафриканські ранди, в 1 рандів 100 центів, доллар коштує приблизно 8 рандів, а євро - 11.
Поміняти валюту можна в аеропорту, готелі, на вокзалі чи в банку. Найдешевше обмін обійдеться в банках, які працюють з 9.00 до 15.30 у робочі дні або з 8.30 до 11.00 у суботу. Банкоматів багато і працюють цілодобово, банківські офіси в аеропорту також працюють цілодобово.
Туристичні чеки змінюють у банках або турофісах, з комісією в 1%. Готелі, великі магазини і ресторани приймають картки, а от бензин можна купити тільки за готівку.

На чому їздити
Між містами можна літати на літаках, великі аеропорти знаходяться в Кейптауні, Преторії, Йоганнесбурзі та Дурбані, причому скрізь, крім Преторії, вони міжнародні.
Потяги ходять в ПАР найрізноманітніші, квиток від одного міста до іншого може коштувати на два різних поїзди з різницею в 1500 доларів, але й зручності будуть різні - від загального вагона до люксового купе з душовою, сигарами і шампанським,які входять у вартість поїздки.
Між містами також ходять автобуси, багато з них гідні свого «люксового» класу.
У містах краще користуватися таксі, хоча воно і дороге, або орендувати машину. Оренда обійдеться приблизно від 70 доларів на добу і завжди йде з включеною страховкою. Для оренди потрібні міжнародні права і паспорт, який покаже, що водій старше 23 років. Потрібно буде також внести депозит за повний бак бензину, близько 400 рандів, який повернуть туристу після повернення машини, якщо вона буде з повним баком. Великі шосе, помічені буквою N - платні, на в'їздах стоїть автомат, оплатити можна кредитною картою, центами або дрібними купюрами. Атласи і карти при оренді машини мандрівникам дадуть безкоштовно.

Чого не варто робити
Брати з собою великі суми грошей або цінні речі значить вводити в спокусу місцевих жителів.
Далеко не завжди вони будуть з нею боротися. Не варто також поодинці їздити пізно ввечері на таксі, в автобусі або в поїзді.
Не варто віддавати картку офіціантові або продавцеві, щоб він розплатився, шахрайства з картами - найпоширеніший злочин в ПАР.
Воду пити тільки бутильовану.
У громадських місцях заборонено курити, куріння на входах в готелі, будинки або поруч з ними може штрафуватися.
Обов'язково застосовувати захисні креми від сонця, окуляри, одягати головний убір і легкий одяг з довгим рукавом.
У прикордонних з Мозамбіком районах є небезпека малярії. Сітки, інсектициди й антималярійні таблетки повинні стати супутниками всіх, хто збирається довго бути на півночі ПАР.
При поїздці в Національні парки необхідно тримати вікна машини закритими там, де стоять відповідні знаки. Крім того, категорично не рекомендується підгодовувати диких тварин, особливо левів та інших хижаків. Різниці між туристами і пропонованим їм обідом вони робити не будуть.
В околицях Кейптауна бродять натовпи мавп, які без докорів совісті влазять у машини, відкривають двері і вікна і тягають все, що можуть, у пошуках їстівного або забавних дрібничок в багажі туристів і салоні автомобіля. Мавпи можуть поводитися агресивно.

Чайові - загальноприйняте явище, становлять до 10% відліку в ресторані, необхідно платити носіям в готелі і аеропорту по 5 рандів за сумку або валізу, таксистам округлюють суму до цілого.
Оплата за воду - окреме задоволення, причому навіть у готелі за витрату води візьмуть по лічильнику.
Дуже багато людей заражено вірусом СНІДу, так що ризикувати з випадковими зв'язками не варто.

Міста, цікаві місця і музеї

Головні пам'ятки ПАР - заповідники і національні парки з екзотичними тваринами і незвичайними ландшафтами. Полярні пінгвіни і котики живуть тут по сусідству з теплолюбними антилопами, зебрами і носорогами.
Найкраще відпочивати в ПАР у період з вересня по грудень, купальний сезон триває з вересня до середини травня. Найбільша кількість туристів приїжджає в ПАР на Новий Рік, в цей час всі готелі переповнені, а ціни трохи піднімаються.

Найпопулярніші курорти ПАР
Місто Джордж назване так на честь англійського короля Георга III.
Як і скрізь, в центрі живуть білі, в передмістях - чорні. Народ тут консервативний: щонеділі всією сім'єю йдуть до церкви, потім обідають, лягають спати, прокидаються, дивляться змагання з регбі, вечеряють і знову лягають спати
Ніяких дискотек, нічних клубів, ігрових залів - гіпермаркет, паб і кінотеатр з фільмами місячної давності.
Жителям Джорджа є чим пишатися. Тут збереглася стара залізниця з справжнім паровозом. Машиніст дає відмашку, звучить свисток - оповитий клубами пари локомотив повільно рушає з місця. У вагоні шкіряні крісла, мідні ручки, пожовклі фото - все як п'ятдесят років тому. Збереглося навіть оголошення: «Не кидайте цукерки і гроші дітям,що біжать за поїздом». Пляжі розташовані дуже близько до міста і мають велику протяжність. У цих місцях дуже популярна рибалка з сітями. Вода в районі Джорджа дозволяє купатися 9 місяців у році, а з пляжу і прибережних скель можна спостерігати за океаном під час його припливу і відпливу, після яких біля берега залишаються природні водойми. Розташовані вздовж узбережжя скелі дарують мандрівникам години чарівного спостереження місцевих красот з їх висоти. Іст Лондон - найбільший річковий порт країни, розташований в провінції Східний Кейп. Заснований він був англійцями в 1835 р. У 1848 р. нове поселення отримало назву Лондон, а побудований незабаром порт став Іст-Лондоном. У 1857 році англійці привезли сюди понад 2300 німецьких найманців, які воювали на їхньому боці під час Кримської війни. Через кілька років до них приєдналися ще 3400 німецьких фермерів з Гамбурга.

Багато селищ навколо Іст-Лондона мають тому німецькі назви. Якщо Ви зробите зупинку в одному з найбільших міст ПАР - Порт-Елізабет (Port Elizabeth), то зможете помилуватися забавними дельфінами в місцевому океанаріумі, відвідати Парк слонів і поприймати морські ванни. Першими з європейців тут побували португальські мореплавці. У 1799 р. англійці побудували на березі океану невеликий форт для свого передового гарнізону. У 1820 р. англійські поселенці заснували близько форту місто, яке губернатор назвав на честь своєї дружини, яка померла за кілька років до цього в Індії. У його передмістях були побудовані гігантські автомобільні заводи, а саме місто стали називати південноафриканським Детройтом.
У музейному комплексі Порт-Елізабет (Port Elizabeth Museum) можна побачити, серед інших експонатів скелет кита довжиною 14 метрів, а в Парку змій (Snake Park) - різні види рептилій, птахів і плазунів.
Найбільше місто ПАР - Йоханнесбург нерозривно пов'язаний з ім'ям австралійця Джорджа Харрісона. Місто-супутник Йоханнесбурга - Соуето (Soweto), найбільше африканське поселення, де проживає близько 3 мільйонів чоловік,більшість з яких щодня відправляються на роботу в Йоганнесбург. Соуето прославилося як арена боротьби чорношкірих пригноблених проти апартеїду. Тут знаходиться найбільших у Південній півкулі госпіталь, багато знаменитих архітектурних пам'яток. В даний час серед африканців - жителів Соуето налічується близько 20 мільйонерів.
Крім пам'яток архітектури в Соуето розташований кращий на Африканському континенті зоопарк, що займає 55 гектарів, на яких розміщуються понад 600 ссавців, безліч птахів та інших тварин. По вихідних днях відвідувачів возить по території маленький потяг.
Сьогодні Кейптаун по праву називають "перлиною міст". Кейптаун, найкрасивіше місто ПАР, розташоване на південному заході країни між горами і океаном. М'який середземноморський клімат і своєрідна архітектура, висококласні готелі і вишукана кухня, а також безліч визначних пам'яток, роблять його надзвичайно привабливим для туристів зі всього світу.
Кейптаун пропонує масу розваг. Вам залишиться тільки вибрати з безлічі дискотек, винних барів, музичних кафе і ресторанів, щоб насолодитися прекрасною вечерею і послухати різну музику.
У районі Кейптауна клімат середземноморського типу, більш помірний, завдяки висоті внутрішніх плоскогір'їв і океанічним течіям. Фактично вся територія ПАР є природним кліматичним курортом.
Над містом нависає Столова гора, силует якої впродовж багатьох років зустрічав мореплавців з дальніх країн.

ПАР
Місцевий час:
08:55, 25.04.2019
Сивуляк
Назар
менеджер напрямку
тел:+380322437722 skype: advokat_75
напрямки: міжнародний туризм, відпочинок в Україні, групові тури, корпоративний туризм, оренда транспорту
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97