Шрі-Ланка

Шрі-Ланка

Коротка інформація
Шрі-Ланка - це найдавніша країна, відома всьому світу під назвою Цейлон. Гордість острова - обширні чайні плантації і безкраї рисові поля. Глибокі традиції місцевого населення і в той же час свобода віросповідання, численні священні реліквії і храми приваблюють сюди безліч паломників. Туристи їдуть в Шрі-Ланку, щоб побачити барвистий світ, повний екзотики, насолодитися природою і викупатися в теплих водах Індійського океану.
Дружелюбність і гостинність жителів Шрі-Ланки доповнюють чарівну красу і тепле зачарування острова. Чудові піщані пляжі зі схиленими до теплих вод Індійського океану кокосовими пальмами, неповторні водоспади, ріки й ліси, пагорби і долини дивно гармонійно поєднуються з величними храмами та фортецями, унікальними пам'ятками архітектури, руїнами стародавніх міст. Мандрівникам залишається тільки дивуватися, як все це вміщується на одному острові.
Опис країни

Важлива інформація про відпочинок в Шрі-Ланці

Шрі-Ланка - країна, яка подарувала світу еталонне уявлення про найпопулярніший напій - міцний, ароматний, підбадьорливий чай. Але крім репутації чайного раю Шрі-Ланка, ця древня країна з багатющою культурною спадщиною, пишається званням світового центру буддизму. Атмосфера доброзичливості і умиротворення, що панує в цій країні, - результат глибокого багатовікового впливу буддійського вчення на світогляд і спосіб життя ланкійців. Філософія буддизму відображена і в численних пам'ятках: величних храмах, створених з великою любов'ю, відлюднених монастирях, прикрашених вражаючою розписом, велетенських статуях Будди - добродушного і миролюбного божества. Шрі-Ланка розташована всього в 800 км від екватора і тому володіє всіма багатствами тропічних островів. Як кажуть самі ланкійці, вони знають тільки три кольори - синяву неба та океану, золотисто-жовті тони пляжів і буйну зелень тропічної флори. Краса природних ландшафтів Шрі-Ланки, буйне різнобарв’я флори і фантастичне різноманіття тваринного світу здатні здивувати навіть найвибагливішого мандрівника. Нескінченні пляжі з м'яким золотавим піском тут просто чудові: потаємні бухти і затоки, ласкава вода кольору блакитного сапфіра, підводні коралові сади, останки затонулих кораблів і мілководдя, уподобані рибами всіх кольорів веселки . Відпочинок на узбережжі Індійського океану, знайомство з буддійськими святинями, відвідування національних природних парків, посвята в таємниці вирощування та виробництва чаю, спілкування з відкритими і життєрадісними ланкійці - все це подарує Вам незабутні враження від поїздки на Блискотливий острів. Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка (до 1972 року - Цейлон) - держава на острові Цейлон в Індійському океані, розташованому на південному сході від півострова Індостан. Входить до Британської Співдружності.

Документи  
Перед від'їздом в аеропорт перевірте наявність таких документів:
- Закордонний паспорт, дійсний не менше 3 місяців з моменту закінчення поїздки;
- Авіаквитки;
- Страховий поліс;
- Туристична путівка (ваучер);
- Кредитна картка;
- Довідка з банку на вивіз валюти (якщо в еквіваленті вивозиться понад 10 000 дол на людину);
- Водійські права (якщо планується брати автомобіль напрокат);
- Довіреність на обох батьків (для дітей, що виїжджають з одним з батьків).

Документи для поїздки з дитиною.
Якщо ваш неповнолітня дитина виїжджає з одним з батьків, не забудьте взяти документи, що підтверджують спорідненість і нотаріально завірене доручення від другого з батьків.
Якщо дитина їде з родичем, знайомим чи в сама тургрупі, то нотаріально завірена згода вимагається від обох батьків (законних представників: вітчима, мачухи, опікунів). Якщо місцезнаходження одного з батьків не встановлено або він тривалий час відсутній (тривале відрядження, важко хворий і т.п.), то бажано мати довідку відповідної установи, що підтверджує цей факт. При розлученні батьків можна пред'являти на кордоні свідоцтво про розлучення і рішення суду про залишення дитини у того з батьків, хто оформив нотаріально завірену згоду на турпоїздку дитини.

Правила перетину кордону
Приїхати в аеропорт потрібно за 2,5-3 години до зазначеного в авіаквитку часу вильоту.
Для посадки на рейс необхідно пройти митний огляд, для чого потрібно заповнити митну декларацію. Бланки митної декларації знаходяться перед лінією митниці на столиках або спеціальних стійках.
Якщо ви вивозите іноземну валюту в еквіваленті:
- До 3 000 дол. США на людину, сума вивозиться вільно.
- До 10 000 дол. США на людину, сума підлягає декларуванню, і прохід здійснюється через червоний коридор.
- Понад 10 000 дол.США на людину, то необхідно мати при собі банківські документи.
- Зареєструватися на рейс на стійці реєстрації та отримати посадковий талон. Номер реєстратури зазначений на центральному табло навпроти номера вашого рейсу;
- Пройти прикордонний контроль.
Потім здійснити посадку в літак через вхід, номер якого вказаний у посадковому талоні.
Нагадуємо, що реєстрація закінчується за годину до вильоту рейсу.

Правила прильоту до Шрі-Ланки
1. Багаж не повинен містити кількість якого товару в комерційному обсязі. Дорогі предмети і речі при в'їзді декларуються для їх подальшого безперешкодного вивозу.

2. У разі виникнення будь-якої проблеми, пов'язаної з вашим перебуванням (трансфер, розміщення в готелі, недоліки з обслуговування в готелі, екскурсійне обслуговування тощо), просимо негайно зв'язатися з представниками "Exotic Holidays International" або "Nord" за телефонами, вказаними в кінці пам'ятки.

Правила вильоту зі Шрі-Ланки
1. Виїзд з готелю / трансфер в аеропорт:
Розрахункова година в готелі 12:00. Свій багаж ви можете залишити в камері зберігання готелю. Вам необхідно провести оплату за додаткові послуги до приїзду автобуса. Прохання всі додаткові послуги (користування міні-баром, телефоном тощо) оплатити заздалегідь. Після прибуття в аеропорт відразу біля входу проводиться митний контроль багажу. Далі дотримуйтеся до стійки реєстрації, де вказано номер вашого рейсу, здаєте багаж і отримуєте посадковий талон. Після чого проходите паспортний контроль, де заповнюєте реєстраційну карту вильоту. Далі прямуєте в зал вильоту, де очікуєте оголошення на посадку вашого рейсу. Проносяться в салон літака рідини повинні міститися в упаковці не більше 100 мл.
Всі рідини в упаковці більше 100 мл. необхідно здавати в багаж.
2. Без спеціального дозволу заборонено вивезення предметів, що представляють історичну або культурну цінність, антикварних масок, манускриптів, книг, виробів зі слонової кістки, колекцій монет і марок, необроблених дорогоцінних і напівкоштовних каменів, тварин, рослин (понад 450 видів), чаю (більше 2 кг ).


Віза
Для громадян України віза безкоштовно проставляється в паспорт і діє протягом 30 днів. Термін дії паспорта повинен бути не менше 3-х місяців з моменту повернення. У паспорті повинен бути підпис власника.
Всі туристи повинні мати при собі зворотні квитки і підтвердження броні готелю, або грошові засоби на час свого перебування на Шрі Ланці з розрахунку 15 доларів на людину в день.

Митниця
Без зборів дозволяється ввозити 2 літри міцних спиртних напоїв, 2 пляшки (0,75 літра) вина, 200 сигарет (або 50 сигар, або 375 грам тютюну) і невелику кількість парфумерії, необхідну для особистого користування. Вся тютюнова продукція, яка ввозиться на Шрі-Ланку, обкладається митом (приблизно 7 рупій за кожну ввезену сигарету і 1300 рупій за кілограм тютюну чи сигар).
Строго заборонено ввезення наркотиків, вогнепальної та колючої зброї, боєприпасів, вибухонебезпечних речовин, порнографічних матеріалів, золота.
Багаж не повинен містити кількість будь-якого товару в комерційному обсязі.

Клімат
Клімат Шрі-Ланки тропічний, мусонний, північно-східний мусон триває з жовтня по березень, південно-західний - з травня по жовтень. Середньорічна температура 28-30 ° С, і на узбережжі через постійний морський бриз така температура переноситься комфортно.
Різниця середніх місячних температур протягом усього року не перевищує 5 º С. У горах прохолодніше, в середньому 23 º С - 25 º С, а на високогірному курорті Нувара Елія вночі значення температури може падати до 10 º С.
Температура води в Індійському океані близько 27 º С.

Гроші
Офіційною грошовою одиницею, що ходить в Шрі-Ланці, є ланкійська рупія. 1 ланкійська рупія дорівнює 100 центам. У обігу є купюри номіналом 10, 20, 50, 100, 500 і 1000 рупій, а також монети в 1, 2, 5, 10, 25, 50 центів і 1,2,5 рупій. Великі готелі і магазини приймають до оплати міжнародні кредитні картки.
На курортах можлива оплата в доларах або кредитними картками, але все ж рекомендуємо обмінювати гроші в аеропорту Коломбо (кращий курс). Чек, отриманий при офіційному обміні валют, слід зберегти до закінчення поїздки. У цьому випадку при вильоті з Коломбо у вас є можливість обміняти невитрачені гроші в банку аеропорту за курсом купівлі.
Також можна міняти гроші в будь-якому готелі або банку.
Приблизний курс до долара США - 108:1.

НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
У країні немає строгих вимог до одягу, однак, не рекомендується відвідувати храми в шортах, в одязі з відкритою спиною і плечима, а також при вході в храм потрібно знімати взуття.

Медицина

Правила користування страховим полісом
- Для отримання своєчасної медичної допомоги необхідно негайно звернутися в Сервісний Центр за телефоном, вказаномим в полісі, і повідомити оператору наступну інформацію:
- прізвище, ім'я застрахованої особи, яка потребує допомоги
- номер поліса і термін його дії
- характер необхідної допомоги
- місцезнаходження застрахованої особи і координати для зворотного зв'язку
Далі дотримуйтеся вказівок оператора!

Сувеніри
Шрі-Ланка (Цейлон) - батьківщина всесвітньо відомого чаю. Також вона славиться своїми дорогоцінними каменями: сапфірами, рубінами, топазами. У місті Ратнапурі проводиться ярмарок дорогоцінних каменів. . На ринках і в приватних магазинах можна торгуватися про ціну, однак цього не можна робити в державних магазинах, супермаркетах, торгових центрах і в магазинах «Duty Free» в аеропорту.

Заходи безпеки в аеропорту:
- Стежте за своїм багажем. Не залишайте його без нагляду навіть на короткий час;
- Не міняйте в аеропорту великі грошові суми, оскільки по дорозі у вас не буде в них необхідності.

Заходи безпеки та рекомендації по проживанню у готелі:
- Зберігайте гроші, документи та цінності в сейфі готелю;
- Якщо в номері є міні-бар, то всі напої, узяті з нього в період вашого перебування в готелі, повинні бути сплачені в день від'їзду в службі розміщення готелю.

Заходи безпеки на екскурсіях:
- Перед кожною екскурсією перевірте наявність квитків на цю екскурсію;
- Не беріть з собою велику кількість готівки;
- Не запізнюйтесь на посадку в автобус на початку екскурсії. В ході екскурсії приходьте вчасно до призначеного гідом місцем під час зупинок під час екскурсійної програми;
- За гроші та цінні речі, залишені в екскурсійному автобусі, водій відповідальності не несе;
- По закінченні екскурсії не забувайте свої речі в автобусі.

Заходи безпеки на вулиці:
- Зробіть ксерокопію ваших особистих документів, а оригінали по можливості з собою не носите;
- Не повідомляйте стороннім назву готелю, в якій ви проживаєте, а також номер вашої кімнати;
- У випадку крадіжки чи втрати кредитних карток, дорожніх чеків анулюйте. Для цього зателефонуйте в свій банк;
- На вулиці уникайте вуличних демонстрацій та інших випадків великих скупчень людей;
- При поїздках у громадському транспорті заздалегідь готуйте гроші на проїзд;
Без особливої ​​необхідності не носіть з собою великі грошові суми, ні за яких обставин не носіть гроші в ручних сумочках;
- Якщо ви йдете на прогулянку з сім'єю, заздалегідь домовтесь, де ви зустрінетеся, якщо хтось загубиться.

Заходи безпеки та рекомендації з оренди автомобіля:
- Взяти автомобіль напрокат можна при пред'явленні закордонного паспорта і водійських прав міжнародного зразка. Замовити машину можна в прокатної конторі, через адміністрацію в готелі. Деякі компанії, що надають послуги оренди машин, пред'являють додаткові вимоги до водіїв (водій не повинен бути молодше 21 або 23 років, а водійські права повинні бути отримані ним не менше року або двох років тому).
При отриманні автомобіля в деяких випадках вас можуть попросити залишити певну заставну суму;
- Не залишайте без нагляду автомобіль з речами;
- Уважно ставитеся до правил дорожнього руху і паркування в країні перебування.

ВАЖЛИВІ телефони
Пожежна служба - 122
поліція - 133
швидка допомога - 144
довідкова - 11 811Цікаві факти

Кухня
Кухня Шрі-Ланки багато в чому нагадує кухню Індії, можливо, через близьке географічне розташування. Країни відокремлює тільки вузька Полкська протока. У приготуванні страв використовуються такі ж продукти - риба, тропічні плоди, багато зелені, прянощі.
Основа звичайного щоденного меню тут - рис і каррі. Каррі для ланкійців - не одна страва, а ціла група страв - з риби, м'яса, різних морепродуктів, птиці, овочів, бобових і фруктів.
Об'єднує їх своєрідна комбінація прянощів, розтертих у порошок, під назвою каррі. Суміш надає стравам, які нею приправлені, особливий аромат і пікантний пекучий смак. Серед обов'язкових компонентів суміші чорний перець, коріандр, пекучий перець чілі, насіння гірчиці, кмин, кориця, куркума, імбир, часник, листя вічнозеленого чагарнику каррі. Варіантів такої суміші стільки, скільки і людей, які готують її. На Шрі-Ланці компоненти суміші зазвичай попередньо підсмажують на сковороді, і в цьому полягає основна відмінність ланкійського каррі від індійського. Крім цього, ланкійські суміші все ж менш гострі.
Кухня Шрі-Ланки має ще й інші особливості, наприклад, у використанні деяких компонентів. В безліч ланкійських страв входить стружка з м'якоті кокосового горіха, кокосовий сік, кокосова олія, пальмовий нектар (treacle). Іншим характерним компонентом ланкійської кухні стала умбалакада (umbalakada) - подрібнена в порошок суха рибка, яку тут називають мальдівською і додають в каррі для аромату. Велика роль у приготуванні різних страв відводиться також фруктам.
Крім каррі, для ланкійської кухні типові страви з рисової муки, наприклад, вермішель на пару, згорнута в рулони - хоппер (string hoppers). З того ж борошна, кокосового молока і дріжджів тут випікають і млинці у вигляді чаші, з хрусткими краями і м'яким центром - аппа (hoppers). Якщо в центр додають яйце, виходить млинець-Глазунов (Bittara
арра). Покуштувати ці млинці можна в будь-якому готелі під час сніданку. До речі, якщо на АППУ кладуть масло, змішане з підсолодженою кокосовою стружкою, виходить приємний десерт - Хакура аппа (hakuru арра).
Особливої ​​уваги туристів заслуговує білий рис на кокосовому молоці - кірібаті (kiribath). Він входить в меню деяких ресторанів і, нарізаний ромбами, подається під час усіляких церемоній. Кірібаті з його м'яким смаком хороший і сам по собі, і з гострими закусками, наприклад з подрібненою сумішшю гострого червоного перцю, цибулі, лимона і прянощів - ката самбол (Katta sambola). З кокосовою стружкою і пальмовим «медом» кірібаті стає солодким - (Imbul Kiribath) Ще одна з ланкійських особливих страв - піту (pittu) - суміш з рисового борошна, тертого кокоса і води. Його готують на парі і подають разом з каррі або з ката самбол.
Типовий прісний коржик - роті (rotti), на відміну від індійського, зазвичай з рисового борошна і тертого кокоса, подається з каррі, гострими закусками і бананами. Ланкійський різновид хрустів називається кевум (Kevum). Їх готують з тонкого тіста з рисової муки і кокосової стружки, обсмажуючи у фритюрі.

Шрі-Ланка
Місцевий час:
02:24, 26.04.2019
Сивуляк
Юлія
менеджер напрямку
тел:+38 0676713883 skype: yuliya.syvulyak icq: 611-092-774
напрямки: керівник , міжнародний туризм, авіа та залізничні квитки, круїзи, корпоративне обслуговування, VIP туризм, групові та індивідуальні тури
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97