Швейцарія

Швейцарія

Коротка інформація
Легенда свідчить: коли Бог розподіляв багатства надр на землі, їх не вистачило одній маленькій країні в серці Європи. Щоб виправити цю несправедливість, Господь дав їй гори, подібні до замків, блискучі льодовики, бурхливі водоспади, незліченні озера і привітні благодатні долини. Таким чином, Швейцарія стала досконалим втіленням божественної мудрості. Швейцарія - реально існуючий міф. Тут ви зустрінете більше контрастів, ніж де б то не було. Вражаюча різноманітність ландшафту, архітектури, мов та культури перетворюють цю країну в особливий маленький світ, в Європу кишенькового формату.
Швейцарські Альпи - батьківщина альпінізму і катання на гірських лижах. У цьому благословенному краї блакитних озер і виблискуючих льодовиків, в цій казковій країні, яку Бог щедро нагородив природними багатствами, а люди випестували своєю працею і турботою, потрібно обов'язково побувати, щоб зрозуміти, що таке справжній відпочинок і справжній комфорт .
Опис країни
Cтоліца: Берн.

 Географія: Держава в Центральній Европе. На півночі вона граничить з Німеччиною, на заході - з Францією, на півдні - з Італією, на сході - з Австрією і Ліхтенштейном. Північна межа частково проходить по озеру і Рейну, який починається в центрі Швейцарських Альп і утворює частину східної межі, Боденському. Західна межа проходить по горах Юріївна, південна, - по Італійських Альпах і Женевському озері. Площа 41,3 тис км.².

 Крупні міста: Цюріх, Женева, Базель.

 Природно-кліматичні умови: Велика частина території в Альпах (висота до 4634 м, пік Дюфур), в центрі країни - Швейцарське плоскогір'я, на північному заході - гори Юріївна. У Альпах - льодовики (ок. 2 тис. км2), могутній сніжний покрив, часто сходить лавина. Гори широко використовуються в рекреаційних цілях (туризм, альпінізм, зимові види спорту). ). Землеробство можливе лише в долинах; пологі схили гір покриті лісами або використовуються як пасовища. Бульшая частина Швейцарії зрошується Рейном і його притокою Ааре. Південно-західні райони відносяться до водозбірного басейну Рони, південні - до басейну Тічино і південно-східні - до басейну р. Інн (притоки Дунаю). Реки Швейцарії не мають судноплавного значення. На Рейні судноплавство підтримується тільки до Базеля. Безліч озер, найбільш живописні з них розташовані по краях Швейцарського плато - Женевське, Тунськоє на півдні, Фірвальдштетськоє, Цюріхське на сході, Невшательськоє і Більськоє на півночі. Більшість цих озер має льодовикове походження: вони утворилися в епоху, коли крупні льодовики спускалися з гір на Швейцарське плато. На південь від осі Альп в кантоні Тічино знаходяться озера Лугано і Лаго-маджоре.

У Швейцарії виражені кліматичні відмінності, обумовлені висотами і схильністю дії сонця і вітрів. Клімат вологий, на плоскогір'ї - помірно-теплий, в горах - холодний. Добові температури в низинах в середньому коливаються протягом року від 10 до 16° З, влітку вони підвищуються до 27° З і більш. Найжаркіший місяць - липень, найбільш холодний, - січень. У Швейцарії части різкі сильні вітри, що супроводяться дощами і снігопадами. Навесні, літом і осінню переважають фени - теплі сухі вітри, що дмуть зі сходу і південного сходу. Оскільки потоки вологого повітря з боку Середземного моря піднімаються вгору по схилах Альп, а потім спускаються до Швейцарського плато, на південних схилах опадів випадає майже удвічі більше, чим на північних. Середня річна кількість опадів в Базелі (277 м над у.м.) - 810 мм, в Лозанні (375 м) на північному березі Женевського озера - 1040 мм, а в Давосі (1580 м) на південному сході країни - 970 мм.

Швейцарське плато знаходиться в зоні європейських широколистяних лісів. Переважаючі породи - дуб і бук, місцями до них домішується сосна. На південному схилі Альп типовий каштан. Вище по схилах гір ростуть хвойні ліси, створюючі перехідний пояс між широколистяними лісами і альпійськими лугами (на великих висотах). Для альпійського разноцветья навесні типові крокуси і нарциси, влітку - рододендрони, ломикамені, тирлич і едельвейси.

Тваринний світ сильно збіднений. Тоді як сніжна куріпка і заєць-біляк ще досить поширені, такі характерні тварини верхнього ярусу гір, як косуля, бабак і сарна, зустрічаються набагато рідше. Робляться великі зусилля по охороні дикої фауни. У Швейцарському національному парку, розташованому у межі з Австрією, мешкають косулі і сарни, рідше - альпійський гірський козел і лисиця; зустрічаються також біла куріпка і декілька видів хижих птахів. Є численні резервати, заповідники.

 Державний лад: Швейцарія - федеральна парламентська республіка. Кожен кантон має свою конституцію, парламент, уряд. Діє федеральна конституція 1848, перероблена в 1874. Розділ держави і уряду - президент Конфедерації, що обирається на рік урядом з числа членів уряду - федеральних радників. Законодавчий орган - двопалатні Федеральні збори (Національна рада з 200 депутатів і Рада кантон з 46 депутатів). Національна рада обирається прямим таємним голосуванням по пропорційній системі строком на 4 роки. Рада кантон обирається по мажоритарній системі (окрім кантони Юріївна) по 2 депутати від кантони і 1 від напівкантони. У деяких кантонах депутати в Раду кантон обираються на сесії кантональних парламентів, в інших їх обирає населення прямим голосуванням.

Найвищим виконавчим органом є Федеральна рада (уряд), що складається з 7 федеральних радників. Їх обирають федеральні збори кожні 4 року (все 7 рівні в правах і рішення приймати на колегіальній основі). Кожен федеральний радник керує одним з семи федеральних департаментів.

 Адміністративно-територіальне ділення: 23 кантони (зокрема 3 розділені на напівкантони).

 Населення: 7,45 млн чоловік (2004). Окрім швейцарців, в країні проживають також іноземці (св. 1,3 млн). Міське населення 61% (2003), серед іноземців 85% живуть в містах. Щільність населення 177,2 людини на 1 км.².

 Мова: Офіційні мови - німецький (діалект «швіцердюч», рідний для 63,7% швейцарців), французький (19,2%) - переважно в кантонах Женева, В, Невшатель, Фрібур і Вале, італійський (7,6%) - головним чином в кантоні Тічино і серед іноземних робочих-італійців, ретороманський (0,6%). Ретороманський мова поширена тільки в гірському кантоні Граубюнден.

 Релігія: 46,1% населення - католики, 40% - протестанти. Віруючі - католики, протестанти. Центри німецькомовного протестантизму - Цюріх, Берн і Аппенцелль. Більшість франкомовних протестантів проживають в кантоні Женева і сусідніх кантонах В і Невшатель. Католики переважають в Центральній Швейцарії навколо міста Люцерни, на більшій частині території франкомовних кантон Фрібур і Вале і в італоязичном кантоні Тічино.

Валюта:
Швейцарський франк (CHF), рівний 100 сантимам (раппен в німецькій Швейцарії). У обігу знаходяться купюри гідністю 10, 20, 50, 100, 500 і 1000 франків, а також монети в 5, 2, 1 франк, 50, 20, 10 і 5 сантимів.
Міста, цікаві місця і музеї
Основні визначні пам'ятки: Швейцарія - приклад класичної туристичної країни - елегантні міста і знамениті курорти із затишними готелями, величні гори, чистісінькі озера і живописні схили горбів. Тут на малому просторі зосереджені вся краса природи і видатні творіння людських рук. У країні рясніють маленькі міста з неповторним колоритом, такі як Біль - "годинна столиця" з двома офіційними мовами, знаменитий Золотурн - місто із спорудами у стилі барокко і безліччю пам'ятників культури, Курнув - якнайдавніше місто Швейцарії (2500 р. до н. е.), Дісентіс з інтересним бенедіктінським чоловічим монастирем і музеєм (VIII ст.), в Мюстере - бенедіктінський жіночий монастир (VIII ст., пам'ятник культури, що охороняється ЮНЕСЬКО), Гуарда і Шплюген - це типові альпійські села з множиною красивих "шале", батьківщина Ле Корбюзье - Ла-шо-де-фон з його Міжнародним музеєм ручного годинника, Афолтерн і Емменталь, де проводяться знамениті Виставки сироваріння або Ромон з його Швейцарським музеєм розпису скла. Кожен таке містечко володіє неповторною чарівністю і цілком заслуговує на окрему увагу.

Захід країни, де розташовані живописні гори Юріївна (вища крапка - р. Монт-тендр, 1679 м.), це величезний природний парк з глибокими каньйонами, живописними схилами гір, засаджених виноградниками, красиві озера Невшатель, Біль і Леман (Женевське). Само Женевське озеро можна вважати за абсолютно самостійну визначну пам'ятку країни, це найбільше водоймище Швейцарії - його довжина 72 км., ширина - до 13 км. при глибині до 310 м. Береги озера вважаються за одних з найкрасивіших в світі, а городки, що оточують його, насищени пам'ятниками старизни. Цей район часто називають "швейцарська Рів'єра", і це назву він отримав явно заслужено.

У університетському містечку Невшатель на увагу туристів заслуговують замок сеньйорів Невшатель, Тюремна башта біля підніжжя горба і прекрасний собор (1185-1276 рр.) з пам'ятником Гийому Фарелю. Можна зробити прогулянку на скелясті уступи долини Бройе, звідки видно закрут річки Сарін або відвідати заснований в 1157 р. Фрібур з його середньовічним центром, собором Св. Миколи (1490 р.) з 74-метровою баштою і органом 1834 р., замком Пойя, фортецею Тур-руж, монастирем августінцев (XVIII ст.), ієзуїтською церквою Св. Михайла, відмінним Музеєм мистецтва і історії, а також знаменитими мостами - підвісним Зарінген (1834 р.) і дерев'яним Берським. Престижний курорт Ивердон-ле-бан розташований на березі озера Невшатель, і відомий своїми сірчаними і магнієвими термальними водами. Води Івердона славляться своєю здатністю лікувати захворювання верхніх дихальних шляхів, ортопедичні захворювання, наслідки травм і переломів, неврити і невралгії. Температура води, що піднімається з глибини 598,5 м., складає + 29 С. Среді численних визначних пам'яток курорту - замок XIII століття, розвалини давньоримської фортеці і археологічні пам'ятники кельтської епохи.

Лозанна, столиця кантони В, лежить на північному березі Женевського озера. Місто славиться величним готичним собором Св. Франциська (1145-1275 рр.), що підноситься над старою частиною міста з її оригінальними будинками і старими містками над річками Флон і Луве. З північного боку башти собору відкривається неповторний вигляд на місто і озеро. Обов'язково варто відвідати Олімпійський музей з величезною спортивною експозицією, музей Елісейський, замки Св. Марії (в даний час тут засідає уряд кантони) і Болье, ярмарковий центр Пале-де-Вілье, парк Мон-репо і університет. У місті безліч театрів і різних музеїв, хороша і багатюща Синематека Швейцарії. Постійною увагою туристів користуються крупний торговий дім "Бель-ейр-метрополь" з баштою заввишки 67 м., прекрасні "фольклорні" ресторани, старі порти району Оухи і прекрасний берег озера, що протягнувся на декілька кілометрів.

Веве - невелике курортне містечко і один з центрів "Швейцарської Рів'єри", розташований всього в декількох кілометрах від Лозанни. Саме тут восени по суботах проходять дегустації місцевих вин на Ринковій площі і найбарвистіший Фестиваль вин, що і не дивно - виноробницькі традиції цього регіону сходять аж до XI століття. Останні роки свого життя тут провели Чарлі Чаплін і Грем Грін. Цікава також розташована на гірській терасі церква Св. Мартіна (1530 р.) з масивною квадратною баштою і чотирма дзвіницями. Цікаво відвідати і Російську церкву в північному стилі (XVII ст.), багато прикрашену безліччю цінних ікон, яка була побудована графом Шуваловим.

Женева, заснована в 500 р. до н.е. на правом берегу Рони ще кельтами, вважається за одне з красивих міст миру. Місто славиться своєю елегантністю і прекрасними парками, розташованими уздовж озера. На лівому березі Рони підноситься центр міста з собором Св. Петра (1160-1232 рр.), Ратушею, Арсеналом, Оперним театром (1879 р.), Консерваторією (1856 р.) і знаменитим фонтаном Жет Д`О (1891 р.), розташованим на живописному озері, оточеному прекрасними садами і парками. Одна з цікавих і унікальних визначних пам'яток Женеви - годинник з квітів на Променад-дю-лак з найбільшою секундною стрілкою в світі (довжина її досягає 2,5 м., діаметр - 5 м., на створення годинника використовується 6,5 тис. живих квітів). На правом берегу Рони - "міжнародна Женева" з Палацом ООН, міжнародним робочим центром, Міжнародним Червоним хрестом і іншими організаціями. Палац ООН (1936 р.), розташований у великому красивому парку і перевершуючий по величині Версаль - це справжня маленька "держава в державі" (є навіть власне поштове управління і випускаються власні марки) і найбільший виставковий центр Европи - тут щорічно проводиться до 5 тис. різних конференцій і конгресів.

У місті більше 30 гідних відвідини музеїв, таких як Міжнародний музей Червоного хреста і Червоного півмісяця, Музей мистецтва і історії з обширною колекцією імпресіоністів, прекрасний Музей годинника, Художній музей (1825 р.), Музей природної історії, Музей Аріана (вироби з фарфору і кришталя), університетські Музей Руссо і Музей Реформації, Міжнародний автомобільний музей з унікальними машинами престижних і рідкісних марок (більше 500 експонатів) і Музей автомобілів Жана Тюа з колекцією унікальних транспортних засобів, випущених до 1939 р.

Недалеко від Женеви, на березі Женевського озера, лежить "перлина швейцарської Рів'єри" - Монтре. Місто відоме на весь світ своїми закритими приватними школами і інститутами краси, нічними клубами і кабаре, барами і казино, музичними фестивалями джазу і класики, телефестівалем "Золота троянда" і фестивалем сміху. У виставковому центрі постійно проводяться міжнародні виставки і ярмарки, зокрема Міжнародний Телесимпозіум. У Монтре жили багато великих письменників і музиканти, зокрема Володимир Набоков, який і похований на місцевому кладовищі. На невеликому скелястому острівці у побережжя Монтре лежить оспіваний Байроном знаменитий Шильонський замокнув (XIII ст.) з середньовічними підземеллями, рицарським залом, залом Правосуддя, герцогською спальнею і дерев'яною каплицею.

Лежачий на півдорозі між Женевою і Лозанною містечко Ньон засноване в 46 р. до н.е. Юлієм Цезарем на місці поселення гельветов. Поза сумнівом цікавими визначними пам'ятками міста є Римський музей з античними археологічними знахідками і макетом стародавнього міста, Музей Женевського озера з акваріумами, моделями кораблів і обширною художньою колекцією, а також розташований в середньовічному замку прекрасний Музей фарфору.

Північна частина країни - осереддя ділової активності, а також живописні долини предгорій Альп, рейнські пороги, прекрасні виноградники і водопади.

Цюріх є найважливішим торговим і фінансовим центром Швейцарії, а також найбільшим банківським центром Европи, осереддям торгових і промислових установ, раєм для шоппінга і "культурної мекки" країни. Центр міста розкинувся на обох берегах річки Ліммат, що впадає в Цюріхське озеро (довжина - 39 км., глибина до 143 м.). Знайомство з містом краще всього почати з історичного центру Нідердорф, з його пішохідною зоною і живописними вузькими вулицями, вимощеними булижником і забудованими будиночками в готичному стилі. Вечорами район перетворюється на центр розваг - грають вуличні музиканти, пиво і вино "течуть річкою", тут співають і танцюють до опівночі.

Фінансовий центр міста і одна з найзнаменитіших торгових вулиць Европи - Банхофштрассе. Тут сконцентровані численні магазини і кращі супермаркети міста - "Глобус" і "Джелмолі", а також підрозділи "Гномен фон Цюріх" - одного з найбільших банків Швейцарії і миру. До Банхофштрассе прилягає площа Парадів, де розташовані помпезні будівлі банку "Швейцарський кредит" (1876 р.) і готелю "Савой Бор-ан-віль" (1838 р.), а також знаменита кондитерська "Шпрюнглі".

У місті безліч чудових середньовічних споруд - романсько-готичний собор Гроссмюнстер (XII-XV вв.), знаменита церква Св. Петра з найбільшим годинником в Европе (1538 р., діаметр циферблату 8,7 м.), каплиця Васськирхе, костьол Фраумюнстер (XIII-XIV вв.) з кольоровими вітражами роботи Крокувала, монументальна Ратуша (1694-1698 рр.) з вишуканим барочним залом для урочистих церемоній, Лінденхоф ("Липовий двір") і множина інших, не менш примітних будівель. Найвідоміший музей міста - Художній музей Кунстхаус на Хаймплатц, біля входу в який встановлена скульптура Родена "Врата пекла", і який славиться першокласною експозицією по історії розвитку європейського мистецтва, а також французькою і швейцарською колекціями. У Швейцарському історичному музеї представлені великі збори експонатів, присвяченій історії і культурі Швейцарії. Музей Рітберга володіє величезною колекцією східного і африканського мистецтва. Музей олов'яних іграшок гордиться колекцією з майже 400 тисяч старовинних іграшок. Цікаві також Музей шоколаду на Хауптбанхоф і Музеї сучасного мистецтва на Ліммаштрасе. Безліч туристів відвідують оглядовий майданчик Політерассе, з яким відкривається прекрасний вигляд на місто і його живописні околиці.

Базель - друге за величиною місто в Швейцарії, розташований на межі "німецької" і "французької" частини країни по обидві сторони Рейну. Місто було засноване римлянами в 44 р. до н.е. на місці кельтського поселення, а в письмових джерелах "форт Базілеа" згадується вже в 374 р. Сьогодні це крупний промисловий, торговий і банківський центр країни. Тут зосереджена велика кількість учбових закладів, зокрема старий в Швейцарії університет, крупних торгових центрів і банків, і в той же час - перший національний музичний театр, безліч художніх галерей, букіністичних магазинів, величезна кількість барів і кабачків. Центр старого Базеля - площа Марктплатц ("Ринкова площа"), і що до цього дня вражає буйством фарб і великою кількістю товару, що продається. Тут же знаходиться і один з символів міста - красива Ратуша (1507-1513 рр.) з яскраво-червоним розписним фасадом з цеглини, позолоченою дзвіницею, дахом з глазурованої черепиці і статуєю Мінациуса Планкуса. У будівлі колишньої франциськанськой церкви Барфюссенкирхе (XIV ст.) в даний час відкритий Історичний музей, а на розташованій неподалеку площі Фішмаркт розташований найкрасивіший фонтан Базеля, прикрашений статуєю Богоматері (1390 р.). Ще один символ міста - кафедральний собор (1019 р.) Мюнстерський з двома шпилями і галереєю з колонадою в оточенні величезних каштанів. Площа перед красивими храмовими кованими комірами викладена брущаткою, а у дворі встановлена могутня зорова труба, за допомогою якої можна помилуватися прекрасною панорамою міста. Ще одна визначна пам'ятка Базеля - ворота Шпалентор (1400 р.) з червоного пісковика, до яких з обох боків примикають дві круглі зубчаті башти.

У Базелі більше 20 музеїв, де зібрані кращі зразки середньовічного і сучасного мистецтва. Музей Базеля образотворчих мистецтв на Сент-албен-грабен невеликий, але має світову популярність завдяки найбільшому в світі зібранню творів сім'ї Гольбейн, також унікальний "амербаховський кабінет" - збори живопису знаменитого колекціонера Базеля Базіліуса Амербаха. Відділ живопису "старих майстрів" і збори імпресіонізму і модерна також стоїть на рівні кращих європейських зборів. Цікаві також оригінальний Музей паперу і книговидавництва в середньовічному млині на Сент-Албен-таль, музей Жана Тінгелі, будинок в Киршгартене ("вишневому саду"), Музей антикваріату і колекція Людвіга, прекрасний зоопарк і ін.

Східна Швейцарія - один з найживописніших районів Европи. У гірських відрогах ховаються численні озера, схили забудовані прекрасними гірськими курортами і пасторальними селами з яскравими шале, пансіонатами і готелями, а строкатий квітковий килим альпійських лугів створює неповторний і повний чарівність пейзаж краю. У Східній Швейцарії розташована і одна з самих вражаючих природних визначних пам'яток країни - величний Рейнфаль ("Рейнський водопад", дебет якого досягає 1,1 тис. кубометрів в секунду. Поблизу водопаду розташовано живописне старовинне містечко Шаффхаузен, старі будівлі якого, що збереглися, відносяться до часу пізньої готики. У місті цікаві також унікальний Музей всіх святих в однойменній церкві і фортеця Міно (Мунот, XVI ст.).

Центр Східної Швейцарії - місто Санкт-галлен, засноване в VII ст. ірландським ченцем Галлусом. У XV столітті навколо монастиря почало розвиватися саме місто, що перетворилося зараз на крупний туристичний центр країни, що славиться своїм барочним Кафедральним собором (1755 р.) з двома баштами, унікальною абатською бібліотекою із зборами стародавніх рукописів і манускриптів, а також монастирем Св. Катерини (1228 р.), Музеєм текстиля і, звичайно, красою навколишніх гір.

У Роршахе цікаві старовинне зерносховище Корнхаус (1748 р.), бенедіктінський монастир, Музей старовинних автомобілів і довколишні замки Роршахерберг, Вартегг (1577 р.), Вартензе (1806 р.) і Св. Ганни (1210 р.). У Бад-рагаце - термальні центри "Таміна-гордж-альтес" і Бад-пфаферс в ущелині Таміна, палац Хоф (1774 р.), капела Св. Леонарда (1414-1418 рр.), приходська церква Св. Панкраса (1705 р.) і руїни фортеці Фрейденберг (XII ст.).

Центральна Швейцарія - "найбільш швейцарська" частина країни. Тут розташовані самі освоєні гірські райони, безліч прекрасних зелених долин і величезні площі живописних альпійських лугів, розітнутих кришталево-чистими гірськими річками. Водопади нагір'я Берна, що беруть почало з вікових льодовиків, прокладають собі шлях через вузькі каньйони Розенлау і Ааре. Гірські хребти відбиваються в бірюзових водах озер Брінцерзєє і Тунерзєє, по берегах яких розкидані живописні села з яскравими шале, пансіонатами і готелями. Викликають захоплення стародавньому замки і любовно відреставровані палаци регіону. І над всім цим підносяться величні списи Ейгера, Монха і Юнгфрау. Недалеко від Великого перевалу (2469 м.) Сен-бернардського розташований однойменний монастир, в якому до цих пір розводять сенбернарів, яких вивели спеціально для порятунку лавини, що постраждала від сходу. А на Сен-готардськом перевалі в скелі вибитий 12-метровий хрест на згадку про штурм неприступного "Чортова моста" солдатами армії Суворова.

Тут розташована і столиця країни - Берн, заснований в крутому закруті річки Аар в 1191 р. за наказом герцога Бертольда V. Історичний центр міста - ланцюжок вулиць Шпітальгассе, Марктгассе і Крамгассе, що упираються в міст Нідербрюкке. Основні визначні пам'ятки міста зосереджені саме тут, в старому центрі, - Тюремна башта (1256 р.) з дзвіницею (1643 р.), знамениті вуличні фонтанчики (XVI ст.), Годинна башта (1191 р., куранти з рухомими фігурками - 1527-1530 рр.), готичний Собор (1421-1573 рр.) з найвищою в Швейцарії дзвіницею (близько 100 м.), вітражами XV ст., статуями XVI ст. і головним порталом роботи Кюнга (1457 р.). Не можна не відвідати міську Ратушу (1406 р.) з великим залом прийомів з дерев'яними стелями роботи XV ст., а також що дав ім'я місту "Ведмедячий склеп".

У Берне можна побачити прекрасні музеї, справжні скарбниці мистецтва - музей Берна образотворчих мистецтв на Ходлерштрассе з прекрасною колекцією європейського мистецтва, музей "Абеггштіфтунг Ріггисберг", Поштовий музей, будинок-музей Альберта Енштейна на Крамгассе, Швейцарський альпійський музей і ін. У цьому місті працює безліч посольств і міжнародних організацій, тут в палаці XIX століття засідає Федеральний уряд (Бундесрат) і Федеральний конгрес, розташовуються Національний банк і безліч комерційних міжнародних організацій. Тут проводяться прекрасні концерти класичної музики, що виконується симфонічним оркестром Берна, а щороку на Паску публіці представляють "почесних городян" столиці - ведмежат, що недавно народилися.

Люцерни - головне місто Центральної Швейцарії, що виникло ще в VII столітті на місці монастиря бенедиктинців, розташоване на північному березі озера Фірвальдштеггер і по праву належить до найкрасивіших міст країни. До найвідоміших визначних пам'яток міста відносяться дерев'яний міст Капельбрюкке (1300 р., найстаріший в Европе), барочна ієзуїтська церква Ієзуїтенкирхе (1666 р.) з двома баштами, восьмикутна водонапірна башта (XIII ст.), велична будівля старої ратуші Корнмаркт (1606 р.), кріпосна стіна Музермауер з 9 баштами (1350-1408 рр.), ренесансний Палац уряду (1557 р.), франциськанськая церква (1561 р.), "найсумніший пам'ятник в світі" - "Вмираючий лев", церква Св. Шарля, численні фронтонні прикраси, чарівні дерев'яні містки, живописні площі з традиційними фонтанами, оглядовий майданчик на р. Пілатус (2132 м.) і сучасні курортні комплекси на побережжі озера. Обов'язково слід відвідати Музей Засобів Повідомлення з суперкінотеатром "IMAX", який вважається за найцікавіший в світі, Музей національних костюмів, Краєзнавчий Музей "Утенберг", Музей Пікассо, Музей Ріхарда Вагнера і Льодовий палац в Льодовиковому саду "Глетчергарден" - геологічний феномен, що зберігся з часів льодовикового періоду.

Лугано - найкрупніше і значуще місто кантони Тічино (Тессин), що итало-говорящего, розташований на березі однойменного озера в південно-східній частині країни. Місто оточене горами Монте-бре (923 м.) і Монте-сан-Сальваторе (912 м.), що формують прекрасну панораму навколо міста і його м'який клімат. У старій частині міста розташовані архітектурні пам'ятники величезної історичної цінності - палац Палаццо-чивіко в прекрасному парку Парко-чивіко, де постійно проходять концерти просто неба, Вілла Мальпенсата, церква Санта-марія-делі-анджолі (XVI ст.) з фресками "Розп'яття Христа" і "Таємна вечеря" роботи Бернардо Луїні, розташований біля вокзалу собор Сан-лоренцо (1517 р.), церква Сан-Рокко (1349 р.) із знаменитим вівтарем і фресками грона Діськополі, і безліч інших унікальних споруд.

Відмінними рисами цього гостинного швейцарського міста є арки, криваво-червона герань в скверах і оранжева черепиця дахів. У центрі знаходиться обширна пішохідна зона. З площі Пьяца Чьокарно на фунікулері можна відправитися в гори.

В околицях Лугано знаходиться повна чарівність старовинні городки з типовою італійською архітектурою - багатий на пам'ятники культури Локарно, знаменита Аськона, "місто замків" Беллінцона, "маленька Тоскана" Мендрізіо і ін. Можна зробити прогулянку теплохода в парк "Швейцарія в мініатюрі" в Меліде, де представлені найцікавіші і живописніші визначні пам'ятки країни, відтворені в масштабі 1:25. У 2 км. від Лугано, на іншому березі озера, лежить італійський анклав Кампіоне, що знаходиться проте під юрисдикцією Швейцарії. Зараз це крупний центр грального бізнесу і "особлива економічна зона", на території якої раз на два роки проводиться церемонія нагородження діячів культури і мистецтва "Золота маска", а також гонки водної "Формули-1".

Ну і, звичайно, головна "прикраса" Щвейцарії - гірськолижні курорти. По їх кількості і рівню сервісу країна упевнено займає провідні позиції в світі.

Покриті снігом гори і мінеральні джерела Санкт-моріца, розташованого в південно-східній частині країни, в серці долини Енгадін і уздовж берега озера, користуються найбільшою любов'ю серед лижників всього світу. Двічі Санкт-морітц ставав местомом проведення зимових Олімпійських Ігор - в 1928 і 1948 роках. Крім того, Санкт-морітц - всесвітньо відомий бальнеологічний курорт, відомий своїми мінеральними водами, які почали використовувати з дуже давніх часів. У Санкт-морітце і його окресностях знаходиться безліч розкішних вілл, зокрема найрозкішніший гірський готель миру - Бадруттс-палас, тут в 1891 році був "винайдений" бобслей, тут же знаходяться єдиний Швейцарський національний парк і абатств
Швейцарія
Місцевий час:
22:16, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = 26,112 CHF
Нич
Христина
менеджер напрямку
тел:+38 032 275 86 02
напрямки: дитячий відпочинок, тури по Україні, екскурсійні тури Європою, лікувальні та паломницькі тури, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97