Йорданія

Йорданія

Коротка інформація
Йорданіякраїна в туристичному плані абсолютно самодостатня, її унікальні пам'ятки не мають у світі аналогів
Опис країни

Столиця
Столиця Йорданії – Амман. У місті проживає більше 1,2 млн. мешканців. У столиці розташовані міжнародний аеропорт, текстильна і тютюнова промисловості, університет, археологічний та ісламський музеї. В давнину Амман був відомий як Раббат-Аммон, в елліністично-римську епоху знали його як Філадельфія. У 1921р. Амман став столицею емірату Трансйорданії. З 1946
р. це столиця незалежної Йорданії. Туристів приваблюють мальовничі руїни римських та арабських будівель.

Час
Час – київський протягом більшої частини року.

Територія
Йорданія – держава на Близькому Сході. На півночі межує з Сирією, на сході – з Іраком і Саудівською Аравією, на заході – з Ізраїлем, на півдні – з Саудівською Аравією. Частина південного кордону омивається водами Акабської затоки Червоного моря. Загальна площа – 89,4 тис. кв. км. Більша частина країни – плоскогір’я заввишки до 1754 м. На заході – тектонічна западина Гхор (Ель-Гор), в межах якої Мертве море і долина річки Йордан.

Клімат
Клімат субтропічний середземноморський, сухий. У центральних і південних районах переважають пустелі, напівпустелі і гористі місцевості, в яких зустрічаються невеликі оазиси. Середні температури січня від +8°С до +14°С; липня від +24°С до +30°С. Опадів випадає від 100 до 700 мм на рік.

Державний лад
Йорданське Хашимітське Королівство. Глава держави – король. Законодавчий орган – двопалатний парламент. Адміністративно-територіальний поділ – 8 провінцій (губерній).

Населення і мова
Населення – близько 4 млн. чоловік; переважно йорданці (араби Йорданії). Міське населення складає понад  68%.

Офіційна мова – арабська.

Віросповідання
Переважна більшість – мусульмани сунітського напряму, є також араби-християни і друзи.

Святкові і неробочі дні
Свята з фіксованими датами: Свято праці – 1 травня, День незалежності і Армії – 25 травня, Сходження короля Хусейна на трон – 6 вересня. Відзначаються й мусульманські свята, дати яких коливаються щорічно в межах двох тижнів у зв'язку з тим, що для їх встановлення використовується місячний календар.

Національні особливості
Фотографувати людей можна тільки з їхньої згоди, а стратегічні об'єкти (прикордонні пункти і аеропорти) заборонено. Жіночий одяг, по можливості, не повиннен бути викличним – не забувайте, що більшість місцевого населення –  чоловіки - мусульмани і дуже коротка спідниця, відкриті плечі і спина далеко від пляжу можуть привернути до вас підвищену увагу.

Грошова одиниця
Йорданський динар, рівний 1000 філсам. У зв'язку з інфляцією філси вже не враховують при розрахунках, хоча монети є в обігу і деякі продавці за старою звичкою вказують ціну на свої товари в чотиризначних числах. Більш вживаною частиною динара є "кирш" (1 динар = 100 киршей). Нерідко монету в 10 філсів називають "1 кирш".

Обмін валюти
Гроші можна обміняти в аеропорту, готелях і обмінних пунктах. Розрахунок за товари і послуги зазвичай відбувається в динарах.

Особливості митного контролю
Ввезення іноземної (крім ізраїльської) і національної валюти не обмежений (декларація обов'язкова). Вивіз ввезеної валюти необмежений, національної – не більше 300 динарів. Заборонено ввезення зброї, наркотиків. Є обмеження на ввезення спиртного і сигарет. При вивезенні предметів антикваріату бажано мати на руках квитанцію, видану продавцем.

Транспорт
Рейси авіакомпаній UM AIR і Royal Jordanian з'єднують Амман з багатьма столицями Європи, Азії і Арабського світу. Міжнародний аеропорт "Королева Алія" розташований на південь від столиці і є одним з найбільш сучасних на Близькому Сході. З сусідніми державами Йорданію пов'язують прекрасні шосейні дороги міжнародного класу. Щоденні автобусні рейси і щотижневий поїзд, що курсує по старій Хиджазській дорозі, з'єднують Амман з Дамаском. До послуг мандрівників є недороге таксі в Аммані. Таксі в інших районах обійдеться дорожче. Пересування по Йорданії не втомлює, так як хороша дорожня мережа постійно розширюється і модернізується. Більшість пам'яток знаходиться на відстані не більше двох годин їзди від Аммана. Дорожні знаки написані арабською і англійською мовами. По всій країні розташовані заправні станції і мотелі.

Електрика
Напруга в мережі – 220В.

Зв'язок
Для того, щоб зателефонувати з Йорданії в Україну,  потрібно набирати 00 +38. Для того, щоб зателефонувати з одного міста Йорданії в інше, слід набрати 0 + код міста (наприклад, Амман +6, Акаба і Петра +3). Телефони, які починаються на 079,– мобільні. При дзвінку на них з того, хто телефрнує, стягується плата як за міжміський дзвінок. В деяких готелях за дзвінок на мобільний можуть виставити рахунок як за дзвінок за кордон. Крім того, в більшості готелів стягують суму як мінімум за 3 хвилини розмови. Тому вигідніше користуватися телефонами-автоматами, які в Йорданії належать двом конкуруючим компаніям: Джеб і Алло. Картки компаній не підходять до автоматів-конкурентів, але іноді автомати конкуруючих компаній стоять поруч, що значно полегшує завдання. Поблизу готелів телефонних автоматів, як правило, немає. Вартість карток – від 1 до 20 динарів.

Магазини
П'ятниця – офіційний вихідний; магазини, власниками яких є християни, можуть бути закриті і в неділю. Сувеніри – плетені килимки з Мадаби, пляшечки з різнобарвним піском з Петри (краще купувати в самій Петрі – тільки там використовують справжній пісок натуральних відтінків), вироби з оливкового дерева, кераміка і мідний посуд, ювелірні вироби (у Йорданії дешеве золото, ціна на сам метал є фіксованою, а от ціну за роботу можна "збити" іноді майже удвічі); бедуїнські прикраси з чорного срібла і багато іншого. Можна придбати косметику йорданського виробництва на основі продуктів Мертвого моря. А в антикварному магазинчику поряд з римським амфітеатром (у Аммані) дешево продають старовинні монети. Навіть не просто дешево, а за копійки: грецька монета, викарбувана 4000 років тому, була продана за $ 14. До недавнього часу торговців монетами було в Аммані багато, але не в магазинах, а просто на вулиці. Тепер вулична торгівля заборонена. Монетний бізнес перекочував в магазини. Але купити старовинні монети за копійки все ще реально. Що стосується знаменитих лікувальних грязей, то не рекомендується купувати фасовані по 5 динарів за 500г. Краще попросіть когось із обслуговуючого персоналу в готелі на Мертвому морі допомогти вам в їх пошуках на березі. Послуга обійдеться вам в 1-3 динари в залежності від складнощів, пов'язаних з її наданням і залежно від кількості "видобутого". Кращі грязі мають «радикально» чорний колір. Їх можна перевозити в декількох целофанових пакетах (принцип «матрьошки»). Майте на увазі, що грязі дуже важкі!

Чайові
Чайові даються в подяку за хороше обслуговування готельному персоналу (0,5 динара), екскурсоводу (2 динара з людини), водієві (1,5 динара з людини), погоничу коней в Петрі (2 динара) тощо. Чайові зазвичай складають основну частину заробітку працюючих в туристичному секторі йорданців – в договорі про найм на роботу зазвичай вказується якась незначна сума і приписка "+ чайові", тому ігнорування вами цього питання може просто образити йорданця.

Режим перебування і пересування
Обмежень на пересування немає, за винятком декількох районів на узбережжі Мертвого моря. При наявності візи ніяких додаткових дозволів для пересування по країні не потрібно.


Йорданія
Місцевий час:
23:56, 25.04.2019
Курс валют НБУ:
100 UAH = JOD
Нич
Христина
менеджер напрямку
тел:+38 032 275 86 02
напрямки: дитячий відпочинок, тури по Україні, екскурсійні тури Європою, лікувальні та паломницькі тури, візова підтримка, бронювання турів та готелів
032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97