30 українських фестивалів, про які не знає 98% українців

Давня історія, особливі умови життя, перетин торгових шляхів, різноманітні політичні протистояння спричинили нагромадження потужного культурного шару. Про нього можна годинами читати лекції, писати томи літератури, чи знімати повнометражні багатосерійні фільми. Тільки правильно кажуть: "Краще раз побачити, ніж 100 разів почути". Як це все побачити? Дуже просто! Потрібно поїхати на тематичний фестиваль, який організовується на території, яка вас найбільше цікавить. Повірте, це - найкращий спосіб відчути різноманіття культури, поспілкуватися з її носіями, поспостерігати за стародавніми традиціями, побачити красу природи та архітектури, яка її оточує. До всієї різноманітності України пропонуємо додати ще й перелік фестивалів, на яких ви сповна дізнаєтеся про її унікальність.

1. Етнографічний фестиваль "Маланка-Фест"

Місяць та місце проведення: січень, м. Чернівці, Чернівецька обл.

Етнографічний фестиваль Маланка-Фест

Традиція святкувати Маланку бере свій початок від середньовічних карнавалів. Вона пов'язана зі старовинними богами, потойбічними силами та духами предків. Люди вірили - в час, коли один рік змінюється на інший, на землю приходять всі сили, які наповнюють життя людства: веселі і сумні, страшні та дивакуваті. Тому люди переодягаються у ці образи і поринають у загальну стихію свята. 

Традиційно в перший день після Старого Нового року (15 січня) столиця Буковини запрошує на фестиваль Маланки. Це унікальне буковинське дійство, на якому представлена  українська, бессарабська, гуцульська, молдавська, румунська маланка, традиції яких ще збережені саме  на Буковині. Окремі колективи демонструють автентичну маланку, вік якої більше ста років. 

Гості фестивалю побачать 13-метрового Дракона, різдвяний вертеп "Єроди", традиції якого сягають 150-літньої давнини, великий "казковий паровоз Disney", який запросить глядачів у подорож чарівним світом улюблених героїв з дитинства, Титанік, терористів, "зоопарк на колесах", хороми шейхів, сучасних політиків, переберії, вертепи, колядки та ще багато іншого. Це своєрідний буковинський карнавал, який збирає довкола себе шанувальників народного мистецтва. І щоб побачити його не потрібно їхати у Ріо чи Венецію. Він зовсім поруч.

2. Гастрономічний фестиваль "Галицька дефіляда"

Місяць та місце проведення: січень, квітень, липень, жовтень, м. Тернопіль, Тернопільська обл.

Гастрономічний фестиваль Галицька дефіляда

Фестиваль популяризує Тернопільщину, як центр галицької гастрономії та органічної їжі і має на меті зробити Тернопіль центром гастрономічного туризму України та повернути традицію спільного гуляння. На фестивалі готуються страви, які готували ще батьки та бабусі наших батьків. Для страв використовують продукти, які виростили на території краю без шкідливих домішок. Під час приготування не використовують штучних консервантів, майонезів та кетчупів. Тільки здорова органічна екологічно чиста їжа! 

Організатори обіцяють проведення подібних дефіляд щоквартально. Адже кожен період року характеризується своїми стравами. Весняний стіл нашого дому відрізняється від осіннього. А літній не зрівняти з зимовим. Фестиваль, безумовно, має право на життя та заслуговує на рівень міжнародного. 

Тож тримаємо ніс за вітром і, як тільки чуємо запах галицької кухні зі сторони файного міста, вирушаємо на дегустацію таких, на перший погляд, популярних страв, які приховують в собі життя, працю, історію та культуру наших прадідів. Смачного!

3. Гастрономічний фестиваль "Червене вино"

Місяць та місце проведення: січень, м. Мукачево, Закарпатська обл.

Гастрономічний фестиваль Червене вино

Найстаріший, найбільший, наймасовіший фестиваль вина в Закарпатті, який заснували три Василя (Гонак, Ковбаско та Ільтьо), традиційно відбувається на Свято Василія. У наступному 2015 році фестивалю "Червене вино" вже виповниться 20 років. Не спроста ж він став візитною карткою не тільки Мукачево, а й всього Закарпаття. Сюди з'їжджаються винороби з усіх околиць. І коли прогулюєшся поміж павільйонами, то справді переконуєшся, що потрапив у винний край. 

У Закарпатті є лише 2 підприємства, які мають можливість (ліцензію, яка котує до 1 млн грн) на продаж алкоголю по роздрібних магазинах. А виноробів насправді є набагато більше. Фестивалі вина і є тим містком для зустрічі фахівців винної справи з любителями напитку. І саме тут ви зможете скуштувати їхню продукцію, яку не скуштуєте більше ніде. На святі ви знайдете різні види вина: червене, біле, рожеве, сухе, напівсухе, десертне. Серед назв вам зустрінуться Іршаї-Олівер, Совіньйон Блан, Шардоне, Біанка, Біле Кюве, Кюве Розе, Розалін, Каберне-Совіньйон, Червоний букет, Кадарка, Сапераві, Цвайгелт, Вермут, Кагор. 

Одним словом, кожен шанувальник сонячного напитку неодмінно знайде щось на свій смак. Будьмо!

4. Гастрономічний фестиваль "Конкурс різників свиней - гентешів"

Місяць та місце проведення: січень, с. Геча, Закарпатська обл.

Гастрономічний фестиваль Конкурс різників свиней - гентешів

Гентеші - майстри по заготівлі свинини та приготуванні страв з неї. Виключно угорська традиція прижилася у с. Геча не випадково. Компактне проживання цього етносу на Берегівщині має сильний вплив на місцеву кухню, яка різко відрізняється не лише від української, але і від закарпатської. Якщо закарпатська кухня - це суміш словацької, угорської, російської, української, румунської кухні, то на Берегівщині сильно виражена саме гостра угорська кухня. Паприка і червоний перець - обов'язковий компонент кожної страви. 

Фестиваль традиційно відбувається в останні вихідні січня. Близько 20 команд з України, Сербії та Угорщини демонструють весь процес приготування їжі: від заготівлі свіжого м'яса до готової страви. Традиційний угорський гуляш, гурку, свіжу торошкапусту, пікниці, шовдарь, сало, папрікаш, шкварки та інші копченості приїжджають скуштувати тисячі туристів з усієї Європи. І все це під запальну музику та закарпатське вино. 

Серед півсотні закарпатських фестивалів саме гастрономічний фестиваль у с. Геча у 2010 році визнано найкращим. Не пропустіть!

5. Гастрономічний фестиваль "Біле вино"

Місяць та місце проведення: березень, м. Берегово, Закарпатська обл.

Гастрономічний фестиваль Біле вино

Щовесни, починаючи з 2000-го року, у Берегово відбувається свято молодого вина "Біле вино". Члени ордену святого Венцела, який об'єднує кращих місцевих виноробів, є натхненниками фестивалю та всіляко популяризують винну славу Берегівщини. 

Окрім найкращих сортів білого вина на фестивалі будуть представлені вина інших видів, закарпатські сири, закуски до вина та найкращі закарпатські страви. Під час фестивалю відбувається посвята нових лицарів і фрейлін (придворних дам) до Винного лицарського ордену св. Венцела. А також концертна програма, виступи ансамблів та розіграш лотереї. 

Відчуйте шляхетний дух винного лицарства на фестивалі "Біле вино".

6. Гастрономічний фестиваль вина та меду "Сонячний напій"

Місяць та місце проведення: травень, м. Ужгород, Закарпатська обл.

Гастрономічний фестиваль вина та меду Сонячний напій

Традиційно на початку травня Ужгород запрошує мешканців та гостей Закарпаття скуштувати натурального вина та меду на фестивалі "Сонячний напій". 

У фестивалі беруть участь кілька десятків виноробів краю. В старовинних королівських підвалах (відомі під назвою "Совине гніздо") можна безкоштовно продегустувати понад 50 якісних і "правильних" вин, купажні вина на основі європейських сортів винограду та ексклюзивні  авторські купажі (наприклад "Чорного принца", "Сонце в бокалі", "Космічне", "Жужіка ти солодка"). Олександр Ковач, голова Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття, наполегливо радить усім шанувальникам вина отримати в колекцію напої врожаю 2011-го року, адже сезон був навдивовижу вдалий для виготовлення якісних вин з чудовими кондиціями до витримки. 

Фестиваль приділяє велику увагу культурі споживання вина - організатори обіцяють подбати про скляні келихи з атрибутикою свята замість пластикового посуду. Під час фестивалю спеціально створена дегустаційна комісія обиратиме найкращі вина - винороби отримають "золоті", "срібні" й "бронзові" відзнаки. 

У медових павільйонах, що розташовуються навколо льохів, бджолярі пропонують найпопулярніші медові продукти — квітковий, "майський", липовий мед, пилок, віск, медові соти і навіть медовуху. Крім того, гості фестивалю матимуть можливість придбати сувеніри, солодощі, молочні делікатеси (вурду, бринзу, домашній сир), продукти закарпатських сироварень,  посмакувати шашликами, печеною рибою, картоплею, бограчем та іншими традиційними стравами Закарпаття. 

Захід супроводжується культурно-розважальною програмою, різноманітними атракціями, виступами художніх колективів та розіграшем цінних призів. Гайда смакувати Закарпаття!

7. Історичний фестиваль "Середньовічний Хотин"

Місяць та місце проведення: травень, м. Хотин, Чернівецька обл.

Історичний фестиваль Середньовічний Хотин

Не можете повернутися у минуле? Тоді минуле прийде до вас. Під час травневих вихідних Хотинська фортеця на 4 дні перетворюється на середньовічне містечко. Наймасштабніший в Україні історичний фестиваль "Середньовічний Хотин" об'єднує  любителів історичної реконструкції з України, Росії, Білорусії, Молдови і Татарстану. За звання кращого у різних номінаціях змагаються понад 300 учасників. 

Серцем фестивлю є лицарські бої, які проходять під відкритим небом на спеціально підготовленому ристалищі. А надзвичайної видовищності фестивалю додає джостінг (коли два вершники зближаються в галопі і завдають ударів списами по щитам один одного). 

Гості фестивалю мають можливість побачити жінок, вдягнутих у стилі XV ст,  лицарів із справжньою зброєю, середньовічні змагання, бугурти і справжню облогу фортеці. Тут можна пожити в шатрі у справжньому середньовічному таборі, спробувати страв, популярних в XIII-XV століттях, насолодитися грою флейти, гуслей та волинки, сфотографуватися з бійцями в автентичних обладунках, навчитися стріляти з лука, взяти участь в інтерактивних іграх для дітей та дорослих. На історичному ярмарку свої середньовічні витвори пропонуватимуть крамарі, ковалі, ювеліри та ткачі. Ви настільки сильно поринете в атмосферу фестивалю, що з нетерпінням будете чекати наступного. 

Середньовічний Хотин — це чудова можливість відпочити усій родині по "середньовічному". Вперед у минуле!

8. Історичний фестиваль "Срібний Татош"

Місяць та місце проведення: травень, смт. Чинадієво, Закарпатська обл.

Історичний фестиваль Срібний Татош

Якщо після галасливих травневих вихідних вам захочеться душевно відпочити у дружньому товаристві, поніжитися на сонечку, послухати музику, тоді запрошуємо на єдиний в Закарпатті середньовічний фестиваль "Срібний Татош" - свято краси, шляхетності, лицарства та романтики. 

Щоб відтворити дух старовини до фортеці Сент Міклош, що на Мукачівщині, з'їжджаються лицарі з України, Словаччини та Угорщини. Кожна команда демонструє певну епоху.  На показових виступах бійці відтворюють бойові позиції свого загону. Прикрасою дійства є рицарські поєдинки — повноконтактні бої без жодної театральності чи компромісів. Справжніми є обладунки, зброя  і... травми — лицарі б'ють не жартома, в удар вкладають усю силу. Між боями лицедії розважають публіку танцями, а музиканти діляться у баладах давніми історіями минулих часів. 

На фестивалі готуватимуться смачні страви за старовинними рецептами. Кожен учасник фестивалю зможе відчути побут доби та взяти участь у середньовічному таборі, забавах того періоду, постріляти з лука та арбалета, долучитися до майстер-класів танцю та різних ремесел, придбати оригінальні речі на ярмарку. У вечірній час пітьму розженуть вогні фаєр-шоу та звуки середньовічних музик. 

Срібний Татош — закарпатський пегас, символ чистоти, благородства, вірності і честі, запрошує вас поринути у середньовічну містерію, світ легенд та героїв.

9. Історичний фестиваль "Porta Temporis" та кубок повітроплавання

Місяць та місце проведення: травень, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл.

Історичний фестиваль Porta Temporis та кубок повітроплавання

"Ворота Часу" - саме так перекладається з латини назва молодого фестивалю, що проходить на території справжньої історичної перлини нашої країни - Кам'янця-Подільського. Не дивлячись на те, що проводився фестиваль всього двічі, він вже має статус міжнародного. В його основі лежать події періоду Литовської доби, а саме розгром татарів українсько-литовськими військами в битві під Синіми Водами (1362 рік). 

Особливість та відмінність цього фестивалю від інших подібних історичних реконструкцій - це безпрецедентна можливість штурму оригінального середньовічного фортифікаційного укріплення: "Руської Брами" (XV-XVIII століття). Окрім цього, на гостей чекають традиційні компоненти історичного фестивалю: показові лицарські турніри, змагання лучників, ремісничі майстер-класи та уроки середньовічного танцю, виступи вуличних театрів, тематичний музичний супровід. У вечірню пору чекайте на лазерно-світлове дійство на середньовічну тематику та на унікальні постановки фаєр-шоу. 

Та не лише давньою історією багатий Кам'янець. Це один з головних у країні центрів повітроплавання. Сприяє цьому статусу щорічне проведення в травні спеціалізованого фестивалю "Кубок Поділля з повітроплавання". На цьому фестивалі в небо підіймається понад десяток повітряних куль з України та з-за кордону. Пілоти змагають з вітром та один з одним, а глядачі можуть спостерігати за цим неймовірним небесним дійством, а також, за бажанням, безпосередньо відчути ейфорію польоту та на власні очі побачити красу Кам'янця з висоти пташиного польоту!

10. Історичний фестиваль "Русь пересопницька"

Місяць та місце проведення: травень, с. Пересопниця, Рівненська обл.

Історичний фестиваль Русь пересопницька

Із сучасності у Середньовіччя перенесуть вас організатори історичного фестивалю "Русь Пересопницька". Саме тут, у центрі Пересопницького князівства, яке контролювало шляхи з Волинського до Київського князівств, в ХVІ ст. була написана найдорожча духовна святиня українського народу - Пересопницьке Євангеліє. Ця унікальна пам'ятка Волинської рукописної школи не має собі рівних серед тогочасних пам'яток і є справжнім скарбом для культури України. 

З тих часів минуло багато чого, проте пам'ять про наших предків залишається з нами. Саме тому організатори фестивалю відроджують побут, культуру, воєнне мистецтво тих часів. Все дійство фестивалю відбувається на території культурно-археологічного центру "Пересопниця". На фестивалі ви побачите штурм фортеці та показові бої між середньовічними воїнами, почуєте українських пісень та заворожуючу  гру на народних інструментах, візьмете участь у майстер-класах відродження народних традицій, танцю та давньоруських ремесел. Ексклюзивною подією свята є пишна церемонія одруження галицького княжича Ярослава Осьмомисла (Мудрого) з княжною Ольгою з Суздаля. Такого дійства ви більше ніде не побачите. 

"Русь-Пересопницька" привертає увагу до необхідності вивчення історії краю та проведення археологічних пошуків. Тож давайте поринемо у минуле, щоб краще його пізнати!


11. Етнографічний фестиваль "Проводи отар на полонину"

Місяць та місце проведення: травень, cмт. Міжгір'я, Закарпатська обл.

Етнографічний фестиваль Проводи отар на полонину

Проводи отар відзначають на Міжгірщині з давніх-давен. Дійство розгортається в одному з наймальовничіших куточків області - на Синевирському перевалі. Тут, на тлі гірських краєвидів, проходять масові народні гуляння. 

Під звуки трембіт вівчарів проводжають на полонину. На святковому майданчику відбуваються виступи найкращих творчих колективів Міжгірського району, майстер-класи ковальського мистецтва, традиційне приготування продуктів вівчарства (сиру, вурди та бринзи), виставки-продаж виробів народних умільців, спортивні змагання, ігри та розваги. Обов'язково запалюють традиційну вівчарську ватру — цей магічний вогонь покликаний відлякувати від отар усіляку звірину і злих духів та додавати ватажникам тепла і затишку. 

Впродовж проводів прийнято привселюдно бажати вівчарям вдалого літа, адже вівці пастимуться на полонинах до початку вересня. І якщо вовну з них отримали ще в травні, то смачну і корисну бринзу (або як її ще називають "Біле золото Карпат") виготовлятимуть протягом усього сезону. Побажаймо разом вдалого вівчарування гірським сміливцям!


12. Гастрономічний "Фестиваль ріплянки"

Місяць та місце проведення: червень, с. Колочава, Закарпатська обл.

Гастрономічний Фестиваль ріплянки

Традиційна закарпатська страва - ріплянка - споконвіку для верховинців була другим хлібом. Її щодня подавали до столу, брали з собою в далеку дорогу. Ріплянка в кожній закарпатській сім'ї була і є символом єднання. 

Відтак уперше на Закарпатті, у Колочаві, в музеї просто неба започаткували проведення фестивалю ріплянки. Свято ріплянки супроводжується народними гуляннями і театралізованими дійствами, конкурсом на найсмачніше приготовлену ріплянку. Господині готують ріплянку та додають до неї бринзу, грибочки, обмочку зі сметани чи м'яса - у кожної свій секрет.  Завершується свято нагородженням переможця, але найголовніше ситими і задоволеними відвідувачами. 

Спокусились на ароматне свято? Гайда куштувати ріплянку!


13. Історичне арт-шоу "Ніч в Луцькому замку"

Місяць та місце проведення: червень, м. Луцьк, Волинська обл.

Історичне арт-шоу Ніч в Луцькому замку

Час наче й справді повернув назад: лицарі, князівни, таємничі постаті в давніх підземеллях та безліч коронованих осіб. І галасливий ремісничий ярмарок, де кожен охочий може власноруч змайструвати горня, торбинку з жита і ромашок чи підкову на щастя. Ліпшого уроку історії годі й бажати. Бенкет у замку теж у давньому стилі: запечені в соломі коропи, м'ясо на рожні. Все це можна відчути, побувавши на історичному арт-шоу "Ніч в Луцькому замку". 

А починається шоу так - у театралізованій формі королівська знать зустрічає гостей дійства. На території замку працюють майданчики ковалів, художників, відбуваються лицарські бої. Давню епоху відтворюють середньовічні музиканти, ремісники та клуби історичної реконструкції. 

Містичності та загадковості заходу додають виступи етно-формації та театру вогню. Велику цікавість у відвідувачів викликають містична феєрія "Нічні янголи", театралізовані екскурсії "Крізь віки" та "Легенди замку Любарта". Сучасне музичне мистецтво представляють відомі гурти України та закордоння. 

Усю ніч в Луцькому замку відбувається ярмарок майстрів народної творчості, середньовічні розваги, презентація напоїв і страв за давніми рецептами. Відвідувачі даного дійства хмеліють не від медовухи, що пропонується, а від веселощів. Тож вирушаймо на це чудове дійство!


14. Етнографічний фестиваль гончарства

Місяць та місце проведення: червень, с. Опішне, Полтавська обл.

Етнографічний фестиваль гончарства

Україна здавна вважається однією з найбільших гончарних держав світу. Національний фестиваль гончарства на Полтавщині - це своєрідний спосіб не лише збереження національної ідентичності українців, а й творчого розвитку і популяризації національних мистецьких традицій. Тут минуле тісно переплітається з теперішнім, і поряд з класичними майстер-класами гончарного мистецтва на гостей чекає фестиваль-конкурс гончарського бодіпейнтингу, що являє собою мистецтво розпису тіла глиною.    

Всі відвідувачі можуть поласувати стравами національної кухні, проїхатись на кінному возі, послухати виступи фольклорних гуртів. Помилуватися готовими гончарними виробами можна на виставках кераміки, а на мистецькому ярмарку можна собі щось купити. Також можна відчути себе ковалем власного щастя, взявши участь у ковальських майстер-класах. 

Не засумують на фестивалі і найменші відвідувачі - адже, окрім майстер-класів та прогулянок на возах, які цікаві для усіх вікових категорій, на малечу додатково чекають спеціальні дитячі атракціони, конкурси та розваги. 

Відчуйте себе справжнім українським ремісником на фестивалі гончарства в Опішне.


15. Етнографічний фестиваль "Забави у княжому місті"

Місяць та місце проведення: липень, м. Теребовля, Тернопільська обл.

Етнографічний фестиваль Забави у княжому місті

Літописне місто Теребовля ласкаво запрошує на щорічний етнографічний фестиваль "Забави у княжому місті". 

Всі учасники дійства збираються біля єдиного в Україні пам'ятника князю Васильку. Після цього, в супроводі оркестру, маршом відправляються на Замкову гору. Ця хода настільки яскрава і святкова, що відволікає теребовлянців та гостей міста від буденних проблем і турбот. Головне дійство відбувається на Замковій горі. Його розпочинає сам Князь Василько - володар древньої Теребовлі. Далі понад 30 колективів з усієї України представляють автентичну музику, фольклор і танці різних етнічних регіонів. Для гостей фестивалю влаштовують різноманітні ігри та конкурси. В рамках заходу також відбувається виставка майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Всі бажаючі можуть придбати вишиванки, керамічні вироби, випити якісного пива чи медовухи, поласувати українськими стравами. 

Приєднуймося до підтримання українських традицій!


16. Етнографічний фестиваль "Лемківська ватра"

Місяць та місце проведення: липень, с. Кострино, Закарпатська обл.

Етнографічний фестиваль Лемківська ватра

Лемки - найбільш західна гілка українського народу, жили на своїх землях з дідів-прадідів. Але в результаті перетурбацій передвоєнних років опинилися відділеними від решти українських територій - у так званому "Закерзонні" (за лінією Керзону). Тому, як кажуть самі лемки, з їх величезної жури за гірською батьківською землею народилася ідея організації фестивалю "Лемківська ватра". 

В середині липня на шматочок Лемківщини повертається життя, з його власною, неповторною атмосферою. Село Кострино збирає активістів лемківських осередків не лише Закарпатської області, а й Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Польщі, Словаччини, Сербії та інших регіонів, де компактно проживають представники цієї етнічної меншини. На імпровізованій сцені під відкритим небом звучать вітальні промови та відбувається надзвичайно колоритний концерт митців, які виконують твори лемківської спадщини. Також проводяться майстер-класи з виготовлення ляльок та художньої вишивки, розгортається виставка декоративно-прикладного мистецтва, відбуваються розважальні програми для дітей. Кожен знайде щось для душі. 

Головне дійство - запалювання ватри. Біля полум'я до ранку не вщухать розмови, спогади, оповіді і немає краю пісням. Тож об'єднаймось гуртом навколо лемківського вогнища!


17. Етнографічний фестиваль "Петрівський ярмарок"

Місяць та місце проведення: липень, м. Чернівці, Чернівецька обл.

Етнографічний фестиваль Петрівський ярмарок

Про Сорочинський ярмарок чули, мабуть, усі. А от найстаріший ярмарок Західної України відомий набагато менше. Традиція проведення велелюдного ярмарку в Чернівцях на свято Петра і Павла сягає ХVIII століття. Петрівський ярмарок нині - це довгоочікуване свято для городян та гостей міста, зі святковими промовами, самобутніми майстрами народного мистецтва, веселими танцями, промоакціями, виставками, цікавими зустрічами. 

Найдовша центральна алея парку відпочинку ім. Т.Шевченка завжди відводиться народним майстрам. До виставок-продажів виробів народних майстрів долучаються туристичні фірми, автосалони, численні виробники промислової та харчової продукції Буковини, сусідніх областей та країн. Окрім численних виставок-продажів, на гостей ярмарку чекає дегустація страв національної буковинської кухні, "Свято пива", "Фестиваль вина", акція "Світ морозива". Кондитерські цехи та міні-пекарні пригощають усіх бажаючих своєю смачною продукцією. 

Головна алея парку відводиться для майстрів народної творчості, які демонструють і продають власні вироби декоративно-прикладного мистецтва. В програмі Петрівського ярмарку також - показ моделей одягу та зачісок, концерти аматорських колективів, різноманітні спортивні заходи, конкурси, ігри. 

Давайте підтримаємо популярність ярмарку та станемо частиною цього українського народного заходу!


18. Історичний фестиваль "Форпост"

Історичний фестиваль Форпост

"Форпост" заявляє про себе як про "найбільший фестиваль середньовічної культури в Україні". Масштабів цьому історичному дійству справді не займати. Про це свідчить, для початку, місце проведення, а саме територія однієї з найвеличніших фортифікаційних споруд України - Старої фортеці в Кам'янці-Подільському. Протягом трьох днів фестивалю всі його гості знаходяться у відтвореному середньовічному поселенні XIV-XV століть, спостерігають за середньовічними масовими поєдинками, турнірами лицарів та лучників, беруть участь у різноманітних майстер-класах, підкріплюють сили в автентичних давніх харчівнях, торгуються на середньовічних ярмарках і захоплено спостерігають за виступами вуличних театрів вдень та вогняними шоу вночі. Хто тематично вдягнений, має змогу прийняти участь в конкурсі на найкращий історичний костюм. Поспівати та потанцювати можна біля великої сцени, під акомпанемент популярних українських та закордонних фольклорних колективів. 

Гайда веселитися по-середньовічному!


19. Гастрономічний фестиваль чорниць "Верховинська яфина"

Місяць та місце проведення: серпень, с. Гукливе, Закарпатська обл.

Гастрономічний фестиваль чорниць Верховинська яфина

Мешканці села Гукливе, яке розташоване у підніжжі Боржавських полонин, вважають своє село та околиці столицею чорниць. Місцеві мешканці впевнені, що саме в цих місцях знаходяться найбільші в країні гірські чорничні поля. Ягоду тут поважають настільки, що навіть звели їй пам'ятник (єдиний в Україні). А також щорічно влаштовують фестиваль, де основним елементом є яфина (чорниця). 

На святі можна досхочу поласувати свіжими ягодами чорниць, а також стравами із них: млинцями, варениками, пирогами, гомбовцями, різноманітними тістечками, варенням, запиваючи все це яфиновою палинкою. На гостей фестивалю також чекають запальні гудацькі мелодії, конкурси та безліч розваг. Всі гості, що приходять у вишиванці, отримують солодкі подарунки. 

Хочете поласувати цими маленькими корисними ягідками? Гайда з нами на фестиваль!


20. Історичний фестиваль "ТуСтань!"

Місяць та місце проведення: серпень, с. Урич, Львівська обл.

Історичний фестиваль ТуСтань!

Фестиваль української середньовічної культури "ТуСтань!" проходить в гарячу пору року в селі Урич. Протягом трьох днів давньоукраїнське місто-фортеця, на території якого відбувається дійство, повністю оживає та наповнюється яскравою сумішшю барв, звуків та ароматів древності. Вуличні музики, середньовічна кухня, стрільба з луків та арбалетів (в тому числі нічний тир з вогняними стрілами), ремісничі майстер-класи, нічні етно-танці, та, звісно, традиційні лицарські турніри і видовищний нічний штурм фортеці - ось основні компоненти цього дивовижного фестивалю. 

З кожним роком "ТуСтань!" додає до свого механізму все нові і нові нові гвинтики, в числі останніх -  можливість для кожного відвідувача не лише бути спостерігачем, але й стати безпосереднім учасником активних дій. Віднині будь-хто може пройти необхідну підготовку, одягти на себе лати та взяти участь у лицарських турнірах, а опісля навіть долучитися до штурму фортеці! 

Відчуйте і ви себе лицарем середньовіччя на фестивалі "ТуСтань!"

Хочу на фестиваль!

21. Гастрономічний фестиваль 

Місяць та місце проведення: серпень, с. Геча, Закарпатська обл.

Гастрономічний фестиваль Сливовий леквар

А чи знаєте Ви, що таке леквар? Якщо знаєте, то запрошуємо оцінити його неперевершений смак! Якщо ні, то обов'язково відвідайте фестиваль "Сливового леквару", що відбувається в с.Геча, Закарпатської області. Саме тут ви матимете можливість познайомитись з цим особливим різновидом варення, що так сильно полюбилось вже бага

032 243 77 22
067 671 38 83
79017, м.Львів
вул. К.Левицького,97